Jump to content
Dogomania

Pseudohodowla - Halinów


fasolka7

Recommended Posts

Nie wypowiadałam sie wcześniej na tym wątku ale teraz to zrobie :razz:
diana123 Czy nie rozumiesz że przez to że te psy wyszły stamtąd bez sterylizacji, kastracji to mogą trafić z powrotem do takiego miejsca ?! Nie mówiąc już o tym że część z nich trafiło do osób które może wcześniej w ogóle nie myślały o psie a gdy zobaczyły "rasowe" pieski do oddania za darmo to sobie przygarnęły nie myśląc o tym co będzie później jak piesek urośnie, jak będzie potrzebował wychowania ? Te psy nie miały wcześniej kontaktu z ludźmi tym bardziej potrzebują tego wychowania i czasu więcej! A uwierz mi socjalizacja takich psów wcale nie jest łatwa :shake: SdZ powinno sprawdzic każdy dom do którego trafi pies z tamtąd. A wierze że z pomocą dogomaniaków by to sie udało :cool1:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 774
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='diana123']czy Wy dziewczyny naprawde Jesteście az tak slepe???
miłosnicy zwierzat pisza że jak nie maja miejsca to niech nie zabierają? Jak tak mozna - te psy wyrwano z miejsca o ktorym piszecie od 3 lat i nic nie zrobiliscie!!!! A Ty droga Karmi - bylaś w tej strazy odeszłaś a teraz tylko na forum gadasz?
Co za różnica kim oni są i czy maja Toyote czy Nissana - ja mam Yeepa i co nie wolno mi?
Uratowali tyle psów i bardzo im dziekuję - sama zaniosłam im stare koce i płyny do mycia podłóg, widziałam tam młodych ludzi pracujących jak w ukropie. Ale jak czytam Wasze "wywody" to wstyd mi, że uwazacie sie za milosników zwierząt. Milczenie w tej sprawie trwalo przez ludzi obojętnych co nie mieli odwagi powiedziec glośno co tam sie dzieje!!:angryy:[/quote]
Tak, może miałam tam wpaść ze swoim facetem i jego znajomymi i zabrać psy? :diabloti: Przepraszam, odwagi mi nie starczyło.

Nie wiesz - nie pisz. Teraz się ośmieszyłaś.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='AngelikaXD']Nie wypowiadałam sie wcześniej na tym wątku ale teraz to zrobie :razz:
diana123 Czy nie rozumiesz że przez to że te psy wyszły stamtąd bez sterylizacji, kastracji to mogą trafić z powrotem do takiego miejsca ?! Nie mówiąc już o tym że część z nich trafiło do osób które może wcześniej w ogóle nie myślały o psie a gdy zobaczyły "rasowe" pieski do oddania za darmo to sobie przygarnęły nie myśląc o tym co będzie później jak piesek urośnie, jak będzie potrzebował wychowania ? Te psy nie miały wcześniej kontaktu z ludźmi tym bardziej potrzebują tego wychowania i czasu więcej! A uwierz mi socjalizacja takich psów wcale nie jest łatwa :shake: SdZ powinno sprawdzic każdy dom do którego trafi pies z tamtąd. A wierze że z pomocą dogomaniaków by to sie udało :cool1:[/quote]
a czy biorąc psa ze schroniska ludzi az tak filtruja - o czym Wy piszecie!
ja mam 4 psy wysterylizowałam je - a co do Dogomanii od 3 lat gadacie o tym problemie i nic nie zrobiliscie, zgłosiliscie to do prokuratury???

Link to comment
Share on other sites

[quote name='AngelikaXD']W schronisku które znam ludzie odbierający psy podpisują umowy adopcyjne. A z tego co tu czytałam z tamtąd psa mógł wziąść każdy. Wystarczyło pokazać tylko dowód osobisty.[/quote]
no i głupty piszesz - nie wiesz a piszesz tam takze podpisuja umowy adopcyjne - nawet je czytałam bo rozmawiałam z komendantem okregu Pania Gosią chyba tak miała na imie ta Pani. Dodatkowo jak sie pies nie spodoba to oni prosza o powiadomienie i oddanie psiaka do nich aby znaleźli mu nowy dom.
Przykro mi ale to cale Wasze forum jest żałosne - weźcie sie kobity za robotę, dokarmiajcie ptaki i bezdomne zwierzaki a nie piszecie głupoty - wstyd

