Jump to content
Dogomania

Poznań - Dog Argentyński - Biała odeszła za TM


GoniaP

Recommended Posts

To ja też dorzucę "pytania":
1. Gdyby nowa opiekunka pojechała z Białką na wakacje, powiedzmy do Paryża i chciałaby wjechac na Wieżę Eiffle'a to co zrobiłaby z sunią? :diabloti:
2. Jaką twardość ma woda w kranie w Koszalinie? Czy jeśli jest twarda to potencjalna opiekunka jest w stanie kąpać Białkę w wodzie mineralnej? :cool1:
3. Kto będzie obcinał Białce pazury - weterynarz czy nowy opiekun? (obcążki można kupić na Allegro :) )
4. Czy w razie mrozów nowa opiekunka zakupiłaby Białce cieplejsze ubranko ale brzydkie kolorystycznie czy raczej chłodniejsze, ale za to ostatni krzyk mody? Czy przewiduje zakup butów dla suni? :B-fly:
5. Jaka jest długość ogona szczurka nowej opiekunki? (nie wiem do czego to może być potrzebne, ale warto zapytać ;) )

Jeśli po szczurku się nie zrazi - jest warta Białeczki :evil_lol::evil_lol::evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='JagnaP']słowo się rzekło:diabloti:

1. Jak ogólnie wiadomo(jak ktoś nie wie, niech doczyta), DA to bardzo delikatne psy, a więc:
- kto będzie odpowiedzialny za kontrolę warunków atmosferycznych, w jakich będzie przebywał pies? Czy Potencjalna Właścicielka wie, jaka jest optymalna temteratura w pokoju, w którym pies śpi? Jaka wilgotność? Nie muszę chyba przypominać, że takie rzeczy to podstawa

- czy pies będzie miał zapewnioną właściwą opiekę weterynaryjną?Zgodnie z dyrektywą unijną nr 2376538/276-PBT odległość zamieszkania psa od najbliższej kliniki weterynaryjnej nie może być mniejsza niż 2,55km w linii prostej, przy założeniu, iż czas dojazdu specjalistycznej wetokaretki nie przekroczy 10min35sek.

- na którym piętrze znajduje się mieszkanie? DA jako psy o sporej masie nie mogą pokonywać dziennie więcej niż 50 stopni schodów w górę i 75 w dół, przy wysokości stopnia 20cm-inaczej grozi to poważnym zapaleniem ścięgien i stawów-jest oczywiście rozwiązanie, polecane zresztą jako codzienna praktyka-nosić psa po schodach na rękach

- DA nie są psami przyzwyczajonymi do naszych warunków klimatycznych, więc przez jesień i zimę nie mogą przebywać poza domem- chciałabym zapytać, czy Potencjalna Właścicielka zakupiła już bieżnię dla suni, żeby zapewnić jej odpowiednią dawkę ruchu w dni, kiedy warunki zewnętrzne uniemożliwią wyjście na spacer?

No i na koniec...
- w jaki sposób Potencjalna Właścicielka ma zamiar zapewnić Białce odpowiednie kontakty towarzyskie? Wiadomo, DA nie byle burek, więc i koledzy muszą reprezentować odpowiedni poziom. Czy Potencjalna Właścicielka zrobiła już rekonesans w okolicy??


Na razie tyle, ale dopiero się rozkręcam:evil_lol:[/quote]

[quote name='Aarionne']To ja też dorzucę "pytania":
1. Gdyby nowa opiekunka pojechała z Białką na wakacje, powiedzmy do Paryża i chciałaby wjechac na Wieżę Eiffle'a to co zrobiłaby z sunią? :diabloti:
2. Jaką twardość ma woda w kranie w Koszalinie? Czy jeśli jest twarda to potencjalna opiekunka jest w stanie kąpać Białkę w wodzie mineralnej? :cool1:
3. Kto będzie obcinał Białce pazury - weterynarz czy nowy opiekun? (obcążki można kupić na Allegro :) )
4. Czy w razie mrozów nowa opiekunka zakupiłaby Białce cieplejsze ubranko ale brzydkie kolorystycznie czy raczej chłodniejsze, ale za to ostatni krzyk mody? Czy przewiduje zakup butów dla suni? :B-fly:
5. Jaka jest długość ogona szczurka nowej opiekunki? (nie wiem do czego to może być potrzebne, ale warto zapytać ;) )

