Jump to content
Dogomania

Mieszkamy w szklanej pułapce w zoo:(


Moniek193

Recommended Posts

[quote name='DogMaster']Tylko co zrobić by temu zaradzić:shake:[/quote]
Napiszcie do Grzegorza Lindenberga z tego wątku:
[url]http://www.dogomania.pl/forum/showthread.php?t=106639[/url]
Trwają prace nad nowa ustawą - może i ten problem się da przy tej okazji uwzględnić

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 414
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='Moniek193']Mam coś poczytajcie tu [URL]http://psy24.pl/art.php?art=2149[/URL] W Austrii juz tego zakazano czas na Polske:multi:[/quote]
Owszem w Austrii zakazano sprzedaży psów i kotów w sklepach zoo. Nawiasem mówiąc to chyba jedyny kraj w którym taki zakaz obowiązuje. Zakazano tam również np wykorzystywania zwierząt egzotycznych w pokazach cyrkowych, chowu klatkowego i przycinania uszu i ogonów.
My niestety żyjemy w kraju, który idzie w innym kierunku niż reszta prawodawstwa europejskiego. Jako przykład może służyć sprawa cięcia uszu i ogonów u psów. Dla tych którzy nie słuchali audycji na ten temat fragmenty wypowiedzi przedstawiciela Ministerstwa Rolnictwa:
[url]http://www.dogomania.pl/forum/showpost.php?p=10647044&postcount=346[/url]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Selenga']Napiszcie do Grzegorza Lindenberga z tego wątku:
[URL]http://www.dogomania.pl/forum/showthread.php?t=106639[/URL]
Trwają prace nad nowa ustawą - może i ten problem się da przy tej okazji uwzględnić[/quote]
To już jest uwzględnione. ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Karmi']Owszem w Austrii zakazano sprzedaży psów i kotów w sklepach zoo. Nawiasem mówiąc to chyba jedyny kraj w którym taki zakaz obowiązuje. Zakazano tam również np wykorzystywania zwierząt egzotycznych w pokazach cyrkowych, chowu klatkowego i przycinania uszu i ogonów.
My niestety żyjemy w kraju, który idzie w innym kierunku niż reszta prawodawstwa europejskiego. Jako przykład może służyć sprawa cięcia uszu i ogonów u psów. Dla tych którzy nie słuchali audycji na ten temat fragmenty wypowiedzi przedstawiciela Ministerstwa Rolnictwa:
[URL]http://www.dogomania.pl/forum/showpost.php?p=10647044&postcount=346[/URL][/quote]
Niestety Austria to jedyny taki kraj:shake: Chciałabym zeby w Polsce tez byly takie zakazy jak tam:oops: Zakaz męczenia zwierzat w zoo, w cyrku, kopiowania:mad: Moze kiedys do tego dojdziemy, moze sie tego moje pra pra wnuki doczekaja:roll:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Moniek193']Niestety Austria to jedyny taki kraj:shake: Chciałabym zeby w Polsce tez byly takie zakazy jak tam:oops: Zakaz męczenia zwierzat w zoo, w cyrku, kopiowania:mad: Moze kiedys do tego dojdziemy, moze sie tego moje pra pra wnuki doczekaja:roll:[/quote]
Trza walczyć o wprowadzenie takich zakazów ale czy damy rade??

Link to comment
Share on other sites

dwa szczeniaki w takiej malutkiej klatce? a raczej akwarium ? masakra..
w ogóle dla mnie to nienormalne sprzedawać psy w sklepach, po pierwsze one się tam męczą, mają boską 'socjalizację' a po trzecie ludzie je kupują bo są ładne, dziecku się spodobały, może kuzynce się spodoba to jej damy na urodziny itp..
w Krk też sprzedaje się psy.. na Zakopiance i w M1.. możliwe że jeszcze gdzieś ale nie widziałam. W M1 sprzedaje się je najwyżej w kilka dni, klatka nie jest duża, ale mała też nie, zabawki mają, wodę też, sprzątają często, więc warunki nie złe, ale czy na spacer chodzą to wątpię, o dookoła M1 jest parking a komu by się chciało z psami chodzić gdzieś dalej.. na Zakopiance klatka jest duża, nie wiem dokładnie jakie ma wymiary, ale jak ostatnio były dwa bokserki miały duże legowisko i dość dużo miejsca poza tym, nawet pogonić się troszkę mogły.. ale to nie zmienia faktu ze powinien być kategoryczny zakaz sprzedawania psów w sklepach.. i kotów też. W Galerii Krakowskiej siedziały dwa kotki perskie zamknięte w wysokim akwarium, cztery ściany prawie że do sufitu, tam dopiero musiało być duszno :shake:
takie króliki i inne gryzonie są biedne, a co dopiero psy które najważniejszy okres socjalizacji spędzają tak..

