Jump to content
Dogomania

Pseudohodowla - Halinów


fasolka7

Recommended Posts

diana ja nie mowie o samym oddawaniu psow(w sensie czy do dobrych domow trafily) tylko o tym ze oddawano psy chore-przez co skazywalo sie je po prostu na smierc(pisalam o tym wczesniej) no i oddwanie psow nie wysterylizowanych a w typie ras to juz w ogole dla mnie katastrofa...nie widzisz tego ze z takiego jednego halinowa zaraz zrobi sie 90 innych?swoja droga nie wierze ze sdz w jeden dzien oddalo ok 100 psow do dobrych domow bo gdyby tak bylo i te domy naprawde bylyby dobre to nie mielibysmy tylu psow w schroniskach

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 774
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Wiesz, to należałby skonsultować z wetem, ale przy osłabieniu psa i już istniejącym zakażeniu podanie szczepionki chyba nic by nie pomogło. Ale objawy parwo występiują z reguły kilka dni po zakażeniu, starczyłoby więc 7-8 dni kwarantatnny, byłby czas na prawidłowe przeprowadzenie akcji adopcyjnej, sprawdzenie domów. A tak rozprzestrzeniono chorobę po całej Warszawce, bo to świństwo świetnie roznosi się nawet na butach. Być może w ten sposób zarażono nawet kilka psiaków nie związanych z Halinowem.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Kostek']diana ja nie mowie o samym oddawaniu psow(w sensie czy do dobrych domow trafily) tylko o tym ze oddawano psy chore-przez co skazywalo sie je po prostu na smierc(pisalam o tym wczesniej) no i oddwanie psow nie wysterylizowanych a w typie ras to juz w ogole dla mnie katastrofa...nie widzisz tego ze z takiego jednego halinowa zaraz zrobi sie 90 innych?swoja droga nie wierze ze sdz w jeden dzien oddalo ok 100 psow do dobrych domow bo gdyby tak bylo i te domy naprawde bylyby dobre to nie mielibysmy tylu psow w schroniskach[/quote]
moja Droga - w jaki 1 dzien wszak najpierw było 30 potem po tygodniu 60
moim zdaniem wkradło sie tu wiele propagandy- ja poporstu czytam prasę, wiesci w necie i ogladam TV. Wiesz sama - łatwiej jest z psami o rasowych cechach niż z wielorasowcami. ja sama mam wspaniałe wielorasowce i rasowca. Wszystkie sa kochane i piekne i mądre (a rządzi nimi kotka) Jeżeli nie będziemy mówic o takich Halinowach to bedą napewno. Sama Wiesz ile szumu ludzie zrobili z Falenicą - pamiętam jak mój mąz chciał jechać i bić dewelopera bo psom zabiera azyl. I jeszcze jedno - chore psy odeszłyby i w Straży - ale napewno moznaby to zrobic lepiej. Tylko jak nie bedziecie rozmawiać jako eksperci - to tacy jak ja moga tylko komentować. Zjednoczcie siły - naprawdę warto

Link to comment
Share on other sites

[quote name='diana123']moja Droga - w jaki 1 dzien wszak najpierw było 30 potem po tygodniu 60
moim zdaniem wkradło sie tu wiele propagandy- ja poporstu czytam prasę, wiesci w necie i ogladam TV. [/quote]
1 dnia było mniej psów, bo właściciel później dowiózł resztę. Było ponad 90 psów. Ja dzwoniłam po paru dniach i nie było żadnego szczeniaka.
Jest wielu chętnych na psa - rasowego. Miałam przez dłuższy czas same mieszańce, odzywali się zupełnie inni ludzie niż ci, którzy dzwonią po psa w typie danej rasy.
Mogą naprawdę sprawiać dobre wrażenie itp., itd., ale jeśli zapytasz o kastrację, czy nierozmnażanie.... Wszystko wychodzi.

