Jump to content
Dogomania

Kopiowanie uszu i ogonów jest zgodne z prawem


TuathaDea

Recommended Posts

[quote name='sleepingbyday']
1)postulujesz co? że kopiowane psy wyrobiły sobie przekazywaną - genetycznie - nieumiejętność machania ogonem bez trwałych czy stałych uszczerbków na zdrowiu?
2)nie wiem, może w takim razie kopiujmy goldeny ;-).
3) nie tak się szuka argumentów. o ile to był argument, a nie po prostu ciekawostka. Bo fakt, że ciekawe jest.
4)Od czego wasze psy mają poranione klatki piersiowe?[/QUOTE]

1) haha, na bank właśnie tego chciałam się tego doszukać w tym, że moja suka kaleczy sobie ogon;)
2)radzę porównać machanie podjaranego goldena i wyżła ;) troche inna hmm.. moc xD
3)tak rzuciłam hasło i zaznaczyłam, że przypadek mojej suki nie jest jedyny, bo znane mi niecięte wyżły mają podobnie.

Ojej,nie bijcie
x(
@filodendron może konkretniej- chodziło mi o wyżły z naturalnym ogonem, przyjżyj się, bo to akurat na prawde ciekawe.A jak nie znajdziesz wyżła na spacerze to podeśle fotki ogona mojej suki ;)


Żeby była jasność, bo zaraz spadnie na mnie grad zaostrzonych dzid komentarzy, nie jestem fankom kopiowania, szczerze powiedziawszy niektóre rasy zdecydowanie bardziej podobają mi się, bez żadnych "ubytków", ale są i takie , którym moim zdaniem (czysto wizualnym i tylko takim) kopiowanie służyło. Chciałam przedstawić swój problem dotyczący MOJEGO niekopiowanego psa, który nie jest specjalnym dziwactwem, ponieważ mam kontakt z myśliwymi ale i .. "zwykłymi" posiadaczami wyżłów. Pozdrawiam, nie gryźcie ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Kyu']1) haha, na bank właśnie tego chciałam się tego doszukać w tym, że moja suka kaleczy sobie ogon;)
2)radzę porównać machanie podjaranego goldena i wyżła ;) troche inna hmm.. moc xD
3)tak rzuciłam hasło i zaznaczyłam, że przypadek mojej suki nie jest jedyny, bo znane mi niecięte wyżły mają podobnie.

Ojej,nie bijcie
x(
@filodendron może konkretniej- chodziło mi o wyżły z naturalnym ogonem, przyjżyj się, bo to akurat na prawde ciekawe.A jak nie znajdziesz wyżła na spacerze to podeśle fotki ogona mojej suki ;)


Żeby była jasność, bo zaraz spadnie na mnie grad zaostrzonych dzid komentarzy, nie jestem fankom kopiowania, szczerze powiedziawszy niektóre rasy zdecydowanie bardziej podobają mi się, bez żadnych "ubytków", ale są i takie , którym moim zdaniem (czysto wizualnym i tylko takim) kopiowanie służyło. Chciałam przedstawić swój problem dotyczący MOJEGO niekopiowanego psa, który nie jest specjalnym dziwactwem, ponieważ mam kontakt z myśliwymi ale i .. "zwykłymi" posiadaczami wyżłów. Pozdrawiam, nie gryźcie ;)[/QUOTE]

pointerom, ktore rowniez sa wyzlami i wlos na ogonie maja jeszcze krotrzy niz weimar czy wnk nigdy nie kopiowalo sie ogonow.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='sleepingbyday']postulujesz co? że kopiowane psy wyrobiły sobie przekazywaną - genetycznie - nieumiejętność machania ogonem bez trwałych czy stałych uszczerbków na zdrowiu?
nie wiem, może w takim razie kopiujmy goldeny ;-). te to machają jak najęte, dziw bierze, że te ogony w gipsach nie brylują na dzielni. a inne psy z ogonami? a gończaki, bo te to dopiero machacze... :-)
to, że twoja suczka ma, lekko mówiąc, feler na uwazności względem sowjego ciała, nie wyznacznikiem dla całego świata. nie tak się szuka argumentów. o ile to był argument, a nie po prostu ciekawostka. Bo fakt, że ciekawe jest.

Od czego wasze psy mają poranione klatki piersiowe?[/QUOTE]

To jeszcze nic...
Jeden dobrze znany zwierzolubom poseł bronił kopiowania twierdząc z całą powagą, że jak w domu jest więcej psów, to taki niekopiowany machając ogonem wykłuwa nim oczy pozostałym! :roflt:Horrorrr!!!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='a_niusia']pointerom, ktore rowniez sa wyzlami i wlos na ogonie maja jeszcze krotrzy niz weimar czy wnk nigdy nie kopiowalo sie ogonow.[/QUOTE]
nigdy?:roll:


[IMG]http://greatestdogs.com/wp-content/uploads/2011/09/english-pointer-00421.jpg[/IMG] brak ogona u tych psów mocno nie współgra z ich naturalna linią i zaburza proporcje sylwetki jak na mój gust...

