Jump to content
Dogomania

Podpalili Psa Filmowali Jak Kona


Rafka

Recommended Posts

  • Replies 609
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Piotr D podobnie już postępował z kotami sąsiadów,oni o tym wiedzieli ,ale bali się zareagować ze względu na agresję jego rodziców.Tego typu zabawy preferowane przez niego znane były od dawna,ostatnio dołączył do nigo Damian S ,mający również zwyrodniałą naturę i również bardzo opiekuńczych rodziców.Mówili o tym wszyscy ich rówieśnicy,niektórym to imponowało,niektórym może nie ,ale niehonorowo było się do tego przyznać.Wiedziało o tym kilku radnych z gminy,ale czy zaraegowli i ponformowali o tym wójta tego nie wiem.Do nauczycieli również docierały informacje o zabawach ich wychowanków,przekazywane przez inne dzieci,ale brak było reakcji.Nie liczcie na reakcję gminy i nauczycieli,wśród nich panuje teraz święte oburzenie na media,że niszczą życie dzieci,rozdmuchując tą sprawę.Do kamer jest zdziwienie że nikt nic o tym nie wiedział,a po kątach jest są właśnie takie komentarze.Zdarzenie miało mijsce niedaleko domu rodzeństwa S.Powinnam dodać ,że chyba ten 11-to latek kiedy znalazł szczeniaka naprawdę chcial sie nim zaopiekować,ale stosunek do tego jego rodziców i kontakt z wynaturzonym bratem i jego kolegą spowodowały to co zrobił.Wiadomości mam od mieszkańca Motycza,całe społeczeństwo o tym wie ,ale raczej jak to na wsi -większej reakcji nie będzie,wśródludzi nawet nie pochwalających tego istnieje przekonanie że przecież od tego są odpowiednie instytucje.

Link to comment
Share on other sites

Guest Elżbieta481

Psycholog?Psychiatra?
Bez przesady.Tu jest potrzebna kara,anie cackanie się.Przecież to jest sadyzm...Jeśli prawo nieletnim nie jest w stanie nic zrobić,to reagować powinni rodzice.Dobre lanie dane ręką ojca...I jeśli ojciec niezareaguje,to póżniej jemu synowie przyłożą..
I jeszcze pewnie zaczniemy się za jakiś czas zastanawiać nad ich psychiką,by jej nieuszkodzić..Jak można uszkodzić coś co już jest zniekształcone?
Pytam ponownie:co to za określenie,,Ryzuny,,?
Elżbieta

Link to comment
Share on other sites

Już pisałam, ale napiszę ponownie: kary przewidziane w istniejącej ustawie SĄ!!!!! Problem w tym, że ani policja -vide - cytowana wypowiedź policjanta z Lublina, ani niestety sądy nie stosują w orzekaniu surowych - zawartych w ustawie kar!!!! projekt ustawy obywatelskiej niczego tu nie zmieni!!! Ważna jest taka presja społeczna, która okaże się nie do zignorowania przez policję i sąd!!!!!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Charly']jakby kto jeszcze chcial dane, to zeby wszyscy nie bombardowali Ulke mozecie do mnie tez pisac. przesle na pw
[/quote]
Poproszę na priv wszystkie dane (imię, nazwisko, miejscowość, wiek) i zdjęcia, jakie tylko ktoś ma tych sku#%$^&%. Zrobię jakiś 'łańcuszek' i porozsyłam na gadu-gadu i e-mailem do wszystkich znajomych. Niech cały świat pozna te nazwiska, niech zobaczy zabójców! :angryy: Jestem wstrząśnięta ... :shake:

Pozdrawiam!

Link to comment
Share on other sites

Tacy ludzie jak te dzieciuchy to potencjalni przestepcy. teraz zwierze -> nastepny bedzie czlowiek...
Moim zdaniem nieukaranie ich to najwiekszy blad bo teraz czuja sie bezkarni...
Nie mowiac o tym co musial czuc ten biedny pies :-(:-( Jakbym takiego gamonia (zeby nie powiedziec gorzej) spotkala to nie wiem czy bym nerwy opanowala :angryy:

Link to comment
Share on other sites

Może rozśmieszę teraz ci niektórych, ale ja dziś dałam połajankę księdzu.
Co niedziela do mojej sparaliżowanej mamy przychodzi ksiądz i po całym ceremoniale zaczęłam z nim dyskutować.
Przedstawiłam mu cała sytuacje zarzucając, że kościół w naszym kraju nie robi nic w kwestii nawracania ludzi, ze pod ich skrzydłami wyrastają zwyrodnialcy i mordercy. Byłam wkurzona jak diabli i nawtykałam mu ile wlezie. I co?
Jak wysłuchał wszystkiego to przyznał mi racje. Mam nadzieje, że w kościołach w moim mieście doczekam sie kazania o poszanowaniu zwierząt.
Moze to głupie, co napisze, ale można wziąć pod uwagę mój pomysł i napisać list do Espiskopatu, żeby we wszystkich kościołach w Polsce zaczęto na niedzielnych kazaniach poruszać sprawy krzywd wyrządzonych zwierzętom przez człowieka.
Sa chyba najbardziej medialni i docierają nawet do wsi zabitych dechami.
Zanim napisze się petycje i zbierze te 100 tys podpisów to potrwa. Potem politycy beda dojrzewać do problemu itd- potrwa to lata.
W ten sposób można by uderzyć szybciej, oczywiście nie rezygnując z petycji.
Co do kar. Owszem są, ale jakie? Kary powinny być nie tylko stosowane, ale i solidnie zaostrzone. To, co teraz mamy to pusty smiech na sali.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ulka18']To okrucienstwo oni maja we krwi po swoich dziadach...[/quote]
Powinnam być barbarzyńcą:
- ze swoim nazwiskiem, budzącym skojarzenia z koczowniczym ludem, który był swego czasu postrachem Europy
-i miejscem zamieszkania, bo mieszkam w gminie Konopnica, w kodzie pocztowym widnieje Motycz - tyle, że moja rodzina stąd nie pochodzi (skąd wiesz, jak jest w przypadku tych braci?)
Tymczasem kocham psy i w życiu bym nikogo nie skrzywdziła.
Zastanów się, co ty sobą reprezentujesz pisząc takie teksty. Przecież to mogło się zdarzyć wszędzie.

[B]Afi[/B]
Kto będzie wytykał palcami? Co to tak naprawdę zmieni w umysłach tych chorych sprawców? Ci ludzie, którzy są bliżej tych dzieciaków i ich rodziców, na pewno wiedzą już o sprawie i jeśli ich to oburza, odsunęli się od nich.
Poza tym Motycz (gmina Konopnica) to nie jest swojska wioska, w której każdy się zna - teren jest dość duży, sąsiedzi niekoniecznie znają sąsiadów, a dzieciaki często chodzą do szkół do Lublina (często zresztą ludzie przeprowadzają się tam z Lublina).

Nie myślcie, że kogokolwiek bronię, bo oni zasługują na karę i to bardzo surową, ale nie plakaty czy tym bardziej łańcuszki, które zawsze mają wątpliwą wiarygodność. Tylko praca, utrata wolności...
Niestety na prawie się nie znam w ogóle.

A propos lania od rodziców - przecież ci rodzice i tak nie mają autorytetu. Nie jestem zwolenniczką "bezstresowego wychowania", ale psychiatra może by się tu przydał bardziej od tego lania. Pierwsze powinno być wychowanie, a że tego zabrakło, to sprawa jest dość beznadziejna.

Link to comment
Share on other sites

Można im napisać coś miłego, ja właśnie wysłałam e maila do Władz, sądzę, że trzeba nagłośnić tą sprawę na maxa, bo inaczej za kilka dni, nikt już o tym ( oprócz dogomaniaków), nie będzie pamiętał.!!!

[url]http://www.belzyce.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=12&Itemid=26[/url]

Link to comment
Share on other sites

Sądze, że nikt by im lania nie spuscił, no może temu najmłodszemu, ale pozostali to zapewne gówniarze, które siały strach w okolicy i podnieść rękę na takiego (nawet ojciec), to można sporo oberwać.
jeśli chodzi o przepisy, to są, lecz jaka to kara za taki czyn 2 lata wiezienia?!? to nic. a nie przypominam sobie, by aż takie kary były wymierzane za znęcanie ze szczególnym okrucieństwem.
zmiana ustawy trochę potrwa. także zbieranie podpisów (już było to pisane). lecz co z tego, skoro sąd nie chce wydawać najwyższych kar? skoro spora część społeczeństwa twierdzi, że to tylko pies i jak można za jego zabicie dostać 2 lata, skoro za zabicie człowieka można otrzymać podobną kare.
sprawa spowodowala ogromne wzburzenie, lecz nie wierzę by poskutkowała jakąś zmianą. za chwilę mało kto będzie o tym pamiętał. a nasi politycy, to chcą zrobić wiele, jak zbliżajć się wybory.
trzeba tez pamiętać, że zebranie odpowiedniej ilości podpisów, nie skutkuje zmianą czy też wprowadzeniem ustawy.
zgodzę się, że przede wszystkim należy uświadamiać społeczeństwo a młodzieży dawać normalną rozrywkę. bo gdyby oni w tym czasie byli na basenie, boisku i coś by robili, to ten szczeniak by żył.
uważam, tak jak juz pisałam w wcześniej, że powinni mieć nakazane wykonywanie prac społecznych na rzecz schroniska przez max. wymiar godzin. niech popatrzą na zwierzęta i zaczna je szanować.
taka jeszcze jedna rzecz plącze mi się w głowie. a jak komus ten szczeniak się zgubił i dawał ogłoszenia i teraz dowiedział sie, że nikt nie ukradł by zarobić, a biedak zginął tak tragicznie?
Pozdrawiam!

