Jump to content
Dogomania

Justa

Members
 • Content Count

  8,398
 • Joined

 • Last visited

About Justa

 • Rank
  Advanced Member

Converted

 • Biography
  wet student
 • Location
  Warszawa
 • Interests
  medycyna

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Justa

  Obroże, szelki, smycze vol. 2

    Ja też wymieniałam u nich szelki na mniejsze i nie było najmniejszego problemu. Wysłałam maila, odpowiedź dostałam następnego dnia rano, że nie ma problemu.  Dodam jeszcze, że szelki po wymianie dostałam w promocyjnej cenie (bo taka w tamtej chwili obowiązywała w sklepie) Także duży plus :]
 2. Justa

  Obroże, szelki, smycze vol. 2

    W końcu zimę mamy :P
 3. Justa

  Obroże, szelki, smycze vol. 2

  Z tymi rozmiarami Hurtty to bywa różnie. Dla mojej suki 52cm w klacie kupiłam norwegi 70 (idąc tropem - o rozmiar większe) i były dużo za duże w klacie (za długi pasek przedni). Faktycznie regulacja paska piersiowego jest baaaaardzo szeroka.
 4. Justa

  Obroże, szelki, smycze vol. 2

    Kurcze to aż tak ciężko z tym rozmiarem? Mierzyłam ją jeszcze raz i wydaje mi się, że te 35-37cm będzie ok, 40cm sięgałoby chyba za daleko.. No ale jak sądzę też swoją obmierzyłaś zanim jej te 2 czy 3 pary złych wybrałaś :p Różowe mnie kuszą, ale nie wiem czy po jakimś czasie mi się nie znudzą.. Szkoda że nie ma już tych błękitnych z brązem.. A te granatowo-zielone? Ktoś ma? Nie chcę żeby zniknęły na czarnym psie :p Co do tych na sprzedaż - 60 zielone norwegi? :razz:
 5. Justa

  Obroże, szelki, smycze vol. 2

    Dzięki wielkie za odpowiedź ;) Galina ma 52cm w klacie, 7 kg wagi i jak ją mierzyłam z przodu to te 35cm wydają się być ok, chyba 40cm to jednak za dużo..    W razie czego w pro dogu jest problem ze zwrotem?    No i pytanie - różowe czy zielone? :D
 6. Justa

  Obroże, szelki, smycze vol. 2

  Ma ktoś z Was norwegi hurtta 60 i mógłby mi zmierzyć długość przedniego paska? (z uwzględnieniem szerokości paska piersiowego i bez)
 7. Justa

  LAZY(') i IDA(') z piekła rodem :-)

  9 lat? Niemożliwe! Jak ten czas leci.. Niech Wam maluch zdrowo rośnie a Ida cieszy się sprawnością jak najdłużej :)
 8. Justa

  Pies dingo - czyli po prostu FANTA

  Zazdroszcze urlopu, bawcie się dobrze !!! :)
 9. U dorosłego kilkuletniego psa rzadko kastracja ma znaczenie jeśli chodzi o zmianę zachowania niestety ;) Ale nowotwór jąder i problemy z prostatą - myślę że to 2 podstawowe czynniki które powinny skłaniać do kastracji.
 10. Dzielna Lunka ! Wciąż zaciskam kciuki ! :)
 11. Justa

  Pies dingo - czyli po prostu FANTA

  [quote name='Agnes'] Rower niestety mam u rodzicow, niby nic bo blisko ale jestem tam tylko w weekendy, wiec w tygodniu pozostaje nam spacerowanie po polach. Szkoda, ale tu nie mam gdzie trzymac, w mieszkaniu mnie drazni, piwnicy brak.[/QUOTE] A balkon? Choć jak teraz taki piękny to też może Cię drażnić ;)
 12. A miał oznaczane jony? Miał morfologię robioną? Jak czerwone krwinki? Ma jakiekolwiek objawy? Wymioty,brak apetytu, osłabienie? Jak z moczem? Sika normalnie? Moim zdaniem te wyniki powinny skłonić lekarza do podjęcia płynoterapii. Niewydolność nerek jest chorobą nieuleczalną, ale jeśli zostanie uchwycona wcześnie to często udaje się na tyle ustabilizować stan, że jest w stanie funkcjonować w komforcie. Ja bym zrobiła pełne badania krwi - włącznie z morfologią i oznaczeniem jonów (przede wszystkim fosforu) oraz badanie moczu - w tym oznaczenie stosunku białka do kreatyniny.
 13. To dobre wiadomości ;) A pobierali jej biopsję czy wycinki z tego? Tak naprawdę 100% rozpoznanie można postawić tylko na podstawie histopatologii wyciętej zmiany. Wycinki pobiera się dość płytko - tyle ile są w stanie zebrać kleszczyki - jeśli zmiana jest duża, to nie da rady sięgnąć w jej wgłąb. Biopsja natomiast sięga głębiej, ale działając 'na oślep' nie zawsze udaje się uchwycić to co byśmy chcieli pobrać. Pewnie stąd wątpliwości doktora ;) No i z faktu, że wokół zmiany nowotoworowej może po prostu toczyć się stan zapalny, który został rozpoznany w próbce, co nie znaczy że głębiej coś nie tkwi innego. Jeśli po lekach p/zapalnych się zmniejszy tzn, że to raczej nienowotworowe. Ale myślę, że jeśli teraz nie wyszło nic nowotworowego to tylko się cieszyć !
 14. Justa

  czarna jaszczurka Galina

  Galczenka pierwsze oznaki starości nie ominęły - zaczyna się zaćma, póki co zmiany są niewielkie i punktowe, co daje jej jakieś 3-4 lata dobrego widzenia, a potem zobaczymy..
 15. [quote name='malawaszka']nie ma jeszcze wyniku biopsji... oszaleję z jednej strony chciałabym już mieć, a z drugiej... tak bardzo się boję że szkoda gadać... [/QUOTE] Trzymam mocno kciuki !!!
×