Jump to content
Dogomania

nasze staruszki


gayka

Recommended Posts

[quote name='Mona4']Tak naprawde to nikt niewie ile ona ma lat,bo z schroniska zabrano ja jako 10 letnia staruszke,a w tym roku w sierpniu bylo 10 lat jak jest w domu:lol:.czy liza naprawde miala te 10 lat? mogla byc tylko tak zabiedzona i skatowana ze oceniona ja na 10 latnia suke.
Ale najwazniejsze ze ma wyrozumialy i kochajacy dom,i wlasciciela ktory bardzo onia dba.:lol:[/QUOTE]



Eeeeeeeeeeeeeeeeeeeee.............. No, sorry. d tego jest weterynarz,
Chyba potrafi ocenić wiek psa ?? Jeżeli wet potrafi po uzębieniu ocenić wiek konia, nawet jak był chory to po kopytach, czy samym wzroście, to tym bardziej psa.
No chyba, że wszyscy weci wyemigrowali do Anglii....

Link to comment
Share on other sites

[quote name='pietrobus']Eeeeeeeeeeeeeeeeeeeee.............. No, sorry. d tego jest weterynarz,
Chyba potrafi ocenić wiek psa ?? Jeżeli wet potrafi po uzębieniu ocenić wiek konia, nawet jak był chory to po kopytach, czy samym wzroście, to tym bardziej psa.
No chyba, że wszyscy weci wyemigrowali do Anglii....[/quote]
wiesz co nie ma co się wściekać.
Nie zawsze da się dokładnie określić wiek psa jak jest po przejściach. Np. może mieć wybite zęby, albo zniszczone i to już mu dodaje lat.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='resuruss']A ja własnie sie dowiedziałam ,ze zdjecie mojej Tosi zostało wybrane do kalendarza z psami na rok 2008 :multi::multi::multi::multi:

To sie babulince pofarciło !!!!

[URL]http://malysklepik.pl/popup_image.php?pID=64&invis=10[/URL]

Wprawdzie tylko oczeta słuzą jako modele ,ale i tak sie baaaaaaardzo cieszę :multi::multi::multi:[/quote]


sliczna ta Tosienkowa fotka :loveu: moj Lanculo tez sie zalapal do sznaucerkowego :)

Link to comment
Share on other sites

wielkie dzięki Ela, mój staruszek ciągle zyje!! po krytycznej nocy kiedy to pisałam na dogo bo i tak nie mogłam spać, napił sie wody-pił i pił, potem zaczął jeść- nie cieszyłam sie bo już widziałam jak psu " polepsza"się przed zgonem, ale minęło już pare dni a Bączek w niezłej jak na niego formioe!je, pije, łazi, żyje -chociaż chodzi jakoś tak na slepo-wchodzi ciągle pod krzesła i nie może wyjść ,itd-ale wolę zycia ma ogromna.:lol:
dzięki za wsparcie wszystkim którzy zainteresowali się moim psiakiem:Rose:

Link to comment
Share on other sites

Moja babcia ma ONka jego ojciec pracował w policji, matka przy ONie chyba tylko stała, więc może i takiego ostrego kątowania nie ma i myślałam że stawy nie bendą mu aż tak dokuczać...ale ostatnio mu sie pogorszyło...jakoś doopka mu się zawraca dodam że ma 13 lat, nie wiecie ile przeciętnie żyją ONki?:-(

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Rybka_39']Moja babcia ma ONka jego ojciec pracował w policji, matka przy ONie chyba tylko stała, więc może i takiego ostrego kątowania nie ma i myślałam że stawy nie bendą mu aż tak dokuczać...ale ostatnio mu sie pogorszyło...jakoś doopka mu się zawraca dodam że ma 13 lat, nie wiecie ile przeciętnie żyją ONki?:-([/quote]

O ile mi wiadomo to przeciętnie 14 lat.
Mój staruszek który ma w krwi trochę ON'ka ma ok. 13 lat, a problemy z chodzeniem od 2 lat, często ma problem ze wstaniem i pierwsze kroki ma chwiejne :-(

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Rybka_39']Moja babcia ma ONka jego ojciec pracował w policji, matka przy ONie chyba tylko stała, więc może i takiego ostrego kątowania nie ma i myślałam że stawy nie bendą mu aż tak dokuczać...ale ostatnio mu sie pogorszyło...jakoś doopka mu się zawraca dodam że ma 13 lat, nie wiecie ile przeciętnie żyją ONki?:-([/quote]
Ja czytałam, że średnio 10 lat.

