Jump to content
Dogomania

Pseudohodowla - Halinów


fasolka7

Recommended Posts

  • Replies 774
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

:angryy::angryy::angryy:
Już nie powiem co mnie na to zalewa...
Potem znajduje się "te trudne" i te chore psy w lesie albo rowie a reszta ...
Kończy jako maszynki do rodzenia albo "reproduktory" w śmierdzących komórkach czy klatkach które dopóty zasługują na miskę puki przynoszą "właścicielowi" zysk a potem i tak dostaną kopa...
Ludzie czy mało mamy szczeniąt na targach, że aż trzeba stwarzać warunki do przysparzania nowych a'la rasowców????
Właśnie komu ja to piszę - tu wszyscy o tym wiedzą (ale czy aby na pewno wszyscy bo z tego wątku wynika, że jednak raczej nie :shake:)

Link to comment
Share on other sites

kiedys tak bylo z hodowla Sarlej.W ciagu jednego dnia,dom znalazlo 70 rodowodowych psow połnocy.Niesamowite prawda? Kazdy chcial pomoc :angryy:,ludzie przez neta oglaszali,ze sa jeszcze takie rasy do zabrania i takie i takie....przyjezdzali,brali.
A potem na allegro ogloszenia,ze np oddam szpica wilczego,bo sobie nie dawali rady.Porażka. Ciekawe,ile z nich trafilo z zlej hodowli do jeszcze gorszej.

Link to comment
Share on other sites

ja osobiście uważam że niechęć niechęcią ale straż dla zwierząt powinna poprosić dogo o sprawdzenie domów i dopiero oddanie psów
mnie przyszło do głowy jeszcze coś takiego żeby w umowie zapisać by nowy właściciel w określonym czasie zgłosił się na kontrolę z psem do nich lub coś podobnego
zawsze to coś ;)

Link to comment
Share on other sites

Niestety już są zwroty - allergia .
Czekam kiedy znajde ogłoszenia oddam psa rasy beagle z powodu ...............
Wiem że wielu co szukało psów miało tam być i sprawdzić czy nie ma ich pociech ale znająć życie nie zdążyli.
W wypadku gdyby nie było to chcieli adoptować.
Mieliśmy parę sprawdzonych osób .

Link to comment
Share on other sites

Dogo, albo ludzi od adopcji. Przecież tam była masa beagli, a adopcje beagli działają fajnie, na pewno znalazłyby się domy tymczasowe i przynajmniej adopcje przeszłyby tak jak powinny.

Jeśli chodzi o hodowlę p Sarlej, to zdaje sie że tam byo zaangażowanych sporo osób postronnych, które braly psy na tymczasy, jakoś tak? Tą akcję też przeprowadzała SdZ ?

Link to comment
Share on other sites

A ja wracając z pracy ulicą Puławską ze zdumieniem stwierdziłam, że przed siedzibą SdZ nie stoi już stary bus, tylko piekna srebrna duża terenówka typu Toyota Hillux obmalowana napisami SdZ, RSPCA, i pewnie "oddaj nam 1% swojego podatku" :razz: Dokładnie nie widziałam, bo ciemno ale skoro na poprzednim aucie było...
Nie wiem, jak mają się zwierzaki z interwencji ale szefostwo SdZ na pewno ma się dobrze ...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='jolek68']mojej córki jakaś tam znajoma miała też tam pojechać :shake:
córa pyta ale pies ci może w domu chorować, leki kosztują i co?
odpowiedź: to kopa i drugiego poszuka :angryy: dobrze że nie zdążyła :mad:[/quote]

:angryy:To jest normalnie chore....
"Litościwa" się znalazła.....:angryy:

[quote name='brazowa1']ale wielu zdążyło.[/quote]

I to jest dramat tych psów....[IMG]http://www.dogomania.pl/forum/images/smilies/heul.gif[/IMG][IMG]http://www.dogomania.pl/forum/images/smilies/heul.gif[/IMG][IMG]http://www.dogomania.pl/forum/images/smilies/heul.gif[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='jolek68']powiedzcie mi czy jest jakaś realna możliwość dotarcia do tych psów, czy straż dla zwierząt nie może tu wykazać więcej zainteresowania :angryy:[/quote]
Z tego co mówi rzecznik SdZ psy mają już domy. :crazyeye:
[I][B]Dumni jestesmy, że uratowaliśmy 26 psiaków, które znalazły ciepłe domy.[/B][/I]
Całość tu: [URL="http://www.tvnwarszawa.pl/forum.html#forum:MSwzMTMsOCw1MjQ2NDM2MSwxNDA5OTIyMzUsNjAyNTIzNywwLGZvcnVtMDAxLmpz"]Forum - TVN Warszawa[/URL]
Popatrzcie na date: 14 stycznia! Interwencja byla 12 stycznia...:roll:

