Jump to content
Dogomania

Maksio staruszeczek -nasz skarb za TM


dorcia2

Recommended Posts

vetmedin wystarczy do piątku. Olekardin oczywiście kupię. Byłam na konsultacji z Maksiem i wet powiedziała, że za to odpowiedzialne jest zwyrodnienie kręgosłupa i jak leży dłużej, np. podczas spania, to stawy się zastają. Skoro po kilku metrach jest wszystko dobrze, to nic na to nie pomożemy. Maksik dostaje vetmedin, który już jest najsilniejszym lekiem. To mu nie sprawia bólu, tylko chwilowy dyskomfort. Kiedyś też tak miał - pisałam o tym jak Maksiu zamieszkał u mnie, po kilku tygodniach mu to przeszło. Na echo zadzwonię jutro, aby umówić, bo tam ktoś był na urlopie. Na echo będziemy musieli pojechać do Zielonej Góry. Wydaje mi się, że wszystko mamy rozliczone :)

Link to comment
Share on other sites

vetmedin wystarczy do piątku. Olekardin oczywiście kupię. Byłam na konsultacji z Maksiem i wet powiedziała, że za to odpowiedzialne jest zwyrodnienie kręgosłupa i jak leży dłużej, np. podczas spania, to stawy się zastają. Skoro po kilku metrach jest wszystko dobrze, to nic na to nie pomożemy. Maksik dostaje vetmedin, który już jest najsilniejszym lekiem. To mu nie sprawia bólu, tylko chwilowy dyskomfort. Kiedyś też tak miał - pisałam o tym jak Maksiu zamieszkał u mnie, po kilku tygodniach mu to przeszło. Na echo zadzwonię jutro, aby umówić, bo tam ktoś był na urlopie. Na echo będziemy musieli pojechać do Zielonej Góry. Wydaje mi się, że wszystko mamy rozliczone :)

Moje staruszki tez mają czasami problem ze wstawaniem, zwłaszcza największy pies.. Pomaga im caniwiton forte plus. A nie pamiętam już Maks ma dobre wyniki wątroby? U moich dziadeczków wciaż walczymy z podniesionymi parametrami. 

Link to comment
Share on other sites

Niestety, przy poważniejszych zmianach zwyrodnieniowych w kręgosłupie i stawach suplementy nie pomogą. :( Przy dużym pogorszeniu, widocznym dyskomforcie u psa pozostają tylko leki przeciwzapalne i przeciwbólowe np. Cimalgex. Dopóki pies sobie jakoś radzi to nie ma sensu faszerować go lekami, bo te zwykle mają jakieś skutki uboczne. 

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Teraz psiakom nie sprzyja pogoda,moje bardzo dużo śpią w ciągu dnia i humory im nie dopisują.Nie dziwię się Maksikowi,że łapki odmawiają mu posłuszeństwa jak wstanie z legowiska.Na jego lata to i tak bardzo dobrze jest.Pamiętacie w jakim stanie został zabrany z Palucha?

Link to comment
Share on other sites

To prawda,bo został zabrany w stanie skrajnego wyczerpania i niemalże na wykończeniu... :( Teraz to zupełnie dziarski sobie dziadeczek i oby tak było jak najdłużej :) U nas dzisiaj jest zimnica i co chwilę pada,a do tego wilgoć w powietrzu niesamowita.Moja Julika rankiem zrobiła tylko siku i spała do 12,30 bez jedzenia.To do niej nie podobne bo czego jak czego ale michy zawsze pilnuje.Chyba przez tą wilgoć jest też gorzej z chodzeniem ...:( Czekamy na słoneczko i ciepełko...

Link to comment
Share on other sites

zamówiłam Maksiowi 3 opakowania Vetmedinu, jutro odbieram i od razu postaram się wysłać, mam nadzieję, że niebawem pieniążki z Fundacji wpłyną  dla Maksiulka

 

Maksik był w bardzo złym stanie gdy był zabierany ze schroniska , przypuszczam że gdyby tam został to by go już nie było , cieszę się ogromnie że może się cieszyć życiem , nie byłoby to jednak możliwe gdyby nie zaangażowanie wielu osób i wszystkim dziękuję za to ogromnie

 

Maksio ma zwyrodnienie kręgosłupa i niestety związane z tym dolegliwości , jest trochę zesztywniały ale jak Hania napisała jak się rozrusza to nie można za nim nadążyć , mój piesek jak miał 17 lat to był taki sztywny  jakby był wystrugany z drewna a zwłaszcza z rana  

Link to comment
Share on other sites

wczoraj rano wysłałam paczuszkę:Vetmedin+2 puszeczki renala dla Maksia+ paczuszkę przysmaków dla psiaków -smacznego

 

ale mi się zrymowało

 

Hania powiedziała, że Maksiutek zniósł b.dobrze podróż do Zielonej Góry i samo badanie echa, dzielny maluszek

 

opis wyników później..

Link to comment
Share on other sites

Maksiu przespał całą drogę 25 km w jedną i 25 km w drugą stronę. Wyniki echa serca będę miała dzisiaj wieczorem, albo jutro. Wet powiedziała, że nie widać kolejnych zmian, więc jest to dobra wiadomość. Maksik ma pozostać nadal przy lekach, które dostaje.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

paczuszka z lekiem dotarła do Hani w piątek ,

 

za Vetmedin-3 opakowania  zapłaciłam 156,00 - (później wstawię skan faktury) -zaraz ponownie napiszę do Cioci Isadory prośbę o rozliczenie wydatków z konta Fundacji (coś za długo to trwa)

 

zapłaciłam 25/05 Szafirce  90,00 -za badanie Echa i 28/06 czynsz za hotelik za czerwiec 250,00

 

wieczorkiem uzupełnię rozliczenie misiaczka

Link to comment
Share on other sites

Maksiu trochę wiercił się i stękał po swojemu podczas badania, ale ogólnie nie wyglądał na bardzo zdenerwowanego. W aucie tym bardziej nie było z nim problemu. Otrzymałam paczuszkę w piątek, dostałam też zwrot za echo i pieniążki za czerwiec - dziękuję. Wyniki badań załączam.

Link to comment
Share on other sites

Fajnie,że Echo wyszło dobrze w każdym razie bez większych zmian.Nasz staruszeczek jakoś trzyma się,oby tak dalej.Hania go rozpieszcza gotowanym jedzonkiem.Tak trzymać dalej. 

Haniu,kupiłaś Olekardin? Ile mam przelać pieniążków?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...