Jump to content
Dogomania

Sędziowie


Asia_Focus

Recommended Posts

BeataG radzę ci zająć się swoimi sprawami i nie wtykać nosa w cudze!:mad:

2) Pani/Panu o nicku oki polecam przejść się po ulicy i spytać tak z parę osób może 10 o psa rasy Bobtail, ciekawe czy chociaż jedna odpowie - w co wątpię. 1 na 100 zna ta rasę więc jako posiadaczka takowego psa wiem też co mówię.I jak ktoś opowiada banialuki (Bobtaile dobrze znana rasa haha)to może powinien najpierw pomyśleć?Tym bardziej sędzia ...trochę heh wstyd i sorry ale od kiedy to nie można wyrażać tego co się wie na właśnym przykładzie? Ludzie zachowujecie się jakbyście żyli w jakimś dziwnym świecie,gdzie sędzia to Bóg - nikt nie ma prawa złego słowa powiedzieć ,nawet kiedy ta osoba wg. was niżej ma rację.. bo zaraz pan/i sędzia trzaśnie gromem z nieba...:evil_lol:

A co to jest algua? bo to na pewno nie mój nick...

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1.7k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Wiesz,na takim przykladzie mozna powiedziec,ze goldeny sa rasa rzadka..... Notorycznie ktos mnie pyta/twierdzi nie pytany,ze moje psy to labradory.Raz trafil mi sie znawca twierdzacy uparcie,ze moj pies to labrador rottweiler ! Dla mnie osobiscie bobtail nie jest zbyt rzadka rasa.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Dorota_Fiszer']Wiesz,na takim przykladzie mozna powiedziec,ze goldeny sa rasa rzadka..... Notorycznie ktos mnie pyta/twierdzi nie pytany,ze moje psy to labradory.Raz trafil mi sie znawca twierdzacy uparcie,ze moj pies to labrador rottweiler ! Dla mnie osobiscie bobtail nie jest zbyt rzadka rasa.[/quote]


W takim razie powiedz mi ile w twoim mieście jest Bobtaili ? A ty z Warszawy no to sorry kilka się tam znajdzie psów tej rasy... natomiast jeśli nie wiesz... bo może żyjesz tylko Warszawą w większości miast tych psów wogóle nie ma a jak są to po 1 lub 2 psy na miasto.
Wiesz co... porównywać w ilośći psów goldeny i bobtaili .. pogratulowac wiedzy i pomysłów...:roll:
żegnam.

Link to comment
Share on other sites

Nie wiem,bo mieszkam w dosyc duzym miescie....Przystopuj troche,bo Twoje zlosliwe,a nieraz i chamskie komentarze nie sa zwyczajnie potrzebne ! Wiedzy faktycznie mozesz mi pogratulowac,Tobie zas mozna pogratulowac czytania ZE ZROZUMIENIEM i kultury osobistej ! Nie porownuje ilosci bobtaili i goldenow,tylko pisze iz patrzac tak jak Ty (jak reaguja na moje psy ludzie spotkani na ulicy) moznaby wyciagnac wniosek,ze goldeny to rzadka rasa.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='alqua']W takim razie powiedz mi ile w twoim mieście jest Bobtaili ? A ty z Warszawy no to sorry kilka się tam znajdzie psów tej rasy... natomiast jeśli nie wiesz... bo może żyjesz tylko Warszawą w większości miast tych psów wogóle nie ma a jak są to po 1 lub 2 psy na miasto.
Wiesz co... porównywać w ilośći psów goldeny i bobtaili .. pogratulowac wiedzy i pomysłów...:roll:
żegnam.[/QUOTE]

Kończ, misiu, wstydu oszczędź.
A myślisz, że każdy człowiek spotkany na ulicy będzie wiedział jakiej rasy jest moj suka? Bobtaile są bardziej znaną rasą, chociażby z reklam. Wsród kynologów jest wręcz bardzo znaną.
Poza tym to nie jest rasa, która jesr rzadko pokazywana na wystawach.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='nice_girl']Poza tym to nie jest rasa, która jesr rzadko pokazywana na wystawach.[/quote]

hehe a to ciekawe... no cóż... tak rzadko może nie jest.. jak w Olszynie były tylko 2 psy wystawiane tej rasy,zwykle można na jakis większych spotkać około 4 osobników a w młodszych klasach nie ma wystawianych tych psów wogóle u nas w kaju ... no cóż... zostawię to już bez komentarza.