Link to comment
Share on other sites

[quote name='DogMaster']Trza walczyć o wprowadzenie takich zakazów ale czy damy rade??[/quote]

W Austrii łatwiej poszło. Z tego co pamiętam projekt miał zgodne poparcie 4 największych partii politycznych. Wyobrażacie to sobie u nas :lol:
Walka będzie więc trudniejsza:cool3:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='wandko']Jak to nie można, można, tylko nie trzeba dawać się zbyć jaj kilku okrągłym zdaniom i pozwolić sobie na narzucanie jej sposobu załatwienia sprawy.

Napisała parę okrągłych zdań i uważa sprawę za załatwioną.

A przecież można w takim razie skierować pismo wyżej, do jakiejś Dyrekcji na Polskę (nie znam struktury hierarchicznej Reala):

[B]Ponieważ nasza prośba o załatwienie sprawy nie została potraktowana poważnie [/B](bo nie została, zostałaś zbyta stwierdzeniem, ja też cierpię, ale nic nie mogę) [B]uprzejmie informujemy, że zmuszeni jesteśmy skierować sprawę do dalszego wyjaśnienia do... Federacji Konsumentów, Sanepidu, Inspekcji Wet.... [/B](coś trzeba wybrać,nie wszystko naraz, żeby sobie zostawić na później). [B]Nieprawdą jest, że Pan Ten ma zezwolenie na sprzedaż psów [/B](może ma na sprzedaż zwierząt, ale czy są tam wymienione psy? Czy jak ma zezwolenie na sprzedaż zwierząt, to znaczy, że konia też może sprzedawać? A może jest tam tylko że mogą to być zwierzęta "bezpieczne,", a psy bezpieczne nie są - tyle się mówi o pogryzieniach ;) ). [B]Prosimy o przedstawienie kopii tego zezwolenia ([/B]to są rzeczy jawne, oficjalnie można je uzyskać w Urzędzie Gminy, gdzie ma założoną działalność, ale my nie wiemy gdzie to jest). [B]Jeżeli sprawa nie zostanie dogłębnie zbadana, powiadomimy... Uwagę TVN, [/B]albo coś innego...

To w zależności od rozwoju sytuacji.

Sprawa w każdym razie WCALE nie jest załatwiona.[/quote]

Zapewniam, że Rzeszowskie Stowarzyszenie potraktowało i traktuje takie sprawy poważnie. Niestety, nie ma takiej mocy, żeby zakazać sprzedaży zwierząt. Sklep wie, że jest pod kontrolą i jeśli nie zrezygnuje z handlu zwierzętami, to musi im zapewnić odpowiednie warunki i opiekę. Autora tego wpisu zapewniam, że nie jest to "parę okrągłych słówek", lecz rzetelna relacja z interwencji.

Link to comment
Share on other sites

Ale nie mozemy tak zostawić tej sprawy:-(Ja wiem ze moze oni potraktowali to powaznie ale wiem tez ze maja wazniejsze sprawy na glowie niz ta:-( Dlatego tez jezeli oni nie moga nic zrobic to nie oznacza dla mnie konca walki. Jezeli bedzie trzeba skieruje sie sprawe ,,wyzej"az ktos sie nia tak zainteresuje ze bedzie dazyl do zmiany prawa dotyczacego handlu psami i kotami w zoo:placz: Moze trzeba bedzie podpisac jakias petycje itd. ale ja jestem przeciwna takiemu traktowaniu zwierzat i beda walczyc o to by cos takiego sie w Polsce nie rozpowszechniło:roll:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Moniek193']Ale nie mozemy tak zostawić tej sprawy:-(Ja wiem ze moze oni potraktowali to powaznie ale wiem tez ze maja wazniejsze sprawy na glowie niz ta:-( Dlatego tez jezeli oni nie moga nic zrobic to nie oznacza dla mnie konca walki. Jezeli bedzie trzeba skieruje sie sprawe ,,wyzej"az ktos sie nia tak zainteresuje ze bedzie dazyl do zmiany prawa dotyczacego handlu psami i kotami w zoo:placz: Moze trzeba bedzie podpisac jakias petycje itd. ale ja jestem przeciwna takiemu traktowaniu zwierzat i beda walczyc o to by cos takiego sie w Polsce nie rozpowszechniło:roll:[/quote]
Zgadzam się z tobą trzeba walczyć do końca o prawa psów i kotów :mad: one same nie mogą zabrać głosu więc my będziemy ich przedstawicielami:cool3:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='agnes_czy']Zapewniam, że Rzeszowskie Stowarzyszenie potraktowało i traktuje takie sprawy poważnie. Niestety, nie ma takiej mocy, żeby zakazać sprzedaży zwierząt. Sklep wie, że jest pod kontrolą i jeśli nie zrezygnuje z handlu zwierzętami, to musi im zapewnić odpowiednie warunki i opiekę. I bardzo proszę autora tego wpisu, żeby bardziej kontrolował słowa.[/quote]
Piszesz w imieniu Rzeszowskiego Stowarzyszenia Ochrony Zwierząt?
Jeśli tak to należałoby zacząć od tego, ze Stowarzyszenie jest jednym z członków założycieli Koalicji dla Zwierząt. Zakładam więc, ze chce walczyć o zmianę prawa dotyczącego zwierzaków. Jednym z postulatów Koalicjantów jest cytuję:,,[I]Hodowla i obrót zwierzętami domowymi muszą być poddane rygorom zwykłej działalności gospodarczej, w tym rygorom podatkowym. [U]Handel zwierzętami domowymi powinien być ograniczony zasadniczo do miejsc ich stałego pobytu (np. hodowli), psy i koty powinny zniknąć z targowisk, hurtowni i sklepów." [/U]
[/I](ze strony Koalicji:[URL]http://www.koalicja.org.pl/zmiana.php[/URL] )
Wszyscy więc chcielibyśmy aby prawo lepiej chroniło zwierzęta. Póki co jest jak jest. Nie ma prawnego zakazu sprzedaży psów i kotów w sklepach zoo. Nie ma też regulacji mówiących jak taka sprzedaż powinna wyglądać. Pozostaje nam posługiwać się prawem jakie mamy. Osoby, które tu piszą szukają sposobu ukrócenia takich praktyk. Oczywiście w granicach istniejącego prawa. W takim działaniu nie widzę nic złego. ,,Kontrolować" powinniśmy ich, czyli sklepikarzy a nie siebie wzajemnie.