Link to comment
Share on other sites

[quote name='an1a']Co da pozew cywliny? Było zgłaszane do innych organizacji.
Pięknie jest krzyczeć, gorzej coś zrobić, jak ktoś jest bardzo dobrze ustawiony.[/quote]
no tak Ty sie nazgłaszałaś Droga Koleżanko wszedzie - dobrze że byli Państwo co mieli odwagę - Państwo W - pozdrowienia dla chorej córki i brawo za odwagę

Link to comment
Share on other sites

[quote name='an1a']Co da pozew cywliny? Było zgłaszane do innych organizacji.
Pięknie jest krzyczeć, gorzej coś zrobić, jak ktoś jest bardzo dobrze ustawiony.
Umowy adopcyjne są. Tylko problem w tym, że kto ich przestrzega? Sama wydaję psy do adopcji i szukam ludzi, którzy oprócz umowy są świadomi tego, że TEGO szczeniaka nie można później dopuszczać do rozrodu.[/quote]
nic nie da - dogomania da duzo a te inne organizacje co zrobiły?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='diana123']a czy biorąc psa ze schroniska ludzi az tak filtruja - o czym Wy piszecie!
ja mam 4 psy wysterylizowałam je - a co do Dogomanii od 3 lat gadacie o tym problemie i nic nie zrobiliscie, zgłosiliscie to do prokuratury???[/quote]
Co da pozew cywliny? Było zgłaszane do innych organizacji.
Pięknie jest krzyczeć, gorzej coś zrobić, jak ktoś jest bardzo dobrze ustawiony.
Umowy adopcyjne są. Tylko problem w tym, że kto ich przestrzega? Sama wydaję psy do adopcji i szukam ludzi, którzy oprócz umowy są świadomi tego, że TEGO szczeniaka nie można później dopuszczać do rozrodu.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='an1a']Co da pozew cywliny? Było zgłaszane do innych organizacji.
Pięknie jest krzyczeć, gorzej coś zrobić, jak ktoś jest bardzo dobrze ustawiony.
Umowy adopcyjne są. Tylko problem w tym, że kto ich przestrzega? Sama wydaję psy do adopcji i szukam ludzi, którzy oprócz umowy są świadomi tego, że TEGO szczeniaka nie można później dopuszczać do rozrodu.[/quote]
tak Kochana lepiej nic nie robić i pisac na forum a jak odeszło kolejnych 5 szczeniaków - nic sie nie dzieje miłosniczko!!!!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='diana123']czy Wy dziewczyny naprawde Jesteście az tak slepe???
miłosnicy zwierzat pisza że jak nie maja miejsca to niech nie zabierają? Jak tak mozna - te psy wyrwano z miejsca o ktorym piszecie od 3 lat i nic nie zrobiliscie!!!! [B]A Ty droga Karmi - bylaś w tej strazy odeszłaś a teraz tylko na forum gadasz?[/B]
Co za różnica kim oni są i czy maja Toyote czy Nissana - ja mam Yeepa i co nie wolno mi?
Uratowali tyle psów i bardzo im dziekuję - sama zaniosłam im stare koce i płyny do mycia podłóg, widziałam tam młodych ludzi pracujących jak w ukropie. Ale jak czytam Wasze "wywody" to wstyd mi, że uwazacie sie za milosników zwierząt. Milczenie w tej sprawie trwalo przez ludzi obojętnych co nie mieli odwagi powiedziec glośno co tam sie dzieje!!:angryy:[/quote]
Droga Diano123
Tak byłam w Straży. Byłam wpółzałożycielem i vive szefem jednego z okręgów dlatego śmiem twierdzić, ze o Straży dla Zwierząt wiem więcej niż Ty zdążyłaś się dowiedzieć podczas jednej wizyty zanosząc płyny do mycia podłóg.

