Jump to content
Dogomania

Henio - zamienił miejscówkę pod wiaduktem na wygodną kanapę!!!


Gabi79

Recommended Posts

Dziś jechałam pod wiaduktem, Henio leżał zwinięty w kuleczkę na betonie... Aż mi serce zciska ;-( Aż trudno uwierzyć, że to już tak długo trwa, że nie ma jak go złapać.
Pani Monioko, mam namiar na dwóch Panów z Dąbrowy Gór., którzy zajmują się odławianiem piesków - może oni mogliby Pani pomóc złapać Henia? Mają swoje sposoby. Nie można pozwolić żeby on tam w nieskończoność był ;-(



Czy mozna wiedzieć, jakie to sa sposoby?
Bardzo byśmy chciały, żeby Henio był juz bezpieczny, niestety to bardzo cwana psina.
Nie chcemy robić nic na sile, żeby go nie spłoszyć, Monika zna najlepiej Henia, jest u niego codziennie, czasami dwa razy dziennie, sa postępy i robi wszystko co tylko moze, zeby w koncu sie udało.
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

AgusiaP, czy pani Monika chce mu nałożyć obrożę ze smyczą w kulminacyjnym momencie?...Jaki ona ma plan?


Tak kochana, sa momenty, ze Henius daje sie nawet pogłaskać po główce, jak Monika stoi przodem do niego, ale założyć obroży sie jeszcze niestety nie udało.

Nie chcemy robić nic na sile, boimy sie, ze jak sie nie uda Henius moze zniknąć z tego miejsca jak sie wystraszy...
Link to comment
Share on other sites

Biedny Henio...a moze porozmawiać z wetem,który będzie potrafił obliczyć dawkę środka uspokajającego/usypiającego - podanego w jedzeniu?Podsypiającego Henia byłoby mozna bezpiecznie przewieźć w docelowe miejsce.Taka walka przez rok - wróży następne lata...W końcu moze stać się jakieś nieszczeście...

Link to comment
Share on other sites

Kochani, wiem, że wszyscy chcą dobrze, ale czasem można więcej zaszkodzić niż pomóc.

Tzw panowie fachowcy z już tam bywali, efekty były tylko takie, że Henio nawet do Moniki przez długi czas nie przychodził.

Nieszczęście zawsze może się stać, ale nie chcielibyśmy się do niego przyczynić.

Pozwólmy Monice dalej budować zaufanie.

Kolejne nieudane próby, znowu spowodują wycofanie, które odrabiać trzeba miesiącami.

Bou, masz na myśli Sedalin, uwierz mi, mamy trochę doświadczenia z jego stosowaniem.

W tym miejscu i przy takim psiaku jak Henio, naprawdę można tylko zaszkodzić.

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

Zgadzam się z zachary ale nie zaszkodzi próbować czegoś nowego jeśli tyle miesięcy nie ma efektu i Henio dalej jest w niebezpieczeństwie na tej ruchliwej trasie. Bou pisze, że można zapytać weta, ja też wiem, ze są środki, które można mu podać np. w jedzeniu, nie zaszkodzą jego zdrowiu a piesek będzie bezpieczny. Może spróbować??? Bardzo byłoby źle gdyby następną zimę Henio spędził pod mostem ;-(

Link to comment
Share on other sites

Ja myślę, że osoby, które tam są najlepiej wiedzą co robić - skoro pani Monika nawet dwa razy dziennie "odwiedza" Henia to najlepiej wie co robić - pozwólmy jej działać i trzymajmy kciuki, aby ten mały głuptasek dał sobie pomóc

  • Upvote 4
Link to comment
Share on other sites

Na pewno są dobre tabletki,które mają działanie usypiające.Ale dobrze jak się ją poda "w kulce" pasztetu,a nie do miski z karmą.Jest ryzyko,że zje tylko trochę karmy i odejdzie.Działanie tabletki będzie zmniejszone ale jakieś będzie.Ruchliwa trasa i pies lekko otępiały z zaburzoną orientacją,a złapać się nie da bo za mała dawka.To naprawdę dość ryzykowne....

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Ja myślę, że osoby, które tam są najlepiej wiedzą co robić - skoro pani Monika nawet dwa razy dziennie "odwiedza" Henia to najlepiej wie co robić - pozwólmy jej działać i trzymajmy kciuki, aby ten mały głuptasek dał sobie pomóc

Też tak uważam, dlatego nic nie doradzam :)

Link to comment
Share on other sites

Na pewno są dobre tabletki,które mają działanie usypiające.Ale dobrze jak się ją poda "w kulce" pasztetu,a nie do miski z karmą.Jest ryzyko,że zje tylko trochę karmy i odejdzie.Działanie tabletki będzie zmniejszone ale jakieś będzie.Ruchliwa trasa i pies lekko otępiały z zaburzoną orientacją,a złapać się nie da bo za mała dawka.To naprawdę dość ryzykowne....

Tylko nigdy nie wiadomo jak pies zachowa się po podaniu takich srodków. Kay reaguje inaczej i każdy potrzebuje innej dawki. Poza tym są to środki zagrażające życiu, a Henio to już raczej nie młody pies.

Link to comment
Share on other sites

Tylko nigdy nie wiadomo jak pies zachowa się po podaniu takich srodków. Kay reaguje inaczej i każdy potrzebuje innej dawki. Poza tym są to środki zagrażające życiu, a Henio to już raczej nie młody pies.

Pisząc mój post,nic innego nie miałam na myśli i uważam,że to naprawdę wielkie ryzyko!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...