Jump to content
Dogomania

Barf


cyryl

Recommended Posts

[quote name='Martens']Btw teraz takie te kurczaki fermowe "odżywione", że taki korpus to chyba i ja bym pogryzła... :roll:[/QUOTE]

No ja mogę korpus spokojnie przekroić nożem :roll: ale ostatnio znalazłam korpusy indycze i przerzucę się na nie, właściwie prawie w ogóle nie podaję kurczaka, jedynie łapki tak naprawdę.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ladybird']No ja mogę korpus spokojnie przekroić nożem :roll: ale ostatnio znalazłam korpusy indycze i przerzucę się na nie, właściwie prawie w ogóle nie podaję kurczaka, jedynie łapki tak naprawdę.[/QUOTE]

Ale korpus indyczy czy całego indyka wypatrzyłaś? Jeśli to pierwsze to byłabym wdzięczna za informacje gdzie. :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Bonsai']Ale korpus indyczy czy całego indyka wypatrzyłaś? Jeśli to pierwsze to byłabym wdzięczna za informacje gdzie. :)[/QUOTE]

Nie no całego indyka to jeszcze mi się nie udało :eviltong: Korpus indyczy znalazłam, bardzo się zdziwiłam w sumie że był, oczywiście pod HM :p

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE]Monia dzieki Twojemu instruktażowi znalazlam dzis ten sklep miesny w podziemiach. Najpierw wypatrzylam Dominium , pozniej miesny :multi: Niestety...byl juz po 15 zamkniety. Jakie sa godziny jego otwarcia w tygodniu i weekendy? bo nic nie bylo napisane :shake: tylko promocje, obnizki :eviltong:[/QUOTE]Jednak jako tako umiem tłumaczyć :evil_lol:. W soboty ten sklep jakoś krótko otwarty (pewnie do 14), a w tygodniu najlepiej do 15-16 kupować, bo później już mało tego jest. Wydaje mi się, że do 18 od pn. do pt. powinien być otwarty, ale nie pamiętam dokładnie. Jutro chyba będę musiała tam zajść po coś dla Hexy na kolację to się zapytam. O promocjach i obniżkach nic mi nie wiadomo, ale też się dopytam :razz:.

Ostatnio chciałam przekroić korpus indyczy i z 10 minut walczyłam. Korpus z kurczaka nawet tępym nożem da radę przekroić.
Szczeniucha mi przytyła na Barfie i chyba będę musiała jej zmniejszyć ilość jedzenia. A wydawało mi się, że wcale dużo nie dostaje :roll:.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='*Monia*']Jednak jako tako umiem tłumaczyć :evil_lol:. W soboty ten sklep jakoś krótko otwarty (pewnie do 14), a w tygodniu najlepiej do 15-16 kupować, bo później już mało tego jest. Wydaje mi się, że do 18 od pn. do pt. powinien być otwarty, ale nie pamiętam dokładnie. Jutro chyba będę musiała tam zajść po coś dla Hexy na kolację to się zapytam. O promocjach i obniżkach nic mi nie wiadomo, ale też się dopytam :razz:.

Ostatnio chciałam przekroić korpus indyczy i z 10 minut walczyłam. Korpus z kurczaka nawet tępym nożem da radę przekroić.
Szczeniucha mi przytyła na Barfie i chyba będę musiała jej zmniejszyć ilość jedzenia. A wydawało mi się, że wcale dużo nie dostaje :roll:.[/QUOTE]


hmm, fajne godziny otwarcia, akurat moja praca..:/ musze wziac jakis dzien wolny i sie przejechac ;)

hmm korpus z indyka-tego jeszcze nie bylo. tylko szyjki indycze :}

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE]hmm, fajne godziny otwarcia, akurat moja praca..:/ musze wziac jakis dzien wolny i sie przejechac ;-)

hmm korpus z indyka-tego jeszcze nie bylo. tylko szyjki indycze :} [/QUOTE]
Korpus z indyka całkiem ciekawy i dłużej go młoda je. Ale w tym sklepiku takich rzeczy nie ma, nawet szyjek indyczych nie ma..

Szyje indycze mi TZ kupuje w auchanie, tzn. to jest chyba porcja rosołowa - 2 skrzydełka i szyja. Mam od razu dla Hexy skrzydełka do ugotowania i szyję dla Shinulca. Korpusy i szyje indycze, kości wołowe, kurczakowe zestawy rosołowe (korpus, skrzydełka, wątróbki i żołądki) i inne różności drobiowe mam w sklepie tuż pod blokiem. Do tej pory twierdziłam, że w tym sklepie nic nie ma, ale odkąd barfujemy i się tam rozejrzałam to bardzo często w nim zaczęłam bywać. Warzywa, owoce i ryż dla Hexoliny też tam kupuję, więc po Warszawie nie muszę jeździć za takimi drobiazgami :razz:. Po resztę zaopatrzenia się w czwartek wybiorę, bo nam łapek, kości cielęcych i żadnych takich ciekawostek nie mają (a szkoda :roll:).

