Jump to content
Dogomania

Maleńka Czika ma wspaniały DS w Krakowie!:-)


gluchypies

Recommended Posts

Zakładam wątek dla Cziki, uratowanej przez ewu ze schronu.

W postach poniżej przekleję wiadomości początkowo pisane na wspólnym wątku psiaczków: http://www.dogomania.com/forum/topic/142458-male%C5%84stwa-ze-schronu-b%C5%82agaj%C4%85-o-ratunek/page-150

Oto Czika:

 

d33b2422762a950dmed.jpg

245c2001edd0da66med.jpg

Podstawowe wiadomości:
Ma ok ... lat
Wielkość: malutka :) waży 10,5 kg
Odrobaczenie: 1x, za 2 tyg ponownie
Odpchlenie: tax
Sterylizacja: tak
Szczepienia:


Od dn. 07.01.2014 przebywa w Krakowie u elik - dziękujemy!

Link to comment
Share on other sites

ROZLICZENIE FINANSÓW CZIKUNI

Wpłaty
......200,00 - edek
......100,00 - gluchypies
........10,00 - edek - 11.02.
......100,00 - edek - 23.02.

......100,00 - edek - 10.04.
==============================
.....510,00 zł

Wypłaty
......10,00 - 2 tabletki na robale - 7.01.
......12,00 - płyn p/pchłom
......10,00 - obcięcie pazurków
......13,90 - szelki
......50,00 - paliwo do schronu i z powrotem
......32,80 - karma
......46,00 - porada wet. (zapalenie skóry - zastrzyk + tabletki) - 15.01.
......22,79 - mydło antyseptyczne - 23.01.
......30,00 - szczepienie p/wściekliźnie - 28.01.
......10,00 - analiza moczu - 10.02.
......65,00 - I szczepienie p/wirusówkom - 12.02.
......13,50 - zapalenie górnych dróg oddechowych - 25.02.

......73,00 - II szczepienie p/wirusówkom (rozszerzone) - 26.04.
===============================
.....388,99 zł

Saldo
........510,00
......- 388,99
=============
.......121,01 zł

 

W dniu 26 kwietnia Czikunia odnalazła swój szczęśliwy DOM. Zamieszkała w Krakowie w domu pani Marty, która pokochała Czikunię od pierwszego spojrzenia na Jej zdjęcie w ogłoszeniu. Pani Marto bardzo dziękuję :D

 

Niewykorzystane środki finansowe w kwocie 121,0 zł, zgodni z wola głównej ofiarodawczyni edek powędrowały na konto Maksia z tego wątku.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Kompendium wiedzy o Czice:

 

U ewu: została odrobaczona, dostała kropelki p.pchłom. Została wykąpana, miała pazurki w tragicznym stanie, ale zostały obcięte przez weta, który też obejrzał uszy, oczka i brzuszek. Czika jest wysterylizowana, ale ma nieładną bliznę.

Na spacerze z ewu najpierw ciągnęła, potem już grzecznie szła. 

Jest przylepką, uwielbia ludzi, ma dobre relacje z innymi pieskami. W domu raczej zachowuje czystość.

Link to comment
Share on other sites

Noooo, Czika to niezła aparatka
Żeby się nie powtarzać, za zgodą Elisabeta, skopiuję to, co napisałam w korespondencji z Nią:

"Czika, to cicha woda :) Sunia ze schronu usiłowała wywalić moje oba psiaki z łóżka i zająć ich miejsce. Żeby w nocy nie doszło do rozlewu krwi, wyniosłam się spać na leżankę do kuchni, a psy zamknęłam z mężem w sypialni.
Rano, gdy myłam Bingowi łapki po spacerze, Czika po stołku wskoczyła na stół w kuchni i pożarła całą wędlinę przygotowaną do zrobienia śniadania. Dobrze, że nie razem z folią
Mąż nie mógł zareagować, ponieważ był na drugim porannym spacerze z naszą Małą. Mąż nie umie spacerować z trzema psami na raz więc każde wyprowadzanie psów, to dwa spacery.
Będą z nią przeboje. Trzeba ją oduczyć takich nawyków, bo nie każdy lubi spać w łóżku z psem i jeść z nim z jednej miski :P

