Jump to content
Dogomania

Łódź[FNiZ]-TRAGEDIA TYMKA! wrócił do Łodzi - Tymek za TM ...


nata od jadzi

Recommended Posts

  • Replies 947
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

moje pieski schroniskowe,nie znajace suchej karmy przyzwyczajam stopnowo podajac mieszajac,wpierw mieso kury z sucha karma dobrze zmieszane.karme ta przygotowuje pol godziny przed podaniem.Rosolem nie polewam ,gdyz rosol to zawiera duzo tluszczu po ktorym psy czesto dostaja biegunke.
Mozna sucha karme namoczyc dodajac do lepszego smaku mieso gotowane.
Mozna dodac sucha karme z miesem z puszki bez namoczenia ,ale dobrze zmieszane,zeby piesek nie wyczul ziarenek.
najlepiej podac sucha karme da malutkich ras ,dla seniorow z miesem
Mozna ugotowac ryz na papke i dodac kurczaka bez rosolu.
Prosze wyprobowac ,moze piesek ma problemy z gryzieniem dlatego nalezy troche namoczyc i dodac do smaku troche miesa.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Panca']mialam ten sam problem z moim psem jak zachorowal na babeszjoze i musial jesc specjalistyczna karme dla psow z chorymi nerkami (ta karma to glownie warzywa i otreby) w ogole nie byl zainteresowany tylko odwracal glowe i nie chcial jesc.Wzielam go sposobem: poniewaz mogl zjesc 10 dkg miesa dziennie na wierzch karmy wkladalam mikoroskopijne kawaleczki kurczaka gotowanego i tak powoli przyzwyczailam go do jedzenia tego paskudztwa:lol:
a jakiego rodzaju to karma? bo moj Gap np Hillsa nie jadl a Royala chetniej.Moze trzeba zmienic karme i probwac z tym kurczakiem oczywiscie:p[/quote] ta karma to wlasnie jest hilsa , ale mam tu od was tyle pomyslow , ze bede je wprowadzac , dzieki , Tymus jest po wizycie u wetaa , dostal zastrzyk , leki przeciwbolowe i przecizapalne , dzisiaj wykupie mu kropelki do oczu , dostaje silny antybiotyk ktory przegni to robsko , -rope , zjadl rano bardzo duzo , teraz po wizycie tez , ladnie sie wyproznil , kochany piesek , acha , jeszcze pani doktor wysmarowala go tym plynem przeciwgrzybiczym ,

Link to comment
Share on other sites

[quote name='nata od jadzi']Tymunio mój kochany :loveu: nie widziałam tej karmy poza opakowaniem, ale może te groszki są dla niego za duże? a te oczka i katarek jak? ropka jeszcze wypływa?[/quote]katarek jeszcze jest , i nawett dobrze ze jest , bo sie tymus oczyszcza , ropka tez jeszcze jest ale to niedlugo , przez kilka dni , i powinna zniknac , ,oczka przemywam , kropelki kupie , dzisiaj jest nasmarowany tym plynem , co dostal , i moge go wykapac dopiero za 2 dni , bedzie dobrze tymus odzyl , macha ogonkiem , teraz podsypia , juz sie zadomowil , jest spokoj miedzy psiakami

Link to comment
Share on other sites

[quote name='fona']a bokserek jak znosi sytuacje?[/quote]boksio na pocza tku groznie pilnowal swojej miski , chodzili kolo siebie groznie razem z tymusiem , ale boksiowi pogrozilam , a teraz to spia kolo siebie , i jest spokoj , wyszlam dzisiaj na 2 godziny , z domu , wracam tymus sobie spi ,

