Jump to content
Dogomania

Sznauceromaniacy!!!!


Matt

Recommended Posts

  • Replies 34k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • orsini

    6588

  • Ka-Vanga

    2744

  • Elitesse

    2487

  • jostra

    2374

Witam Wszystkich, choć o tej porze pewnie raczej nikogo.
Nieczęsto tu bywam lecz czasem sytuacja mnie do tego zmusza (choć można raczej powiedzieć nastraja). Widzę , że znów kociolek bulgoce i jak zwykle sklad zupki ten sam...
Ale do rzeczy ponieważ pora dość poważna (lub raczej bardzo wczesna). Z racji iż po raz kolejny wydażenia z życia Blackiego są analizowane przez "znakomitej maści fachowców kynologii" postaram się nastrój odrobinę wyprostować. Skoro [B]Martusiu [/B]jesteś tak skrupulatna i dociekliwa, to może wyjaśnisz nam tutaj historię pewnej karty oceny Twojej suki z wystawy w Katowicach. Karty, ponoć o wlaściwościach wybitnie samoznikających lub jak kto woli samozjadających się.
A zanim zechcesz wytykać innym sposób stawiania ich kroków po tej ziemi, najsampierw posprzątaj SWOJE podwóreczko co byś nie potykala się na wlasnych śmieciach.
Pozdrawiam wszystkich, malo co o wschodzie slońca i życzę milego dnia.

Link to comment
Share on other sites

Witam porannie :) .... dopiero teraz odpowiadam bo mialam problemy z komputerem.
[quote]A czesc Marta ,dawno Cie nie czytalam Powiedz jak Twoja panienka ,nie wchodze na inne fora i ostatnio nie mialam wiesci jak Wam idzie ?[/quote]
Czesc ROmas :) Jakos nam idzie... raz lepiej raz gorzej. na naszej stronie [B]wszystkie[/B] wystawy są opisane. :) [URL="http://www.szelagowskie.za.pl"]www.szelagowskie.za.pl[/URL]

[quote]Marto ! Jeśli nie masz dowodów na pismie to nie oskarżaj mnie o kłamstwo.
Ja juz wyjasniłam i wiecej tego tematu poruszac nie będe bo chyba nie ma czego.[/quote]
Juz napisałam ze dowodów na pismie nie mam.. czytaj ze zrozumieniem. gdybysmy tak wszystko mieli napisane nie byloby zadnych problemów.:multi:

[quote]Marto wytłumacz nam tylko jedno, dlaczego ty sie tutaj pojawiasz tylko wtedy jak możesz komuś dogryźć? Nie masz nic więcej do powiedzenia?[/quote]
Masz błędne informacje :) Pojawiam sie takze w innych sytuacjach :))))) Przykro mi ze tak to odbierasz.. ale obiecuje ze przy okazji kolejnych Twoich osiągniec przyjdę tu i podobnie jak czesc (coraz mniejsza :crazyeye:) sznaucereomaniaków pogratuluję Ci :multi:
[quote]NO I DUMA MNIE ROZSADZA BO PORADZIŁAM SOBIE SAMA Z MAŁYMI KONSULTACJAMI PRZEZ TELEFON Z WETEM I GONIĄ MOJĄ PRYWATNĄ AKUSZERKĄ .[/quote]
GUCIU gratulacje!!! :loveu: :) podziwiam samodzielnego porodu ;) ja juz sie boje mojego debiutu porodówkowego choc jeszcze dluuuuuuuga droga do tego :evil_lol:
[quote]
Z racji iż po raz kolejny wydażenia z życia Blackiego są analizowane przez "znakomitej maści fachowców kynologii"[/quote] Skad tyle sarkazmu w Twoich słowach :shake: nikt się tu takim mianem nie okresla...Przeciez to oczywiste ze Tobie sie te tytuły należą.. tzn Tobie i Twojej .. koleżance i nikt nawet nie smie w to wątpic!! :-o wiec zupelnie nie rozumem tych złośliwości :shake:

[quote]skoro [B]Martusiu[/B] jesteś tak skrupulatna i dociekliwa, to może wyjaśnisz nam tutaj historię pewnej karty oceny Twojej suki z wystawy w Katowicach. Karty, ponoć o wlaściwościach wybitnie samoznikających lub jak kto woli samozjadających się.
A zanim zechcesz wytykać innym sposób stawiania ich kroków po tej ziemi, najsampierw posprzątaj SWOJE podwóreczko co byś nie potykala się na wlasnych śmieciach.[/quote]
Wiedzialam [B]Mareczku [/B], że ten temat jeszcze powróci :multi: Co do mojej karty oceny z Katowic to chyba Ty masz najwiecej do powiedzenia gdyz karta jest u Ciebie albo u Twojej kolezanki :)
Dla wyjasnienia niewtajemniczonym: po ocenie na ringu podczas Miedzynarodowej wystawy w Katowicah br. na której to moja suka zeszła z 4 lokatą, udałam sie do miejsca w którym byli moi znajomi. Gdy tam dotarłam chciałam oczywiscie podzielic sie informacją na temat osiagniec mojej suki- wtedy to zauważyłam ze zgubiłam kartę oceny (najprawdopodobniej wypadła z teczki... wszyscy wiedza jak wygladają wystawowe teczki i ze nie trudno cos zgubic). Natychmiast, wraz z TZ udałam sie pod ring sznaucerów miniaturowch pieprz i sól aby odszukac karte... niestety po ok minucie po karcie nie zostało ani śladu :shake: i na potwierdzenie moich słów mam świadka :):)
Natomiast MarekM twierdzi ze wyraźnie widział jak wyrzucałam kartę oceny do kosza na smieci :-o gdyz ocena podobno ( nie wiem bo nawet jej nie przeczytałam) byla bardzo niekorzystna wiec postanowilam sie jej pozbyc.
Jednak na zdrowy chłopski rozum :) chyba nie wyrzucałabym [B]takiej złej [/B]oceny na terenie wystawy, przy samym ringu, na oczach MarkaM :evil_lol: gdyz nie chcialabym zeby wpadła w niepowołane ręce , prawda? :)
A skoro MarekM widzial jak karta mi wypada a po krótkiej chwili karty juz nigdzie nie bylo to wnioski nasuwają sie same :shake:

W najbliższym czasie mam zamiar poprosic ZK o kopie tej oceny z Katowic gdyz sama jestem ciekawa co zostało w karcie napisane :)

Pozdrawiam wszystkich serdecznie :)
Marta

Link to comment
Share on other sites

Marto jaką by ocenę nie dostała, to i tak znasz wartość swojej suczki, tak samo jak Marek zna wartość swojego czarnuszka.
Nie ma co rozdmuchiwać starych spraw, bo nikogo to przecież nie interesuje ( mam taką cichą nadzieję przynajmniej;) )

Link to comment
Share on other sites

Olivko oczywiscie, ze nie oceny decydują o psie i nie tytuły :)
Kazdy wie co ma w domu.
I tu nie chodzi o to ze Kiwi dostała w Katowicach dobrą ocene tylko o to, ze Marek usiłuje wmówic mi iz celowo wyrzuciłam karte... co nie jest prawda.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='GUCIA']No to ja z innej beczki:


[SIZE=4][COLOR=red]JUŻ SĄ NOWE MALEŃSTWA URODZIŁY SIĘ TRZY PSY I JEDNA DZIEWCZYNKA !!!!!!!:multi: :multi: :multi: [/COLOR][/SIZE][/quote]

GUCIA GRATULUJE OGROMNIE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Czy niektórzy nie maja na tyle cywilnej odwagi, by sobie nawtykać w oczy? I są takimi egocentrykami,że sądzą iż wszystkich interesuje czyjaś zagubiona karta oceny? Czy całe forum koniecznie musi być poinformowane o tym co pani M sądzi o psie pana M? W końcu chyba niedaleko mieszkacie, to idźcie a jaka flaszkę i wyjasnijcie sobie wszystkie wąty, a nie uprzykrzajcie życia innym odwiedzjącym to forum!

Link to comment
Share on other sites

Marta, dzieki za podanie adresu stronki , nawiedze ja z pewnoscia :-) Ja ostatnio troche wystawiam Bianke wiec dlatego przyszlo i do glowy zapytac jak Wam idze ,bo pamietam jak sie emocjonowalas kiedy kupowalas swoja suczke.
Ale zeby nie bylo :-) ,jestem daleko od wszelkich animozji wystawowo/hodowlanych i nie nalezy łaczyc moich zapytan z jakimis ukrytymi podtekstami .
Ludziska jak sie nudzicie idzcie poczytac "Psy w Potrzebie " ,mnie to zawsze wstrzasa ile tego biednego psiego narodu jest i jak cierpi.Wmiare bardzo skromnych mozliwosci pomagam czy gotowkowo czy zbierajac dary do schroniska( nie tylko czytam ) ale to wszystko jest kropla w morzu potrzeb.Kiedy wreszcie w tym kraju beda jakies sensowne przepisy zeby ograniczyc ta fale produkcji psow .

I na innych ,choc podobny temat :-(.
Moja Bianka ma cieczke .Kilkanascie domow dalej( szeregowych) mieszka baset.Jest to stary piesek , nawet bardzo .
Od jakiegos czasu wlasciciel ( wyjatkowy nowobogacki kartofel) zamiast go wyprowadzac puszcza go na ulice ,od wczesnego ranka.
No trudno , chodzi z nami na spacery ,niech bedzie ,jest nieszkodliwy a kocha moje suczki.
Niestety od momentu cieczki przychodzi o 6 rano pod moja brame i wyje.Nie da sie spac .
Napisalam wiec list do wlasciciela, wyjasniajac co robi jego pies i proszac zeby rozwiazal jakos ten problem.
Oczywiscie zero reakcji.
Chcialabym zadzwonic do SM ze skarga ale....ten pies dzis jak z nami szedl to otrzepujac glowe wywalil sie.Normalnie wywali sie na bok.Jest wiec bardzo stary i slaby.
Widzialam ,ze ten Kartofel trzyma go w garazu .Pewno mu smiedzi.Jak wezwe SM to moze facet calkiem pozbedzie sie psa a w schronisku on umrze .
No i klops.Nienawidze takich chamow ..i tyle mojego ,ze sobie pogadam.Moze wrzuce im nastepny list do skrzynki ,tym razem obelzywy ,choc to pewno czlowiek z gatunku co jak sie w gebe pluje to twierdzi ,ze deszcz pada.
Wkurzajace ,co ..

