Jump to content
Dogomania

Sędziowie


Asia_Focus

Recommended Posts

  • Replies 1.7k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='alqua']BeataG radzę ci zająć się swoimi sprawami i nie wtykać nosa w cudze!:mad:

2) Pani/Panu o nicku oki polecam przejść się po ulicy i spytać tak z parę osób może 10 o psa rasy Bobtail, ciekawe czy chociaż jedna odpowie - w co wątpię. 1 na 100 zna ta rasę więc jako posiadaczka takowego psa wiem też co mówię.I jak ktoś opowiada banialuki (Bobtaile dobrze znana rasa haha)to może powinien najpierw pomyśleć?Tym bardziej sędzia ...trochę heh wstyd i sorry ale od kiedy to nie można wyrażać tego co się wie na właśnym przykładzie? Ludzie zachowujecie się jakbyście żyli w jakimś dziwnym świecie,gdzie sędzia to Bóg - nikt nie ma prawa złego słowa powiedzieć ,nawet kiedy ta osoba wg. was niżej ma rację.. bo zaraz pan/i sędzia trzaśnie gromem z nieba...:evil_lol:

A co to jest algua? bo to na pewno nie mój nick...[/quote]
[FONT=Georgia][SIZE=3][COLOR=blue]Mam spóźniony zapłon i nie było mnie dwa tygodnie. Proszę więc o wybaczenie.[/COLOR][/SIZE][/FONT]
[FONT=Georgia][SIZE=3][COLOR=blue]Bobtail = Dulux -> patrz reklamy farb w TV. W anglii ta rasa cierpi za przypisanie do reklamy firmy ![/COLOR][/SIZE][/FONT]

Link to comment
Share on other sites

Czy mógłby mi ktoś napisać, [B]ile w tym prawdy, że[/B] [B]p. Redlicki nie lubi, jak psa na ringu wystawia dziecko[/B]? Bardzo proszę o odpowiedź! Po raz pierwszy na wystawie międzynarodowej miała wystawiać moja córka, a nie chciałabym, żeby zraziła się do tego przez taki przypadek....

Link to comment
Share on other sites

[quote name='MagicJohnson']Help;)
wybieramy sie do Bialystoku, sadzic nas ma pani [B][U]Swisulska[/U][/B]:roll: czy ktos moze mi powiedziec kto to taka? jak sadzi, co lubi i t.t... Nigdy jeszcze nie mialam szczescia wystawywac pod nia psa, ani o niej slyszalam:oops: :)[/quote]
Z tego co wiem p. Aleksandra Swisulska specjalizuje sie w IX grupie, hodowala buldozki francuskie.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Gra...']Czy mógłby mi ktoś napisać, [B]ile w tym prawdy, że[/B] [B]p. Redlicki nie lubi, jak psa na ringu wystawia dziecko[/B]? Bardzo proszę o odpowiedź! Po raz pierwszy na wystawie międzynarodowej miała wystawiać moja córka, a nie chciałabym, żeby zraziła się do tego przez taki przypadek....[/quote]

W ostatnim "Przyjacielu Psie" p. Redlicki (w kolejnym odcinku "Przewodnika wystawcy") pisze o sposobach na sędziów: "...niezbyt fair tak wobec sedziego jak i konkurencji jest posyłanie na ring małego dziecka,aby wystawiło pupila.Skoro dorośli niezbyt łatwo znoszą porażki,to co dopiero mówic o dziecku,które nie rozumie dlaczego ukochany Asik przegrał i nie dostał medalu.Sędzia jest na straconej pozycji,bo wybór ma zaiste niewielki:albo łzy i krzyki,albo werdykt niezgodny z własnym sumieniem.Lepiej więc unikać takich sytuacji."

Myślę,że jak córka zrobi to profesjonalnie,to sędzia i tak nie będzie zachwycony,bo nie będzie przecież wiedział jak ona przyjmie ewentualną przegraną.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Yoko Ono']Witam,
mam pytanie dotyczące sędziego Zdzisława Kitlińskiego, będzie oceniał mojego yorka w Radomiu, na co sie przygotować, na co zwraca uwagę??
Pozdrawiam,
Monika[/quote]

Nas ocenial dwa razy i choc ani razu u niego nie wygralysmy, to raczej mam dobre zdanie o nim. Nie wiem czy on juz sedziowal Yorki i jaki ma do nich stosunek, u nas nie zwracal uwagi na wady dyskwalifikujace :razz: , ale raczej wszystkie cechy bral pod uwage. Woli psy, ktore ladnie sie ruszaja i generalnie uzasadnia potem swoja ocene, dlaczego tak a nie inaczej...no przynajmniej tak bylo w softach i kerry blue (do 5-7 egzemplarzy w jednej klasie), a jak bedzie w Yorkach....ja mam raczej pozytywne wrazenia ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='penelopa']podnoszę i prosze o odp.!!! Chodzi o VIII gr.[/quote]
Przeklejam z [URL="http://www.spaniele.pl"]www.spaniele.pl[/URL]
"zna się na cockerach i wie co robi.Przy tym pracuje na ringu bardzo elegancko i przyjemnie się u Niego wystawia."