Link to comment
Share on other sites

no i co to teoretycznie ma do rzeczy?
w koncu to pies pracujacy tak samo jak wnk czy weimar.

a to o wyzlach z mojego psa:

Zdaniem brytyjskiego ministerstwa środowiska (DEFRA) liczba psów danej rasy, które faktycznie polują, jest niewielka. Profilaktyczne cięcie całych miotów to zatem niepotrzebna nadgorliwość. W Wielkiej Brytanii na 12 tys. psów urazy ogona zarejestrowano u 0,4 proc. Z kolei w Australii z 2 tys. psów, pacjentów pogotowia dla zwierząt, tylko 0,15 proc. miało uszkodzone ogony. Statystyki z Danii pokazują, że na tysiąc zwierząt średnio 0,4 proc. wymagało interwencji weterynarza.

wiec chyba pozamiatane, nie?:)))

Link to comment
Share on other sites

Ktoś tu pisał o zgubnym wpływie zakazu kopiowania na populację danej rasy i jej zdrowotność. A ja mam przykłady, że jest dokładnie na odwrót.

Oto w znanej wrocławskiej hodowli dobermanów od lat wszystkie szczenięta w kolejnych miotach rodziły się z połamanymi ogonami i trzeba je było obcinać. Notorycznie też odgryzały sobie uszy, co skutkowało koniecznością obcinania ich na sztorc w wieku ok. 10 tygodni. W tym roku, po raz pierwszy od lat, wszystkie szczenięta w tej hodowli urodziły się ze zdrowymi ogonami i nie wymagały amputacji!

Taki sam cud nastąpił w słynnej hodowli sznaucerów miniaturowych. W tegorocznym miocie po raz pierwszy wszystkie szczenięta urodziły się ze zdrowymi ogonami, a nawet więcej - ani suka, ani one same nie poraniły sobie (jak dotąd!) uszu!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='filodendron']Ewentualnie dla chętnych dobry pretekst do podróży na wschód - tylko tak ciut dalej niż za granicę, bo z tego co wiem, Litwa, Łotwa i Estonia mają zakaz. Nie wiem, jak Białoruś - tam to wszystkiego można się spodziewać. Ewentualnie Chiny, Meksyk, Chile itp. miejsca, w które cywilizacja dociera z pewnymi oporami :)[/QUOTE]


Litwa, Łotwa, Estonia, Białoruś, Ukraina i Rosja a także Słowenia, Serbia i parę innych krajów bałkańskich NIE MAJĄ ZAKAZU KOPIOWANIA.
W USA także kopiowanie jest dozwolone.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='a_niusia']no i co to teoretycznie ma do rzeczy?
w koncu to pies pracujacy tak samo jak wnk czy weimar.

a to o wyzlach z mojego psa:

Zdaniem brytyjskiego ministerstwa środowiska (DEFRA) liczba psów danej rasy, które faktycznie polują, jest niewielka. Profilaktyczne cięcie całych miotów to zatem niepotrzebna nadgorliwość. W Wielkiej Brytanii na 12 tys. psów urazy ogona zarejestrowano u 0,4 proc. Z kolei w Australii z 2 tys. psów, pacjentów pogotowia dla zwierząt, tylko 0,15 proc. miało uszkodzone ogony. Statystyki z Danii pokazują, że na tysiąc zwierząt średnio 0,4 proc. wymagało interwencji weterynarza.

wiec chyba pozamiatane, nie?:)))[/QUOTE]

w Wielkiej Brytanii...oprócz tego kto idzie z przeciętym ogonem do weta, statystyki dotyczą najprawdopodobniej ogonów złamanych lub mocno uszkodzonych...i jeśli chodzi o takie statystyki to generalnie średnio mnie przekonują, zależą od puli psów wziętych do badania, zależy na jakim terenie zostały wykonane itp, itd....

nie ważne, nie wymianę racji miał na celu mój post.

Wcześniej było o popycie na szczenięta cięte, zgodze się z tym, ale tylko jeżeli chodzi o rasy hmm.. "budzące respekt" na własne uszy słyszłam jak hodowca owczarków środkowoazjatyckich na wystawie w Lesznie narzekał, że nie może sprzedać szczeniąt, bo nikt nie chce psiaków z wszystkimi członkami w całości ;)

Link to comment
Share on other sites

Ale czy ja staram się o to, żeby przywrócić prawa do kopiowania?! Nie, chciałam tylko przedstawiś SWÓJ problem dotyczący MOJEJ nieciętej suki, TYLE.
Nie bardzo, wtedy ucho wewnętrzne byłoby za bardzo narażone na urazy ;) poza tym wyglądałyby diotycznie :>

Link to comment
Share on other sites

a wyżlica mojej siostry (rodowodowa, żeby nie było) żyła 17 lat i był to wzorzec adhd, więc niby mocno urazowy. Ale tylko w teorii. Owszem, miała guzy na ogonie - w ostatnim okresie życia, kiedy to miałą przerzuty w sumie wszędzie.