Link to comment
Share on other sites

Ja od wczoraj nie mogę przestać o tym myśleć.Muszą ponieść karę i nawet nie myślcie,że może być inaczej.Listy,czy maile do władz gminy,z zagranicy też,to robi wrażenie.Poruszać media,teraz w sezonie ogórkowym chętnie sie tym zajmą.Telewizja szczególnie ma wielką siłę.Z Orzechowcami się chyba udało,bo było nas dużo i nie dawaliśmy spokoju.Słaliśmy listy polecone do władz Przemyśla z podpisami,musieli na nie odpowiedzieć.Zadziałało.Może i tutaj ktoś napisałby list,który skopiowalibyśmy i wysłali,tylko dokąd? Do prokuratury w Lublinie?Ja już piszę do p.Muchy,posłanki z Lublina.

Link to comment
Share on other sites

Kara musi ich dosięgnąć i być bolesna - niekoniecznie fizycznia. Często ból psychiczny powoduje większe cierpienie. ''Oni'' dokonali aktu bestalskiej przemocy nie tylko na tej psinie, ale gwałtu mentalnego na nas wszystkich. Cierpię psychicznie - bo oglądając urywki filmu /całego nie byłam w stanie/, nic nie mogłam zrobić, aby pójść na ratunek zwierzakowi i cierpię nadal, bo mam przed oczami te okropne sceny tortur, które nazwano ''ZABAWĄ '', a policja wypuszcza ''DZIECI'', bo jak można ich ukarać za to, że zniszczyły zabawkę? Organy ścigania i sądy jak na razie bardziej bronią niż karzą złoczyńców - oni się śmieją, a to my powinniśmy się bać,....

Link to comment
Share on other sites

[quote name='szajbus']Może rozśmieszę teraz ci niektórych, ale ja dziś dałam połajankę księdzu.[/quote]
I słusznie.Do rozpaczy może doprowadzić totalna obojętność kościoła wobec losu zwierząt..
Jak sobie pomyślę ile dobrego mógłby zrobic kościól..np żeby z ambony padały słowa,że powinniśmy traktować zwierzęta najlepiej jak potrafimy...
żeby dzieci na religii dowiadywały sie o tym,że trzeba szanować każde życie..każde,nie tylko ludzkie..
Parę miesiecy temu widziałam w tv krótką migawkę o mszy na którą można było przyprowadzić zwierzęta..I ksiądz natychmiast tłumaczył,że najważniejszy jest człowiek...
Wszystko jest ważne..bo jaki człowiek jest najwazniejszy?tan co ma kase? wpływy?a może bezdomny? Dopóki nie bedzie poszanowania zycia w kazdym jego przejawie,nie bedzie dobrze...
Przerazona jestem tymi dziecmi,bo co dalej? nie mają litości dla niczego..
TCHÓRZE..TRZECH NA JEDNEGO......a niechby powalczyli z 3 psami szkolonymi do agresji..
Zemścili się na bezbronnym szczeniaku.

Link to comment
Share on other sites

Napisałam na adres biura poselskiego p.Muchy.Ona jest"prozwierzęca",zresztą to woj.lubelskie,jej rejon.Życia szczeniaczkowi nie wrócimy,niestety,ale może uratuje się parę kolejnych psów czy kotów.Współwinni są rodzice,nauczyciele,sąsiedzi,władze,kurator i wszyscy,którzy wiedzieli o tym,co te łobuzy robią.Dosyć tego.Do więzienia idzie chłopak,który jechał ze zniżkowym biletem,a nie miał legitymacji/była to głośna sprawa parę lat temu/,a tu? Pozostaną bezkarni? Nie może tak być!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='pumilo2']Powinnam być barbarzyńcą:
- ze swoim nazwiskiem, budzącym skojarzenia z koczowniczym ludem, który był swego czasu postrachem Europy
-i miejscem zamieszkania, bo mieszkam w gminie Konopnica, w kodzie pocztowym widnieje Motycz - tyle, że moja rodzina stąd nie pochodzi (skąd wiesz, jak jest w przypadku tych braci?)
Tymczasem kocham psy i w życiu bym nikogo nie skrzywdziła.
Zastanów się, co ty sobą reprezentujesz pisząc takie teksty. Przecież to mogło się zdarzyć wszędzie.[/QUOTE]
Wyraznie zacytowalam jjml z forum gazety. Widocznie jest w tym ciut prawdy, ze moga byc tacy po swoich dziadkach i rodzicach, bo na wielu forach jest napisane, ze to nie jest porzadna rodzina, a patologiczna.
A przypadki meczenia zwierzat przez Piotra D. byly znane ogolnie we wsi i w szkole.

