Jump to content
Dogomania

Barf


cyryl

Recommended Posts

[quote name='Carey']Jeżeli przez pierwsze kilka dni karmienia BARFem powinnam dawać wołowe żołądki, to jak mam je przygotować?[/QUOTE]
BARF to żywienie surowym, więc nic więcej z nimi nie robisz. Rozmrażasz/dajesz świeże i tyle. Zanim przestawisz psa to poczytaj ( !!! ), poprzeglądaj przykładowe jadłospisy, pochodź po okolicznych sklepach i zobacz co mają.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='dexterka']cioteczki poszukuję do odkupienia 1-2kg drożdży piwnych najlepiej inter yeast. Może ktoś ma i chciałby się podzielić?[/QUOTE]

podłączę się do poszukiwań, kiedyś kupiłam na wspólnym zamówieniu na barfnym świecie i już mi się skończyły. Jakby co to poproszę o info na pw, będę wdzięczna :)

Link to comment
Share on other sites

Interyeast albo Liskowski - ale oni mają tylko worki 25kg wiec trzeba szukać chętnych do wspólnego zamówienia.
Drożdże dobrej jakości są jasne (zbyt ciemne są spalone i bezwartościowe), bardzo sypkie - wręcz pyliste. Te z ogłoszenia to jakiś spalony i zbrylony kit.
Należy zukać conajmniej drożdży paszowych a najlepiej drożdży w jakości spożywczej. W ekozwierzaku bywają drożdże Lunderland.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

Witam. Mam pytanie i z góry przepraszam za moje lenistwo, bo nie przeczytam całego forum ;)
Otóż jaki polecicie kompleks witaminowy dla psiaka na BARFie ?
Wiem, że na pewno brakuje mu wapna, bo podgryzł sobie dziś ścianę :)
Dostaje ARTHRO HA na stawy i mix owocowo-warzywny zrobiony przeze mnie.
Pozdrawiam i dzięki za wyrozumiałość :)

Link to comment
Share on other sites

Owszem, wapń jest w kościach ;) Ale pies psu nie równy i to co w kościach, to może być za mało :roll:
[B]Aga i Rav [/B]moja suka dostaje skorupki z jajek ;) 3x w tyg. po łyżeczce sproszkowanych w moździerzu skorupek. Też miałam problem z podgryzaniem ścian i odpukać, teraz jest ok ;) Do tego, jeszcze 2-3x w tyg. dostaje kubeczek jogurtu naturalnego/maślanka/kefir ;)
Do tego daję tylko olej z łososia i nic poza tym ;)
Papki warzywno-owocowe u nas są 3-4x w miesiącu ;)

Link to comment
Share on other sites

Dzięki wszystkim :)
Jak dajemy BARF w kostkach ten z warzywami i owocami, to już nic nie dodajemy ( oczywiście poza olejem ) ale jak dostaje kostkę lub granulat ( głównie kaczka, cielęcina, baranina ), gdzie jest samo mięso + kości, to dostaje do tego mix warzyw i owoców ( mamy pomrożone zrobione porcje ).
Raz, dwa razy w tygodniu szyja indycza.
Arthro HA poza tym, no i dziś dostał wapno dla dzieci w syropie ( łyżkę ).
Magdabroy no chyba za rzadko dostawał jogurt ( coś ostatnio się zapomniało ) i może dlatego "naprawił" ścianę :)
Pozdrawiamy.

Link to comment
Share on other sites

Przymierzam się do przestawienia Jetsa na BARFa, ale poległam... Mamy mały wybór kości w okolicznych sklepach, a te ceny... :roll: a Jetsu zjada na dzień co najmniej 1,2kg
Jedyne co udało mi się wyszukać w normalnych cenach to:
korpusy z kurczaka- wielkie, z szyja, dupą, skórą i sporą ilością mięsa.
kości karkowe, schabowe, piszczelowe
łapki kurze i wieprzowe
sporadycznie mogłby dostac szyje indycze
no i podroby, poza sercami to chyba nic nie wiedziałam.
To trochę za mało, by stworzyć odpowiedni jadłospis? Jakich kości, mięs jeszcze poszukać? W tych sklepach naprawdę wybór jest niewielki, kurak, wieprz i na tym koniec.

