Jump to content
Dogomania

Barf


cyryl

Recommended Posts

Z tą kaczką to dziwnie jest, bo już dawno na wątku sporo osób pisało, że kaczki często psom nie podchodzą. Mojemu też nie smakowała, wtedy to była taka cała mrożona. Wczoraj odwiedziłam mięsny, w pobliżu Związku i kupiłam szyje z kaczki (niecałe 5zł za kg!). I o dziwo Cerber te szyje zjada ze smakiem :multi: Kupiłam tez taki "płat" flaków, co prawda wieprzowy ale pies zjadł.

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE] Sachma, Lenny miał biegunki po wieprzowinie? Coś konkretnie podawałaś, czy w ogóle niezależnie od części go czyściło? [/QUOTE]
On z wieprza dostawał żebra i kości... za każdym razem biegunka... chyba że ilości były minimalne...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='pędzelopka'] jeszcze powiedzcie mi proszę - czy taki zbilansowany tygodniowo jadłospis mozna podawać non stop, czy jednak lepiej ułożyc np. dwa i stosować naprzemiennie?[/QUOTE]
u mnie jadłospis weryfikują zakupy, raz dostanę to raz to i tak podaję, staram się, żeby było różnie, ale bez przesady, jak coś podaję częściej to potem coś innego kupuję i tyle. W praniu wszystko ci wyjdzie. Jak sobie rozpisałam na początku tak dokładnie jakie mięso i kiedy to potem czegoś nie dostałam i klops, a teraz mam plan ogólny i tego się trzymam ;)

Link to comment
Share on other sites

No właśnie. Więc jesteś doświadczonym Barfiarzem. Zauważyłam, że Pelka się nie najada swoimi porcjami. Zjada 100 g karmy dziennie , a tu dwa razy więcej jedzonka surowego będzie. W dodatku sucha karma się przyswaja słabo - kupki jak na 7 kilowego psa ogromniaste.Czyli wlatuje , poleży w żołądku i wylatuje. Albo ona jest po prostu mega żarłoczna.

No właśnie dowaliłam tyle podrobów bo wątróbkę raz w tygodniu traktuję oddzielnie w małej porcji, no i do tej papki warzywno - owocowej spodziewam się, że będę musiała dodawać. Zmniejszyć ilość tych podrobów?

Link to comment
Share on other sites

a może jest po prostu aktywna? ;)

wczoraj Lenny zjadł 150g twarogu + 100g tuńczyka i było mu mało, więc dostał jeszcze 250g mielonego - a jego dawka dzienna to max 300g :P dopiero po 500g jedzenia był najedzony :P ale latał za piłką pół dnia :P a dziś za to od rana jeszcze nic nie jadł - najadł się wczoraj ;)

aa Lenny waży 8,5kg i mimo że mu nie wydzielam jedzenia to nie tyje, je tyle ile aktualnie potrzebuje, nie ważne jak smaczne by nie było - dziś już mielonego nie chciał jeść :P

Link to comment
Share on other sites

A tak zapytam z innej beczki - jakie oleje z łososia stosujecie, jakich firm i czy to nie są oleje produkcji chińskiej? Ostatnio przeczytałam, żeby omijać te ostatnie i dokładnie sprawdzać, skąd naprawdę olej pochodzi. Powinnam kupić nowe opakowanie, starego już nie mam, wyrzuciłam, no i chciałabym kupić nie chiński ;)

Link to comment
Share on other sites

ja kupiłam ostatnio tran w aptece :P nie wiem jakiej produkcji :P a teraz się rozglądam za jakimś z wątroby dorsza.. tylko ten miesiąc przytłoczył mnie finansowo, więc chyba pojedziemy na razie na oleju lnianym a ten rybny zamówię w przyszłym miesiącu..

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...