Jump to content
Dogomania

Kolczatkowe szkolenia....


Rinuś

Recommended Posts

[quote name='AM']PW poszły.



Przeczytaj regulamin np. [url=http://www.ipo-sport.pl/page/0/3/2/]IPO1[/url] - szczególnie cześć C.[/QUOTE]

W regulaminie jest gdzie i ile razy pozorant uderza psa - z jaką siłą jest to uderzenie?
Filmiki obejrze jak zwalczę mój komputer bo się buntuje - chyba kupię mu kolczatkę:mad:

Link to comment
Share on other sites

Guest Mrzewinska

Film z akcja maliniakow antyterrorystycznych jest filmem reklamowym.
Prosze to brac pod uwage.
Bardzo pieknie pozorant wystawil reke przez okno samochodu.

Jak myslicie, dlaczego w filmie reklamowym pokazano, ze pies odreagowal sie na rece przewodnika?
Bo moim zdaniem - dla lepszego efektu.
Ja tez obejrzalam ten filmik dosc dokładnie, jesli nie calkiem osleplam, to pies lapie reke(?) przewodnika w momencie gdy przewodnik jest od nas ustawiony tylem. No i cos mi sie wydaje, ze - mimo bezpiecznej kevlarowej rekawiczki - pies zlapal cos malego, czarnego jak rekawiczka.

Ale niezaleznie od filmu, psy antyterrorystyczne nie musza natychmiast puszczac na komende. One ida tam, gdzie moze zginac czlowiek lub pies, i tylko tam. Wiec lepiej im robi na wzmocnienie pasji walki - odciaganie, niz nauka puszczania rekawa na komende.

Ale naprawde praca tych psow jest inna niz w szkoleniu IPO.
Podczas egzaminu IPO pozorant powinien uderzac symbolicznie. Znacznie grozniejszy dla psa niz palka jest błąd pozoranta - nieumiejętne przyjecie i prowadzenie psa - to juz moze sie skonczyc bardzo powazna kontuzja dla psa. No i dlatego pozorant musi tez sie szkolic.

Zofia

Acha, kiedys robilismy pokaz pracy psa na rzekomo obcym, cywilnie ubranym czleku. No i pies chwytal za reke ubrana w zwykla marynarke, wlasciciel marynarki skrecal sie z bolu nieslychanie efektownie. Tyle ze pod marynarka mial opaskę z centymetrowej grubosci skory -a suczenka, cudowna ON-ka z czeskiej hodowli, doskonale zostala nauczona gdzie ma chwycic. Pokaz byl na stadionie, nie na filmie, cala widownia dala sie nabrac, moglam sobie dowolnie fantazjowac w komentarzu, bo wtedy prowadzilam komentarz wystepow tej krakowskiej grupy pokazowej.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Mrzewinska']
Znacznie grozniejszy dla psa niz palka jest błąd pozoranta - nieumiejętne przyjecie i prowadzenie psa - to juz moze sie skonczyc bardzo powazna kontuzja dla psa.
[/quote]

To prawda był nawet filmik na necie jak to psy na jakiś zawodach schodziły z placu kulejąc z poprzetrącanymi łapami.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Mrzewinska']Film z akcja maliniakow antyterrorystycznych jest filmem reklamowym.
Prosze to brac pod uwage.
Bardzo pieknie pozorant wystawil reke przez okno samochodu.[/quote]
I zgrabnie się z auta wytoczył ;) Jakoś trudno mi uwierzyć, że niewielki pies - choćby i super nakręcony - jest w stanie wywlec przez okno furgonetki taki kawał chłopa...

No i mnie róznież wydaje się, że pies wgryzł się nie w rękę, tylko w jakies cuś. I, że został do tego wgryzienia się z premedytacją sprowokowany...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Basia.sk8']To prawda był nawet filmik na necie jak to psy na jakiś zawodach schodziły z placu kulejąc z poprzetrącanymi łapami.[/quote]
A proszę uprzejmie ;)
[quote name='Boidae']Jak dla mnie tragedia....:angryy:
[B][URL="http://www.octaviusmalidaj.cz/video_ze_soutezi/MSBO_kolize.wmv"]http://www.octaviusmalidaj.cz/video_ze_soutezi/MSBO_kolize.wmv[/B][/URL][/quote]
O to chodziło?

Link to comment
Share on other sites

Guest Mrzewinska

No u psow o mocnych popedach to jest wlasnie tak. Jeden z kanadyjskich psow ratowniczych pracowal dłuższy czas z peknieta koscia w lapie, dopiero po akcji zacząl kuleć i przewodnik zobaczyl, ze cos sie psu stalo.. Policyjny pies pracowal sprawdzajac czy nie ma materialow wybuchowych - doslownie do smierci z wyczerpania, nie sygnalizowal, ze jest u kresu sil.
Suka ratownicza STORAT=u wrocila z przeszukiwania lasu ze skora na lapie obdarta do kosci - wpadla we wnyki - i chciala dalej pracowac.

