Jump to content
Dogomania

Aussie

Members
 • Content Count

  1,040
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

10 Good

2 Followers

About Aussie

 • Rank
  Advanced Member
 1. W takim razie najprawdopodobniej matka była genetycznie merle, ale jak nie wyszło w oczach, to na rudej maści nie było widać.
 2. A także mini i średniaki. Owczarki belgijskie występują w czterech odmianach, których się normalnie nie krzyżuje, ale też mogą być: w miocie groenendaeli - tervuereny (nie tak rzadko) i odwrotnie (rzadko - bo czarny recesywny gen jest znacznie rzadszy niż czarny dominujący), w miocie malinois - tervuereny; w miocie laekenois - malinois.
 3. Co do oczu, to wszystkie kolory są dopuszczalne u wszystkich umaszczeń.
 4. Dotyczy to wszystkich aussie, także marmurków. Nie jest ważna symetria, tylko to, żeby uszy i oczy były w pełni otoczone przez pigment. Na wystawach przymyka się często oko, jeśli pies ma kawałek ucha biały, ale już całe białe ucho nie jest pożądane a biel wokół oka to już w ogóle nie przejdzie. Psy z bielą wokół jednego albo obu oczu sprzedawane są jako tzw. pety, czyli nie na wystawy i nie do hodowli. Jak pies ma po prostu nieregularne białe znaczenia, ale ma pigment w w/w miejscach albo biały kawałek ucha to i tak trzeba zdawać sobie sprawę, że przenosi biel na głowie - i w przypadku rozmnażania dobierać mu partnera z małą ilością bieli (najlepiej bez bieli na głowie albo z minimalną ilością).
 5. [quote name='omry']Ciekawe co myślą o mnie, skoro mam yorka wyglądającego jak wieczny szczeniak i rotta :evil_lol:[/QUOTE] Dziewczyna dresiarza ;)
 6. Zrozumieć psa jest zdecydowanie warte polecenia. Polecam też np. Pies i człowiek Jean Donaldson.
 7. Od nowego roku Dog&Sport będzie dwumiesięcznikiem :)
 8. Katarzyna Nowicka "Pyskiem do kamery. Szarik, Cywil i inni"
 9. "Bobtail" to kudłaty kundelek, w typie już prędzej przypominający pracującego beardeda, ale już na pewno nie bobtaila... :P
 10. Ja mam urząd dzielnicy blisko i spokojnie dają tam np. po dwie paczki, czyli 100 sztuk (zwłaszcza jak mówię, że mam 2 a wcześniej 3 psy... ;)) . Mi się te torebki sprawdzają dobrze (żeby zebrać, zginam sobie tekturkę wzdłuż, robi się taki rowek), na średnio przyciętej trawie najłatwiej zebrać, na całkiem gładkiej ziemi gorzej, bo balaski uciekają ;) :lol: No i gorzej, jak się zdarzy rzadsza kupa, ale wtedy to i folia nie da rady idealnie ;) W gęstych krzaczorach gdzieś na uboczu czy w lesie nie sprzątam, tam przecież i tak ludzie nie włażą...
 11. Ja używam torebek rozprowadzanych za darmo przez miasto - papierowych z tekturką do zbierania. Teraz jeszcze dodają do nich rękawiczki foliowe, które jednak zwykle zbieram w osobny worek i zanoszę do pojemnika na plastiki. ;) Nie używam foliowych, bo te zwykłe śniadaniowe są zdaje się nieekologiczne - co za sens zbierać kupę w torebkę, która będzie się rozkładała setki lat? :roll: Jak już, to lepiej kupować z plastiku ulegającego biodegradacji.
 12. Byłam dziś w Empiku i nadal jest dostępny numer z aussikami :-)
 13. W Empikach i w prenumeracie.
×
×
 • Create New...