Jump to content
Dogomania

Podpalili Psa Filmowali Jak Kona


Rafka

Recommended Posts

[B]Arko, to udało mi sie znaleźć w necie[/B]

[URL="http://szczegoly.pkt.pl/parafia_rzymskokatolicka_narodzenia_nmp_795c8a255cc72178aefa48f540cba3ed.html"]Parafia rzymskokatolicka Narodzenia NMP[/URL]
0 81 502 08 93
21-008 (p-ta Tomaszowice), Dąbrowica gm. Jastków 132


[CENTER] [FONT=Arial] [FONT=Verdana][SIZE=1][COLOR=#000080]PARAFIA RZYMSKO-KATOLICKA
Pod wezwaniem Św. Piotra i Pawła w Tomaszowicach
tel. (081) 502-92-92
21-008 Tomaszowice 42a
e-mail parafii: Parafia Tomaszowice[/COLOR][/SIZE][/FONT][/FONT][/CENTER]
[FONT=Arial] [FONT=Verdana][SIZE=1][COLOR=#000080]e-mail webmastera: Mika'el



[/COLOR][/SIZE][/FONT][/FONT][U]miejscowość[/U]: Konopnica
[U]wezwanie[/U]: Wniebowzięcia NMP i św. Katarzyny Aleksandryjskiej[U]
adres[/U]: Konopnica 144
21-030 Motycz [U]
telefon[/U]0-81/503 10 24 [U]
fax[/U]0-81/503 10 24[U]
ulice należące
do parafii[/U]w Lublinie: Al. Kraśnicka (nry od 152 - 254 strona lewa), Laskowa, Folwarczna strona prawa nry 1-59 i str. lewa nry 2-16, Bełżycka strona prawa nry 1-54, Węglinek
[U]miejscowości
należące do
parafii[/U]: Konopnica w. i kol. ,Kozubszczyzna ,Marynin ,Motycz st. kol. ,Pietrzakowizna I i II ,Stasin ,Tereszyn ,[B]Uniszowice [/B],Zemborzyce Tereszyńskie (cz. - prawa strona przy szosie Kraśnickiej) ,


[U]miejscowość[/U]: Dąbrowica
[U]wezwanie[/U]:Narodzenia NMP
[U]adres[/U]Dąbrowica 132
21-008 Tomaszowice [U]telefon[/U]0-81/502 08 93
[U]ulice należące
do parafii[/U]w Lublinie: Główna (numery parzyste 34-44 i 27-35), Nałęczowska (nry od 241 do końca), Zakątek, Deszczowa, Przejrzysta, Urodzajna, Stroma
[U]miejscowości
należące do
parafii[/U]Dąbrowica ,[B]Płouszowice kol[/B]. ,

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 609
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='waldi481']Psycholog?Psychiatra?
Bez przesady.Tu jest potrzebna kara,anie cackanie się.Przecież to jest sadyzm...Jeśli prawo nieletnim nie jest w stanie nic zrobić,to reagować powinni rodzice.Dobre lanie dane ręką ojca...I jeśli ojciec niezareaguje,to póżniej jemu synowie przyłożą..
Elżbieta[/quote]
Przemoc rodzi przemoc. Jeżeli teraz ojciec przyłoży to oni będą mieć jeszcze silniejszą motywacje do tego by jemu wlać. Dlatego nie popieram takiego wychowywania, tak samo nie popieram bezstresowego wychowania. Przecież jest coś pośrodku.
Dzieci trzeba wychowywać, a nie tylko chować. Jeżeli rodzice od początku wychowywali by tych chłopaków ( BEZ PRZEMOCY, czy jak kto woli kar cielesnych) to nie doszło by do spalenia tego biednego psa. Przecież dziecko można wychować bez bicia !!!! Skoro dziecko zostanie uderzone to w przyszłości też będzie biło ( może rodziców, inne osoby), a jezeli sie mu powie, że nie wolno, to spyta: czemu?jak to nie? no własnie przecież rodzice go bili, to czemu ono nie moze. I kolo sie zamyka.

Rodzice bijący swoje dziecko pokazują, że są bezsilni.

