Jump to content
Dogomania

Sznauceromaniacy!!!!


Matt

Recommended Posts

Zadziałało , kasuję "dubla"...

Zepsuję trochę tą idyllę informacją że niestety Lump też jest chory (są jeszcze jakieś zdrowe psy, czy tylko ja mam takie szczęście?)
Zdiagnozowane jest to co u ludzi nazywa się chorobą Meniera...
Okresowe zaburzenia błędnika (1-2 razy w miesiącu po ok. 15 minut)
Pies jest przytomny, ale nie jest w stanie ustać na łapach...
Jest pod opieką wykładowcy SGGW (klinika małych zwięrzat), tego który ratował Beksę...
Na szczęście prawdopodobnie poza atakami nie wpłynie to na jego długość życia i w przeciwieństwie do ludzkiej choroby nie zaszkodzi tak jego układowi nerwowemu.
Ale jego charakter , posłuszeństwo i przywiązanie rekompensują nam z naddatkiem jego chorobę ...
BTW - to jest straszny pieszczoch-wymuszacz :D

Co do wyglądu i stanu psychiki, to fakt jest zmiana w stosunku do stanu ze schronu ... (to jest LUMP - zdjęcie dostaliśmy od ludzi z Palucha ..)
Tak mniej więcej wyglądał jak go braliśmy - macie szczęście, że jeszcze nie ma zdjęc oddających walory zapachowe!! :D)

[IMG]http://images28.fotosik.pl/83/1c169903efc82fb4.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 34k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • orsini

    6588

  • Ka-Vanga

    2744

  • Elitesse

    2487

  • jostra

    2374

Piekne zdjecia Lumpa na kanapie :-) przygniatajacego kota :-)
Fajnie sie czyta takie historie choc wyobrazam sobie ile pracy w niego wlozyliscie .Niestety odnosze wrazenie ,ze im bardziej diagnostyka weterynaryjna jest rozwinieta tym wiecej chorob zostaje nazwanych i odkrytych u psow.Wspolczuje z powodu choroby Lumpa.Choc jesli mu to za bardzo nie doskwiera to da sie zyc .
Moja Zuzanka tez zdrowa nie jest ,ma 10 lat i pewno lepiej juz z nia nie bedzie.Oby nie bylo gorzej .
Mizianka dla Lumpa i jego kociego przyjaciela :-)

Link to comment
Share on other sites

[SIZE=4][COLOR=red]Ostatni dzwon, ostatnia szansa!!![/COLOR][/SIZE] Już tylko dzisiaj do godziny 14 wielka szansa na wspomożenie leczenia i operacji biednego staruszka Bendżiego- 12 letniego sznaucia oddanego jak stara pluszowa zabawka do schroniska w Katowicach

[URL]http://www.dogomania.pl/forum/showthread.php?t=105720[/URL]

Link to comment
Share on other sites

Hmm mam jakiś problem z edycją - niby zalogowany, a edytować nie mogę... (dlatego kolejny post...)
Cenię tego veta za to, że ma już taką pozycję i doświadczenie że nie zgrywa "wszystkowiedzącego".
A miałem z takimi niestety do czynienia.
Oni "od razu wiedzieli" co psu jest, dawali petardę lekarstw i kazali się pojawić za tydzień albo 2. A jak nie pomagało, to znowu opetarda i znowu tydzień/dwa karmienia psa czymś co mu nie pomaga ...

Lenarcik jest inny. Jak nie jest pewien to nie wdraża leczenia bez zrobienia badań. Najwyżej poda coś doraźnie ale nie karmi psa przez tydzień lekami, zeby po tygodniu stwierdzić "Oooo, nie działa!...)

Trafiłem do niego z psem z zapaleniem wątroby, który 3 razy dostawał petardy leków (3 różne kliniki, bo w 2 widziałem że nie wiedzą co mu jest), które powstrzymywały na tydzień objawy (sterydy) a po tygodniu wszystko wracało i pies czuł się coraz gorzej...
Dopiero on zlecił badanie amoniaku i BINGO (trafienie za 1 razem) - stłuszczenie wątroby, zła synteza mocznika, amoniak 250 (norma 50) i zalecenie diety niskobiałkowej ...

Zbić zapalenie sterydem potrafi każdy głupi, ale znaleźć przyczynę ....

Podobnie z Lumpem.
Pies pada i bezładnie macha łapami.
Większość dała by mu pewnie coś na padaczkę i fajnie.
A L. kazał zrobić film z napadu i dopiero po obejrzeniu filmu zdiagnozował problem... Wszystko wskazuje na to, że trafnie!
I To NIE JEST padaczka ...

Jak na razie 2:0 dla L.
2 psy 2 różne (wcale nie oczywiste) choroby, 2 trafne diagnozy...
Jakby co to L. Przyjmuje w lecznicy "Anima" (w obu punktach)

Link to comment
Share on other sites

Na Dogomanii w niektórych miejscach dzieją mi się dziwne rzeczy - na stronie głównej forum jestem zalogowany, ale [B]"wylogowuje"[/B] mnie po przejściu np. Sznaucery i CTR-y (co ciekawe na boksery i jakieś inne mogę wejść bez wylogowania ...) Aby dostać się na sznaucery i być zalogowanym używam starego linku łączącego mnie bezpośrednio do sznaucerów ... (!) dlatego też nie [B]mogę edytować swoich postów[/B] poza stroną na którą wiedzie link ... :shake:

WTF?

Ktoś też tak ma, czy tylko ja ??

Link to comment
Share on other sites

[quote name='M@d']Na Dogomanii w niektórych miejscach dzieją mi się dziwne rzeczy - na stronie głównej forum jestem zalogowany, ale [B]"wylogowuje"[/B] mnie po przejściu np. Sznaucery i CTR-y (co ciekawe na boksery i jakieś inne mogę wejść bez wylogowania ...) Aby dostać się na sznaucery i być zalogowanym używam starego linku łączącego mnie bezpośrednio do sznaucerów ... (!) dlatego też nie [B]mogę edytować swoich postów[/B] poza stroną na którą wiedzie link ... :shake:

WTF?

Ktoś też tak ma, czy tylko ja ??[/quote]

[quote name='Justa']Czas napisać do Admina.. ale ile będziesz czekał na odzew to już inna sprawa :roll:[/quote]

napisalam o tym problemie w watku dla modow - moze ktos mi odpowie :roll:

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...