Link to comment
Share on other sites

Moj kolega wzial szczeniaka od nich. Dzis okazalo sie ze ma parwowiroze,jest w lecznicy.Jak go bral (19.I) powiedzieli ze jest zdrowy,dzis jest zle.Mysle ze reszta szczeniakow ktore znalazly nowy dom tez jest zarazona,chyba trzeba ich jakos powiadomic.Wszystko bylo dobrze,miala apetyt ,bawila sie a dzis w ciagu kilku godzin padla

Link to comment
Share on other sites

[quote name='monikawaw']Moj kolega wzial szczeniaka od nich. Dzis okazalo sie ze ma parwowiroze,jest w lecznicy.Jak go bral (19.I) powiedzieli ze jest zdrowy,dzis jest zle.Mysle ze reszta szczeniakow ktore znalazly nowy dom tez jest zarazona,chyba trzeba ich jakos powiadomic.Wszystko bylo dobrze,miala apetyt ,bawila sie a dzis w ciagu kilku godzin padla[/quote]
Czułam, że może to nastąpić...:shake: Jak wrócą do SdZ to jeszcze mają szansę, ale jak wylądują na ulicy...:angryy: szkoda słów....
[B]diana123[/B] dogomania nie jest po to by się nawzajem oczerniać ale po to by pomagać. Zawieźć karmę czy koce, każdy może ale znaleźć dobry dom lub nim być dla bezdomnego psa niestety nie...Poczekaj jak te psy zaczną wracać albo lądować w schronie, co wtedy zrobisz???

Link to comment
Share on other sites

Jak juz pisalam wczesniej moj kolega wzial szczeniaczka zabranego z Halinowa.
Okazalo sie ze ma parwowiroze.Jest pod kroplowka.Zadzwonil do SDZ zeby o tym powiedziec i zeby przekazali to innym osobom ktore wzieli pieski,zeby ich ostrzec ,jezeli nie wystapily jeszcze objawy.Pan myslal ze moj kolega dzwoni z pretensja,powiedzial mu ze mowili mu ze moze byc chory i innym tez mowili.
Nawet nie powiedzial ze poinformuja inne osoby,nic z tych rzeczy,jeszcze ochrzanił.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ewa i flatki']Dzięki za komplementy :oops:,jako osoba prostolinijna przyjęłam je za dobrą monete :razz:
Gratuluję prezentu, a jeżeli chciałabym o Tobie coś wiedzieć, to tylko w kontekście psów w potrzebie, ale tu nie słowa a czyny są potrzebne, natomiast Ty co post kogoś atakujesz.
Rzecznikiem prasowym SdZ jest p.Zbigniew Gruda o ile wiem ;)[/quote]
Masz rację Ewo - przepraszam nie chciałam nikogo obrażać - nie oto mi chodzi. co do psiaków i innych zwierząt - pomagam jak moge i jak umiem. Mam lisy za płotem i psy na podwórku - KOCHANE wielorasowce w liczbie 3 sztuk i kotke mam co rządzi w domu. Kocham zwierzęta miłościa prawdziwą i szczerą i jesli sa ludzie którzy je ratuja to nawet jesli robią cos nie tak jak nam sie wydaje za dobre uszanujmy to. Dzwoniłam do p. Zbyszka - miły człowiek. Dzwiewczyny jesli ktos działa nie podcinajmy mu skrzydeł - Berek nie wolno pisać że jak nie mieli miejsca to nie powinni zabierać - a co mieli je tam zostawić?? widziałam dzis w ekspressie reporterów materiał - te psy przeszły piekło. Dziewuszki nie kłóćmy sie - nie oceniajmy pochopnie. Karmi sie zawidła może Masz racje moze nie Ewa maja ten samochód niech mają i niech pomagają. Moim zdaniem sa biedni jak myszy koscielne i wstyd mi, ze w Polsce nie ma organizacji państwowej ratującej zwierzeta - co TOZ nic nie robi - co jest smutne na stronie jest info - prawie 3 mln z 1% a schroniska padaja co sie dzieje z kasą? Walczymy o dobro zwierzat i niwazne kto je ratuje czy Straż czy inni. PS ja tez bardzo lubie Vivę - to co dziewczynki ustalimy wspólny front?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='diana123']to co dziewczynki ustalimy wspólny front?[/quote]
Ale jaki front? Moim zdaniem nie powinno się przyklaskiwać takim działaniom, bo może i zamkną tą jedną pseudohodowlę, ale nie zagwarantują uratowanym psom bezpieczeństwa i nie uchronią przed kolejną.
Nie mają warunków - nie zabierają... To jest brutalne, tak samo jak to, że w Polsce jest za dużo psów, za mało odpowiedzialności, za mało edukacji w tym kierunku i za mało zwykłej ludzkiej uczciwości....

