Jump to content
Dogomania

Zezolek- mam zeza, nie widzę i w główce coś nie tak


DoPi

Recommended Posts

Cytuję (chyba mi nikt nie będzie miał za złe)  "Czekamy na przetlumacze kolejnego maila od doktora z Niemiec. Bardzo trudne decyzje przed nami. Jesli decydowalibysmy sie na operacje trzeba by uzbierac na pewno ok. 12 tys złotych (operacja plus trasa). Mały musi byc tydzien po operacji w szpitalu, zeby zaoszczedzic i nie jezdzic tam i spowrotem dwa razy, trzeba by spedzić tam tydzień i czekać. Pytanie, jak szybko i czy wogole uda nam sie zorganizowac takie pieniądze???

 

"A na czym ma polegać taka operacja? I nie ma w Polsce żadnego weta, który by taką operację przeprowadził?

 
- Nie ma. Nie przeprowadzaja ich w Polsce. Poprosze o szczegoly co to sie robi.
207329_1064804698784_7020971_n.jpg?oh=a2
Napisz odpowiedź…
 
-Boże, przecież to niewiarygodne pieniądze
 
-Dlatego pytanie, czy uda sie je zebrać....
207329_1064804698784_7020971_n.jpg?oh=a2
Aleksandra Pyś Musimy je zebrać, nie ma innej opcji
 
-Szczerze, wątpię i mówię to z wielką przykrością
 
- a siepomaga?
 
-Oo może tak.
 
- a co to jest?
 
-tylko Karusia, jakie dają gwarancję poprawy?

- czekam na przetlumaczenie ostatniego maila. Nikt nie da gwarancji, to bardzo powazna operacja.

https://www.siepomaga.pl/

Link to comment
Share on other sites

tak jak i w przypadku człowieka - odprowadzenie wody z mózgu do otrzewnej za pomocą drenu. Tylko wraz ze wzrostem dren trzeba przedłużać, co wiąże się z kolejnymi operacjami. Tak wyczytałam gdzieś, kiedyś. Martwię się strasznie, ściska mi gardło na myśl, że on cierpi. :(

Link to comment
Share on other sites

Ale taką operację można w Polsce zrobić przecież. Doktor mówił tylko, że taka operacja to jednak męczarnia dla psa, bo ten dren to już nawet nie przedłużać, ale czyścić zdaje się trzeba, pilnować, żeby się nie zatkał, robią się stany zapalne, bardzo to wszystko skomplikowane, bolesne i ryzykowne. Myślałam, że to coś innego za tą granicą...

Link to comment
Share on other sites

U nas też przeprowadza się ale o ile wiem to dwa psiaki z Dogo są za TM.Czy jest sens męczyć Zezolka tak skomplikowaną operacją i jeszcze po? W moim odczuciu to jeszcze jeden eksperyment,doświadczenie przeprowadzone na chorym psie przez weterynarię.Ja zdaję sobie sprawę,że dzięki takim doświadczeniom technika idzie do przodu ale................

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Dać Zezolkowi pożyć na ile jest to możliwe,podawać leki i pozwolić mu w pewnym momencie odejść jeżeli będzie bardzo źle, bez bólu.Nie męczyć go skomplikowanymi operacjami,które nie wiadomo jaki przyniosą wynik.Zezolek i tak już w tej chwili się męczy przez ataki padaczki.Takie jest moje zdanie ale decyzja należy do decydentów.

Link to comment
Share on other sites

kopiuje zfacebooka :

Mały byl dzis na konsultacji neurologicznej. Po dokładnym przetłumaczeniu listów i kolejnych ogledzinach, potrownaniu badan, objawow, operacja na ten moment, jak sie okazuje zabiłaby Dyzia. Dlaczego ze strony medycznej jutro bede miala to profesjonalnie opisane, Prostymi slowy, dostaje nowe leki. Jeśli w ciągu 2 mscy jego stan sie poprawi, mozemy wrócić do tematu operacji, jeśli nie- będzie trzeba pomóc mu i podjąc najtrudniejsza decyzję....takie sa opcje.

.......................................... :(

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 2 months later...
O 30.11.2015o16:10, DoPi napisał:

kopiuje zfacebooka :

Mały byl dzis na konsultacji neurologicznej. Po dokładnym przetłumaczeniu listów i kolejnych ogledzinach, potrownaniu badan, objawow, operacja na ten moment, jak sie okazuje zabiłaby Dyzia. Dlaczego ze strony medycznej jutro bede miala to profesjonalnie opisane, Prostymi slowy, dostaje nowe leki. Jeśli w ciągu 2 mscy jego stan sie poprawi, mozemy wrócić do tematu operacji, jeśli nie- będzie trzeba pomóc mu i podjąc najtrudniejsza decyzję....takie sa opcje.

.......................................... :(

Operacji jednak nie było?

Żegnaj kochany piesku,bądź szczęśliwy za TM[*]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...