Link to comment
Share on other sites

[quote name='puli']W ostatnim "Przyjacielu Psie" p. Redlicki (w kolejnym odcinku "Przewodnika wystawcy") pisze o sposobach na sędziów: "...niezbyt fair tak wobec sedziego jak i konkurencji jest posyłanie na ring małego dziecka,aby wystawiło pupila.Skoro dorośli niezbyt łatwo znoszą porażki,to co dopiero mówic o dziecku,które nie rozumie dlaczego ukochany Asik przegrał i nie dostał medalu.Sędzia jest na straconej pozycji,bo wybór ma zaiste niewielki:albo łzy i krzyki,albo werdykt niezgodny z własnym sumieniem.Lepiej więc unikać takich sytuacji."

Myślę,że jak córka zrobi to profesjonalnie,to sędzia i tak nie będzie zachwycony,bo nie będzie przecież wiedział jak ona przyjmie ewentualną przegraną.[/quote]
A mi się wydaje, że chodzi tu tylko o małe dzieci. Co innego jak na ring wejdzie piętnastolatka, a co innego, jak będzie to ośmiolatka. I reakcje i sposób zaprezentowania zwierzaka są zupełnie inne, przeważnie działające na plus osoby straszej. Często nastolatki potrafią lepiej zaprezentować psa niż dorośli ludzie, i także z 'godnością' i spokojem na ringu przyjmują porażkę.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='zakla']A mi się wydaje, że chodzi tu tylko o małe dzieci. Co innego jak na ring wejdzie piętnastolatka, a co innego, jak będzie to ośmiolatka. I reakcje i sposób zaprezentowania zwierzaka są zupełnie inne, przeważnie działające na plus osoby straszej. Często nastolatki potrafią lepiej zaprezentować psa niż dorośli ludzie, i także z 'godnością' i spokojem na ringu przyjmują porażkę.[/quote]

Też mi się tak wydaję.15 latka czy 16 latka niekiedy o niebo lepiej potrafi zaprezentować psa niż osoba starsza.:p

Link to comment
Share on other sites

[quote name='matrix.....']co się tak uczepiliście wystawiania psów przez dzieci?
Pani Bachurzewska ma doskonałe oko i bogatą wiedzę kynologiczną i u niej wygra pies naprawdę dobry bez względu czy wystawia go dziecko czy osoba dorosła.[/quote]
niektórzy sędziowie tego nie lubią ;)

bardzo dziękuję za informacje o pani Bachurzewskiej :D

Link to comment
Share on other sites

[quote name='talut']niektórzy sędziowie tego nie lubią ;)[/quote]

Bo to od razu wygląda na próbę szantażu i grania na emocjach. A co do 15-16 latek, to przecież juz nie dzieci i rzeczywiście na ringu spisują się świetnie.Wdzięk młodości + zadowolony pies = medal ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Polna']nikt nic nie wie ?
a o sędziach:
Dorota Kuczyńska-Standełło
Jan Sochalski
Henryk Fonfara

?[/QUOTE]

Ja za p. Marcinkowska osobiscie nie przepadam, ale to bardzo subiektywna opinia.

p. Dorota Kuczynska Standello - sympatyczna, badz co badz wygralismy u niej BOG2 lecz mysle ze najlepszym znawca beagle nie jest... zreszta owych mozna na palcach policzyc :)

p. Sochalski - moim zdanie, bardzo zmienny, tydzien po tygodniu dal mojemu psu zupelnie inne opisy raz wychwytujac bardzo dziwne wady, a nie widzac tych ktore faktycznie są

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Polna']nikt nic nie wie ?
a o sędziach:
Dorota Kuczyńska-Standełło
Jan Sochalski
Henryk Fonfara

?[/quote]

P.Fonfara

Patrzył na ruch, budowe itp.
Sedzował mnie w koszalinie na mysliwskej i mowil co mysli o tym a co tym psie, uzasadnial swoje zdanie " dlaczego ten pies wygral a nie ten i ogladajacym spoza ringu tez tlumaczym miedzy innymi : jak prawidlowo powinien wygladc pies tej rasy np. w moim przypadku seter irlandzki :) Nie wiem jak na innych wystawach ocenia ale na mysliwskej mi sie podobało :)

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...