Jump to content
Dogomania

Weterynarze godni polecenia


agamblu

Recommended Posts

  • Replies 499
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 2 months later...

Najlepszy weterynarz w Lublinie i nie tylko! Dr Andrzej Milczak z małej interny z Kliniki Weterynaryjnej Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie. Walczy o zwierzę do ostatniego momentu. Jeżeli tylko widzi cień szansy, nie poddaje się. Rewelacyjny lekarz, a co najważniejsze - dobry człowiek.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 4 weeks later...

[B][COLOR="red"]Lublin

nie polecam[/COLOR][/B]


[B]Ajawet, dr Jacek Andrychiewicz
Lublin, ul. Popiełuszki 8[/B]

Do gabinetu trafiłam przypadkiem, idąc po drodze, wstąpiłam po tabletkę na odrobaczanie dla kotów.
Emerytowany doktor starej daty usiłował naciągnąć mnie na zapłacenie za "poradę lekarską", nagabywał mnie o przyniesienie do niego kotów.
Nie chciał mi sprzedać Pratelu bez opłaty za poradę lekarską (porada polegała na tym, że pokazał mi wszystkie środki na robaki, które miał w gabinecie - które ja oczywiście znałam; ponadto ja powiedziałam mu o 4 innych, których nie posiadał - powiedział mi o wszystkim o czym od dawna wiedziałam mimo, że został przeze mnie poinformowany, że zajmuję się kotami od wielu lat i nie oczekuje porady).
Powiedział, że on nie apteka i bez porady leków nie sprzedaje. Także podziękowałam i wyszłam.
Wygląda na to, że doktor nie ma zbyt wielu klientów i próbuje za wszelką cenę wyłudzać pieniądze.

W gabinecie panuje ogólny bałagan, nie ma stołu do badań zwierząt, pod ścianami poustawiana jest kolekcja około 15 sztuk starych radii lampowych i innych gratów.

Link to comment
Share on other sites

  • 9 months later...

ja polecam nowo otwarte CENTRUM WETERYNARYJNE przy ulicy Pilskiej 11 (wjazd przy komisie samochodowym). Miło fachowo, profesjonalnie a przede wszystkim ,,z sercem do zwierząt" :smile:.

Przyjmują tam dwie sympatyczne Panie Doktor:

- lek.wet. Karolina Brach - specjalista chorób psów i kotów
- lek.wet Jowita Królak - zwierzęta egzotyczne

Na miejscu można załatwić wszystko od profilaktyki poprzez leczenie (mają nawet szpital) i strzyżenie.

Sam obiekt jak i jego wyposażenie zrobił na mnie ogromne wrażenie - niestety jeszcze mało jest takich w Polsce.

A i ceny też niewygórowane.

Telefony:

94 372 03 62
602 765 962

Od poniedziałku do piątku 10-18
w soboty 10-14

Link to comment
Share on other sites

[COLOR="#ff0000"][B]DOLNOSLASKIE - hematolog - onkolog[/B][/COLOR].
Witam, no jakos tak nam sie zlozylo, ze nasz pies powaznie zachorowal. Mieszkamy w Chorzowie, leczymy psa u dr. Zameckiego - i nie chcemy innego. Ale "wspolpracuje" z naszym doktorem wspaniala Pani dr nauk weterynaryjnych [B]Katarzyna Mróz z Oleśnicy. Jest hematologiem i onkologiem[/B], mozna powiedziec, ze specjalistka od szpiczaka mnogiego rowniez. To osoba kochajaca swoja prace, wrecz mozna powiedziec, ze jest na jej punkcie pozytywnie zakrecona, to wysokiej klasy specjalistka.POLECAM!!!!! Dziekujemy za konsultacje!Watpie, zeby Pani dr Mróz przeczytala moja informacje tu, na Dogo, ale wielkie dzieki za cudowna wiadomosc!!!!!
Pani dr prowadzi tez swoja lecznice:
[url]http://www.prak-vet.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=44&Itemid=54[/url]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='NaamahsChild'][B]Serdecznie polecam:
"Vetmedicor"
ul. Sienkiewicza 36
Tarnowskie Góry[/B]
[B]032 - 285 - 28 - 81