Link to comment
Share on other sites

[quote name='an1a']Ale jaki front? Moim zdaniem nie powinno się przyklaskiwać takim działaniom, bo może i zamkną tą jedną pseudohodowlę, ale nie zagwarantują uratowanym psom bezpieczeństwa i nie uchronią przed kolejną.
Nie mają warunków - nie zabierają... To jest brutalne, tak samo jak to, że w Polsce jest za dużo psów, za mało odpowiedzialności, za mało edukacji w tym kierunku i za mało zwykłej ludzkiej uczciwości....[/quote]
tak powinni je tam zostawić!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
albo przywiesć do Ciebie:angryy:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='diana123']tak powinni je tam zostawić!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
albo przywiesć do Ciebie:angryy:[/quote]
Powinni się porozumieć z innymi organizacjami i fundacjami, schroniskami, a nie robić pokazówkę.
Gdybym działała tak jak oni - oczywiście, mogą przywozić. Uratować każdego psa bez względu na konsekwencje i skutki takiego działania.
Szkoda tylko, że nie ma w schroniskach w ilości hurtowej takich "rasowców", po które zawsze ktoś się zgłosi.
Nagle w obrębie W-wy znalazło się ponad 200 chętnych domów...
Tylko gdzie te domy, które psa nie dostały?

Proponuję czytać posty w całości, żeby nie było nieporozumień.

Link to comment
Share on other sites

"[QUOTE]Berek nie wolno pisać że jak nie mieli miejsca to nie powinni zabierać - a co mieli je tam zostawić?? "[/QUOTE]

NIe, mogli najpierw porozumieć się z - nawet nieformalnymi - organizacjami typu "breed rescue" (na przykład beaglarze działają bardzo prężnie... tak samo zaprzęgowcy, sznaucerarze...) oraz innymi przytuliskami / organizacjami żeby zapewnić miejsca dla psów.

A nie wyadoptowywać w ciagu dwóch chore psy dni na hurrrraaa...!

Wolno pisać że [B]jak nie ma zaplecza - to się psów zabierać nie powinno[/B] bo to chyba oczywistość???

Na Dogo często krytykuje się (i słusznie, niestety) tzw. kolekcjonerów zwierząt - ludzi ktorzy nie mając warunkow ani miejsca, ani finansów zbierają kolejne psy z powodu swojego wrażliwego serca - w efekcie trzymają je w fatalnych warunkach, stłoczone, nie leczone - bo "czują, ale nie myślą"... :cool1:

Od organizacji typu SdZ wymagam więcej, niż od wrażliwej pani Krysi czy innej pani Wahl. :shake:

Adopcja psów ktore przeszły piekło tym bardziej powinna być przemyślaną sprawą, i monitorowaną wyjątkowo wnikliwie.
Ciekawe czy SdZ sprawdza teraz wszystkie kilkadziesiąt domów ktore na dowód osobisty pieski pobrały...
I czy te pieski pozbawiono możliwości reprodukcyjnych przed wydaniem ich tym ludziom... bo może mi coś umknęło? ;)

Link to comment
Share on other sites

Oglądaliście wczoraj na dwójce wieczorem reportaż o tej pseudohodowli i SdZ? Załapałałam się tylko na ostatnie parę minut ale i tak zdążyłam zobaczyć w jakich "warunkach" żyły te psy i czym były karmione (mączką jakąś). To się w głowie nie mieści. I nie wiem czy dobrze kojarzę, czy Ty Yago byłaś właścicielem tego labradora, którego historię przedstawiono? Tak jak mówię, oglądałam tylko końcówkę w zasadzie. Ogłądał ktoś może całość?

Link to comment
Share on other sites

diana123
Nie znajdziesz tutaj wspoltowarzyszy do wspolnego dzialania, rob swoje i czerp z tego satysfakcje jako i ja czynie;)
Szkoda nerwow, rozne juz na dogo historie sie dzialy, oszczedzaj sily na swoje dzialanie, naprawde odpusc, bo nie zaznasz spokoju.Lepiej spozytkowac energie w inny sposob, ja popieram Cie "mentalnie" i trzymam kciuki zeby ten nieszczesliwy incydent spowodowal ze staniesz sie dzialaczka na rzecz skrzywdzonych zwierzat- masz potencjal , szacunek.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...