Link to comment
Share on other sites

czasem chlopcy w tym wieku nei robia czegos tam tylko dlatego bo obawiaja sie ciezkiej reki ojca. ale wiadomo w tym przypadku to jest zlozona sytuacja.I jesli ten chlopak jest juz znany i nie byl to przypadek jednostkowy, to taka kara nic nie wskora.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Charly']czasem chlopcy w tym wieku nei robia czegos tam tylko dlatego bo obawiaja sie ciezkiej reki ojca. [/quote]

Właśnie, bo się boją !!!!! A mają nie robić nie dlatego, że się boją, ale dlatego, ze szanują rodziców, a na szacunek ci rodzice co stosują kary cielesne napewno nie zasługują.
A jakoś nie wierze, ze któryś ojciec zleje syna, który ma 15 lat. Przeciez taki chłopak sobie by nie dał, a jezeli nawet ojcu by się udało, to napewno chlopak chciałby się zemścić

Link to comment
Share on other sites

tak. takie jest zalozenie, ze maja szanowac rodzicow i dlatego nei robia. to sa dzieci idealne. chlopcy w wieku dojrzewania to jednak cos calkiem innego niz ideal.mam troche inne doswiadczenia.zreszta szacunek do rodzicow, a poczynania z kumplami to dwie rozne rzeczy, dwa swiaty.dynamika grupy i inne faktory. rodzice? to drugi plan. Wazne, zeby to sie nie powtorzylo.

Link to comment
Share on other sites

Ale moja droga, bicie nie rozwiązuje spraw. To jest tylko pokazanie jak rodzice są bezsilni wobec swojego dziecka. A na szacunek trzeba sobie zasłużyć.

Bicie powoduje strach przed rodzicem, żal i wściekłość.

Rozmowa z dzieckiem naprawdę dużo daje, tylko trzeba zacząć baaardzo wcześnie

Link to comment
Share on other sites

jak napisalam. sa takie i takie dzieci. wiek "cielecy" to wiek specjalny.

jest tyle srodowisk, kazde jest inne. generalnie masz racje.
Tylko kiedys dzieci byly wychowywane troszke inaczej. i zachowywaly sie o niebo inaczej. nauczyciele moga na ten temat najwiecej powiedziec. byc dzis nauczycielem to horror. zreszta nie chodzi mi generalnie o cielesne kary, a o reakcje rodzicow. odpowiednia reakcje. ja bym takiego czynu nie pozostawila na rozmowie. a do dobrego psychologa od razu by poszedl. zreszta kazde dziecko w tym ciezkim wieku powinno konsultowac takiego. takie jest moje zdanie. to przeciez taki specyficzny wiek. niektorym przechodzi jak ospa. niestety niektorzy zawalaja sobie w tym wieku cale zycie.

Link to comment
Share on other sites

zależy który nauczyciel.
Są tacy co umieją utrzymac dyscyplinę, np. "strasząc" kartkówką. Niektórzy mają głęboko w d**** i tylko coś gadają pod nosem, a uczniowe włażą im na głowę.

A przecież są inne kary zamiast bicia, np. szlaban na komputer, tv. Jeszcze raz powtarzam: dzieci mają szanowac rodziców, a nie bać się ich.
Przykład: ja o moich rodzicach nie powiem nigdy złego słowa, a mój znajomy, bity niegdyś o matce mówi: szmata k**wa, dziw*a, o ojcu debil, idiota, skur****n. To jest szacunek? Jeśli tak to ja dziękuję bardzo

Ale ja wcale nie mówię, że jestem za bezstresowym wychowywaniem. Twierdzę tylko, że są lepsze kary niż bicie.

Link to comment
Share on other sites

[B]Ulka18[/B]
Oni przypuszczalnie są tacy w wyniku wychowania przez swoją rodzinę, co jak sądzę nie stanowi żadnego novum. Ale w cytowanym fragmencie (któremu przyklasnęłaś) wyraźnie jest mowa o całej okolicy i o to mi chodziło, w końcu tu nie mieszka tylko ta jedna rodzina.
Nie widzisz w tym nic złego, żeby pisać o "okrucieństwie we krwi" na podstawie niesprawdzonych źródeł (ja np. nigdy o tym nie słyszałam)- no to przykro mi, nie ma o czym gadać.:crazyeye: Po prostu, ta jedna wypowiedź mnie razi, więc pozwoliłam sobie na nią odpowiedzieć... I tu nie ma nic do rzeczy, kim jesteś (forum to forum, wybacz, nie muszę Ciebie znać), ani co ja robię albo czego nie robię dla psów.
[U]Sorry za offtop[/U], choć i tak widzę, że zeszło na wychowanie-
pozdrowienia z Wiochy Motycz