Tak więc będę miała co robić przez najbliższe 2 tygodnie ;)
Czy macie może pomysła na oduczenie Cziki włażenia do łóżka. Od razu mówię, że konsekwentne wywalanie jej z łóżka nie dało rezultatów. Po każdym przebudzeniu znajdowałam Czikę w łóżku

 

elik zauważyła, że sunia minimalnie kuleje. Łapkę wylizywała, mocno się śliniąc. Po wizycie u weta okazało się, że to bakteryjne zapalenie skóry pomiędzy opuszkami łapki. Czika kulała z powodu bólu. 

 

Wet powiedział, że elik na szczęście w porę zauważyła i zapalenie dopiero się rozwija, ale i tak już mocno daje się suni we znaki. Rozchylił poduszeczki chorej łapki i dla porównania zdrowej. Różnica w kolorze bardzo duża. Skóra na tej chorej łapce jest ciemno czerwona, a na zdrowej różowa.

Czika dostała dwa zastrzyki w tym jeden antybiotyk - synulox 100 ml i dexafort 50 ml. Do domu dostała 5 tabletek synergalu do zażywania 2 x 1/2 od jutra wieczór. Do jutra działać będzie antybiotyk w zastrzyku. Ma też mieć wieczorem po ostatnim spacerku kąpiel łapki mydłem p/bakteryjnym manusan. elik zakupiła to mydło w aptece.
 

Wet ocenił wiek Cziki - między 2, a 3 lata, zaglądnął do uszek - jest ok, wyczyścił gruczoły okołoodbytowe (nie były zbyt zapchane) i wystawił książeczkę zdrowia.

Wystawił też kartę informacyjną wizyty.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

...
Czika póki co nie ma skarbnika.

I może nie będzie potrzebny. Myślę, że te deklarowane przez edek 200 zetów będzie wystarczająca kwotą, choć można też i próbować zbiórki.
Czika chyba nie będzie potrzebowała kosztownej opieki weterynaryjnej, DT ma bezpłatny więc ewentualnie tylko karma wchodzi w grę. Możnaby ewentualnie kupić dla Cziki smyczkę, bo ta z którą do mnie przyjechała jest własnością ewu i myślę, że powinna do ewu wrócić razem z obróżką, która teraz jest u mnie. Do AniaB Czika pójdzie w szeleczkach.
Link to comment
Share on other sites

A czy nie dałoby się zrezygnować z cytatów. Wyłapać z nich tylko istotne zapisy. Trudno się przebija przez te cytaty :(


Jasne,nie ma problemu. Tylko ja to robiłam w pracy na szybko i po kryjomu :) wiec chciałam po prostu zebrać wszystkie wypowiedzi na jej temat razem.

Jutro to przerobię:)

A co do wydatków to mogę po prostu tam wpisywać to co zostanie wydane na Czikę,żeby bylo odnotowane.

Aha ja mam smycz cienka różową i chetnie sie podzielę. Byla uzyta tylko raz przeze mnie,Czara za bardzo szaleje jak zobaczy innego psa wiec balam sie ze moze sie urwać.

Tylko nie wiem jak moglybysmy sie umówić?
Link to comment
Share on other sites

Puk, puk, można?
Melduję się u Sunieczki :)

Jestem i ja u Czikusi :)

Ja też się melduję ale ona fajna jest.Dobrze,że udało się podarować Czice nowe życie.

Jesteście wspaniałe :) :) :)
Ogromnie się cieszę, że jesteście także u Czikuni.
To fantastyczna sunia, niesamowicie zapatrzona w człowieka. Łazi wszędzie za mną, nawet jak sobie przyśnie, gdy siedzę przy kompie, to jak idę do kuchni po herbatę, zanim tam dojdę, to Czika już jest przy mnie :) Przesłodka sunia. Chce cały czas być przy człowieku, w centrum jego zainteresowań. Pcha się do rąk, chce wchodzić na kolana. Jak tylko położę się na kanapie natychmiast wskakuje i się przytula. Całym ciałkiem się przykleja :) Niesamowita przylepa.
Link to comment
Share on other sites

Jasne,nie ma problemu. Tylko ja to robiłam w pracy na szybko i po kryjomu :) wiec chciałam po prostu zebrać wszystkie wypowiedzi na jej temat razem.
Jutro to przerobię:)...