Link to comment
Share on other sites

hiiii (przepraszam ale nie moge sie opanowac - nie bijcie)
alqua - rzadko spotykany to moze byc owczarek holenderski ;) tudzez hiszpanski pies dowodny, tudziez (aczkolwiek przez FCi nie uznany) Chodsky pes - ale nie oszukujmy sie nie bobtail (ktore to swego czasu - lat temu 10 notorycznie wygrywaly I grupe (i chociazby w kraku teraz na miedzynarodowce tez bobtail wzial grupe zdaje sie) - ale w sumie skad masz pamietac skoro rasa interesujesz sie od 9 miesiecy ;))

Link to comment
Share on other sites

[quote name='alqua']hehe a to ciekawe... no cóż... tak rzadko może nie jest.. jak w Olszynie były tylko 2 psy wystawiane tej rasy,zwykle można na jakis większych spotkać około 4 osobników a w młodszych klasach nie ma wystawianych tych psów wogóle u nas w kaju ... no cóż... zostawię to już bez komentarza.[/quote]
Śledzę ten temat, śledzę... I po tych slowach nie wytrzymalam i zajrzałam do kilku katalogów tych "większych wystaw".

Łódź '05 - klubowa - 10 psów (w tym aż 3 bejbiki)
Poznań '05 - 12 psów (aż 4 w klasie szczeniąt)
Katowice '06 - 6 psów (w tym 1 szczeniak i 2 w młodzieży)
Kraków '06 - 8 psów

To tylko te, które wpadły mi w ręce. Ale znając życie statystyka innych jest podobna.

Ale to tak tylko przy okazji :roll: :lol:

Link to comment
Share on other sites

Godelaine, jasne ze na innych wystawach jest podobnie. Mało jest wystaw na których bobtaila nie spotyka sie wcale.
Alqua, ja mam rzadką rasę. Cirneco dell`Etna. W kraju są obecnie 2 zwierzaki, mój pies, i moja suka. Dwa w czechach ( jeden od dosłownie 2 tygodni); jeden szczeniak na litwie, i 2 psy w Rydze (LV), jedna suka w niemczech, 4 w belgii, 2 holandia, 4 francja ... TO jest rzadka rasa. Na ulicach ludzie zawsze mówią ze to "jakies charty", przytakuje im zawsze bez wyjątku, bo owszem sa to charty.
I jakoś nie narzekam na wystawach, chociaż owszem bawi mnie, kiedy widzę na stoliku sędziowskim wydrukowany wzorzec sciagniety z mojej strony ( przed nami nikt nie zrobił tłumaczenia), ale ciesze sie ze sedziowie sie douczają.


To jeszcze chcesz podyskutowac o tym jaka rasa jest rzadka? :evil_lol: :evil_lol: :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

Ja mogę podyskutować :lol: Dog duński i owczarek z Majorki :eviltong:
A patrząc po katalogach mój jamnik krótkowłosy miniaturowy to także rzadka rasa; na krajówkach po 1-2 egzemplarze, na międzynarodowych 3 w porywach do 6-ciu :evil_lol:

Karenina, a j myślałam, że Ty pinczery średnie masz :oops:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='SuperGosia']Ja mogę podyskutować :lol: Dog duński i owczarek z Majorki :eviltong:
A patrząc po katalogach mój jamnik krótkowłosy miniaturowy to także rzadka rasa; na krajówkach po 1-2 egzemplarze, na międzynarodowych 3 w porywach do 6-ciu :evil_lol:

Karenina, a j myślałam, że Ty pinczery średnie masz :oops:[/quote]

SuperGosia, zdarzają sie sedziowie którzy tez myslą ze to pinczery niekopiowane :evil_lol: :evil_lol: :evil_lol:
A broholmerki wczoraj widziałam, nawet miziałam sceniacka :loveu: Lubie takie rude pieseczki :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='nidhogg'] - ale w sumie skad masz pamietac skoro rasa interesujesz sie od 9 miesiecy ;))[/quote]

