Jump to content
Dogomania

Kolczatkowe szkolenia....


Rinuś

Recommended Posts

[quote name='Basia.sk8']To nie była ironia serio gadam :)
I nie jest to też wazeliniarstwo, na prawdę miło się patrzy na twoją prace z psami i na to jak one pracują.[/QUOTE]

Ja tez sie z tym zgadzam :). A Gwen super byla na obozie w Smoleniu bo tylko wtedy Was widzialam na zywo :). A tak to na filmikach i Kenny i Gwen mi sie bardzo podobaja :).

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Basia.sk8']To ja się zapytam tak.
Macie psa powiedzmy owczarka i chodzicie z nim na IPO dochodzicie do momentu że pies ma się [B]nauczyć[/B] puszczania na komendę i co wtedy ??
Pies jest nakręcony ma maksa adrenalina działa jest walka o rękaw jak sprawicie żeby pies puścił w pozytywny sposób ??
Takiemu psu potrzeba bodźca który do niego dotrze.
Kto widział obronę albo na nią chodził wie jakie tam są emocje.
Mi nie chodzi o to że na obronie cały czas jest w kolcach bo to bez sensu ale przy niektórych komendach kolce są potrzebne właściciel ma w tedy z reguły dwie smycze jedną podpiętą do szelek czy zwykłej obroży a drugą do kolczatki.[/quote]

Uczy sie komendy pusc wczesniej, innymi metodami, w innych sytuacjach. Potem przy pozorancie i puszczaniu rekawa pies zna juz te komende, wiec kolce( czy OE) nie sluza do nauki, a do bezwzglednego wykonania komendy.

Link to comment
Share on other sites

Też bym ci pokadziła AM :lol: Ale mi się twoje filmy nie wyświetlają :angryy: :placz:

A właściwie odzywam się tu tylko po to, żeby zapytać jaki jest sens zakładania kolejnego topiku o kolczatkach?

[quote name='Rinuś'][B][I]Zakładam ten temat tutaj ponieważ do szkoleń prawie nikt nie zagląda...a ciekawi mnie opinia dogomaniaków na ten temat...[/I][/B]
[/quote]
Do działów szkoleniowych zaglądają ci, których szkolenie interesuje. Jeśli kogoś nie interesuje, to po co z kimś takim rozmawiać o szkoleniu? :roll:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Nikki']Niektórzy piszą, że jeżeli kolczatka jest uzywana przez profesjonalnych szkoleniowców, to psu się nic nie dzieje. A skoro to są profesjonalni szkoleniowcy to po co im kolczatki. Do czego służą. Wytłumaczy mi ktoś? Trochę tego nie rozumiem[/quote]
Do egzekwowania komend które pies już zna ale z jakiegoś powodu nie wykonuje na przykład?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='AM'][B]asher,[/B]
trzeba kodeki zainstalować :cool3:[/quote]Po pierwsze nie umiem :angryy:
Po drugie to chyba nie w tym rzecz, bo niektóre mi się otwierają bez problemu, a poza tym, jesli nie mam kodeków to mi mój mądry windows mówi o tym - przy twoich filmach milczy, jak zaklęty ;)
Podejrzewam, że mój przymulasty komp nie radzi sobie z wielkością filmów... :shake:

------
Edit.
AM, gdzieżeś podziała sowjego posta? :mad: Podejrzewam, że topik i tak pójdzie do kosza, dlatego tak sobie beztrosko offuję :evil_lol:;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='asher']Też bym ci pokadziła AM :lol: Ale mi się twoje filmy nie wyświetlają :angryy: :placz:
[/quote]

[B]asher,[/B]
musisz sobie zainstalowac kodeki np. [COLOR=black][URL="http://manager.money.pl/hitech/programy/programy,sld;codec;pack;2;2,1368,plik.html"]TAKIE[/URL] :cool3:[/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Reyes']Do egzekwowania komend które pies już zna ale z jakiegoś powodu nie wykonuje na przykład?[/quote]

To albo trzeba poszukać przyczyny dla której pies nie wykonuje tych komend (czasem egzekwowanie komend na siłę może pogorszyć jeszcze sprawę), albo zastanowić się czy pies na pewno je zna w wystarczającym stopniu.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='AM'][B]asher,[/B]
musisz sobie zainstalowac kodeki np. [COLOR=black][URL="http://manager.money.pl/hitech/programy/programy,sld;codec;pack;2;2,1368,plik.html"]TAKIE[/URL] :cool3:[/COLOR][/quote]
No kurczę, co za czary mary z tym soim postem wyprawiasz, hę? :mad:
Zaraz spróbuję sobie to zainstalować ;)