Facet miał modne rasy, podpisanie umowy z zapisem, że do jakiegoś terminu szczeniak zostanie zachipowany, później termin kastracji, niezapowiedziane wizyty poadopcyjne - myślę, że przesiew 50% chętnych.
A SdZ jest organizacją, nie mieliby problemu z odebraniem psa z powodu niedotrzymania jakiegoś terminu.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='diana123']ale mnie ubawiłaś - boki zrywam, ciekawe czy dystrybutor filmu wyraził zgode na rozpowszechnianie. :multi:[/quote]
Jak jesteś ciekawa to go zapytaj:razz: ale może najpierw poczytaj ustawę Prawo autorskie i może jeszcze jakiś dobry komentarz do niej. :evil_lol:
A wracając do tematu. Mnie np ciekawi czy organizacje wspierające Straż tzn RSPCA i WSPA orientują się w jaki sposób w jaki sposób to stowarzyszenie realizuje w praktyce swój główny cel statutowy czyli:
[FONT=Verdana]11) Prowadzenie działań zmierzających do zmniejszenia populacji bezdomnych zwierząt. :razz:[/FONT]

Link to comment
Share on other sites

Zamiast krytykować możecie zrobić coś konstruktywnego - szukam domów tymczasowych dla psów z rozmnażalni w małopolsce. Do przechowania/adopcji będą przede wszystkim psy małych ras, w nie najlepszym stanie. Sprawa aktualna od jutra.

Na razie mamy jeden dom tymczasowy -dla bordoga, u Patii :Rose: .

Osoby zainteresowane pomocą proszę o kontakt: [EMAIL="[email protected]"][email protected][/EMAIL]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Frotka']Zamiast krytykować możecie zrobić coś konstruktywnego - szukam domów tymczasowych dla psów z rozmnażalni w małopolsce. Do przechowania/adopcji będą przede wszystkim psy małych ras, w nie najlepszym stanie. Sprawa aktualna od jutra.

Na razie mamy jeden dom tymczasowy -dla bordoga, u Patii :Rose: .

Osoby zainteresowane pomocą proszę o kontakt: [EMAIL="[email protected]"][email protected][/EMAIL][/quote]
Ja niestety mam DT zajęty przez szkielet szczeniaka. Odezwij się może do dziewczyn od danych ras, mają chyba jakieś swoje DT.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Frotka']Zamiast krytykować możecie zrobić coś konstruktywnego - szukam domów tymczasowych dla psów z rozmnażalni w małopolsce. Do przechowania/adopcji będą przede wszystkim psy małych ras, w nie najlepszym stanie. Sprawa aktualna od jutra.

Na razie mamy jeden dom tymczasowy -dla bordoga, u Patii :Rose: .

Osoby zainteresowane pomocą proszę o kontakt: [EMAIL="[email protected]"][email protected][/EMAIL][/quote]
Moja Droga - no pierwsza odpowiedx juz wiele mówi... może popros Straż dla Zwierząt - ja juz dzwoniłam do Pana Zbyszka ale on cos tajemniczy dziś. Ja tez pomoge jak mogę - zamiesc tylko wiecej info na stronie

Link to comment
Share on other sites

[quote name='diana123']Moja Droga - no pierwsza odpowiedx juz wiele mówi... może popros Straż dla Zwierząt - ja juz dzwoniłam do Pana Zbyszka ale on cos tajemniczy dziś. Ja tez pomoge jak mogę - zamiesc tylko wiecej info na stronie[/quote]
[quote name='diana123']dobrze ja sie dowiem wszystkiego i działaj bo kazde psie życie jest warte ocalenia- no odzew jest ogromy!:crazyeye:[/quote]
Pierwsza odpowiedź jest odpowiedzią na odpowiedź i tylko tyle mówi.
Może więc darujesz sobie wypominanie nicnierobienia wszystkim dookoła i zaczekasz spokojnie. Frotka dziś ma podać więcej informacji o psach. Poki co nie wiemy nic.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Frotka']Zamiast krytykować możecie zrobić coś konstruktywnego - szukam domów tymczasowych dla psów z rozmnażalni w małopolsce. Do przechowania/adopcji będą przede wszystkim psy małych ras, w nie najlepszym stanie. Sprawa aktualna od jutra.

Na razie mamy jeden dom tymczasowy -dla bordoga, u Patii :Rose: .

