Jump to content
Dogomania

Maksio staruszeczek -nasz skarb za TM


dorcia2

Recommended Posts

Maksiu czuje się dobrze, pozostaniemy dalej przy Royalu. Dorcia wspominała ostatnio o pokarmie w puszkach jako urozmaicenie diety, podczas rozmowy telefonicznej zaproponowałam gotowane zamiast puszkowego. AgaG, patent z tą łopatą mi się podoba :) Zbieram kupy i wyrzucam do pojemnika na śmieci, nie zakopuję, ani nie daję na kompost. Nie ma tego tyle, żeby się nie zmieściło w śmietniku.

Link to comment
Share on other sites

Kiedyś usłyszałam... Genialne... jest proste!  zawsze się sprawdza :)  dobrze że Maksiulek czuje się dobrze!  dziękujemy Szafirko :)

Szafirka,fajnie,że będziesz gotować dla Maksiutka.Dziękuję.

Maksikowi kończy się Vetmedin podarowany przez szafirki weta.Co robimy? Można porozmawiać z wetem o zastępczym leku o tym samym składzie jaki jest Cardisure.Tabletkę można podzielić łatwo na 4 części.Mogę Cardisure 5mg kupować u mojego weta i wysyłać Maksikowi.U mojego weta koszt to 100tabl. - 220,00zł na dzień dzisiejszy (paragon).Faktury raczej nie mogę wziąć,ponieważ Maksik nie jest u mojego weta leczony.

Szafirka,porozmawiaj ze swoim wetem o Cardisure i jaki byłby koszt 100tabl u niego.

Przewaliłam wątek z lekami ale Vetmedinu nie ma nikt do podarowania albo odkupienia,był wcześniej ale już został sprzedany.

Link to comment
Share on other sites

Maksiu czuje się dobrze, pozostaniemy dalej przy Royalu. Dorcia wspominała ostatnio o pokarmie w puszkach jako urozmaicenie diety, podczas rozmowy telefonicznej zaproponowałam gotowane zamiast puszkowego. AgaG, patent z tą łopatą mi się podoba :) Zbieram kupy i wyrzucam do pojemnika na śmieci, nie zakopuję, ani nie daję na kompost. Nie ma tego tyle, żeby się nie zmieściło w śmietniku.

Szafirko nie wiem jak Maks, ale moje staruszki wymagają, by im odlewać rosół z mięska, i samo czyste mięso mieszać z makronem czy ryżem, w innym przypadku mają biegunkę, mimo, iż kupuję tylko chude mięso (wołowina gulaszowa, pierś z kurczaka), Czasem przy zmianie diety też może się pojawić biegunka:

Link to comment
Share on other sites

Szafirka,fajnie,że będziesz gotować dla Maksiutka.Dziękuję.

Maksikowi kończy się Vetmedin podarowany przez szafirki weta.Co robimy? Można porozmawiać z wetem o zastępczym leku o tym samym składzie jaki jest Cardisure.Tabletkę można podzielić łatwo na 4 części.Mogę Cardisure 5mg kupować u mojego weta i wysyłać Maksikowi.U mojego weta koszt to 100tabl. - 220,00zł na dzień dzisiejszy (paragon).Faktury raczej nie mogę wziąć,ponieważ Maksik nie jest u mojego weta leczony.

Szafirka,porozmawiaj ze swoim wetem o Cardisure i jaki byłby koszt 100tabl u niego.

Przewaliłam wątek z lekami ale Vetmedinu nie ma nikt do podarowania albo odkupienia,był wcześniej ale już został sprzedany.

Napisałam zapytanie do KaHaa o cenę Vetmedinu.

Szafirka,ile Maksik łyka Vetmedinu,chodzi mi o gramy i ile razy dziennie,ponieważ ja nie orientuję się.