Pn-Pt: 8:00-18:00
Sb: 8:00-13:00
Nd i święta: 10:00 - 12:00[/B]


Uzasadnienie? Jest ich kilka. Po pierwsze, primo, pracuję tam od 4 lat, najpierw jako wolontariuszka, potem jako praktykantka (studiuję weterynarię) - nabyłam bezcennego doświadczenia i wiedzy, której brakuje wielu moim rówieśnikom.
W lecznicy pracuje 6 weterynarzy.
[B]dr Janusz Kirsz[/B] (specjalista chorób psów i kotów) - szef lecznicy, świetny specjalista, doskonały w chirurgii twardej i miękkiej. Niezwykle inteligentny, z poczuciem humoru, a do tego wiedza z zakresu kynologii taka, że padam na kolana:crazyeye:
[B]dr Andrzej Kirsz[/B] - zajmuje się przede wszystkim zwierzętami gospodarskimi (wyjazdy w teren), ale także ciągle jest na bieżąco w temacie małych zwierząt, wiedzę ma równie niesamowitą, jak jego ww brat.
[B]dr Wiesław Topór[/B] - specjalizuje się głównie w koniach (należy do czołówki najlepszych w tej materii na Śląsku) i drobiu.
[B]dr Bartłomiej Topór[/B] - syn ww dr Wiesława, powoli nabywa doświadczenia, polecam go szczególnie w sprawach gryzoni, fretek itp.
[B]dr Barbara Gruca[/B] - specjalista chorób psów i kotów, prowadzi laboratorium diagnostyczne. Jeśli chodzi o koty - nie ma sobie równych! Rzadko kiedy spisuje mruczka na straty, walczy do samego końca. Bardzo delikatna i wrażliwa.
[B]tech. wet. Damian Rożniewski[/B] - pomimo tego, że nie ukończył studiów wyższych (jako weterynarz, bo jest po fizjoterapii) - ma kapitalne doświadczenie i podejście. Zarówno do zwierząt jak i ludzi. Ja bez wahania powierzam mu swoje maluchy i wiem, że lepiej trafić nie mogły.

Lecznica dysponuje swoim laboratorium diagnostycznym (wkrótce także będzie samo prowadziło badania krwi), RTG, USG, EKG i krioterapią.
Ponadto, ci lekarze posiadają jedną, bardzo ważną cechę. Potrafią powiedzieć "nie wiem" i skierować was do konkretnych lekarzy, np. na wrocławskie kliniki.
Polecam gorąco![/QUOTE]


A ja mieszkam w Tarnowskich Górach, ale do lecznicy dojeżdżam do Zbrosławic.

Rożniewski kłócił się ze mną, że suka nie ma powiększonej macicy, dopiero Kirsz po jej zbadaniu potwierdził, ze ma. Znajomej, która ma sukę jamnika z nawracającymi urojonymi ciążami nie próbował nawet przekonać do wysterylizowania.
Lata temu jeden z wetów leczących psy źle ocenił sytuację, leczył jednego, bo drugi w jego ocenie był w dobrym stanie. Miały parwo. Leczony przeżył. Ten, którego zaczął leczyć za późno, nie miał szans.

Link to comment
Share on other sites

W bydgoszczy SZCZERZE POLECAM doktora Sebastiana Słodkiego który przyjmuje w klinice Centrum na ulicy Bełzy 36.
Świetny specjalista,super diagnozuje,zawsze wytłumaczy, u mojego psa zdiagnozował w samą porę kardiomiopatię i kilka innych schorzeń które byly przez innych lekarzy lekceważone.Także-Świetny facet,jednocześnie wiedze ma ogromną!:cool3:

Link to comment
Share on other sites

[INDENT][B]INOWROCŁAW (kujawsko - pomorskie)[/B]

PRZYCHODNIA WETERYNARYJNA
lek. wet.[B] Cezary Kujawski [/B]
specjalista chorób psów i kotów

lek.wet. [B]Tomasz Mrukot[/B]

al. Niepodległości 134
88-100 INOWROCŁAW

tel. (052) 358 90 01
kom. 602 369 868
e-mail: [EMAIL="[email protected]"][email protected][/EMAIL]

Zakres usług:
- szczepienia zwierząt
- profilaktyka i leczenie chorób gryzoni
- zabiegi chirurgiczne (chirurgia miękka)
- ultradźwiękowe usuwanie kamienia nazębnego
- karmy weterynaryjne dla psów i kotów

Godziny otwarcia:
poniedziałek - piątek: 8.30 - 13.00 i 15.00 - 18.00

Lekarze ci to świetni specjaliści, bezdomne zwierzaki mają tam specjalne rabaty. POLECAM!!!

