Jump to content
Dogomania

Sędziowie


Asia_Focus

Recommended Posts

p. Mach od wielu lat sama hoduje pudle.
Moje psy oceniała raz, i chętnie do niej wróce. Bardzo kulturalna, uśmiechnięta, jak dla mnie wiedzę ma ogromną, szczególową. Długo ocenia, dokładnie, dotyka psy,jak coś wydaje sie za duze mierzy, podpowiada wystawcy co zmienic w wystawianiu, nad czym popracowac. Ja byłam zachwycona.Ale to moje odczucie z chartów tylko.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1.7k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='Zeliika']Prosze o informacje na temat sedziow:

[B]Erwin Deutscher (A)[/B]
[B]Lisbeth Mach (CH)[/B]

Wszystko, co tylko o nich wiecie ;)[/QUOTE]

Lisbeth Mach jest super. Oceniała nas rok temu w Sopocie. Fajny klimat wprowadza na ringu. Wydaje mi sie, że duży nacisk kładzie na sposób wystawiania

Link to comment
Share on other sites

ja kiedyś pracowałam jako sekretarz z p.Matyasem to był istny koszmar, on coś źle mówił, a mnie się obrywało, bo taki miał dzień, a potem zapytał mnie czy wystawiam psy ( i już wiem, że mam do Niego nie jechać po ocenę, chociaż wprost mi tego nie powiedział). Jeżeli chodzi o p. Deutschera ( bałam się go strasznie) to pracowało się z Nim wspaniale i dla wystawców też był bardzo miły.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='olapaco']ja kiedyś pracowałam jako sekretarz z p.Matyasem to był istny koszmar, on coś źle mówił, a mnie się obrywało, bo taki miał dzień, a potem zapytał mnie czy wystawiam psy ( i już wiem, że mam do Niego nie jechać po ocenę, chociaż wprost mi tego nie powiedział). Jeżeli chodzi o p. Deutschera ( bałam się go strasznie) to pracowało się z Nim wspaniale i dla wystawców też był bardzo miły.[/QUOTE]
p. Matyas jest ze Slowacji - wiec to dawne demoludy. sama raz u niego wystawialam, nie byl zbyt kontaktowy, ale z sedziowania i opisu bylam b. zadowolona. Fajnie, ze potwierdza sie dobra opinia o p. Deutscherze :)

Link to comment
Share on other sites

[COLOR=DarkGreen]Dziekuje za informacje o p. Sliwce.
Ale stres. Mojemu Aryskowi nie spodoba sie na pewno.:shake:
Na klubowce, wyzly, ma nas oceniac p.Adam Stasiak.Nigdy wczesniej go nie widzialam, ale tez nie mam najlepszych przeczuc albo, jestem za bardzo zestresowana.Wiecie cos o nim?
Pozdrawiam
[/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='zpr']Odradzam! :lookarou:[/quote]

Monika, a mozesz napisać dlaczego tak sądzisz? Co jest z nią nie tak??

Ta sędzina nigdy jeszcze w Polsce nie sędziowała, i ma uprawnienia na dosyć wąską grupę psów w V, (na haszczaki jeszcze nie ma, z tego co wiem), akity sędziuje od 10 lat.

W Sopocie będzie sędziowała akity i shiby, z tego co wiem, jest dosyć dobrą i znaną hodowczynią akit, zna sie na nich nieźle,
ma niezłe kontakty w Japonii i bardzo dużo dla akit w Niemczech zrobiła, włącznie z akcją badań chorób akit i znalezieniem na to kasy...
to moze nie ma duzo związku z sędziowaniem...

wiem, ze zwraca uwage na zdrowie, psychikę...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='aleb']Co sądzicie o p. Małgorzacie Lorenc? Ocenia labradory we Wrocławiu. Co u niej jest ważne?[/quote]

Potrafi wylapac wady psa patrzac na jego ruch. Rzadka umiejetnosc u rodzimych sedziow. O sedziowaniu gr. VIII przez ta pania nic nie moge powiedziec. Podpowiem, ze pies powinien ladnie pokazac zeby i nie byc strachliwy. Jest dosyc wyrozumiala, jesli chodzi o ustawienie i sposob wystawienia psa. Oczywiscie przy duzych stawkach ladne pokazanie ma znaczenie, wiec prosze o tym nie zapominac, nawet jesli sedzia jest poblazliwy w tej kwestii.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...