Link to comment
Share on other sites

Jeżeli pies dostaje suchą karmę to lepiej nie przeplatać jej z posiłkami gotowanymi. Mieszanie pokarmów, zmiany sposobu żywienia nie wpływają dobrze na układ pokarmowy psów (z niejednym dobrym wetem z Warszawy i Łodzi rozmawiałam na ten temat). Częstowanie psiaków ludzkim jedzeniem np. chlebkiem, wędliną, naleśnikami, ciastem itp. powinno być karalne. ;) Zdaje się, że Maksio dostaje karmę weterynaryjną, bo ma dysfunkcję nerek. Jeżeli tak, to dajcie sobie spokój z urozmaicaniem żywienia - dla dobra psiaka. :)

Link to comment
Share on other sites

Dzisiaj dostałam odpowiedż odnośnie Vetmedinu:


W Radomskiej lecznicy cena opakowania vetmedinu 50 tabl. 1,25mg to około 65zł.

Mi zostało 26 tabl - chce za nie 25zł (plus przesyłka, pewnie ok 3-5zł).



Zobacz tylko czy ten jamniczek na pewno dostaje tabletki 1,25mg - to są najmniejsze tabletki.

Mam skadać zamówienie,czy nie? Proszę o odpowiedź szybciutką.

Jeśli chodzi o jedzenie to moje psiaki dostają raz gotowane a sucha karma stoi sobie w miseczce cały czas i ją dojadają.Nie mają rewolucji żołądkowych.Bogusik o ile wiem też karmi swoją 16 letnią niunię ryzikiem z kurczakiem(bez skóry) raz dziennie i dwa razy rozmoczoną karmą i niunia nie ma sensacji żołądkowych.Może spróbować Maksiowi podać ugotowane i zobaczyć jak reaguje jego żołądek.Chodzi głównie o to aby Maksik trochę przytył.

Link to comment
Share on other sites

Zadzwoniła Ania ,że nie ma Vetmedinu( jej Zosia dostawała Benakor) coś pokręciłam, przepraszam to również są tabletki nasercowe :)  jeśli chodzi o karmę to uważam ,że to bardzo osobnicza sprawa!  ja raczej pozostawiłabym to Szafirce, bo później na nią spadną ew. problemy z sensacjami Maksiulka, no nie wiem.... tak myślę....

 

to chyba bardzo dobra cena na Vetmedin :)

Link to comment
Share on other sites

Zadzwoniła Ania ,że nie ma Vetmedinu( jej Zosia dostawała Benakor) coś pokręciłam, przepraszam to również są tabletki nasercowe :)  jeśli chodzi o karmę to uważam ,że to bardzo osobnicza sprawa!  ja raczej pozostawiłabym to Szafirce, bo później na nią spadną ew. problemy z sensacjami Maksiulka, no nie wiem.... tak myślę....
 
to chyba bardzo dobra cena na Vetmedin :)

Tak tylko Maksik by musiał łykać 4 tabletki na dzień,ponieważ jest to Vetmedin 0,125mg. Jest ich 26szt a więc praktycznie na 5 dni.Chyba dobrze policzyłam.Nie wiem czy jest sens zawracać głowę.
Szafirka musi się skontaktować z dorcia2 i coś postanowić,ponieważ chłopczyk nie może zostać bez leku.
Link to comment
Share on other sites

Maksiu dostaje obecnie vetmedin 2,5 mg po pół tabletki 2 x dziennie. Jeśli chodzi o jedzenie, to dorcia zaproponowała kupienie puszek również renal w ramach urozmaicenia. Zadecydujcie cioteczki.

 

 

...mhmmm, to Maksiulek ma większą dawkę! i co zrobimy? chyba trzeba kupić?!....

Anica,to ja coś pokręciłam z dawkami.Tak jestem przyzwyczajona do dawki Sawany,że ubzdurałam sobie 5mg dziennie,a Maksiutek łyka 2,5mg na dzień.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Maksikowi kończy się Vetmedin podarowany przez szafirki weta.Co robimy? Można porozmawiać z wetem o zastępczym leku o tym samym składzie jaki jest Cardisure

 

 

Kochani, przy poprzednim badaniu serduszka było zapytanie do Veta o zamianę Vetmedinu i odradził , wydaje mi się , że o ewentualnej zmianie powinien zadecydować kardiolog jak będziemy robić następne Echo

 

Mi zostało 26 tabl - chce za nie 25zł (plus przesyłka, pewnie ok 3-5zł).
Mam skadać zamówienie,czy nie? Proszę o odpowiedź szybciutką.