Link to comment
Share on other sites

Cześć! Przez przypadek natknęłam się na ten staruszkowy wątek, a przecież mnie także dotyczy:)
Dwa lata temu adoptowałam z Paluch ok.14 letniego ratlerka -Dziadka.
Dziaduś jak to ratler dużo szczeka, humorek mu dopisuje, tylko wygląda nie za dobrze. Jest strasznie chudy, sama skóra i kości. I nie wiem co mogę na to poradzić.Je Royal Canin Mini Mature, ale wogóle nie chce tyć.Wet powiedział, że ten typ po prostu tak ma.Ale mnie aż głupio, bo czasami ludzie pytają dlaczego on jest taki chudy:oops: czy któryś z Waszych staruszków ma podobnie?

Link to comment
Share on other sites

Konisia,oprocz suchej karmy dokarmiaj go jeszcze czyms np. gotowanym kurczakiem,surowa wolowina.

Ja mam psiaka,ktory pod koniec listopada skonczy 13 lat.Wczoraj odebralam najnowsze wyniki morfologii i analizy moczu i z ulga stwierdzam,ze wszystko ok :) Za wyjatkiem odrobine szwankujacych nerek,ktore przywracamy do normalnego stanu enarenalem.
Poza tym bola go rowniez kosteczki,objawia sie to zwlaszcza przy porannym wstawaniu z lozka,ale po krotkim czasie juz jest rozruszany i biega i skacze :) Obawiam sie o jego nozki poniewaz juz od szczeniecia ma zwyrodnienie w jednej z konczyn(jest znacznie krotsza) i kuleje ale nie sprawia mu to bolu,boje sie jednak,ze bol moze przyjsc z czasem :(
Zycze Waszym staruszkom i mojemu jeszcze wielu lat zycia w zdrowu i szczesciu :)

Link to comment
Share on other sites

Dzięki Kacpru, w takim razie spróbuję tak jak mówisz.Dziaduś oprócz RC zjada jeszcze na śniadanko bułkę rozmoczoną w mleku lub tym podobne "ludzkie" rarytasy.Nie szkodzi mu to na brzunio, a widać że uwielbia takie jedzonko (może w poprzednim domu jadł tylko gotowane?).Myślałam,że RC pokrywa zapotrzebowanie na mięsko,ale skoro mówisz o tym kurczaku to spróbuje.
Mój staruszek ma dokładnie takie same problemy jak Twój:) Morfologia ok (nieznacznie szwankują nerki) i widać, że kosteczki go bolą, bo nawet czaami ząbki wystawia jak chce się go pogłaskać po grzebiecie (więc już odpuściliśmy).
Dużo zdrowia dla Was i Waszych psiaków:)

Link to comment
Share on other sites

Moi drodzy!
Temat ciezki, ale uwazam, ze wszyscy kochajacy swoje czworonogi
powinni o tym wiedziec.
Jestem wlascicielka jamnika szorstka w wieku emerytalnym - 13 letniego
Fryca ( tego z advantara) oraz sw. pamieci Frytki ( 13, patrz nasze
przegubowce) i z zawodu pielegniarka.

Prosze obstawac przy tym, ze pies/ kot/zyjatko ma dostac najpierw narkoze
domiesniowo, a dopier potem DOZYLNIO zastrzyk zsypiajacy.
Zastrzyk usypiajacy podany domiesniowo bardzo piecze i naraza psa na do
datkowy stres i bol.

Pigula Malgosmalgos

Link to comment
Share on other sites

Przedstawię i naszą wiekową.
Trudno oszacować jej wiek...coś między 9 a 15 lat. Rok temu zabrana ze schroniska..totalnie zniszczone zęby. Bardzo zdrowe serce, łapki też sobie radzą. Niestety siada chyba termoregulacja, więc dłuższe spacerki wykluczone do wiosny (w tej chwili leczymy zaziębiony pęcherz). Pierwsze zdjęcia z końca lata, ostatnie foto z wczoraj.