Osoby zainteresowane pomocą proszę o kontakt: [EMAIL="[email protected]"][email protected][/EMAIL][/quote]

Frotka , ja naprawde mam wielki szacunek do tego co robisz ,ale ........... w tym przypadku nalezy sie spora krytyka .
1-telefonicznie dowiedzialam sie wlasnie od SdZ ,ze w Polsce sie rasowych psow nie kastruje bo kazdy rasowca chce i one domki znajduja ,tylko kundelki sie kastruje , tych nikt nie chce :roll:.
2- powiedziano rowniez z duma ,ze to nie bylo okolo 100 psow ,tylko 200
3- sunie Yoreczkow tez byly wydawane szczenne ,ale cala Polska przeciez Yoreczki chce :crazyeye:.
4-na pytanie czy sie nie boja ,ze te sunie znow trafia do pseudohodowcy ,nie bylo oburzenia ,bo przeciez rasowce rodzic moga ,bo kazdy rasowca chce .
Zostalam oswiecona przez organizacje prozwierzeca dzialajaca dla dobra zwierzat .Wszysko co dotad robilam ,robilam zle .Bralam tylko kastraty .Bije sie w piers , robilam zle .
Zastanawia mnie jedno , skoro rasowcow sie nie kastruje i rozmnazanie ich jest ok , to po jaka cholere likwidowali te zakichana pseudohodowle ???:crazyeye:
Po co ???Przeciez one byly rozmnazane ,tak ,czy nie ??

Link to comment
Share on other sites

[quote name='agata-air']brak mi słow. Rozmawiałam z Straża w trakcie interwencjoi i po, proponowałam pomoc- nie potrzebowali. Teraz kiedy czytam tu to wszytsko to mi się źle robi na samą myśl ile z tych psiaków mogło trafić do kolejnej pseudo :-([/quote]


Wlasnie co bylo celem dzialania??
A moze strach o brak zajecia na przyszlosc??W ten sposob moze kilka nastepnych pokolen ratowac pieski i likwidowac nastepne pseudohodowle .Sama nie wiem .

Link to comment
Share on other sites

[quote name='niufek']Frotka , ja naprawde mam wielki szacunek do tego co robisz ,ale ........... w tym przypadku nalezy sie spora krytyka .
1-telefonicznie dowiedzialam sie wlasnie od SdZ ,ze w Polsce sie rasowych psow nie kastruje bo kazdy rasowca chce i one domki znajduja ,tylko kundelki sie kastruje , tych nikt nie chce :roll:.
2- powiedziano rowniez z duma ,ze to nie bylo okolo 100 psow ,tylko 200
3- sunie Yoreczkow tez byly wydawane szczenne ,ale cala Polska przeciez Yoreczki chce :crazyeye:.
4-na pytanie czy sie nie boja ,ze te sunie znow trafia do pseudohodowcy ,nie bylo oburzenia ,bo przeciez rasowce rodzic moga ,bo kazdy rasowca chce .
Zostalam oswiecona przez organizacje prozwierzeca dzialajaca dla dobra zwierzat .Wszysko co dotad robilam ,robilam zle .Bralam tylko kastraty .Bije sie w piers , robilam zle .
Zastanawia mnie jedno , skoro rasowcow sie nie kastruje i rozmnazanie ich jest ok , to po jaka cholere likwidowali te zakichana pseudohodowle ???:crazyeye:
Po co ???Przeciez one byly rozmnazane ,tak ,czy nie ??[/quote]

Dżizas :angryy::angryy::angryy: Serio tak Ci powiedzieli?! Odpadłam w tym momencie.

Diano123, jak posiedzisz dłużej na dogo, zrozumiesz o co chodzi z boj[I]kotem [/I];) To żart.

Link to comment
Share on other sites

Wy Kota chcecie wrzucac?? A mnie nosi :angryy:.
Zastanawiam sie dlaczego do tej pory nie pojawila sie ARKA tu na watku , moze ktos podesle jej link ??