Jeśli po szczurku się nie zrazi - jest warta Białeczki :evil_lol::evil_lol::evil_lol:[/quote]

Łomatko :diabloti: Wymiękłam :evil_lol::evil_lol::evil_lol:

[quote name='andzia69']:evil_lol::evil_lol::evil_lol::evil_lol::megagrin::megagrin::megagrin: teraz to już na bank nie wejdzie na dogo!:evil_lol:

Przyszła właścicielko - wybacz bandzie dogokopniętych ludzi:diabloti:[/quote]

Wybacz, proszę!!!

Link to comment
Share on other sites

Goniu, poczekajmy na tę dziewczynę, ale ja już widzę oczyma wyobraźni jak Białeczka daje swojej nowej opiekunce oślinionego buziaka :) (właśnie - takie pytanie też trzeba zadać - czy jest przygotowana na buziaki z języczkiem?) :)
Bo przecież DA mają wielkie serducho dla swoich opiekunów, prawda Maciaszku?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Aarionne']Goniu, poczekajmy na tę dziewczynę, ale ja już widzę oczyma wyobraźni jak Białeczka daje swojej nowej opiekunce oślinionego buziaka :) (właśnie - takie pytanie też trzeba zadać - czy jest przygotowana na buziaki z języczkiem?) :)
Bo przecież DA mają wielkie serducho dla swoich opiekunów, prawda Maciaszku?[/quote] Aarionne.......... To, że zaprosiłam tu Magdę nie znaczy wcale, że zdoła przekonać opiekunkę zwierząt, pal licho mnie ;)
Zrozum, że my tu szukamy najcudowniejszego domu dla psa po wielkich przejściach... Bo chętnych było wielu, tyle, że nie dało się ich nawet brać pod uwagę.... Magda o wyjąek jak na razie ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='GoniaP']Dobra, a możecie teraz spoważnieć???
Proszę...........[/QUOTE]

Nie ma sprawy....się robi:Ile Pani PT(Potencjalna Właścicielka) ma miejsc przy stole w kuchni, bo nie wiemy jak ułożyć grafiki odwiedzin dogo-ciotek, czy w grupach po 4 czy może więcej, no i jak Pani PT stoi z kawą, bo ja to wypijam tak ze trzy pod rząd:drinka::drinka::drinka:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='JagnaP']Nie ma sprawy....się robi:Ile Pani PT(Potencjalna Właścicielka) ma miejsc przy stole w kuchni, bo nie wiemy jak ułożyć grafiki odwiedzin dogo-ciotek, czy w grupach po 4 czy może więcej, no i jak Pani PT stoi z kawą, bo ja to wypijam tak ze trzy pod rząd:drinka::drinka::drinka:[/quote]
Wrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr:mad:

Link to comment
Share on other sites

acha mam pytanie....wiem że to nie ja tu jestem od zadawania pytań ale jednak mam jedno...jak wyglądaadopcja pieska??? czy jeśli pojade tam założmy w czwartek bądż w piątek to bede mogła ją zabrać?? czy bede musiała poczekać jeszcze żeby ja zabrać???:? nie chce żeby marzła...nawet mój konik chodzi w derce w takie dni jak teraz a uwierzcie mi że ma obfitą pokrywę włosową

Link to comment
Share on other sites

Ależ Magdo, jak najbardziej jestes osoba od zadawania pytań! Jeśli chcesz cos wiedzieć - pisz! W sprawie adopcji pewnie odpisze Gonia, ale tez jestem zdania żeby decyzję o adopcji podjąć jak najszybciej i wszystkie ewentualne watpliwości tez rozwiac jak najszybciej. W końcu Białeczka wciąż jest w budzie zamiast w ciepłym domu...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...