 

Anulko złóż kochana zamówienie , dziękuję

 

Jeśli chodzi o jedzenie, to dorcia zaproponowała kupienie puszek również renal w ramach urozmaicenia. Zadecydujcie cioteczki.

 

 

Spróbujemy z  urozmaiceniem w postaci gotowanego jedzenia , wprowadzonego stopniowo w niewielkich dawkach , żeby organizm się przyzwyczaił,  wtedy najprawdopodobniej unikniemy sensacji.  Może w ten sposób uda się Maksiowi nabrać ciałka,  Szafirko oszacuj za jaką kwotę kupisz dla Maksia produkty do gotowania

 

Szafirko nie wiem jak Maks, ale moje staruszki wymagają, by im odlewać rosół z mięska, i samo czyste mięso mieszać z makronem czy ryżem, w innym przypadku mają biegunkę,

 

 

to cenna uwaga, w rosole jest wygotowany tłuszcz a nadmiar tłuszczu w karmie psa może powodować biegunkę.

 

Haniu udało Ci się zważyć Maksiulka ?

Link to comment
Share on other sites

W Radomskiej lecznicy cena opakowania vetmedinu 50 tabl. 1,25mg to około 65zł.

 

 

Przed chwilą dzwoniłam do mojej lecznicy i Vetmedin można kupić 50 tabl. po 52zł i najprawdopodobniej nie byłoby problemu z fakturą na Fundację , można zakupić 2 opakowania , wtedy  miałby Maksik zapas na 2 miesiące, co myślicie o tej cenie :)

Anulko swoją nadwyżkę  wyślij Maksiulkowi , dziękuję

 

Szafirko , wstaw proszę fakturkę za karmę bo chciałabym ją wysłać do Fundacji , dziękuję :)

 

poszły pieniążki dla Szafirki za:

40, 00- badania

217,50- karma

Link to comment
Share on other sites

Dorcia2 bez sensu jest kupienie Vetmedinu 26 tabl 1,25mg. Kup 2 opakowania po 50tabl 5mg na fakturę i wyślij dla Maksia. Vetmedin jest bardzo ważny,nie może zabraknąć go,szafirka już jakiś czas temu zgłaszała ten fakt.

Co u Maksia słychać?

Link to comment
Share on other sites

Maksiu waży 8,5 kg. Dawałam mu już wcześniej raz po raz gotowane jedzenie, przy okazji jak gotowałam innym psiakom i było OK, ale nie były to też spore ilości, gdyż miałam na uwadze jego leczniczą karmę. Dzisiaj Maksiu przewędrował po ogrodzie sporo czasu, chyba letnia pogoda mu się spodobała :) a teraz śpi i śpi. Czekamy na ten lek.

Link to comment
Share on other sites

Dzisiaj byłam z Selmą na kontroli u weterynarza. Jak czekałam, to przyszła pani i oddała kilka tabletek po swoim psiaku. Udało mi się dostać te tabletki dla Maksia :) 3 szt. fortekor i 7 szt. karsivan. Karsivan już się kończy, pani weterynarz powiedziała, że lepiej nie robić przerwy z tym lekiem ze względu na wiek Maksika. Możemy ewentualnie spróbować zmniejszyć dawkę, ale to dopiero jak skończy przyjmować tabletki na tarczycę. U mojej weterynarki karsivan kosztuje ok. 1 zł. za tabletkę, a Maskiu je 1/2 2xdziennie. Nasz dziadziuś czuje się dobrze, więcej się rusza, niż jakiś czas temu, je nadal chętnie.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...