[IMG]http://www.gratisanimaties.com/plaatjes/hond2.gif[/IMG] [/INDENT]

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

[quote name='Tattoi']Poproszę o pomoc w Sopocie.
Przeczytałam wątek do 23 strony, dalej nie mam już czasu. Gdańsk i Gdynię odnotowałam.[/QUOTE]

To ja mogę Ci polecić wteterynarza z rumii. Jestem z Gdyni i tam jeździmy od zawsze z naszymi psiakami. :
Przyjmuje tam dwóch weterynarzy ojciec -Jarek Kończak i syn - Jurek Kończak.
Kiedyś chodziliśmy do ojca a potem przerzuciliśmy się na syna i tak zpostało do dzisiaj. Obaj to świetni weterynarze. Nie biorą dużo. Nie owijają w bawełne. Mówią prosto z mostu co i jak. Łatwo tam dojechać jest bardzo blisko od kolejki lub autobusu R. Dodam jeszcze, że wielokrotnie uratowali mojego psa od śmierci. Jedynym minusem są kolejki, które są zazwyczaj długie. Ojciec przyjmuje od 14-19 a syn od 12-18.

Tu namiary.

[FONT=Arial, Helvetica, Verdana][B]Przychodnia Weterynaryjna[/B]
[SIZE=-1]lek. wet. Jarosław Kończak
lek.wet. Jerzy Kończak[/SIZE][/FONT]

[SIZE=-1]Nasz Adres:[/SIZE]
ul. Leśna 1
84-230 Rumia
tel. 058 671 17 00
Nasz e-mail:
[EMAIL="[email protected]"][email protected][/EMAIL]

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Odgrzebuję temat- szukam dla "swojego" staruszka na DT (wyciągniętego z geriatrii na Paluchu) dobrego operatora w Łodzi. Kastracja ale prawdopodobnie będzie musiała zostać usunięta śledziona. Nie wiadomo co jeszcze.
Czy możecie mi polecić dobrą klinikę/lub osobę w Łodzi?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Jeśli już, to napewno nie jeź na kalinową do dr. Bartolika. skasuje Cię na jakies 800 zł, i nie warto bo jest napewno mnóstwo innych lekarzy któzy są fachowi zrobią to dobrze i w normalnej cenie. Poza tym wbrew temu co o nim mówią, wcale nie jest tak fachowy i profesjonalny.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Witam. Nie znam wetów w Łodzi niestety. Z tego co piszesz masz psa staruszka, który wymaga przede wszystkim dokładnej diagnozy (wspominasz o ewentualnym usunięciu śledziony). Kastracja (wiem, wiem obowiązek u adoptowanych) może poczekać. Musisz znaleźć dobrego weta, który zadecyduje co i w jakiej kolejności operować. Trzeba również wziąć pod uwagę to, że u starszych psów (powyżej 7 roku życia) przed jakimkolwiek znieczuleniem (zalecana jest narkoza wziewna) koniecznie trzeba zrobić podstawowe badania krwi i przynajmniej RTG klatki piersiowej.
Jeżeli chodzi o koszty, to koszt usunięcia śledziony jest zależny m.innymi od wielkości psa i waha się od 500 do 1000 zł (zabiegi w narkozie wziewnej są droższe ze względu na wyśrubowaną cenę izofluranu) i nie jest to spowodowane pazernością wetów tylko kosztami samego zabiegu.
Ostrzegam przed korzystaniem z ofert wykonania tego zabiegu poniżej 350 zł - bo to jest tak jak z autostradą, jeżeli ktoś oferuje usługę 20% poniżej dolnej granicy stawki, to czegoś nie dopełni.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
  • 1 month later...