Link to comment
Share on other sites

Najlepiej by było zeby sami ludzie głosno wyrażali swój sprzeciw przeciwko tej formie sprzedaży zwierząt. Jeżeli właściciel sklepu zobaczy ze odiwedzajacym sklep się nie podoba ten proceder, sam się z niego szybciutko wycofa. Proponuję wiec tak jak pisze Zofia - lokalne gazety, tv, ale tez zebrać jak najwiekszą grupę znajomych i w sklepie głosno wyrażac swoją dezaprobatę, uświadamiać też tych zachwycających sie, że te psiaki wcale nie mają tak różowo. Wiem z autopsji, ze to działa - wystarczyło ze parę razy w carrefour'ze stojąc nad królikami wypowiedziałam do mojego chłopaka głosno że te malenstwa to nie miniaturki, tylko małe króliczki za wczesnie zabrane od matek, że powinny pic mleko jeszcze - zachwyty momentalnie znikły, a pojawiły się dezaprobujące pomruki i opinie "jak mozna tak meczyć żywe zwierzątka". Reasumując - moim zdaniem sprzeciw lokalnej społecznosci odwiedzającej sklep bedzie najlepszym zakazem sprzedazy kotów czy psów w akwariach...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='zofia&sasza']O ile pamiętam był podobny przypadek w Warszawie. Też próbował TOZ, Empatia i kto tam jeszcze. Nie dało się do niczego przyczepić. Tak jak tu. Sprawę rozwiązało nagłośnienie sprawy w stołecznym dodatku "Wyborczej". Czytelnicy zareagowali taaaką dezaprobatą, że sklep zrezygnował sam z takiej formy sprzedaży. Tak mi się mgliście kojarzy. Były też jakieś pikiety pod centrum handlowym. Tak, że chyba trzeba uderzyć do mediów po prostu.[/quote]

Dokładnie tak się stało i to dot. silnego sklepu działającego w kilku dużych galeriach handlowych m.in. w Galerii Mokotów, Arkadii, Złotych Tarasach. Na początku próbowali handlować nie tylko psami i kotami ale także skunksami itd.Klienci a jakże zachwyceni :crazyeye: na szczęście nie wszyscy i tego rodzaju praktyki na terenie warszawy w centrach handlowych nie istnieją. Zanadto boją się tzw 'złej prasy'.
Co do tego konkretnego reala to proponuję uderzyć z oficjalnym pismem do dyrektora marketu, mogę zdobyć nazwisko tej osoby i postraszyć zawiadomieniem mediów. W przypadku tej sieci jest ona także właścicielem pasażu handlowego i może narzucić najemcom zasady, np zakaz handlu psami.
F.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='zofia&sasza']Ja nie obiecuję, ale spróbuję namierzyć jakiegoś "psiarza" w redakcji rzeszowskiej "GW". Bo prawo, prawem - to potrwa - a tu może być potrzebna "akcja bezpośrednia" :diabloti:[/quote]
Ok dzieki. Tylko musicie poczekac az beda nowe szceniory bo teraz nici z akcji póki nowych nie ma:shake:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...