Link to comment
Share on other sites

[quote name='idalia46']boksio na pocza tku groznie pilnowal swojej miski , chodzili kolo siebie groznie razem z tymusiem , ale boksiowi pogrozilam , a teraz to spia kolo siebie , i jest spokoj , wyszlam dzisiaj na 2 godziny , z domu , wracam tymus sobie spi ,[/quote]
i jeszcze jedno tymus jest bardzo chudziutki , wazy7 kilo , a powinien 15:shake:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='idalia46']boksio na pocza tku groznie pilnowal swojej miski , chodzili kolo siebie groznie razem z tymusiem , ale boksiowi pogrozilam , a teraz to spia kolo siebie , i jest spokoj , wyszlam dzisiaj na 2 godziny , z domu , wracam tymus sobie spi ,[/quote]

rewelacja!!!! :klacz:

Link to comment
Share on other sites

Dzien dobry Idalio i Tymusiu!

Bardzo bylam ciekawa jak minal wasz wspolny pierwszy dzien i pierwsza noc ?

Z tego co przeczytalam to wszytko uklada sie dobrze .Piszesz ze Tymus juz zadomowil sie - to wspaniale - jaka ta musi byc ulga dla tego dziadeczka schorowanego.Jak on musial cierpiec trudno sobie to wyobrazic.Teraz zasluguje
na wszystko najlepsze z najlepszego.Powiedz kochana Idalio co przydaloby sie Tymusiowi - bardzo chcialabym mu sprawic jakis prezencik.A tak w ogole to kochana cioteczko ile ty masz pieskow w domku? I czy wszystkie takie bidy bezdomne/schronowe?Jak kupie prezencik dla Tymusia to i oczywiscie dla reszty tez -inaczej nie moze byc.Jak nie bedziesz miala nic przeciwko to wybiore sie do was kiedys w odwiedziny - ok ?Pozdrawiam was wszystkich i caluje.
:loveu::loveu::loveu::loveu::loveu::loveu::loveu::loveu::loveu::loveu:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='iwa77']Dzien dobry Idalio i Tymusiu!

Bardzo bylam ciekawa jak minal wasz wspolny pierwszy dzien i pierwsza noc ?

Z tego co przeczytalam to wszytko uklada sie dobrze .Piszesz ze Tymus juz zadomowil sie - to wspaniale - jaka ta musi byc ulga dla tego dziadeczka schorowanego.Jak on musial cierpiec trudno sobie to wyobrazic.Teraz zasluguje
na wszystko najlepsze z najlepszego.Powiedz kochana Idalio co przydaloby sie Tymusiowi - bardzo chcialabym mu sprawic jakis prezencik.A tak w ogole to kochana cioteczko ile ty masz pieskow w domku? I czy wszystkie takie bidy bezdomne/schronowe?Jak kupie prezencik dla Tymusia to i oczywiscie dla reszty tez -inaczej nie moze byc.Jak nie bedziesz miala nic przeciwko to wybiore sie do was kiedys w odwiedziny - ok ?Pozdrawiam was wszystkich i caluje.
:loveu::loveu::loveu::loveu::loveu::loveu::loveu::loveu::loveu::loveu:[/quote]witaj , jasne , spotkamy sie bedzie mi milo , , a tak naprawde to mam 5 , Tymus , pinvczerka -ratlerka malenka , wysterylizowana , boksio , i 2 bidy schroniskowe , mielecki Lakus , i pabianicki Groszek , najwieksze miziadlo , sa niesamowite , jak dzisiaj wrocilam z pracy , t0o wszytkie machaly ogonami a najwiecej Tymus , , bardzo sie o niego martwilam , , w pracy , rece mi sie trzesly , jakis mialam niepokoj , ale jest dobrze , , tymus napradwe , odzyl , zrobilam mu na kolacje kasze na mleku z maselkiem , chyba nigdy nie jadl czego takieg , zjada wszytko co muydaje , zjadl potezne sniadanko miesne , jutro nagotuje rosolu to bedzie miesko, pokombinuje cos z ta jkarma , oszukam go , jest niesamowity , tak sie cieszyl jak przyszlam , prawie skakal , podawal 2 lapki

