Jump to content
Dogomania

Sędziowie


Asia_Focus

Recommended Posts

Ja moge opisać Pana Macieja Kozber.
Był miły dla nas i wyrozumiały co do mojego psa.
Stolik na którym stał Lalek się chwiał więc pan Maciej powiedział zebym przytrzymała na rekach psa i zajrzał w w zęby.
Opis dostałam bardzo fajny :) Jestem zadowolona . Zwraca uwagę na ogólną budowę i proporcje psa oraz na ruch psa. Nie trzyma długo psa bo sam powiedział że upał jest okropny.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1.7k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='sylwiaskalska']Ja moge opisać Pana Macieja Kozber.
Był miły dla nas i wyrozumiały co do mojego psa.
Stolik na którym stał Lalek się chwiał więc pan Maciej powiedział zebym przytrzymała na rekach psa i zajrzał w w zęby.
Opis dostałam bardzo fajny :) Jestem zadowolona . Zwraca uwagę na ogólną budowę i proporcje psa oraz na ruch psa. Nie trzyma długo psa bo sam powiedział że upał jest okropny.[/quote]
Przyłączam się!!! Jeden z najsympatycznieszych sędziów u jakich byłam, a niestety nie ma ich u nas wielu. Do tego ma naprawde dużą wiedzę, nawet w takiej rasie która nie jest jego specjalnością. Zwraca uwagę na harmonię budowy i ruch.
Naprawde polecam :-)

Link to comment
Share on other sites

Witam!!wystawiam dosc długo ale jeszcze sie nigdy nie spotkalam z takim podejsciem i wyrozumieniem od sedziego. Jak widać P. Szemraj rozumie wystawców ktorzy w tak upalna pogode wystawiaja swoje pieski i wie że jest bardzo trudno je zaprezentować lub wcale tak jak w moim przypadku. Nie moglam zapanowac nad jego zachowaniem, szukal cienia byl pobudzony i nerwowy. Mimo to P. Szemraj ocenił za co Bardzo Dziekuje!!. Wspomnę że pierwszy raz byłam oceniana przez tego sedziego!!Pozdrawiam ANULUS

Link to comment
Share on other sites

[COLOR=Red][B]stepka bez ukladow?:crazyeye::crazyeye::crazyeye::crazyeye::crazyeye::crazyeye::crazyeye::crazyeye::crazyeye::crazyeye:
Natalio gratuluje tak obiektywnego i udanego spotkania z ta osoba.
To jeden z najbardziej ukladnych i sterowalnych sedziow z jakimi mialam do czynienia:mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad:
Na jednej z wystaw (nadal mowa o gr.V||) dal doskonala i pierwsze miejsce psu z krzywym zgryzem i bez zeba:flaming:
Ale tego typu przypadki w siodmej to codziennosc.
[/B][/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Grazyn@'][COLOR=red]stepka bez ukladow?:crazyeye::crazyeye::crazyeye::crazyeye::crazyeye::crazyeye::crazyeye::crazyeye::crazyeye::crazyeye:
Natalio gratuluje tak obiektywnego i udanego spotkania z ta osoba.
To jeden z najbardziej ukladnych i sterowalnych sedziow z jakimi mialam do czynienia:mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad:
Na jednej z wystaw (nadal mowa o gr.V||) dal doskonala i pierwsze miejsce psu z krzywym zgryzem i bez zeba:flaming:
Ale tego typu przypadki w siodmej to codziennosc.
[/COLOR][/quote]