Link to comment
Share on other sites

ehh basseta proponuje zaadoptowac a kartoflowi powiedziec ze przeciez on nie ma psa.....skoro go nie szanuje to pies zdezerterowal od niego! ja tak mialam z kotami na dzialce jak przyjezdzalismy rodzina do domku na dzialke to wszystkie okoliczne koty przybiegaly sie przywitac a raz kocica z malymi przyszla i juz u nas zamieszkala z nimi ;) ale tylko do naszego wyjazdu :(
aa! jeszce jedno mi przyszlo do glowy! co robic z psami "bezpanskimi" w obrozach, kagancach ale wlascicieli nie widac. pomyslalam zeby ograbiac je z obroz i kagancow i wozic to do schroniska, tam sie przydadza a wlasciciel moze nastepnym razem sie pofatyguje na spacer z psem.....

Link to comment
Share on other sites

Coz Marto,zgryzliwosci w tobie co niemiara,:angryy: :angryy: ciekawa jestem,dlaczego???A propos...czy to tak w modzie jest,by nie podawac nazwy tatusia swoich szczeniat??....I co myslisz ze zrobisz na kims wrazenie:evil_lol: :evil_lol: no chyba ze nas zaskoczysz..,i pojedziesz na krycie do Brazylii,azaliz,do szumnego USA,no to wtedy chyba sobie zamowie szczeniaka:razz:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Masterton']Coz Marto,zgryzliwosci w tobie co niemiara,:angryy: :angryy: ciekawa jestem,dlaczego???A propos...[B]czy to tak w modzie jest,by nie podawac nazwy tatusia swoich szczeniat??....I[/B] co myslisz ze zrobisz na kims wrazenie:evil_lol: :evil_lol: no chyba ze nas zaskoczysz..,i pojedziesz na krycie do Brazylii,azaliz,do szumnego USA,no to wtedy chyba sobie zamowie szczeniaka:razz:[/quote]

chyba tak bo bardzo czesto to ostatnio widze :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Masterton']A propos...czy to tak w modzie jest,by nie podawac nazwy tatusia swoich szczeniat??....I co myslisz ze zrobisz na kims wrazenie:evil_lol: :evil_lol:chyba tak bo bardzo czesto to ostatnio widze :evil_lol:[/quote]

Masz rację, ostatnio jest to w modzie i nie Marta to zaczęła. :evil_lol: Tatus jest podawany, jak sie już urodza szczeniaki lub krótko przed.

Link to comment
Share on other sites

Właśnie też to zauważyłam, do tego tekst typu ojciec wybrany, ale "jeszcze pozostanie to tajemnicą", albo inne tego typu komentarze.
To się mija z celem, bo przecież strona i dział SZCZENIĘTA służy po to aby potencjalni chętni na szczeniaczka byli poinformowani dokładnie o rodzicach.
Więc albo jak ktoś nie chce zdradzać swoich planów, to albo niech się wstrzyma i potem konkretnie poinformuje, albo wogóle niech nie pisze tekstów zapożyczonych od dzieci z piaskownicy.
Śmieszne to wszystko, ludzie przecież każdy ma oczy , internet, telefon, dostęp do stron internetowych zagranicznych hodowców. Nie trzeba przecież tak ukrywać swoich wyborów, bo i tak prawie każdy hodowca ma swoje typy co do przyszłych reproduktorów dla swoich suk.
Po co taka konspiracja.:crazyeye:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Olivka']Śmieszne to wszystko, ludzie przecież każdy ma oczy , internet, telefon, dostęp do stron internetowych zagranicznych hodowców. [/quote]
Ale najfajniejsze jest to, że na stronie tatuś jest tajemnicą, a na przykład na stronach lub portalach zagranicznych z ogłoszeniami o sprzedazy szczeniąt, tatuś juz tajemnicą nie jest.
[quote name='Olivka']Nie trzeba przecież tak ukrywać swoich wyborów, bo i tak prawie każdy hodowca ma swoje typy co do przyszłych reproduktorów dla swoich suk.[/quote]
Tak tez powinno byc. Bo albo pies pasuje do danej suki, albo nie.
Tylko czasem te typy sie tak zmieniaja, w zalezności od tego, jaki pies jest akurat "najnowszy":razz: , na topie. A później na wystawie 3/4, czasem więcej, a czasem mniej (w zależności od stawki) jesj po tym samym tatusiu. Jednak "jakość" potomków jest baaaardzo rózna.

[quote name='Olivka']Po co taka konspiracja.:crazyeye:[/quote]

Dobra konspiracja - oczywiście w tajemnicy, o której wszyscy wiedza, nigdy nie jest zła.:evil_lol: :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...