Jump to content
Dogomania

Podpalili Psa Filmowali Jak Kona


Rafka

Recommended Posts

zdecydowanie powinni pracowac na rzecz schrniska, ale nie 10 godzin, a np 100, bo w 10 godzin nie ma szans na edukację. a psom nic nie zrobia. każdy tam bedzie patrzył im na ręce. kara finansowa to żadna edukacja. będa jeszcze nieszczęśliwi, że musza coś płacic, skoro w polsce takie rzeczy przechodza bezkarnie, a oni mają zwykłego pecha. jedynie praca z psami, przebywanie z ludźmi kochającymi i ratującymi psy oraz chłonięcie atmosfery, historii psich, ludzkiego zaangażowania - może im wyprostowac głowy. nie musi, ale może. i tylko praca nna rzecz schronu daje możliwość wyrobienia w tych chłopcach prawidłowego podejścia do zwierząt. poprawczak, kasa - to zemsta, a w penalizacji chodzi o resocjalizację. zeby nigdy nie chcieli zrobic czegos podobnego. żeby naprawde zrozumieli, co uczynili.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 609
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

a ja nie do końca się z Tobą zgodzę. Tacy ludzie nie zostaną nigdy miłośnikami zwierząt i nawet 1000 godzin w schronisku moim zdaniem tego nie zmieni.
Co robią dzieci na wsi ze zwierzątami? Z opowieści kolegów ze szkoły mojego kuzyna : " przekręcaliśmy kociakom główki na bok, aż coś strzyknęło, później taki kociak tak fajnie bokiem chodził" " Przywiązaliśmy szczeniaka za łapy do drzewa i rzucaliśmy w niego kamieniami" inne tego typu opowieści. Mnie się niedobrze zrobiło kiedy to usłyszałam, a dla niech to takie normalne i naturalne - zabawa. Dodatkowo obserwacja zabijanych na wsi świń, krów, cielaków, kurczaków itd znieczula ich na los zwierząt dodatkowo.
Ja uważam, że kary więzienia i finansowe są skuteczne, bo działają odstraszająco. Ale muszą być nieuchronne, a co się dzieje w POlsce? Zakatowanie bezbronnego zwierzęcia uważa się za czyn o niskiej szkodliwości społecznej. Tak być nie powinno.

Link to comment
Share on other sites

ten twój kuzyn - pracował społecznie w schronie?

ale to tak na marginesie, bo ja nie licze na wywołanie wielkiej miłości do zwierząt - ja licze na pokazanie, ze jest mnóstwo ludzi, którzy beda walczyć z okrucieństwem - a być moze jakis pracownik z charyzmą byłby autorytetem w innych sprawach dla takiego gówniarza i przez to cos by zadziałało? w poprawczaku tego nie dostanie...
byc moze te 1000 godzin chocby go przekona, że ne tzreba kochac zwierząt, ale tzreba je szanować? wiele z tych ludzi, którzy dręczą zwierzaki, schizofrenicznie mają zwierzęta i swoje to kochają. no to jest szansa, że jakis zwierzak, kilka historii -uwrazliwi takiego doopka na te sprawy - jak mówię niekoniecznie do poziomu św franciszka, i niekoniecznie to się uda - ale przynajmiej te 1000 godzin darmowej roboty dla schronu będzie. niech nosi smieci, jak nie ma komu go nadzorować.
a kasa - to jest zemsta i jeszcze jakby to była zemsta tego zwierzaka, to proszę bardzo, ale tak naprawdę to my sie po tej zemście dobrze czujemy, a to nie my zostaliśmy skrzywdzeni. i ten koleś w tym poprawczaku zrobi się jeszcze gorszy. [B]ale masz rację[/B], że zawiasy nie mają sensu - kara [B]finansowa nie, poprawczak tak, ale połączony z ta praca na rzecz schronu - i nie te marne 10 godzin[/B], błagam! to durnota jest, nic kompletnie! nawet sie nie zdąży przyuczyc do obowiązków, tylko zabierze czas jakiemus pracownikowi.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='AlmaMater']Dzisiaj na portalu Gazeta.pl jest taki artykulik.
Tutaj:[URL="http://miasta.gazeta.pl/lublin/1,35640,6214197,Spalili_psa__dostali_poprawczak_w_zawieszeniu.html"]Spalili psa, dostali poprawczak w zawieszeniu[/URL]
[B][B]
Spalili psa, dostali poprawczak w zawieszeniu[/B][/B]


[IMG]http://miasta.gazeta.pl/img/w/w.gif[/IMG] kad 2009-01-29, ostatnia aktualizacja 2009-01-29 12:11:10.0

[FONT=Verdana][B]Chłopcy, którzy podpali szczeniaka, a potem go kopali aż skonał - nie trafią do poprawczaka. Sąd zawiesił wykonanie kary.[/B][/FONT]

Przed Sądem Rodzinnym w Lublinie zakończyła się sprawa dwóch nastolatków, którzy w maju ubiegłego roku zabili małego szczeniaka. Sprawa wyszła na jaw dzięki słuchaczowi Radia Lublin, który przyniósł do rozgłośni nagranie zrobione telefonem komórkowym, gdzie widać, w jaki sposób nieletni zabijają psa. Dziennikarze pokazali nagranie policji. Janusz Wójtowicz, rzecznik komendanta wojewódzkiego policji w Lublinie, który je widział, opowiadał, że na filmie widać, jak młodzi bandyci najpierw czymś oblali, a potem podpalili szczeniaka podobnego do psa husky. Gdy szczeniak płonął, kopali go i deptali. Zdaniem Wójtowicza, byli podekscytowani i katowanie psa najwyraźniej sprawiało im przyjemność. Nagranie powstało mniej więcej na przełomie maja i czerwca tego roku. Sąd orzekł osadzenie 16-letniego Stanisław z Motycza oraz 15-letniego Piotra z Tomaszowic w poprawczaku - zawieszając ten wyrok warunkowo na 3 lata. Nieletni mają także odpracować 10 godzin na rzecz schroniska dla bezdomnych zwierząt.

[RIGHT]kad[/RIGHT]
[/quote]

i to koniec?:angryy: juz nic sie nie da zrobić? nie będe rozpisywala sie, ze ta kara jeste śmieszna bo to każdy z nas wie.
CZy mozna sie jeszcze odwolac? kto jest wlasciwie 2 strona postepowania? prokuratura?

Link to comment
Share on other sites

Grzenka tak przejrzałam z grubsza post i zauważylam, ze ty najwiecej wiedziałaś o sprawie. Powiedz czy wiesz kto ma kontakt z osoba, która nagłośnila sprawe tych gówniarzy? ten wyrok to kpina!! nie pozwala by tak to pozosawiono. Wiesz może co ejszcze możemy zrobić czy można sie ejszcze odwoalać?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ewelina.w38']Grzenka tak przejrzałam z grubsza post i zauważylam, ze ty najwiecej wiedziałaś o sprawie. Powiedz czy wiesz kto ma kontakt z osoba, która nagłośnila sprawe tych gówniarzy? ten wyrok to kpina!! nie pozwala by tak to pozosawiono. Wiesz może co ejszcze możemy zrobić czy można sie ejszcze odwoalać?[/quote]
Kontakt z tą osobą miała na pewno założycielka drugiego wątku, dot.tej samej sprawy:
[url]http://www.dogomania.pl/forum/f98/podpalili-zadeptali-szczeniaka-chca-uniknac-kary-pomozcie-119078/[/url]
Ja miałam przez osobe na NK, która ją znała osobiście, ale ona też ucichła:shake:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...