Link to comment
Share on other sites

[SIZE=1]Ważna wizyta[IMG]http://www.e-ursynow.pl/images/blank.gif[/IMG][IMG]http://www.e-ursynow.pl/images/blank.gif[/IMG][/SIZE]
[SIZE=1]W dniu 13.01.2009 w siedzibie Straży dla Zwierząt w Warszawie gościł przedstawiciel Królewskiego Towarzystwa Zapobiegania Okrucieństwu Wobec Zwierząt w Wielkiej Brytanii (RSPCA), Pan Dawid Bowles. Bezpośrednią przyczyną wizyty było przekazanie przez RSPCA niezwykłego daru dla naszego stowarzyszenia - samochodu marki Nissan Nawara. [/SIZE]
[SIZE=1] [/SIZE]
[SIZE=1]Dawid Bowles spotkał się z Komendantem Głównym SdZ, Mateuszem Jandą oraz inspektorami i wolontariuszami stowarzyszenia. W czasie wizyty przedstawiciel RSPCA miał również okazje zobaczyć jak trudne interwencje podejmuje Straż dla Zwierząt, gdyż wizyta zbiegła się w czasie z interwencją, podczas której zlikwidowana została pseudohodowla psów w podwarszawskim Halinowie. Dawid Bowles był pod wielkim wrażeniem skuteczności metod działania inspektorów i wolontariuszy. Mógł w praktyce zobaczyć jak ciężką pracę wykonuje Straż dla Zwierząt oraz jak wiele zwierząt ratuje. Z ogromną radością przekazał na ręce Komendanta Głównego dokumenty potwierdzające przekazanie samochodu dla Straży dla Zwierząt.[/SIZE]
[SIZE=1]Była to już druga wizyta przedstawiciela Królewskiego Towarzystwa Zapobiegania Okrucieństwu Wobec Zwierząt w Wielkiej Brytanii w siedzibie Straży dla Zwierząt. Dawid Bowles zapowiedział dalszą pomoc. Podczas rozmów podkreślał, że działania SdZ są niezwykle potrzebne i skuteczne, co oznacza, że RSPCA będzie wspierać dalsze działania Straży dla Zwierząt. Jednym z pierwszych zadań, które RSPCA chce zrealizować wspólnie ze Strażą są profesjonalne szkolenia inspektorów. Koszt szkolenia zamierza pokryć brytyjska organizacja.[/SIZE]
[SIZE=1]Dawid Bowles zapowiedział także dalszą pomoc merytoryczną oraz finansową dla Straży dla Zwierząt w Polsce.[/SIZE]
[SIZE=1]wd[/SIZE]
[SIZE=1][/SIZE]
[SIZE=1][/SIZE]
[SIZE=1][/SIZE]
[SIZE=1][url=http://www.e-ursynow.pl/index.php?option=News&task=viewarticle&sid=900]e-Ursyn

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ewa i flatki']A ja wracając z pracy ulicą Puławską ze zdumieniem stwierdziłam, że przed siedzibą SdZ nie stoi już stary bus, tylko piekna srebrna duża terenówka typu Toyota Hillux obmalowana napisami SdZ, RSPCA, i pewnie "oddaj nam 1% swojego podatku" :razz: Dokładnie nie widziałam, bo ciemno ale skoro na poprzednim aucie było...
Nie wiem, jak mają się zwierzaki z interwencji ale szefostwo SdZ na pewno ma się dobrze ...[/QUOTE]
wiesz co , nie bądź śmieszna, a czym mają jeździć - rozklekotanym polonezem, np? wtedy byś miała pretensje ,że narażają psy na kolizje itp.
a inne fundacje jeżdżą wozem z końmi?
ludzie opanujcie sie trochę.........