Pytanie : Czy ta SdZ jest tez w Koalicji co chce zmienic Ustawe Ochrony Zwierzat?? Jesli tak ,to niezly bajzel :roll:.
Wszelkie Fundacje i Stowazyszenia powinny jednak zareagowac i przedstawic swa pozycje w stosunku do tej nieszczesnej porazki jaka jest SdZ.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='niufek']Wy Kota chcecie wrzucac?? A mnie nosi :angryy:.
Zastanawiam sie dlaczego do tej pory nie pojawila sie ARKA tu na watku , moze ktos podesle jej link ??

Pytanie : Czy ta SdZ jest tez w Koalicji co chce zmienic Ustawe Ochrony Zwierzat?? Jesli tak ,to niezly bajzel :roll:.
Wszelkie Fundacje i Stowazyszenia powinny jednak zareagowac i przedstawic swa pozycje w stosunku do tej nieszczesnej porazki jaka jest SdZ.[/quote]

:roll: no i "wywolalas wilka z lasu". Po pierwsze, moja Fela jest odebrana interwecyjne tez wlasnie przez SdZ. Rozmawialam wtedy z p.Janda o kastracji tych psow( 4 labki) i NIC mi nie mowil,ze moga byc rozmnazane a wprost przeciwnie mial dopilnowac kastracji.

Wolalabym aby SdZ jesli juz, sama sie wypowiedziala.

Koalicja: chyba nie jest tajemnicą kto jest w KOALICJI jest na stronie koalicji. I tak naprawde nie ma to[B] zadnego znaczenia[/B] czy sa czy ich nie ma, dla zmian ustawy. Po to sa koalicje aby [B][U]wypracowac wspolny punkt widzienia. [/U][/B]

Takze po tym co piszesz raczej wyciagam wnioski ze sama chcesz niezly bajzel zrobic:roll:

P.s obdukcje psow krzyczkowych z Niemiec nie przyszly, do dnia dzisiejszego:roll::shake:

Link to comment
Share on other sites

ARKA , znasz ten temat tutaj , czytalas wypowiedzi i wiesz ze az tyle osob nie wyssalo sobie tego z palca .Mialam nadzieje ,ze Ty zareagujesz.Wszedzie piszesz ze psy to nie kartofle ,ze szczenne suki nalezy poddac aborci , ze sterylki sa wazne ,a tu co??

Omijasz temat jakby ci byl niewygodnym .Nie rozumie tego wogole ,dlaczego nie widzisz bledow w postepowaniu SdZ w tej akcji?? Co sie stalo??
O co tu chodzi ?? Czy chcesz bym pomyslala ,ze bralas udzial w tej akcji?? Pozwolcie mi na odrobine nadzieji ,ze sa jeszcze fundacje -stowazyszenia w Polsce co widza te tragike w tej akcji .

Link to comment
Share on other sites

[quote name='brazowa1']kiedys tak bylo z hodowla Sarlej.W ciagu jednego dnia,dom znalazlo 70 rodowodowych psow połnocy.Niesamowite prawda? Kazdy chcial pomoc :angryy:,ludzie przez neta oglaszali,ze sa jeszcze takie rasy do zabrania i takie i takie....przyjezdzali,brali.
A potem na allegro ogloszenia,ze np oddam szpica wilczego,bo sobie nie dawali rady.Porażka. Ciekawe,ile z nich trafilo z zlej hodowli do jeszcze gorszej.[/quote]


O tej akcji tez mi kiedys opowiadalas Arko .
Juz wtedy to byla swietna akcja .Pogratulowac .

Link to comment
Share on other sites

[quote name='niufek']To z tej hodowli pochodzi Twoja sunia ARKO???
Juz wtedy to byla swietna akcja .Pogratulowac .[/quote]
Moja spod Lodzi,z hodowli " Stary kon" hodowla ZWIAZKOWA!:angryy:

[quote name='niufek']O co tu chodzi ?? Czy chcesz bym pomyslala ,ze bralas udzial w tej akcji??[/quote]
Mnie malo interesuje co sobie wogole myslisz.
A ja moge sobie pomyslec, ze Ty chcialas brac udzial w tej akcji:razz:

[quote name='niufek']O tej akcji tez mi kiedys opowiadalas Arko .
Juz wtedy to byla swietna akcja .Pogratulowac .[/quote]
To byla akcja HARŁACZA!!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...