Bardzo polecam lek.wet.Michała Jankowskiego z centrum zdrowia małych zwierząt na ul.Śreniawitów 9 na Tarchominie w Warszawie.Lekarz miły,kompetentny,naprawdę znający się na rzeczy,ogólnie świetny.Doskonale wyleczył nam suczkę z przepotwornej alergii.Jeszcze nie słyszałam,żeby ktoś był z niego niezadowolony.

Link to comment
Share on other sites

Bydgoszcz - polecam lek.wet. Katarzyna Zgórska, nowo otwarty gabinet 'Family Vet' i jeszcze dwie młode Panie, których nazwisk nie pamiętam... Młode kobiety, ale konkretne i jak przychodzę z psami schroniskowymi to nie biorą za wizytę, a ratowały moje bidy z całych sił... Jest generalnie tanio,dobrze i miło :)

zna ktoś może dobrego, ale to na prawdę dobrego w kujawsko-pomorskiem fizjoterapeutę?

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Ja mam z kolei dobre doświadczenie z weterynarzem wiejskim. Miejscowośc Nowy Kościół. Lecznica Cito-Wet - Pan Dynerowicz.

Lekarze weterynarii z Jaworzna - i to dwóch niezależnie - wymyślili sobie, że u kota występuje łysienie na tle psychogennym i podawali mu psychotropy oraz sterydy. Wystarczyło troszkę iwermektyny w zastrzyku, by kotu zaczęła odrastać sierść. Często plackowate łysienie ma podłoże pasożytnicze. Ten lek ma szerokie spektrum działania, zabijając też formy larwalne pasożytów. Jego zaletą jest to, że jest tani i skuteczny, a np. lek Pfizera nie działa, trzeba podać polską iwermektynę. Weterynarze z Jaworzna chcieli tylko zarobić, np. Krupa, który wykończył psa i potem chciał załatwić kota. Im zależało na tym, by chodzić ze zwierzęciem regularnie aż do jego śmierci, bo chyba aż taki głupi nie są, żeby nie wiedzieć, że chodziło o zakażenie pasożytnicze, tylko ściemniali i wciskali kity.

Link to comment
Share on other sites

Krupa załatwił tak psa, że jak ten miał zwichnięcie lub złamanie stawu, to zamiast zrobić mu RTG, to podał mu środek znieczulający i pies przestał czuć ból - naturalny sygnał alarmowy - i zaczął biegać, jakby nigdy nic - i psu kość długa ramieniowa przeszyła staw barkowy, przechodząc przez skórę i wyszła na zewnątrz. Potem Krupa wymyślił, że załatwi pracę swojemu kolesiowi z Tychów i zaproponował śrubowanie kości u psa, gdyż normalnego powrotu do zdrowia przez fizjologiczną osteosyntezę nie widział. Pedział, że trza śrubować za 5 stówek. Jedyna szansa. A ja bym pedział - zamknąć w klatce takiego szympansa, co okalecza zwierzęta zamiast im pomagać.

Link to comment
Share on other sites

  • 10 months later...

Polecam z czystym sumieniem klinikę dr Jachmana ul.Cieszyńska w Łodzi. Leczę u nich psy od 15stu lat i jeszcze ani razu nie zdażyło się, żeby leczenie było nieskuteczne, żeby były komplikacje czy mylna diagnoza (przez 15 lat leczyłam w sumie u niego 4 psy i kota). Wręcz przeciwnie, Jachman i p. Asia nie raz wykryli inną przyczynę choroby niż inny weterynarz i dzięki temu leczenie było skuteczne. Bardzo sobie cenię tą klinikę i jeżdżę do nich nawet z głupim kleszczem przez całe miasto... generalnie nie jest drogo, klinika czynna do 19:00 i w weekendy, a lekarze pamiętają poszczególne psy i ich hostorię choroby. Jest tam zawsze kolejka i pełno psów, wydawać by się mogło, że bałagan. Nie ma komputerowych akt, tylko papierowe, pisane ręcznie etc. Nie ma wypasionego wyposażenia wnętrz....ale za to jest profesjonalizm :) Polecam.

Link to comment
Share on other sites

Witam

Od kilku dni w naszym domu zamieszkał szczeniak akity amerykańskiej. Szukam sprawdzonego weterynarza w Inowrocławiu/Barcinie/Żninie lub okolicy, któremu bez obaw będę mógł powierzyć w ręce mojego zwierzaka.

pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...