Jump to content
Dogomania

Mieszkamy w szklanej pułapce w zoo:(


Moniek193

Recommended Posts

Tez myslalam zeto nielegalnie:-(Niestety nie. Jak bylam w hiszpani to tak tez trzymali psy zatkane z 4 stron szyba i to wieksze od tych.Serce mi sciskalo ale nic nie mogalm zrobic.Jedyne co mnie pocieszalo to ze chociaz u nas tak nie ma a tu prosze:angryy:Co za świat wszytsko zrobi dla pieniedzy:placz:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 414
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='grzenka']
Trzeba to gdzieś zgłosić, próbowałam dodzwonić się do Straży dla Zwierząt ale powiedziano mi że ich działalność w Rzeszowie jest już nieaktualna, dzwoniłam do Rzeszowskiego Stowarzyszenia Ochrony Zwierząt ale oni są czynni tylko do południa:shake: Czy ktoś ma jakiś pomysł gdzie należy się z tym zwrócić?[/quote]

Straż dla zwierząt u nas już nie działa. Jestem jedną z osób, które ją organizowały. Nawiasem mówiąc myślę, ze brakuje nam tu w Rzeszowie silnej organizacji prozwierzęcej. Pani Derwisz jest świetna w tym co robi, ale nie może robić wszystkiego. Potrzeby są znacznie większe...:shake:
Straż Miejska zawsze uprawia ,,spychologię" - wiem bo to wielokrotnie przerabiałam...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Kaya93']Zgodne z prawem!!!:-o nie no!!! Nie wypuszczanie zwierzat nawet na siusiu :angryy:
Trudno... ale moze da sie cos zrobic:roll: one są takie biedne:-([/quote]
Niestety. Sprzedawanie zwierzaka w sklepie zoo jest zgodne z prawem, ale
zawsze jest coś czego można się doczepić ;) Duże pole do popisu ma tu np Inspekcja weterynaryjna, która nadzoruje obrót zwierzętami.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Karmi']Niestety. Sprzedawanie zwierzaka w sklepie zoo jest zgodne z prawem, ale
zawsze jest coś czego można się doczepić ;) Duże pole do popisu ma tu np Inspekcja weterynaryjna, która nadzoruje obrót zwierzętami.[/quote]

No to trza na nich nasłać taką inspekcje że niby pod pozorem złych warunków bytowych psiaków:diabloti:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='grzenka']Jeśli możesz to napisz dlaczego już nie działa Straż w Rzeszowie?Bo strona internetowa jeszcze pozostała...
Jasne że brakuje takiej organizacji:-( i to bardzo, bardzo....
Jutro na pewno dam znać jak tylko zadzwonię do P.Derwisz...[/quote]

Dlaczego nie działa? Długo by o tym pisać. Nie działa pewno z tego samego powodu z jakiego nie działa w innych miastach, w których działała :cool3:
Jeśli oddziały się wykruszają a zostaje sama góra to chyba o czymś świadczy.
Dodam jednoosobowa góra...:razz:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Moniek193']On mi wmawia ze on nie jest chory tylko zmeczony nie iem po czym po siedzeniu caly dzien w jednym miejscu:angryy: Mam znajoma weterynarz mieszka w reszowie niedaleko reala moze zgodzi sie pojechac tam jako zainteresowana kupnem wezmie na rece i sprawdzi mu oczkaitp. moze cos bwybada??:-([/QUOTE]

Uważam, że to bardzo dobry pomysł, oby się tylko zgodziła ... I najwazniejszeby od razu nie wspominać, że jest się weterynarzem ...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Karmi']Niestety. Sprzedawanie zwierzaka w sklepie zoo jest zgodne z prawem, ale zawsze jest coś czego można się doczepić ;) Duże pole do popisu ma tu np Inspekcja weterynaryjna, która nadzoruje obrót zwierzętami.[/quote]

