Jump to content
Dogomania

Tomi z chorobą Cushinga prosi o pomoc


cancer43

Recommended Posts

Mam nadzieję ,że nasza Danunia lata po polach i szuka `~wrotyczy~! ale na wszelki wypadek ,to może ja poszukam Danuni :)

 

... czy jest teraz ktoś... "żywy"? :)

 

 

Szukaj Danusi bo siem martwiem.

 

Dlatego napisałam "ledwo żywy" :)

Link to comment
Share on other sites

Witam!
Z badan wynika ze Tomi ma niedoczynność tarczycy. Czy są plany, ze będzie ona leczona? U ludzi to bardzo wazne żeby leczyc tarczyce i nadnercza. Nie leczenie niedoczynności tarczycy pogłębia problem z nadnerczami.


przypominam pytanie Ani bo zdaje się umknęło
Link to comment
Share on other sites

przypominam pytanie Ani bo zdaje się umknęło


Prawidłowe ustawienie poziomu hormonów tarczycowych moze zmniejszyć zapotrzebowanie na lek na nadnercza. Byloby taniej..... To tak na marginesie.. Bo pieniądze wazne, ale zdrowie wazniejsze, a w takim przypadku tylko leczenie kompleksowe ma sens.
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Wpłaty dla Tomiego

Anica - 20 zł (VII,VIII) 0heart.gif

Usiata - 80 zł (VII,VIII) 0heart.gif

Nutusia - z bazarku - 103,71 zł 0heart.gif

z bazarku na FB - 600 zł

cancer43 - 10 zł (VIII)

 

Wydatki

310 - Vetoryl

300 - opłata za lipiec

 

Na koncie zostało 798,71 zł

 

Dobrze ze na plusie ,bo jutro będzie miał robione badania i specjalny test (zapomniałam jak się nazywa,sorry)

Link to comment
Share on other sites

Nie ten sam pies! :)

Nasz Lesio chory na Cushinga też ma niedoczynność tarczycy i z tego, co zrozumiałam z naukowego wywodu naszego Doktora, jest to częste powikłanie tej choroby. Leslaw teraz chwilowo nie bierze Vetorylu, bo trzeba było zrobić badanie poziomu kortyzolu bez leku w organizmie, ale Euthyrox na tarczycę bierze. Najdroższe jest badanie poziomu hormonu tarczycy - czasem trzeba je powtórzyć, bo tarczyca potrafi się "bujnąć". Leczenie na szczęście nie jest bardzo drogie, szczególnie dla niewielkiego pieska - Euthyrox kosztuje kilkanaście zł...

Link to comment
Share on other sites

Czekamy na wyniki .Tomi dał u doktora popis swoich możliwości,nie chciał dać sobie upuścić krwi,ugryzł panią Stasię i panią weterynarz.Skończyło się użyciem kagańca ,a jego płacz było słychać a promieniu kilku kilometrów chyba.

A taki wydawało się grzeczny i spolegliwy grzeczny 

  • Upvote 4
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...