Jump to content
Dogomania

Sędziowie


Asia_Focus

Recommended Posts

  • Replies 1.7k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='kapka22']Co Wam mowi sedzia p. [B][COLOR=darkorchid][U]Paweł Szemraj[/U][/COLOR][/B] ?? jaki typ psa lubi itp. pozdr i dzieki:)[/quote]

Jesli chodzi o gr. V to sedziuje ja dobrze (szczegolnie zna sie na chowach). Jesli chodzi o IX mysle, ze dopiero sie uczy, ale potrafi wybrac najlepszego psa, choc nie zawsze.

Pies nie moze byc agresywny.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kapka22']ponowie pytanie...
p. [SIZE=4][COLOR=#ff0000][B]PAWEŁ SZEMRAJ [/B][COLOR=black]??[/COLOR][/COLOR][/SIZE][/quote]
Ja byłam sędziowana w Krośnie przez niego (9 gr.). Przede wszystkim bardzo kulturalny, miły, witał się, żegnał, strasznie lało, więc sam stał na deszczu, a my z psami pod daszkiem.
Zwraca uwagę na charakter, dokładnie ocenia psa w ruchu, poza tym dotyka psa całego - od czubka ogona, do nosa.
I ma oko, potrafi wybrać tego najlepszego. Myślę, że będzie dobrym sędzią.
Podobno też zupełnie nieukładowy.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Cavisia']Zwraca uwagę na charakter, dokładnie ocenia psa w ruchu, poza tym dotyka psa całego - od czubka ogona, do nosa.
[/quote]

Pozwolilam sobie porownac opis Twojej Abry (z www) i mojego Shih (z naszej www), widze pewne elementy zbiezne, choc inne rasy i inna wystawa ;) Poczytaj sobie jesli masz ochote.

Kapka, "dobrze" tzn. zna sie na psach z gr. V, czyli np. wychwyci wady widoczne tylko w ruchu.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Cavisia']Ja byłam sędziowana w Krośnie przez niego (9 gr.). Przede wszystkim bardzo kulturalny, miły, witał się, żegnał, strasznie lało, więc sam stał na deszczu, a my z psami pod daszkiem.
Zwraca uwagę na charakter, dokładnie ocenia psa w ruchu, poza tym dotyka psa całego - od czubka ogona, do nosa.
I ma oko, potrafi wybrać tego najlepszego. Myślę, że będzie dobrym sędzią.
Podobno też zupełnie nieukładowy.[/quote]

Podzielam zdanie, dobry i doswiadczony sędzia. Bardzo trafne ostatnie zdanie w quote.
Ja również byłem oceniany przez tego pana w Krośnie. Dokładny w ocenie i bardzo symatyczny.

Link to comment
Share on other sites

Ja miałam kontakt z p, Szemrajem tylko raz na międzynarodowej w Warszawie i to nie do końca osobiście - bo psa wystawiala znajoma. Po ocenianiu belgów wszyscy mieli dobrą zabawę porównując opisy, które przykładowo u psów w młodziezy byly praktycznie identyczne. W ten sposób dowiedziałam się, że malinois znajomej jest z budowy taki sam, ale ma za to coś czego nie ma moja suka - doskonały włos :lol: Co jest o tyle dziwne, że mój sucz w lipcu mógł się pochwalić dość przyzwoitym, ładnym, gęstym futrem. Zaś u malinois sierść to raczej sprawa drugorzędna :)

No i jeszcze co wyszło przy porównywaniu opisów - pan jest niekonsekwentny. Pies tervueren, który zgarnął wszystko (NPwR, CACIB, BOB) miał taki opis, że chyba najwyżej na ocenę dobrą by zasłużył. Podobnie suka maliniaczka, która zdobyła NSwR. Inne miały ochy, achy, a jednak nie wygrywały.

Ale faktycznie sędzia wydaje się zwracać uwagę na charakter (choć za agresywne zachowanie specjalnie not nie obniża, ani nie zabiera tytułów) i preferuje psy raczej większe.