Trudno powiedzieć...ale jak ktoś co bardziej wrażliwy to może się zrazić do wystaw. Tak jak jeden z włascieli psiaka, który nigdy więcej się już nie pojawił na ringach po totalnej krytyce na cały głos..Ja bym przynajmniej spróbowała u kogo innego.
Z drugiej strony namawiała mnie na występ u p. Stępki jedna włascielka gordona..ale nie wiem..trochę się na razie boję :nerwy:, bo psu dużo brakuje do idealnego (spokojnego) pokazywania się.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Grazyn@'][COLOR=Red][B]stepka bez ukladow?:crazyeye::crazyeye::crazyeye::crazyeye::crazyeye::crazyeye::crazyeye::crazyeye::crazyeye::crazyeye:
Natalio gratuluje tak obiektywnego i udanego spotkania z ta osoba.
To jeden z najbardziej ukladnych i sterowalnych sedziow z jakimi mialam do czynienia:mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad:
Na jednej z wystaw (nadal mowa o gr.V||) dal doskonala i pierwsze miejsce psu z krzywym zgryzem i bez zeba:flaming:
Ale tego typu przypadki w siodmej to codziennosc.
[/B][/COLOR][/quote]
Na wystawie w Warszawie w jednej klasie było chyba z 4 hodowczynie ze swoimi psami,a jednak wygrał pies osoby prywatnej.A te 4 psy są już Mł.Ch. i wielokrotnie zdobywały CWC i CACIB ,często nie koniecznie ze wzglądu na wygląd ,tylko na to kogo są własnością.Mogę się mylić ,bo to tylko moje odczucia.Ja mówię o gr.VIII.:p

Link to comment
Share on other sites

[COLOR=DarkGreen]Mnie nie chodzi o wrazliwosc, ale o zwykla uczciwosc.
Tym latwiej mowic mi o tym bo, mam dwa psiurki; jeden idealny, drugi mniej.
Dobro kynologii wymaga uczciwosci tak sedziego jak i wlasciciela.Wrazliwosc tez, ale raczej na psia krzywde.
Tak mi sie przynajmniej wydaje;)
[/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

[COLOR=DarkGreen]Natalio,
nie wiem czy Cie dobrze zrozumialam, ale MOIM ZDANIEM, hodowca to pojecie bardzo wzgledne. Znam osobe, ktora od kilkunastu lat hoduje psiurki i dzisiaj nawet jak wystawi chomika to sedziowie i tak prawdopodobnie dadza jej wygrac. Znam tez kogos kto ma pierwszego psiurka, trzy doskonale i juz w swoim wyobrazeniu jest Hodowca;)
Osoba prywatna? Tez miewa rozne znajomosci;)
MOIM ZDANIEM, najwazniejsze to nie dac sie zwariowac i traktowac nasze psiurki jak nasze psiurki i nie przejmowac sie uwagami osob trzecich;)
[/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Grazyn@'][COLOR=DarkGreen]Natalio,
nie wiem czy Cie dobrze zrozumialam, ale MOIM ZDANIEM, hodowca to pojecie bardzo wzgledne. Znam osobe, ktora od kilkunastu lat hoduje psiurki i dzisiaj nawet jak wystawi chomika to sedziowie i tak prawdopodobnie dadza jej wygrac. Znam tez kogos kto ma pierwszego psiurka, trzy doskonale i juz w swoim wyobrazeniu jest Hodowca;)
Osoba prywatna? Tez miewa rozne znajomosci;)
MOIM ZDANIEM, najwazniejsze to nie dac sie zwariowac i traktowac nasze psiurki jak nasze psiurki i nie przejmowac sie uwagami osob trzecich;)
[/COLOR][/quote]
Masz rację,każdy może mieć znajomości wszędzie.A wystawy to przede wszystkim dobra zabawa i troszkę nerwów:p.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Natalia27']A wystawy to przede wszystkim dobra zabawa i troszkę nerwów:p.[/quote]