Link to comment
Share on other sites

Naklejka, my głównie idziemy na kurczaku, indyku i wieprzowinie ;) Wołowina jest rzadko, bo muszę specjalnie po nią jechać 20km ;)
Z kurczaka daję głównie korpusy, udka (są u mnie tańsze niż korpus :crazyeye:), skrzydełka, podroby. Z indyka to głownie skrzydła, a teraz mam zapas szyi i nóżek z indyka. Z wieprzowiny, to kości schabowe, nóżki, żeberka, czasem uda mi się dostać ogony ;)
Jak kupuję wołowinę, to głównie ogony i takie ścinki chrząstki+kość :)
Czasem, jak się trafi w sklepie, to kupię kaczkę ;) Królika kupiłam 2x, ale moja suka nie chce go jeść, więc odpuściłam sobie ;)

Myślę, że spokojnie, można jakieś menu z tych 3 zwierzaczków utworzyć ;)
Poza tym, możesz popytać w jakiejś małej masarni czy by Ci nie sprowadzali na zamówienie, jakiś odpadków z ubojni ;)
Ja mam tak właśnie z szyjami z indyka i z łapkami. Muszę specjalnie dzwonić i zamawiać, bo takie rzeczy tutaj na sklepowej ladzie nie zobaczę :roll:

Link to comment
Share on other sites

Te korpusy w jednym ze sklepów są bardzo tanie chyba 2,5zł za kilogram.
Skrzydełka i udka są bardzo drogie, a takie skrzydełko to na raz dla Jetsana ;)
No właśnie muszę podskoczyć do jednego sklepu i popytać, czy mi czegoś nie sprowadzi, tylko ja nie chodzę do rzeźników, bo nie kupuję mięsa i jakoś mi tak nie po drodze tam :P

Link to comment
Share on other sites

Hej. Witam wszystkich na forum. :)
słuchajcie, mam psa rasy amstaff który ma 7 lat. Jest kastrowany. Ostatnio zostały wykryte u niego zwyrodnienia stawów oraz ostre stany zapalne. W kwietniu czeka go zabieg TTA na staw kolanowy. Tyson waży 37,5 kg zaleceniem przez weta jest zrzucenie wagi ok 4 kg. No i suplementacja diety GAG (glukozamina, kwas hialuronowy). Pies całe życie je suchą karmę, chciałabym przerzucić go na barfa.
Czytam na tym forum dużo o tej diecie i już mam kompletny mętlik w głowie. :(
czy moglibyście mnie nakierować jak mam zacząć? Jakiś chociaż jeden dzień przykładowy jadłospisu? Żebym miała na czym się opierać przy dalszym działaniu.
Jak pies przez 7 lat jadł suchą karmę to taka dieta nie będzie mu szkodzić - rozwolnienie/zatwardzenie itp? Czytałam że dobrze zrobić psu jednodniową głodówkę przed tą dietą. Martwi mnie też to, że czasem jak dawałam Tysonowi kość to miał straszne zaparcia po nich... Czy kości są konieczne?
Będę bardzo wdzięczna za wszelką pomoc.

Link to comment
Share on other sites

[B]Bull_mama [/B]jedni robią głodówkę, inni podają nie czyszczone żwacze, a jeszcze inni idą z marszu (jak moja suka).
Kości powinny być w barfie ;) Masz dużego psa, więc z kośćmi da sobie spokojnie radę ;) Jeśli ma po nich zaparcia, to podawaj olej/jogurt, powinno pomóc ;)
Jako że chcesz odchudzić psa, to proponowałabym dawkę dobową 2% masy psa ;) Czyli jakieś 750g dziennie ;)
Podzielę to na 2 posiłki dziennie ;)
1 dzień:
rano-450g kości mięsnych np. ze schabu
wieczór-200g kości mięsnych+kubek jogurtu+jajko ze skorupką
2 dzień:
rano-450g kości np. korpusy z kurczaka
wieczorem-300g papki warzywno-owocowej
Jeśli nie będzie chciał jeść samej papki, to ja mieszam z podrobami drobiowymi
3 dzień:
rano-450g np. szyja z indyka
wieczór-300g kość
4 dzień:
rano-450g kość mięsna np. wołowa
wieczór-200g kość+jogurt+olej
5 dzień:
rano-450g skrzydeł z indyka/kurczaka
wieczór-300g kość wieprzowa np.żeberka
To takie przykładowe menu ;) Możesz je dowolnie modyfikować, w zależności do czego masz dostęp ;)
Pamiętaj tylko, żeby pies dostawał jogurt/olej na poślizg po kościach ;)
No i musisz obserwować psa ;)
Pewnie to moje menu pozostawia wiele do życzenia, ale na szybko ciężko coś wymyślić :D

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...