Otóż dla twojej wiadomośći rasą tą interesuję się dłużej niż od kilu miesięcy!!!!:mad: Może ja zacznę coś mówić na twój temat co mi ślina na język przyniesie? Bo ty tak waśnie robisz!!!:angryy:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Godelaine']Ale ta sama rasa :D :D :D
Znaczy się, że ciągłe powtarzanie prowadzącej zrobiło swoje. I udało mi się zapamiętać :lol:[/quote]

A wiesz, jak mnie cieszy, ze ktoś, w tym wypadku Ty zapamietał..:multi: Moze za kilka lat, chociaz na wystawach będą rozpoznawane bezbłędnie :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Godelaine']Śledzę ten temat, śledzę... I po tych slowach nie wytrzymalam i zajrzałam do kilku katalogów tych "większych wystaw".

Łódź '05 - klubowa - 10 psów (w tym aż 3 bejbiki)
Poznań '05 - 12 psów (aż 4 w klasie szczeniąt)
Katowice '06 - 6 psów (w tym 1 szczeniak i 2 w młodzieży)
Kraków '06 - 8 psów

To tylko te, które wpadły mi w ręce. Ale znając życie statystyka innych jest podobna.

Ale to tak tylko przy okazji :roll: :lol:[/quote]


Tak niezłe... tyle,że akurat te bejbiki i szczeniaki to nasze były...+ 1 szcz.z niemiec. Kraków zapewne też zagranica skoro było ich aż tyle.

Ja nie porównuje Bobtaila do ras ,których prawie nie ma, ale np. jak ktos wcześniej napisał w stosunku do Goldenówi innych jest różnica...spora... Zresztą mówię też o wystawcach Polskich - a tych jest niewielu ze swymi psami, bo na nasze wystawy lgną zagraniczne boby, co widać szczególnie na międzynarodówkach właśnie i to oni zdobywaja tytuły (naszym Polskim wystawcom)i podnoszą frekwencję.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='alqua']Tak niezłe... tyle,że akurat te bejbiki i szczeniaki to nasze były...+ 1 szcz.z niemiec. Kraków zapewne też zagranica skoro było ich aż tyle. [...] Zresztą mówię też o wystawcach Polskich - a tych jest niewielu ze swymi psami, bo na nasze wystawy lgną zagraniczne boby, co widać szczególnie na międzynarodówkach właśnie i to oni zdobywaja tytuły (naszym Polskim wystawcom)i podnoszą frekwencję.[/quote]
Sorry, ale chyba zaprzeczasz sama sobie. Kilka postów wyżej napisałaś:

[quote name='alqua']zwykle można na jakis większych spotkać około 4 osobników a w młodszych klasach nie ma wystawianych tych psów wogóle u nas w kaju ...[/quote]
Przytoczyłam dane, z których wynika:

a) że na dużych imprezach pojawia się więcej psów, niż zasugerowałaś
b) że w młodych klasach startują jednak jakieś psy


Karenina... Dopóki nie przeczytalam Twojego posta, nie miałam pojęcia, że rasa jest AŻ tak rzadka. Tym bardziej się cieszę, że miałam okazję poznać jej przedstawiciela :)
Z mojej strony EOT.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='alqua']BeataG radzę ci zająć się swoimi sprawami i nie wtykać nosa w cudze!:mad:

2) Pani/Panu o nicku oki polecam przejść się po ulicy i spytać tak z parę osób może 10 o psa rasy Bobtail, ciekawe czy chociaż jedna odpowie - w co wątpię. 1 na 100 zna ta rasę więc jako posiadaczka takowego psa wiem też co mówię.I jak ktoś opowiada banialuki (Bobtaile dobrze znana rasa haha)to może powinien najpierw pomyśleć?Tym bardziej sędzia ...trochę heh wstyd i sorry ale od kiedy to nie można wyrażać tego co się wie na właśnym przykładzie? Ludzie zachowujecie się jakbyście żyli w jakimś dziwnym świecie,gdzie sędzia to Bóg - nikt nie ma prawa złego słowa powiedzieć ,nawet kiedy ta osoba wg. was niżej ma rację.. bo zaraz pan/i sędzia trzaśnie gromem z nieba...:evil_lol:

A co to jest algua? bo to na pewno nie mój nick...[/quote]

a może zamiast o bobtalie należałoby zapytać o "DULUXY" :lol: :lol: i wszyscy pewnie wiedzieliby o jakie psy chodzi ;)

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...