chciałam powiedzieć, ze przypadek osobniczy nie ma się nijak do generalnej potzrebyu kopiowania ze względu na urazy. argument, że psy sobie uszkadzają ogony jest z głebi odwłoka wzięty - uszkadzaja sobie też i łapy, więc co? ciach?


naprawde jestem ciekawa, skąd te urazy na klatce piersiowej.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='sleepingbyday']a wyżlica mojej siostry (rodowodowa, żeby nie było) żyła 17 lat i był to wzorzec adhd, więc niby mocno urazowy. Ale tylko w teorii. Owszem, miała guzy na ogonie - w ostatnim okresie życia, kiedy to miałą przerzuty w sumie wszędzie.

chciałam powiedzieć, ze przypadek osobniczy nie ma się nijak do generalnej potzrebyu kopiowania ze względu na urazy. argument, że psy sobie uszkadzają ogony jest z głebi odwłoka wzięty - uszkadzaja sobie też i łapy, więc co? ciach?


naprawde jestem ciekawa, skąd te urazy na klatce piersiowej.[/QUOTE]


urazy klatki piersiowej sa spowodowane praca w trudnych warunkach, bobrowaniem. rzadziej spotkaniem z drapieznikiem w lowisku.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Aysel']Litwa, Łotwa, Estonia, Białoruś, Ukraina i Rosja a także Słowenia, Serbia i parę innych krajów bałkańskich NIE MAJĄ ZAKAZU KOPIOWANIA.
W USA także kopiowanie jest dozwolone.[/QUOTE]

[URL]http://en.wikipedia.org/wiki/Docking_(dog)[/URL]

Litwa - Banned
Łotwa - Banned
Estonia - Banned
Słowenia – Banned

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Aysel']Litwa, Łotwa, Estonia, Białoruś, Ukraina i Rosja a także Słowenia, Serbia i parę innych krajów bałkańskich NIE MAJĄ ZAKAZU KOPIOWANIA.
W USA także kopiowanie jest dozwolone.[/QUOTE]

To sprawdzone info? Bo są sprzeczne informacje.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Aysel']Litwa, Łotwa, Estonia, Białoruś, Ukraina i Rosja a także Słowenia, Serbia i parę innych krajów bałkańskich NIE MAJĄ ZAKAZU KOPIOWANIA.
W USA także kopiowanie jest dozwolone.[/QUOTE]

I tak musi pozostać :) Jestem zwolenniczką kopiowania, jak i większość dobermaniarzy. Nawet jeżeli są jakieś sprzeczności co do kopiowania w tych krajach to są one takie same jak u nas przed ustawą z 1 stycznia 2012 (czyli wszyscy i tak kopiują, bo przecież można wystawiać). Zresztą u nas nadal psy są kopiowane tylko nie mogą być przez to wystawiane w PL ;)

Link to comment
Share on other sites

ZANIM kupiłam psa, chciałam [U]tylko[/U] "kopiowanego" pinczera. Wyłącznie takie psy mi się podobały. "Naturalny" psiak nie wchodził w grę. Cięty wyglądał pięknie, szlachetnie, jakoś tak ..... dostojnie. Jak mini doberman. :-)
Potem urodziły się "moje" ;-) maluchy. Okazało się, że ogonki tnie się "na żywca"! :crazyeye: :shake: :-( :mad: Nie chciałam być przyczyną cierpienia maluszka.
Kiedy we właściwym czasie odebrałam mojego maleńkiego, cudownie pachnącego, tłuściutkiego, merdającego słodziaczka z hodowli :loveu: nie mogłam się nadziwić, skąd ludziom przychodzą do głowy takie głupie pomysły? Po co ucinać szczeniaczkom ogonki? Z "szabelką" nad grzbietem piesek wyglądał rewelacyjnie. :-) Dzielny maluch. Był przeuroczy z uszkami i ogonkiem. Uszków nie ucięłam. Nie było powodu do narażania psa na stres i cierpienie. Myślę, że nie byłabym w stanie skrzywdzić psa. Własnego psa. Przyjaciela. Domownika. Dla własnego "widzimisie" i wątpliwej estetyki. Psa kocham nie za obcięte ucho czy ogon :loveu: Pies to coś znacznie więcej. Z resztą wszystko się zmienia. Gust też. Teraz, jak widzę kopiowanego pinczera (to jeszcze wciąż często spotykane zjawisko), to jest mi go ... zwyczajnie żal. Widzę zwierzątko okaleczone, nie piękne.... Teraz na pewno nie zdecydowałabym się na taki zabieg u psa. Kiedyś byłam pewna, że tylko cięty pies może być mój. Jak widać wszystko się zmienia.
[B]Tu ogromny ukłon i serdeczne podziękowania dla hodowczyni za rozmowę, uświadomienie i otworzenie oczu. [/B]:-)
Pozdrawiam :-)

Edited by N&N
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...