Link to comment
Share on other sites

[quote name='enia']
ludzie opanujcie sie trochę.........[/quote]
Jestem opanowana.... To opanowanie gubię gdzieś po drodze między tekstem w jednym z artykułów - "dużo hodowców zgłosiło chęć pomocy" i "zadzwoniło 200 osób chętnych na pieska" a między moim telefonem i późniejszymi informacjami, z których wynika, że pani Jadzia z ul. Polnej mająca "hodowlę" pudelków może sobie wziąć 8-miesięczną suczkę przed samą cieczką....
Bo ja nic o sobie nie powiedziałam... Usłyszałam tylko, że weterynarz udzieli porad dotyczących dalszej pielęgnacji i po podpisaniu umowy zostaję szczęśliwym posiadaczem suczki w wieku produkcyjnym.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='an1a']Jestem opanowana.... [/quote]
A ja nie. :razz: Moim zdaniem termin interwencji nie został wybrany przypadkowo. To robota pod RSPCA. Jak widać sprawnośc akcji została doceniona. Za tym idą rożne profity...A psy? Tym już chyba przedstawiciele RSPCA nie będą się interesować... Zapewne nawet nie wpadną na to jak przebiegają akopcje i jaki to ma wpływ na walkę z bezdomnością.

Link to comment
Share on other sites

Tu nie można być spokojnym jeśli dzieją się takie rzeczy w instytucji która powinna stać murem za pokrzywdzonymi zwierzętami i mieć na względzie przede wszystkim ich dobro a nie robić tylko głupie pokazówki które niczego nie zmieniają w losie "uratowanych " psów a napędzają tylko rynek szczeniaków bez papierów.
Czy to będzie się nazywać Straż dla Zwierząt czy RSPCA i czy tam oni będą jeździć polonezem czy wypasioną furą - mało mnie to obchodzi...
Pchając niewysterylizowane psy w łapy pseudo i jeszcze chełpiąc się prasie czego to oni nie robią są dla mnie żałośni.
Tylko akurat to co ja czuję nie jest najistotniejsze....
Najgorsze są skutki takiego działania.
Wszystkim nam tu powinien leżeć i leży na sercu los tych psów a przecież dla większości z nich tak naprawdę nic się nie zmieni.
I to mnie najbardziej irytuje i złości.
(pocieszam się myślą, że może choć parę z nich trafi do odpowiedzialnych właścicieli ale przecież tu chodzi o nie wszystkie...)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Osa']Ale jakie dowody? Kto i komu ma je przedstawiać?
Skoro Straż dla Zwierzaków wydaje psy bez sterylizacji,byle komu na zasadzie kto pierwszy ten lepszy i pisze się o tym w prasie to co, tylko Dogomania o tym wie a reszta to idioci?[/quote]
to po co piszesz tu jakieś oskarżenia p/strazy?
skoro nie wiesz jakie dowody, komu gdzie i dlaczego?
dla samego pisania i podjudzania?
mnie też szkoda tych psów jeżeli faktycznie oddano je ot tak, lekką ręką.....
ale może Osa poproś inną org. niech złoży choćby donos o tej całej sytuacji co? czy bedziemy sobie tak pisać?

Link to comment
Share on other sites

Przepraszam Enia ja nikogo nie podjudzam.
Moje oskarżenia względem straży są takie same i dotyczą wszystkich którzy dopuszczają do nielegalnego rozrodu niehodowlanych psów.
Weszłam na wątek i powiedziałam co o tym myślę - tak jak wszyscy a Ty nie musisz na mnie zaraz tak naskakiwać...
Bronisz Straży - ja to szanuję ale proszę Cię o zmianę tonu.

Link to comment
Share on other sites

tak sie składa, że nie stoje po stronie żadnej org, fundacji czy stowarzyszenia....
nie czytałam tych art. dotyczących oddania psów bez zabezpieczenia prawnego, więc pytam , czy taki artykuł nie jest dowodem? Straż ma nad sobą zwierzchnika ,
chciałam właśnie wejść na strone Straży ale nie moge coś z serwerem,jak mi sie uda to ,
poczytam czy piszącoś o umowach adopcyjnych i zasadach adopcji.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='enia']
chciałam właśnie wejść na strone Straży ale nie moge coś z serwerem,jak mi sie uda to ,
poczytam czy piszącoś o umowach adopcyjnych i zasadach adopcji.[/quote]
Strona od rana nie działa. Straż chyba powstała z uchwały Stowarzyszenia Opieki nad Zwierzętami.
Umowy adopcyjne są, bo ja też usłyszałam przez telefon o umowie.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='enia']Jeśli faktycznie macie na to [B]dowody[/B], to chyba można zgłosić całą sprawę instancji pod która podlega Straż?[/quote]
Jakiej instancji?!
SdZ tak naprawdę jest rządzona jednoosobowo. ;)
Jeśli o mnie chodzi nie potrzebuję dowodów. Wystarczająco długo działałam w tym stowarzyszeniu żeby poznać je od podszewki.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...