Jump to content
Dogomania

Kolczatkowe szkolenia....


Rinuś

Recommended Posts

[quote name='diabelkowa']obejzalam jeden z filmikow prosze mi pomoc ustawic szczeke w prawidlowym miejscu bo mi zjechala. AM tylko pozazdroscic takich sukcesow:) I jaka muzyczka fajna czy to ramstein ? :)[/quote]

Dzięki za komplementy :loveu: A z muzyczką to masz rację - to Rammstein :cool3:


[quote name='moon_light']
"kopara" mi opadła :smile:. Tak to chyba tylko On moze się nakręcić :lol:
super pies! Naprawde jestem pod wielkim wrazeniem.

ps. A tą pałką pozorant okłada psa, czy tylko udaje ?
[/quote]

Dzięki :loveu:
Pałką pies dostaje dwa uderzenia.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='moon_light']A w jakim wieku pies ? (bo suka mi sie sciaga jeszcze)
I jak dużo cwiczycie ?

Tak tylko pytam...bo nie planuje osiagnac takiego stopnia posluszenstwa z moim kluchem.[/quote]

Pies ma prawie 4 lata (chodzi mi o ONka). Cwiczyliśmy od szczeniaka ale było popełnione mnóstwo błędów, które potem odpracowywałam a i tak nie udało mi się wszystkiego naprawić i nie wszystko wygląda tak jak bym chciała.
Teraz pies jest na dłuuuugim L4 bo miał uraz kręgosłupa i chyba już IPO robić nie będzie :-(

[quote name='diabelkowa']to ja dam moje standardowe pytanie czy jest kastratem ;] [/QUOTE]

Nie jest :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='moon_light']tak się zastanawiam, czy Wy uważacie kliker za całkowicie bezużyteczny, czy tylko sadzicie ze do szkolenia obrony się nie nada?:cool3:

Edit: AM- zycze szybkiego powrotu do zdrowia !!.[/quote]

Nie, nie uważam klikera za bezużyteczny. Używam go czasami :evil_lol: ale nie uważam, że zrobię całą obronę nigdy nie stosując żadnej korekty czy przymusu.


Dzięki za zyczenia powrotu do zdrowia. Przekażę "choremu"

Link to comment
Share on other sites

Kliker to moze by i sie przydal, ja wykorzystuje w niektorych elementach posluszenstwa. Na obronie nie wykorzystuje z dwoch powodow:
1. musialabym w komplecie z klikerem dostac dodatkowa reke :evil_lol:
2. zamiast klikera mam slowo ok, oznaczajace: mozesz biec do pozoranta

Link to comment
Share on other sites

[quote name='AM']Nie, nie uważam klikera za bezużyteczny. Używam go czasami :evil_lol: ale nie uważam, że zrobię całą obronę nigdy nie stosując żadnej korekty czy przymusu.
[/quote]
ps. obejrzalam wlasnie filmik Gwen, i przy samym patrzeniu mam ciary na plecach :) . Nie chcialabym żeby się do mnie "przyczepiła" zębami :)

[quote name='saJo']Kliker to moze by i sie przydal, ja wykorzystuje w niektorych elementach posluszenstwa. Na obronie nie wykorzystuje z dwoch powodow:
1. musialabym w komplecie z klikerem dostac dodatkowa reke :evil_lol:
2. zamiast klikera mam slowo ok, oznaczajace: mozesz biec do pozoranta[/quote]

No to bardzo zdrowe podejscie :) :cool3:.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='AM']Możesz wymienić te psy i jakie osiągnęły sukcesy?[/quote]

Niestety nie znam dokładnych imion psów, nie siedzę za mocno w IPO, chociaż podglądam różne metody - może kiedyś. Dwukrotny mistrz Francji w IPO szkoli psa klikerem - może ktoś bardziej w temacie będzie znał nazwisko. Dwukrotny wicemistrz IPO3 w Danii, instruktor, pozorant Morten Andersen, też szkoli pozytywnie. Mało brakowało, a załapałabym się zresztą na seminarium z nim. Pozytywną obronę robi też ze swoją suką Maria Kuncewicz, na razie się uczą.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='saJo']Kliker to moze by i sie przydal, ja wykorzystuje w niektorych elementach posluszenstwa. Na obronie nie wykorzystuje z dwoch powodow:
1. musialabym w komplecie z klikerem dostac dodatkowa reke :evil_lol:
[/quote]

Bo to pozorant (albo trener) klika. Dzięki temu np. pies nie gapi się na przewodnika, jak w normalnym szkoleniu klikerowym. I jest jeszcze parę różnic. Oczywiście kliker jest tylko do nauki zachowania, ale potem wszystko też jest pozytywnie.
Mam nadzieję, że niedługo uda mi się to zobaczyć na żywo, wtedy będę mogła opowiedzieć dokładniej :-)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='diabelkowa']fajnie by bylo cwiczyc IPO ale moj maly kundel do tego sie w ogole nie nadaje:placz:[/quote]
czemu sie nie nadaje? ja biore scierke kuchenna, przyjmuje pozycje, mowie "bierz, wrrr" i Alfa skacze, piekny pelny chwyt i trzyma a ja nia zamiatam podloge w kuchni, robie jej "karuzele" itp;p wiec wszystko mozna;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='marmara_19']czemu sie nie nadaje? ja biore scierke kuchenna, przyjmuje pozycje, mowie "bierz, wrrr" i Alfa skacze, piekny pelny chwyt i trzyma a ja nia zamiatam podloge w kuchni, robie jej "karuzele" itp;p wiec wszystko mozna;)[/quote]
[I][B]Ja słyszałam,że nie powinno się na sobie ćwiczyć ataku na rękę...[/B][/I]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Marta i Wika']Niestety nie znam dokładnych imion psów, nie siedzę za mocno w IPO, chociaż podglądam różne metody - może kiedyś. Dwukrotny mistrz Francji w IPO szkoli psa klikerem - może ktoś bardziej w temacie będzie znał nazwisko. Dwukrotny wicemistrz IPO3 w Danii, instruktor, pozorant Morten Andersen, też szkoli pozytywnie. Mało brakowało, a załapałabym się zresztą na seminarium z nim. Pozytywną obronę robi też ze swoją suką Maria Kuncewicz, na razie się uczą.[/quote]

Ale czy oni od podstaw szkolili pozytywnie? Tzn. wiem, że p. Kuncewicz robiła IPO od podstaw klikerem.
Gdzie mogę znaleźć coś o Morten'ie Andersen'ie?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Rinuś'][I][B]Ja słyszałam,że nie powinno się na sobie ćwiczyć ataku na rękę...[/B][/I][/quote]
Koleżanka miała taki mądry pomysł, potem dwa tygodnie chodziła z fioletowa ręką. :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Rinuś'][I][B]Ja słyszałam,że nie powinno się na sobie ćwiczyć ataku na rękę...[/B][/I][/quote]
a ktos psial o rece?? pisalam o scierce!!!kuchennej w dodatku.. moze tez byc rekawica kuchenna, kocyk, pluszak, koc.. bylejaka szmata:d my sie z sucz bawimy:D i sie ostatnio smialam, ze ipo w kuchni robimy;p a swoja droga suka pierwsza komende jaka miala i ajkiej sie nauczyla bylo "bierz go" i dod zis doskonale to rozumie.. przy czym nauczylam ja tez zostawiania;p

hmm a co doc wizcen atakow na reke.. moj ON powinien mi keidys rece odgryzc jak sie bijemy.. tak tak.. tluczemy sie zdrowo:D i pozera mi rece i nogi.. haha

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...