Link to comment
Share on other sites

[quote name='idalia46']witaj , jasne , spotkamy sie bedzie mi milo , , a tak naprawde to mam 5 , Tymus , pinvczerka -ratlerka malenka , wysterylizowana , boksio , i 2 bidy schroniskowe , mielecki Lakus , i pabianicki Groszek , najwieksze miziadlo , sa niesamowite , jak dzisiaj wrocilam z pracy , t0o wszytkie machaly ogonami a najwiecej Tymus , , bardzo sie o niego martwilam , , w pracy , rece mi sie trzesly , jakis mialam niepokoj , ale jest dobrze , , tymus napradwe , odzyl , zrobilam mu na kolacje kasze na mleku z maselkiem , chyba nigdy nie jadl czego takieg , zjada wszytko co muydaje , zjadl potezne sniadanko miesne , jutro nagotuje rosolu to bedzie miesko, pokombinuje cos z ta jkarma , oszukam go , jest niesamowity , tak sie cieszyl jak przyszlam , prawie skakal , podawal 2 lapki[/quote]
caly czas cos przezuwa , dzisiaj cos kjeszcze zpalaszuje , jest cudny

Link to comment
Share on other sites

[quote name='idalia46']witaj , jasne , spotkamy sie bedzie mi milo , , a tak naprawde to mam 5 , Tymus , pinvczerka -ratlerka malenka , wysterylizowana , boksio , i 2 bidy schroniskowe , mielecki Lakus , i pabianicki Groszek , najwieksze miziadlo , sa niesamowite , jak dzisiaj wrocilam z pracy , t0o wszytkie machaly ogonami a najwiecej Tymus , , bardzo sie o niego martwilam , , w pracy , rece mi sie trzesly , jakis mialam niepokoj , ale jest dobrze , , tymus napradwe , odzyl , zrobilam mu na kolacje kasze na mleku z maselkiem , chyba nigdy nie jadl czego takieg , zjada wszytko co muydaje , zjadl potezne sniadanko miesne , jutro nagotuje rosolu to bedzie miesko, pokombinuje cos z ta jkarma , oszukam go , jest niesamowity , tak sie cieszyl jak przyszlam , prawie skakal , podawal 2 lapki[/quote] , w nocy to wstawal , duzo pil , niezle podajdl w ciagu dnia , , usnal w swoim luzeczku , w nocy czuwalam nad nim , , rano sie budze tymus pochrapuje w luzku , , jest nauczony czystosci , nie nabrudzil w domu , bardzo mi g0o szkoda , oczko juz lepiej wyglada , vhociaz ta ropka jeszce jest , ale juz nie tak duzo , goi sie , dostaje niezly antybiotyk , dalcin , on dobrze chwyta ropnie , , , dostaje lekil przeciwbolowe i przeciw zapalne , , jak ta kasza przeleci , to mu dam leki , bo jeszcze bedzie 2 kolacja

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Poker']Jak wspaniale się czyta o TYmusiu :lol:
Idalio jak Ty dajesz radę ze spacerami?Chodzisz na raty?
Bałabym sie jednak dawać mu mleko,może dostać biegunki :-(,ale może się mylę :roll:,spytaj weta.[/quote]chodze roznie , tymus jest na smyczce , a maluchy biegaja obok , na smyczy jest boksio , czasami wychodzi sam tymus , a potem inne pieski , a najczesciej to razem cala gromadka , albo wariant tymus , i maluchy , a boksio osobno ,bo musi pobiegac

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Zosia4']Idalia - nie przesadzaj z tym jedzeniem.
To piecho, który był prawie zagłodzony - trzeba częściej i małymi porcjami.
A od mleka i masła to bym radziła się wstrzymać.

Chudy rosołek - owszem, ale wszystko małymi porcyjkami.[/quote] on wlasnie tak jest karmiony , porcje mniejsze , ale czesto , wczoraj tak bylo i nie bylo zadnych sensacji ,

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...