Link to comment
Share on other sites

Guest Elżbieta481

Nie interesuje mnie wypowiedż,że dzieci i psy wychowuje się metodą pozytywna,że dzieci się nie bije!
Przed chwilą na Polsacie pokazano zdjęcia tego psa.Po co wyłaziłam na to?:angryy::-(:-(Po co?Na długo jego skomlenie będę słyszeć!
Niech was chłopaki..:angryy::angryy::angryy:
Niech was ..:-(:-(:-(
Elżbieta

Link to comment
Share on other sites

[URL="http://wiadomosci.onet.pl/0,11,kategoria.html"]"Kraj[/URL]tvp.info, PU /18:44[IMG]http://wiadomosci.onet.pl/0[/IMG][IMG]http://wiadomosci.onet.pl/0[/IMG][IMG]http://wiadomosci.onet.pl/0[/IMG][B]Nowy przepis: dożywotni zakaz posiadania zwierząt [/B]

Dożywotni zakaz posiadania zwierząt za znęcanie się nad nimi, rejestr agresywnych kundli, egzaminy dla posiadaczy psów - to tylko niektóre założenia projektu nowelizacji ustawy o ochronie zwierząt, do którego dotarł serwis internetowy tvp.info.
Pilotowany przez posłankę Joannę Muchę (PO) projekt to reakcja m.in. na ostatnie doniesienia mediów o bestialskim traktowaniu psów, a także powtarzające się przypadki ataków zwierząt na ludzi.

Kilka dni temu pod Lublinem grupa nastolatków podpaliła szczeniaka, a następnie sfilmowała jego męczarnię telefonem komórkowym. Z kolei w sobotę w Jarosławiu na Podkarpaciu amstaf rzucił się na 3-letnią Gabrysię. Dziewczynka przebywa w szpitalu w Przemyślu z ranami głowy. Według projektu ustawy, który ma trafić do laski marszałkowskiej jeszcze w lipcu, minister spraw wewnętrznych i administracji będzie mógł wydać całkowity zakaz hodowli konkretnych ras. Rejestrowane mają być też mieszańce powstałe z ras agresywnych.

- Dziś takie psy są rozmnażane poza kontrolą, bez rodowodów, w domowych dzikich hodowlach. Chcemy to uporządkować i sprawić, by coraz rzadziej była mowa o atakach agresywnych psów na ludzi - mówi serwisowi internetowemu tvp.info Joanna Mucha.

Projekt, będący efektem kilku miesięcy prac organizacji ekologicznych, zakłada również wprowadzenie egzaminu dla właścicieli psów agresywnych podobnego do tego, który należy przejść przy staraniu się o broń.

- Ma to dotyczyć posiadaczy psów zarówno rodowodowych jak i mieszańców tych ras - mówi Grzegorz Lindenberg, rzecznik prasowy Koalicji dla zwierząt, organizacji, która współtworzy projekt.

Projektowane przepisy zwiększają też kary za znęcanie się nad zwierzętami (będzie grozić za to grzywna nawet do 50 tys. zł) oraz wprowadza nową sankcję na zwyrodniałych właścicieli - dożywotni zakaz posiadania jakichkolwiek zwierząt.

- To drakońskie, ale celowe rozwiązanie, bo jeśli ktoś znęca się nad swoim psem albo trzyma go w skandalicznych warunkach, wówczas oczywiste jest, że zwierze może "wybuchnąć" i w końcu zaatakować - mówi poseł Andrzej Halicki (PO)."

Takie coś znalazłam na onecie.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ewatonieja']te dzieciaki sa dzisiaj takie porąbane ,że gówniarz gotowy popełnić samobójstwo
i co w takim wypadku? z wszystkimi opcjami trzeba sie liczyć :shake:[/QUOTE]

... jednego chwasta mniej...:p

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...