I nie pisz, ze mam sie zastanawiac, co ja soba reprezentuje, tylko lepiej skup sie na sprawie tego bestialstwa i jak zapobiec kolejnym. Wiekszosc dogomaniakow wie kim jestem, co zrobilam i co robie dla zwierzat.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Nikki']Jeżeli chodzi o lanie to podobno Hitler był bity w dzieciństwie....:shake:
Czytałam to w jakiejś książce. Jak tylko sobie tytuł przypomnę, wypożyczę i zacytuję dokładnie ten fragment.

Osobiście uważam, że bicie może tylko pogorszyć sprawę, do takich osób potrzebny psycholog, chociaż nie wiem czy w tym wypadku pomoże i czy nie trzeba będzie psychiatry[/quote]

mozna miec odmienne zdanie na ten temat. Ja mam po czesci. Czasem chlopcom w tym wieku odbija. . Ale to wszystko jest skomplikowane.

Link to comment
Share on other sites

Dokładnie, nie można pozwolić by o tym zapomniano! Żeby ci **** zostali bezkarni.. :angryy: Jestem pewna, że podobnych morderstw dokonywanych jest w Polsce o wieele więcej, ale dlaczego większość nigdy nie ujrzała światła dziennego?!

Władze, przynajmniej w mojej okolicy, są na to delikatnie mówiąc obojętne. We wsi, gdzie często jeżdżę do mojej babci był "człowiek", (kilka tal temu umarł) który uśmiercił w podobny sposób kilkanaście psów i naprawdę potwornie pastwił się nad nimi...a były to [I]jego[/I] psy! Zgłaszałam to niejednokrotnie policji, ale za każdym razem zostałam odprawiona, a niekiedy nawet wyśmiana. Najprawdopodobniej dlatego, że jestem nieletnia. Nikt z dorosłych nie chciał mi pomóc, zostałam z tym sama, i nie zdołałam nic zrobić... tyle niewinnych stworzeń musiało tyle cierpieć, i ten *** nie poniósł tego konsekwencji :shake:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ulka18']Wyraznie zacytowalam jjml z forum gazety. Widocznie jest w tym ciut prawdy, ze moga byc tacy po swoich dziadkach i rodzicach, bo na wielu forach jest napisane, ze to nie jest porzadna rodzina, a patologiczna.
[/quote]

Co ma patalogia do dziadkow? Ulka18, nawet jak gdzies pisza cos o korzeniach to wstydem jest to cytowac dalej, po co takie uprzedzenia wzniecac, hm??? :shake:

Link to comment
Share on other sites

Guest Elżbieta481

Ja natomiast twierdzę,że solidne lanie i strach przed nim wyprostowałoby tych gxxxxxxxxxx.To jest jednak teoria,bo podejrzewam,że na lanie jest poprostu za póżno.Dzieci się wychowuje od początku..
Ja bym chciała powrócić do mojego pytania:
czy jest możliwe wystapienie z powództwa cywilnego przeciwko rodzicom za zaniedbania wychowawcze?Jak wczoraj usłyszałam,że brane jest pod uwagę zwrócenie uwagi rodzicom to sądzę,że taka sprawa jest jedynym sposobem działania.Nie wiem jednak niestety czy jest to możliwe..
E

Link to comment
Share on other sites

jest ogromna potrzeba, zeby zrozumiec dlaczego....Jak zawsze w podobnych przypadkach. Czasem jednak wszystko pozbawione jest sensu, lub powod jest tak zlozony...ze nie warto tracic czasu i energi na takie sprawy, a zajac sie edukacja dzieciakow i konsekwencja. Bylo mowione o projektach pro-zwierzecych, pro natura itd juz na prawnym watku. Podobno projekt w Polsce jest. Tak mowila Elza Milicz. Ale ktora szkola go wdrazyla..

Link to comment
Share on other sites

:roll: nie wiem jak odszukc parafie, w tych miejscowosciach.
Cytuje:
Wkrótce nagranie męczarni szczeniaka stało się popularne wśród mieszkańców kilku podlubelskich wiosek: [B]Dąbrowicy, Tomaszowic, Uniszowic i Płouszowi[/B]c, w szczególności wśród bywalców jednej z wiejskich dyskotek. Film przesłał jeden z słuchaczy dziennikarzom Radia Lublin za pomocą MMS-a.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...