Jump to content
Dogomania

Sędziowie


Asia_Focus

Recommended Posts

  • Replies 1.7k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Chciałabym na łamach tego tematu pochwalić sędzinę I grupy p.Mladę Svobodową. Pierwszy raz nas oceniała w Chorzowie i byłam po prostu zachwycona jej podejściem do psów, 0 wybujałości, czysty profesjonalizm i oko. Choć w opisie jak zwykle "to samo" (czyli wszystko super;)) ma u mnie dodatkowy plus, bo doceniła nasze wysiłki z prezencją na ringu.
Czule szptała do psów w trakcie oceniania - to był chyba pierwszy raz, kiedy moja zawsze spokojna i opanowana suka czuliła się do sędziego :lol:

Link to comment
Share on other sites

Niestety my mamy bardzo odmienne doświadczenia z tą czeską M.S. sędziną.Byliśmy na międzynarodowej wystawie w Czechach, mój pies Cac i w porównaniu res-Cacib.Nagle na ringu krzyk, w/w sędzina wścieka się i głośno komentuje, a później kłóci się z sędzią (czechem) sędziującym.Chodziło jej ,że mój pies niesłusznie wygrał porównanie z jej psem.Udawałam,że nic nie widzę i nie słyszę,sędziowie kłócili się przy wystawcach.Aż wreszcie sędziujący zamknął dyskusje słowami,że on sędziuje dzisiaj i on decyduje o tytułach i lokatach.
Później była zmiana sędziego na ringu, co się w naszej rasie w Czechach dość często zdarza- nie będę komentowała zachowania tej pani w stosunku do nas.
Ogólna opinia o niej nawet wśród rodaków- ocenia drugi koniec smyczy, oni też na swoim terenie często nie mogą u niej wystawiać.dotyczy to rasy,którą pani sędzina hoduje.Bardzo dużo straciła swoim zachowaniem.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='-Magda-']No nic trudno, co prawda pudel to nie jamnik:evil_lol: i nawet go nie przypomina, ale zawsze warto miec opis od "nowego" sędziego ;) dziękuję bardzo za informacje

[B]ANIA[/B][/quote]
Prof. Sciesinski jest specjalista i hodowca jamnikow, ale sedziuje tez inne grupy i rasy. Widzialam go juz sedziujacego gr.IX, chyba pudle wlasnie, a takze gr.X, w tym Charty Polskie, inne rasy polskie jak ogary i goncze, a poza tym cockery ang. i am....jeszcze chyba cos jest ale juz nie pamietam :roll: :evil_lol: .

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ARISEK']czy kogoś sędziowała Janina Staniszewska - Borkowska? mamy tremę, bo jej nie znamy........jaka jest? ma sędziować szpice wilcze we Wrocławiu -czy się na nich zna? co lubi? co wymaga?:crazyeye:[/quote]Wejdż na wątek warszawskiej krajówki.Na wielu fotkach zobaczysz panią Staniszewską-Borkowską ze szpicem miniaturowym na pudle.Jak sędziuje,tego nie wiem,ale hoduje szpice;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='MichalMi']Chciałem też Tobie zadać to retoryczne pytanie ;)
Do jutra termin zgłoszeń, a nikt nie chce napisać jak VI grupę FCI sędziuje p. [FONT=Lucida Sans Unicode][B][SIZE=4][COLOR=DarkGreen]Ewa Marcinkowska :-o ;)

[/COLOR][/SIZE][/B][/FONT][/quote]
zaryzykowałam i zgłosiłam się w ciemno, zobaczymy co z tego wyjdzie ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Musiałek']a to dziewczyny nie idziecie na zawody o czekoladę ???[/quote] No niestety... Bydgoszcz daleko, dojazdu ni mamy, a pztm nie chce mi sie placic za kolejne zawody, na ktorch i tak zadnego wpisu nie dostajemy...:roll: Bedziemy sobie na nieoficjalne juz tylko jezdzic, a kase na oficjalne i na wystawy zaczne wydawac z owczarkiem:lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Musiałek']ach tam - mialas wakacje ale teraz po treningach zimowych wroci ci wiara w chlopaka :)[/quote] Chciałabym, ale marne szanse:evil_lol: Starzeje się chłopak, teraz jesteśmy na tym etapie, że mamy czyste przebiegi ale za czas tyyyyyyyyyyyyyle pkt:lol: No i już dwie karty pracy zgubiłam:oops:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='=VioaoiV=']ja proszę o opinię (koniecznie dzisiaj!!) na temat:

p.Hana Blatonova (Czechy)

i

p. Erwin Deutscher (Austria)[/quote]
Wg mnie bardzo dobrzy sędziowie, znający się na rzeczy przy tym z dobrym podejściem do zwierząt i wystawców :lol:
A gdzie oceniać będą?

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...