Link to comment
Share on other sites

U nas jakby kryzys. Wczoraj ucieszyłam się, że wreszcie zrezygnował z monodiety wieprzowej i zjadł korpus kurczaka, ale dziś była brzyyydka koopa. Dałam więc kość karkową wieprzową, bo te kości nigdy żadnych rozwolnień u niego nie powodowały. Zjadł z apetytem ale po paru godzinach zaczął wymiotować. Zwymiotował dwa razy, dość obficie i szczerze mówiąc to się trochę martwię - to nie jest do niego podobne, w sumie w ciągu ponad trzech lat na suchym może ze dwa razy zdarzyło mu się zwymiotować jak się nażarł trawy - krótko, szybko i zaraz było ok, a dziś jakiś taki nieswój jest.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='filodendron']U nas jakby kryzys. Wczoraj ucieszyłam się, że wreszcie zrezygnował z monodiety wieprzowej i zjadł korpus kurczaka, ale dziś była brzyyydka koopa. Dałam więc kość karkową wieprzową, bo te kości nigdy żadnych rozwolnień u niego nie powodowały. Zjadł z apetytem ale po paru godzinach zaczął wymiotować. Zwymiotował dwa razy, dość obficie i szczerze mówiąc to się trochę martwię - to nie jest do niego podobne, w sumie w ciągu ponad trzech lat na suchym może ze dwa razy zdarzyło mu się zwymiotować jak się nażarł trawy - krótko, szybko i zaraz było ok, a dziś jakiś taki nieswój jest.[/QUOTE]


ojejku to przykre :(

a wolowe cos je? albo podroby?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='filodendron']Wołowego jeszcze nie jadł. Trochę cielęciny, ale nie wczoraj. Z podrobów kurze serca, ale też ze trzy dni temu. Może mu za dużo dałam na raz, nie wiem :shake:[/QUOTE]


moze za duzo. a moze sprobuj tych podrobow narazie jesli mu nic nie jest. moze serce wolowe? lub wlasnie cos kurzego? a szyje indycze, łapki kurze?

Link to comment
Share on other sites

Nie ma co panikować ;)
Prawdopodobnie albo zjadł za dużo na raz, albo czegoś dokladnie nie pogryzł, przeszkadzało mu to zwrócił. Psowate w ogóle łatwo i często wymiotują, z byle powodu, że tak powiem.
Moja suka miała taki okres, że kilka razy zwymiotowała, zawsze po korpusie kurzym. Raz pomemlała go i zjadła z powrotem, chyba dokładnie nie pogryzła.
Odstawiłąm korpusy na jakiś czas, teraz znowu daję i nie ma sensacji.
No i możliwa przyczyna brzydkiej kupy i wymiotów to neikoniecznie musi być jedzenie które psu podałaś...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Martens']Nie ma co panikować ;)
Prawdopodobnie albo zjadł za dużo na raz, albo czegoś dokladnie nie pogryzł, przeszkadzało mu to zwrócił. Psowate w ogóle łatwo i często wymiotują, z byle powodu, że tak powiem[/QUOTE]
Nasz do nich nie należy, wymioty do rzadkość a jeśli, to nie w takich ilościach - więc faktycznie trochę spanikowałam. W nocy już nic się nie działo. Rano zrobił kupkę bobkowatą dla odmiany a potem zaczęło mu burczeć w brzuchu. Nos zimny, tylko jakiś taki mi się wydaje mniej ruchliwy niż zwykle. Dałam mu na śniadanie małą porcję gotowanego ryżu troszkę podlanego rosołkiem i chyba tak zostanie na dziś - niech to się trochę uspokoi.

Link to comment
Share on other sites

Pod Hala Mirowska na bazarze , wlasciwie wizawi tylnego wyjscia z budynku jest Pan , ktora ma sam drob , dodatkowo posiada mrozone porcje dla psow , gdzie sa rozne rzeczy od kosci podrobow skrzydelek ...wszytkie ladnie zmielone . Ma lapki szyjki indycze.

Generlanie pod Hala Mirowska mozna dotac wszytkie czesci ... z kazdego rodzaju miesa , nie codziennie ale w wiekszosc dni jest mega duzy wybor . ja chodz czesto na zamkniecie i kupuje np. po taniosci(np. 20 zl za 2,5 kg ;P ) bo ostatni kawalek i ludzie nie chcą kupowac. ladne chude wołowe jakies raz w tygodniu tak zeby bez kosci cos było , do papek itd. :)

Link to comment
Share on other sites

Młoda robi już normalne kupki, nawet mimo wczorajszej papki warzywno-podrobowej :multi:. Dzisiaj zrobiłam mega zakupy i mam zapchaną zamrażarkę, nawet nic maleńkiego tam nie wejdzie (kurze łapki żarłoki musiały dostać teraz :evil_lol:). Kolejne zakupy w czwartek, ale do czwartku połowa miejsca się zwolni, więc będę mogła trochę nakupić. Udało mi się dostać korpusy za złotówkę sztuka :cool3: (wydaje mi się że to mało, zwykle płacę ok. 2 zł) i do tego mam ten sklepik po drodze z pracy.