Moja wlasna delikatna suczenka zaaportowalaby sie do kompletnego wyczerpania i chcialaby jeszcze:-))

Zofia

PS ale wracajac do filmiku antyterrorystow - przypominam sobie wszystkie numery krakowskiej druzyny obliczone na nabranie widowni podczas pokazu.. ale jest co powspominac!!!! Smieje sie jeszcze po tylu latach, naprawde.

Link to comment
Share on other sites

Guest Mrzewinska

Ide spac!
Ale poczytajcie, co mi tam, niezapomniana byla operetka na boisku, gdy "cywil", "obcy", rzekomo z widowni, zaatakował naszego psa i jego przewodnika, "strzelal", chybil:evil_lol::evil_lol::evil_lol:, na co przewodnik jasne z pomoca psa odebral bron i sam strzelil wymyslajac z furią... "Obcy" podskoczyl w powietrze i opadl na ziemie tak efektownie, ze widownia zamarla, wszyscy wydali jakies takie przerazone "och", kawal aktora byl z tego naszego chlopaka, odgrywal trupa nawet gdy z boiska zwozilismy go wozkiem zaprzezonym w malamuty....ech milo powspominac. Wisial przewieszony na kierownicy wozka i rekami wlokl po ziemi dla lepszego efektu....:diabloti:

Zofia

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Mrzewinska']Ide spac!
Ale poczytajcie, co mi tam, niezapomniana byla operetka na boisku, gdy "cywil", "obcy", rzekomo z widowni, zaatakował naszego psa i jego przewodnika, "strzelal", chybil:evil_lol::evil_lol::evil_lol:, na co przewodnik jasne z pomoca psa odebral bron i sam strzelil wymyslajac z furią... "Obcy" podskoczyl w powietrze i opadl na ziemie tak efektownie, ze widownia zamarla, wszyscy wydali jakies takie przerazone "och", kawal aktora byl z tego naszego chlopaka, odgrywal trupa nawet gdy z boiska zwozilismy go wozkiem zaprzezonym w malamuty....ech milo powspominac. Wisial przewieszony na kierownicy wozka i rekami wlokl po ziemi dla lepszego efektu....:diabloti:

Zofia[/QUOTE]
Mniemam, że denata zwoziła Jola Sołek :razz: Z resztą hodowczyni naszej Ajeczki....

Link to comment
Share on other sites

Guest Mrzewinska

Jolka, Jolka... Kiedys dawala pokaz szkolenia Rima jezdzac na koniu.

A Jolke znam jeszcze z czasow jej bezpapierowego ON-a Roksana - przed Rimem.

Zofia

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Rinuś'][B][I]Zakładam ten temat tutaj ponieważ do szkoleń prawie nikt nie zagląda...a ciekawi mnie opinia dogomaniaków na ten temat...
otóż co myślicie o szkoleniach na których używa się kolczatek?według mnie to bez sensu...na szkolenie idzie się po to żeby nauczyc psa posłuszeństwa i chodzenia przy nodze aby móc zrezygnować z takich pomocy jak kolczatka czy dławik...
a nauka na kolczatce?w czym to ma pomóc niby?[/I][/B][/quote]
[COLOR=Green][B]Wyjatkowo zostawie to w dziale w ktorym ten waten napewno nie powinien sie znalezc...[mod][/B][/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Mrzewinska']Jolka, Jolka... Kiedys dawala pokaz szkolenia Rima jezdzac na koniu.

A Jolke znam jeszcze z czasow jej bezpapierowego ON-a Roksana - przed Rimem.

Zofia[/QUOTE]

Moja przygoda z Malamutami od tegoż Rima się zaczęła... Marzyłam o psie takim jak on, ale cóż... Trafiła mi się sunia zupełnie inna, ale przez Jolę wybierana i fantastyczna z charakteru, istny ideał jak na Malamuta :) Niezbyt ona idealna, w typie pracującym ale w sumie jako jedyna z tego miotu pokazywana i nawet czempionka. A co, wystawy nadal mnie kręcą po tych wielu latach. I według wielu znajomych i nie tylko, to pies, któremu ubywa lat na ringu.

W życiu nie przeszło mi nawet na myśl aby użyć z nią kolczatki, raz po namowach koleżanki, też malamuciary i nawet dawniej szefowej sekcji (bo pies nie chciał idealnie robić "równaj") założyłam łańcuszek, i więcej od niej żadnej rady nie przyjęłam. Za to jej suka owszem zdała PT1 na dost ale jej podkulony ogon przy wykonywaniu komend... Bezcenne jak mówią w reklamie. Poza tym wg. amerykańców łańcuszek powoduje uszkodzenia krtani i tarczycy.

A co do Roksana, widziałam foty tego diabełka niesamowite, jak skakał przez ok 5 metrową bramę itd. oraz tego charta z którym robiła pokazy skakania przez konia...
Pozdrawiamy świątecznie --- Marta & Ajeczka czyli ARIADNA Legenda Północy
[URL=www.fotosik.pl][IMG]http://images24.fotosik.pl/130/bb1e0172c48b4ad5.jpg[/IMG][/URL]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...