[img]http://milka.net.pl/blue/klea2.jpg[/img]

[img]http://milka.net.pl/blue/klea1.jpg[/img]

[img]http://milka.net.pl/blue/klea4.jpg[/img]

[img]http://milka.net.pl/blue/klea3.jpg[/img]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Nor(a)']Przedstawię i naszą wiekową.
Rok temu zabrana ze schroniska..totalnie zniszczone zęby. [/quote]
Śliczna sunia, nie do wiary, że trafiła do schroniska.
A co robisz z tymi ząbkami? Też mam psa po schronisku i ma fatalne zęby i dziąsła, miał oczyszczony kamień, nie wiem co więcej można by poradzić?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Gajesia']Śliczna sunia, nie do wiary, że trafiła do schroniska.
A co robisz z tymi ząbkami? Też mam psa po schronisku i ma fatalne zęby i dziąsła, miał oczyszczony kamień, nie wiem co więcej można by poradzić?[/QUOTE]

..ano ktoś wywalił psa na starość :roll:. Podejrzewam, że mogła być w jakieś "rozmnażalni" -ma bardzo rozciągnięte sutki po wielokrotnych ciążach (w tej chwili już wysterylizowana).
Z zębami Klei (bo tak ma na imię) równiez mam zagwozdkę :roll:. W Łodzi brak psiego stomatologa, więc w zasadzie też nie wiem co można by zrobić. Tylne są starte aż do kanałów, przodu praktycznie nie ma (zostały jakieś zupełnie ciemne szczątkowe ). Nie wiem czy jakiś psiak w tym wątku ma gorsze :p, jakby co służę zdjęciem (akurat ziewnęła i udało mi sie zrobić :p)
Powinno się może część tych ząbków usunąć :roll:, ale nie wiem czy chcę ją takimi zabiegami męczyć. Z suchą karmą sobie radzi (rzadko w tej chwili ją jada ale gdy wyraża chęć to daję).

Link to comment
Share on other sites

Nor(a) moze wstaw zdjecie ząbków to bym sobie przyrównała do zębów mojej suńki,bo tez ma bardzo zniszczone,z przodu juz jej nawet dwa wypadły,z tyłu ma zdarte do kanałów i wszystkie ma bardzo zjechane tylko kły sie jej dobrze trzymaja.
a tak bede miec porównanie
Ale z Klei piękna psina...co za ludzie mogli zrobic jej taka krzywde i wywalic na stare lata,pewnie masz racje co do tej ,,rozmnazalni".Moja biedaczka tez z tamtąd trafiła

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kate89']Nor(a) moze wstaw zdjecie ząbków to bym sobie przyrównała do zębów mojej suńki,bo tez ma bardzo zniszczone,z przodu juz jej nawet dwa wypadły,z tyłu ma zdarte do kanałów i wszystkie ma bardzo zjechane tylko kły sie jej dobrze trzymaja.
a tak bede miec porównanie
[/QUOTE]

Zębostan w pełnej (a raczej nie pełnej) krasie. Na górze przednie wyglądają tak samo jak dolne, czyli w zasadzie juz ich nie ma.
Chętnie poslucham też opinii na temat tych ząbków. Nie mam zupełnie wcześniejszych doświadczeń z wiekowymi psami, więc nie wiem czy ona jest po prostu bardzo wiekowa, czy to przez jej tryb życia. Kły i tylne są dość specyficznie starte..jakby pilnikiem na równo :roll:

[img]http://milka.net.pl/blue/klea5.jpg[/img]

Link to comment
Share on other sites

Moja tylne ma nieznacznie jeszcze dłuższe,ale przednie te malutnie tak samo sjechane ,ale kiełki to moja ma jak trzeba :)
Ja tez sie martwiłam czy jakies zapalenie jej nie pójdzie od tego ze one sa takie krótkie,ale mowiona mi ze nie,ze to normalne...
Z pyszczka sunia na taka strą aż nie wygląda,dałabym jej jakies 10-12 lat.
Ale jesli przez całe zycie była karmiona byle czym,albo twardymi koscmi to mogły jej sie do takiego stopnia zetrzec.
Niektóre tak mają od zabaw kijami i kamykami.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...