Link to comment
Share on other sites

:p super, wielkie dzięki za Wasze opienie:lol:

Czy ktos może coś napisac o którymś z tych sedziów:
1. [B][COLOR=darkgreen]Katarzyna Boryczko[/COLOR][/B]
2. [B][COLOR=#005633]Zivile Povilaitiene (LT)[/COLOR][/B]
3. [B][SIZE=1][COLOR=#666666][SIZE=2][COLOR=darkgreen]Sean Delmar (IRL)[/COLOR][/SIZE] :razz: [/COLOR][/SIZE][/B]
[B][SIZE=1][COLOR=#666666][/COLOR][/SIZE][/B]
[B][COLOR=#666666]Z góry wielkie dzieki :lol: pozdrawiam[/COLOR][/B]

Link to comment
Share on other sites

Katarzyna Boryczko była już tu wcześniej opisywana ;) Przeszukaj dokładnie cały topik.

Ja od siebie mogę tyle dodać, że dla mnie pani Katarzyna Boryczko jako sędzina nie jest żadnym autorytetem i takie odniosłam wrażenie, że chyba sama nie wie co tak na prawdę ma oceniać (dot. oceny hasiorków)

Link to comment
Share on other sites

A co do 2. [COLOR=#005633][B]Zivile Povilaitiene (LT)? [/B][/COLOR][COLOR=black]ma oceniać mojego psa w październiku w Zabrzu. No i Gabriela Ridarcikova? OCeniała mojego psa na 1 wystawie (w Będzinie) i w sumie kobitka w porządku się wydawała, i dostaliśmy oc. dosk i brąz medal, ale to był pierwszy raz a tyle wpadek mieliśmy :oops: więc jest raczej "tolerancyjna" :evil_lol: [/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kapka22']:p super, wielkie dzięki za Wasze opienie:lol:

Czy ktos może coś napisac o którymś z tych sedziów:
1. [B][COLOR=darkgreen]Katarzyna Boryczko[/COLOR][/B]
2. [B][COLOR=#005633]Zivile Povilaitiene (LT)[/COLOR][/B]
3. [B][SIZE=1][COLOR=#666666][SIZE=2][COLOR=darkgreen]Sean Delmar (IRL)[/COLOR][/SIZE] :razz: [/COLOR][/SIZE][/B]

[B][COLOR=#666666]Z góry wielkie dzieki :lol: pozdrawiam[/COLOR][/B][/quote]
Widzę, że wybierasz się do Chorzowa, Rybnika, Zabrza i do Kielc :razz:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kapka22']Czy ktos może coś napisac o którymś z tych sedziów:
3. [B][SIZE=1][COLOR=#666666][SIZE=2][COLOR=darkgreen]Sean Delmar (IRL)[/COLOR][/SIZE] :razz: [/COLOR][/SIZE][/B]

[B][COLOR=#666666]Z góry wielkie dzieki :lol: pozdrawiam[/COLOR][/B][/quote]

Dolaczam sie do pytania - jestem baaaaaaardzo zainteresowana.
A gdzie on bedzie sedziowal w PL :crazyeye: ????

Link to comment
Share on other sites

[COLOR=#005633][SIZE=1][B][COLOR=red]Kazimierz Ściesiński[/COLOR][/B] [COLOR=black]zna ktoś z Was tego sędziego? na co zwraca uwage, jakie psy preferuje? czym się kieruje podczas oceny? w jakich rasach się specjalizuje?[/COLOR][/SIZE][/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='-Magda-'][COLOR=#005633][SIZE=1][B][COLOR=red]Kazimierz Ściesiński[/COLOR][/B] [COLOR=black]zna ktoś z Was tego sędziego? na co zwraca uwage, jakie psy preferuje? czym się kieruje podczas oceny? w jakich rasach się specjalizuje?[/COLOR][/SIZE][/COLOR][/quote]

To jest chyba hodowca i specjalista od jamników? Napisał nawet o nich książkę...

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...