Sprzedawanie tak, ale chyba trzeba zwierzęciu zapewnić odpowiednie warunki. Tak jak wszędzie. Można zabrać zwierzaka właścicielowi, który dręczy zwierzę, a sklepowi nie można? Nikt mnie nie przekona, że szklana klatka to miejsce odpowiednie dla psa. Może dla rybek, ale nie dla czworonogów. Taki sklep też ma jakiegoś właściciela. Psiak jest chory, a przynajmniej na takiego wygląda i trzymany jest w warunkach zagrażających zdrowiu i życiu. Wiem, że jak nie pomaga interwencja u SM, policji, TOZu i czego tam jeszcze, najlepiej zawiadomić prasę albo TV - najlepiej tę ostatnią. To jest dużo bardziej skuteczne. Nic innego nie przychodzi mi do głowy. Chyba, że kupimy, ale przyjdą następne.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='DogMaster']Najlepiej nasłać na nich media bo jak wy kupicie je to oni skumają że mogą w ten sposób sprzedawać je i ciągle będą mieć psiaki:shake:[/quote]

Kupienie tam psa to chyba ostatnia rzecz, którą należałoby zrobić. Przecież nie o to chodzi, żeby pokazać właścicielowi, że psy się sprzedają! :roll:
Trzeba zrobić odwrotnie: udowodnić, ze sprzedawanie psów w sklepie zoo to zły pomysł :cool3: Proponuję trochę ,,podręczyć człowieka". Pomysły mam takie:
- Sprzedaje w Realu: czy dyrekcja firmy wie o tym? Czy na terenie Reala mogą przebywać psy?:razz: Jeśli nawet mogą :lol: to nie w takich warunkach zapewne sieć nie chce mieć czarnego pr :p Tu mogą pomóc @ zasypujące szefostwo.
- Inspekcja Weterynaryjna: niestety nie ma osobnych przepisów określających zasady sprzedaży zwierzaków w sklepie ale jest wiele innych
( sanitarne, chroniące zwierzęta)
-Sanepid- przychodzi tam dużo ludzi, psy są głaskane. Potem te osoby idą na zakupy i dotykają żywność i może w ten może się roznosić jakieś paskudztwo :diabloti: O tym też najlepiej poinformować szefów Reala: jak nie zrobią z tym porządku to przestajemy kupować i informujemy media, że sieć nie dba o bezpieczeństwo swoich klientów. :p

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Karmi']Kupienie tam psa to chyba ostatnia rzecz, którą należałoby zrobić. Przecież nie o to chodzi, żeby pokazać właścicielowi, że psy się sprzedają! :roll:
Trzeba zrobić odwrotnie: udowodnić, ze sprzedawanie psów w sklepie zoo to zły pomysł :cool3: Proponuję trochę ,,podręczyć człowieka". Pomysły mam takie:
- Sprzedaje w Realu: czy dyrekcja firmy wie o tym? Czy na terenie Reala mogą przebywać psy?:razz: Jeśli nawet mogą :lol: to nie w takich warunkach zapewne sieć nie chce mieć czarnego pr :p Tu mogą pomóc @ zasypujące szefostwo.
- Inspekcja Weterynaryjna: niestety nie ma osobnych przepisów określających zasady sprzedaży zwierzaków w sklepie ale jest wiele innych
( sanitarne, chroniące zwierzęta)
-Sanepid- przychodzi tam dużo ludzi, psy są głaskane. Potem te osoby idą na zakupy i dotykają żywność i może w ten może się roznosić jakieś paskudztwo :diabloti: O tym też najlepiej poinformować szefów Reala: jak nie zrobią z tym porządku to przestajemy kupować i informujemy media, że sieć nie dba o bezpieczeństwo swoich klientów. :p[/quote]
To co robimy-od czego zaczynamy?

Link to comment
Share on other sites

Dzwoniłam dzisiaj do P.Derwisz, sprawę przekazała ona zastępcy (wa właściwie zastępczyni;)-Pani Agnieszce) i prosiła, żeby kontaktować się z nią przez e-mail.Napisałam i dostałam odpowiedź:
"Witam,ja jestem tą osobą, która zajęła się tą sprawą. Psiaki są w wieku 3 miesiące, w dobrej kondycji, mają aktualne książeczki zdrowia, pierwsze szczepienie i odrobaczanie. Kojec ma wymiary ok.1x1 m, jest czysty, szczeniaczki mają czystą wodę i dobrą karmę. Market jest klimatyzowany więc nie ma gorąca i zaduchu. Właściciel ma zezwolenie na sprzedaż zwierząt,tak że niewiele mozna tu zrobić, chociaż ja też jestem kategorycznym przeciwnikiem takiego handlu.Jedyna uwaga, jaką mogłam zrobić, to żeby zwierzęta nie były "macane" przez odwiedzających i żeby nie zostawały na noc same. Jeden już wczoraj został sprzedany."

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...