Nie wiem czy tu pisałam, że młoda strasznie masywna się zrobiła na barfie :roll:. Kurczaków mało dostaje, więc to raczej nie hormony ;). Nawet ją określam jako grubasa. Ale to może kwestia mojego przyzwyczajenia do Hexy-chudzielca z pięknym wcięciem w talii, sama już nie wiem :roll:. Jestem przewrażliwiona na punkcie nie zatuczenia psa, bo Hexa jako szczeniak była za gruba i mi się ochrzan od wetki dostało :oops:.

Link to comment
Share on other sites

Złotówka za korpus - to zależy jaki jest on duży. Jeżeli 300-400g to raczej się nie opłaca. Na Mirowskiej jest 1,20zł-1,50zł za kilogram, nie za sztukę.

Co do utuczenia psa na BARFie - też musze uważać, bo Piegus jadłby surowizne bez opamiętania, w dodatku jest kastratem. Godzinka biegu przy rowerze dziennie jednak pozwala mu utrzymać formę. ;) Choć słyszałam też, że niektóre psy na BARFie chudną, ciekawe od czego to zależy.

I dziękuję bardzo betty za towarzyszenie mi dziś na Mirowskiej, Piegus wniebowzięty dzisiejszym obiadkiem! :)

I mam jeszcze jedno pytanie do Warszawskich BARFowców: robiliście psom badania moczu, kału, krwi odkąd przerzuciliście go na BARF? Albo może po prostu orientujecie się w temacie - gdzie można zrobić takie badania, i ile to kosztuje, bo to też jest dla mnie bardzo istotne.

Link to comment
Share on other sites

ja robiłam młodemu jak miał 8 miesiacy pelna morfologie - koszt okolo 90 zł . Moj drugi BC od urodzenia jest na BAFRie , mama barfowa on od 3/4 tyg rowniez sama surowizna.

Badania idealne . Nawet stosunek fosfor/wapn ksiazkowy .

Ja Karmie swoje psy glownie na oko , dieta raczej bardzo zronicowana co jakies 2 tygodnie robie dwa dni bezmiesne .. jakos tak w formie oczyszczenia ..wtedy sam nabiał warzywa owoce ..

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Bonsai']Złotówka za korpus - to zależy jaki jest on duży. Jeżeli 300-400g to raczej się nie opłaca. Na Mirowskiej jest 1,20zł-1,50zł za kilogram, nie za sztukę.[/QUOTE]
Możliwe, że była złotówka za kilogram, a 2 korpusy kosztowały 2 złote, nie wiem bo nie pytałam ;). Ale są dość duże, sporo mięcha na nich i wyżerka będzie :cool3:.

[quote name='Bonsai']Choć słyszałam też, że niektóre psy na BARFie chudną, ciekawe od czego to zależy. [/QUOTE]
Zależy chyba od przyswajania. Hexolina mi schudła przez kilka dni jedzenia surowizny i teraz na gotowanym musi mi trochę przytyć, bo o głodzenie psa mnie posądzą :roll:. Shinulec za to grubas się zrobił, mimo że nie je jakichś ogromnych ilości..

Link to comment
Share on other sites

ja tez sie ciesze Olu, ze moglam Ci pomoc. i ze dostalas troche tego rarytasu :)

Co do morfologii jednak wiele sie nie pomylilam mowiac ze kosztuje 80zl-choc troche dziwnie drogo mi sie zdaalo;] ale to rok temu bylo. Tosce tez idealna morfologia wyszla, mimo przebytych 5 czy 6 babeszji....

Ja dzis dla Tosi kupilam 3 porcje dorsza-tej rybki jeszcze nie jadla. Chcialam kupic wieczorem szyje indycze ale wygladaly jak kurze :/ :P jeszcze jakies kosci musze dokupic i bedzie fajnie :) w czwartek wybieram sie na wieksze zakupy :}
U mnie na bazarku w Radzymienie tez byl zawsze spory wybor wszystkiego i za mala cene, ale jezdzilam i jezdze w kresie letnim, teraz jakbym miala tam sie zrywac na 7 bo pozniej nic nie ma to dzieki :eviltong: ale tam przynajmniej lapki kurze byly po 2zl, korpusy tez nawet po1zl za kg.

Tosia tyje na Barfie musi miec dawke minimalna na jeden posilek. nie wiem od zcego to zalezy ze jedne psy tak, a inne tak ;)

Link to comment
Share on other sites

Właśnie, o rybach kompletnie zapomniałam :oops:. Młoda tylkop raz dostała filet jakiś taki duży (TZ kupował i nie mam pojęcia co to było :roll:) i wyleciało mi z głowy, że ryby powinnam kupić.. Co temu małemu paskudztwu bez jednego kła mam kupić? HM oferuje jakieś sklepy rybne?

Nie wiem czy już pisałam, ale sryl kolację dzisiaj prawie całą zostawił i zadowoliła się tylko jedną kurzą łapką. chyba się w końcu przeżarła i ma zamiar trzymać linię :evil_lol:. Tak w ogóle to odkąd je surowe na spacerach się już tak nie rozgląda za śmieciami, a jak dorwie kość jakąś to na 'puść' wypluwa momentalnie :loveu:. Goowien też już nie żre :evil_lol:.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...