No a po co te nerwy?! Przeciez wiadomo,że najpiękniejszy i najmądrzejszy pies to zawsze ten nasz. :eviltong: Tylko nie wszyscy sędziowie o tym wiedzą....;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Grazyn@'][COLOR=darkgreen]Natalio:lol:
Nor(a), pewnie nikt z sedziow nie lubi takich sytuacji[/COLOR]:painting:[COLOR=darkgreen]
[/COLOR][/quote]

wiem bo przerobiłam na własnej skórze :razz: ..u kogo innego co prawda i pewnie wtedy akurat słusznie.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Grazyn@'] ... [COLOR=red][B]Na jednej z wystaw (nadal mowa o gr.V||) dal doskonala i pierwsze miejsce psu z krzywym zgryzem i bez zeba:flaming:[/B]
[B]Ale tego typu przypadki w siodmej to codziennosc.[/B]
[/COLOR][/quote]
Grazyn@ a skąd wiadomo, że pies miał krzywy zgryz i nie miał zęba (przecież ząb mógł mechanicznie zostać uszkodzony) z tego co widziałam na wystawie to oprócz sędziego nikt obcy nie ogląda zębów psa :hmmmm: Różnie bywa na wystawach, raz się przegrywa a raz wygrywa, ale przegranie i mówienie, że to układy, które są codziennością to lekka przesada. :niewiem: To może codziennościa jest to, że każdy pies to morderca czychający na dobranie sie do gardła właścicelowi. Nie przesadzajmy. :angryy: Nawet jeśłi tak się stało, że zaważyły układy. Nawet jeśli miałaś rentgena w oczach i widziałaś, że pies ma fatalny zgryz to jedna jaskółka wiosny nie czyni.;)

Link to comment
Share on other sites

Raz: pies znajomej
Dwa:stalam tuz za, widzialam, slyszalam
Trzy:jest tylko jeden prawidlowy zgryz( przynajmniej u wyzlow:razz:),nozycowy
Cztery:zeba nie bylo od zawsze; wlascicielka nie kryla sie z tym
Piec:jak uwazniej przeczytasz to co napisalam, nie stwierdzisz, ze przesadzam.Z tym morderca to chyba Ty przesadzilas.Uwazam, ze wyzly znam na tyle i wystarczajaco dlugo, aby pokusic sie na taka opinie.Wyraznie zaznaczylam, ze mowie o grupie siodmej.

Link to comment
Share on other sites

A ja poprosze o opinie, na temat Pani Anety Sobkowskiej Dopieraly, znalazlam na innych portalach opinie, ale dotyczyly yorkow, a mi chodzi o bardziej terrierowate terierki:mad: tzn szkoty:lol: (zeby mi nie bylo, ze inne sa fe:shake: oj nie nie, wszystkie piechy nasze sa:multi:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Grazyn@'][COLOR=DarkGreen]mam dwa psiurki; jeden idealny, drugi mniej.
[/COLOR][/quote] Grażyn@ taka mała dygresja - [B][U]nie[/U][/B] ma psów idealnych, każdy ma wady mniejsze czy większe. I nie pisze tego by Ciebie obrazic albo cos, po prostu rzuciło mi się to w oczy.
A na temat sędziego się nie wypowiadam, bo nigdy u niego nie wystawiałam:lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Savannah']Grażyn@ taka mała dygresja - [B][U]nie[/U][/B] ma psów idealnych, każdy ma wady mniejsze czy większe. I nie pisze tego by Ciebie obrazic albo cos, po prostu rzuciło mi się to w oczy.
A na temat sędziego się nie wypowiadam, bo nigdy u niego nie wystawiałam:lol:[/quote]
Sahannah, wady sa dyskwalifikujace , jak juz to pies moze miec niedociagnecia :cool3:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='blaira']Sahannah, wady sa dyskwalifikujace , jak juz to pies moze miec niedociagnecia :cool3:[/quote]
oj nie zgodze się, wady nie musza byc dyskwalifikujace. Jak zwał tak zwał niedociągniecie tez może byc wadą, zdaniem kogoś innego.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Grazyn@'][COLOR=DarkGreen]Savannah,
chodzilo mi o to, ze jeden z nich jest blizszy wzorca niz drugi.
Dla mnie oczywiscie obydwa sa najpiekniejsze na swiecie, ale pisalam szybko i stad ta niezrecznosc.:oops:
[/COLOR][/quote]
ok dzieki za wyjasnienie :) bo mi sie to tylko w oczy rzuciło ;)

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...