To świetnie :) Będzie się o wiele lepiej czytało :)

A co do wydatków to mogę po prostu tam wpisywać to co zostanie wydane na Czikę,żeby bylo odnotowane...

Bardzo dobry pomysł :)
Czy mogłabyś zostać skarbnikiem Czikuni, gdyby było to potrzebne ?

Aha ja mam smycz cienka różową i chetnie sie podzielę. Byla uzyta tylko raz przeze mnie,Czara za bardzo szaleje jak zobaczy innego psa wiec balam sie ze moze sie urwać.
Tylko nie wiem jak moglybysmy sie umówić?

Jeśli ta smycz nie jest Ci potrzebna, to chętnie ją przyjmę dla Cziki. Tą, która przyjechała z Cziką wraz z obróżką odeślę ewu. Na pewno się Jej przyda.
Czikusia będzie u mnie do piątkowego popołudnia. AniaB przyjedzie po Czikę późnym popołudniem, albo raczej wieczorem, bo po pracy chce zaglądnąć do domu do swoich psiaków.
Jeśli miałabyś czas wpaść do nas jutro lub w piątek zanim AniaB zabierze Czikę, to będzie mi bardzo miło :)
Straciłam numery telefonów zapisane w urządzeniu, gdy telefon wpadł mi do wody. Zostały mi tylko te, które były zapisane na karcie. Twój był zapisany niestety w urządzeniu. Podaj mi proszę na PW Twój nr telefonu to przedzwonię i się umówimy :)
Link to comment
Share on other sites

Tak, w razie "w" mogę być skarbnikiem :) Wiem, że AniaB kupiła dla Cziki karmę, za którą jej zwrócę pieniądze z tego, co zostało na koncie Żabki.

 

Jeśli chodzi o smyczkę, to muszę przemyśleć jutrzejszy dzień, jak stoję z czasem i dam znać dobrze? Ja mam Twój nr to zadzwonię dzisiaj, jak tylko będę mieć chwilkę spokoju w pracy.

 

Czy mogłabyś zostać skarbnikiem Czikuni, gdyby było to potrzebne ?

Jeśli ta smycz nie jest Ci potrzebna, to chętnie ją przyjmę dla Cziki. Tą, która przyjechała z Cziką wraz z obróżką odeślę ewu. Na pewno się Jej przyda.
Czikusia będzie u mnie do piątkowego popołudnia. AniaB przyjedzie po Czikę późnym popołudniem, albo raczej wieczorem, bo po pracy chce zaglądnąć do domu do swoich psiaków.
Jeśli miałabyś czas wpaść do nas jutro lub w piątek zanim AniaB zabierze Czikę, to będzie mi bardzo miło :)

Link to comment
Share on other sites

Tak, w razie "w" mogę być skarbnikiem :) Wiem, że AniaB kupiła dla Cziki karmę, za którą jej zwrócę pieniądze z tego, co zostało na koncie Żabki.
Jeśli chodzi o smyczkę, to muszę przemyśleć jutrzejszy dzień, jak stoję z czasem i dam znać dobrze? Ja mam Twój nr to zadzwonię dzisiaj, jak tylko będę mieć chwilkę spokoju w pracy.

3 x tak :P
Link to comment
Share on other sites

Ja mam jeszcze jedną smyczkę dla małego pieska - flexi, to też mogę się nią podzielić, bo u mnie leży i się marnuje.

 

Jeśli faktycznie masz ja na zbyciu, to gdy Czikunia pojedzie do AniaB, byłaby to najodpowiedniejsza smycz dla niej. Ja obecnie wyprowadzam Czikę na takiej właśnie smyczy, ale to smycz po mojej Belluni, taka na psa 20 kg. Dużo za duża dla Cziki :)

Czika przyzwyczaiła się już, że może wypuszczać się daleko od opiekuna i buszować po trawniku. Smycz typu flexi byłaby dla niej najlepsza.
 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...