[quote name='Marta i Wika']To albo trzeba poszukać przyczyny dla której pies nie wykonuje tych komend (czasem egzekwowanie komend na siłę może pogorszyć jeszcze sprawę), albo zastanowić się czy pies na pewno je zna w wystarczającym stopniu.[/quote]
[B]Marta[/B], wadą (jedną z wad ;)) szkolenia "pozytywnego" jest to, że stajemy się bezsilni wobec zachowań samonagradzających się. Po prostu możemy nie być w stanie zaoferowac psu większej nagrody niż to zachowanie psa, które staramy się zmodyfikować, jak np. ugryzienie i zdobycie rękawa. I co wtedy?
Po drugie raczej trudno jest w "racjonalny" sposób dotrzeć do psa będącego w stanie bardzo silnego pobudzenia, a własnie taki bardzo sliny stan pobudzenia często występuje u psa podczas treningu obrony i to ów stan może właśnie być przyczyną niewykonania komendy. I co wtedy?

[B]Moon[/B], w topiku "tresura" w dziale ON ;)

[B]AM[/B], nie próbowałam, bo ten mój mułek zacina się na etapie łączenia się z serwerem, na który wrzucasz filmy.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='olekg18']Bedą klikać hahaha napewno puści.
Basia.sk8-Ale wiesz tutaj nie ma co poruszać takich tematów ,bo założycielka wątka niewie nawet jak wyglada +- szkolenie IPO itp.Ona uważa ,że kolczatka jest be ,bo boli pieska.I jej nie przetłumaczysz[/quote]
[I][B]Dla mnie ot Ty jesteś żałosny....nic o mnie nie wiesz więc się zamknij!


Co innego jak pies szkoleniowca ma założoną kolczatkę i człowiek wie jak z nią postępować a co innego jak idziesz na szkolenie i mówią Ci że pies najlepiej się nauczy na kolcach...
oczywiście są psy ,na które działa tylko kolczatka...
kilka dni temu widziałam 8miesięczną sunie Labradora na kolcach..całe swoje życie suka chodzi na kolczatce gdyż jest takim oczkiem w głowie Pani że suka ją ciągnie gdzie popadnie...więc ona zakłada jej kolczatkę...tylko że tak kolczatka już nie działa bo suka przyzwyczaiła się kolców i bólu...
Sonia jest teraz na DT u mojej koleżanki w Toruniu i razem z nią staramy się nauczyć chodzenia Soni na zwykłej obroży...nie jest to łatwe bo przez 8 miesięcy życia nikt od niej niczego nie wymagał...a tutaj nagle ktoś uczy ją chodzenia przy nodze i nie ciągnięcia...
Przez prawie tydzień nauczyła się sporo...i wcale nie potrzeba do tego kolczatki...
moja znajoma zamówiła dla nie halti...zobaczymy jak z tym będzie.[/B][/I]

Link to comment
Share on other sites

Ja widziałam ostatnio 3-miesięcznego szczeniaka goldena na wielkich kolcach. Kolce zalecił... wet dla zdrowia :crazyeye: Bo szczeniak na obroży ciągnie i może sobie zrobić krzywdę.

Co do wykorzystania kolczatek i dławików w szkoleniu, to był już niejeden taki wątek... można dyskutować w nieskończoność. Ja wiem że możliwe jest np. takie szkolenie IPO, w którym nie tylko nie stosuje się kolczatek, ale same korekty (zwykłą obrożą) wprowadza się dopiero u bardzo zaawansowanych, meganakręconych psów. Zresztą również szkoli się psy do IPO klikerem (tyle że klika pozorant). Jest to jak najbardziej możliwe, co więcej - takie psy osiągają spore sukcesy.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Marta i Wika']Zresztą również szkoli się psy do IPO klikerem (tyle że klika pozorant). Jest to jak najbardziej możliwe, co więcej - takie psy osiągają spore sukcesy.[/quote]

Możesz wymienić te psy i jakie osiągnęły sukcesy?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...