Jump to content
Dogomania

Pojarmarkowa Lerka zamieszkała razem z Bliss i z nami.


Recommended Posts

Noszę się z tym problemem, jak przysłowiowa kura z jajkiem :(

 Irenko, Pess jest teraz na Bliss. I - był w czasie jej zakleszczenia . Ale, to "nowy " Pess. Poprzedni był z propoxurem(jak Kiltix), ale teraz na rynku krajowym, jest tylko ta z permetryną - jak np ektopar. Obawiam się, ze jest mniej skuteczna :(

 

http://pess.eu/produkty/obroze-owadobojcze

Link to comment
Share on other sites

Sabunol miałyśmy poprzednio(zmieniam co 2 miesiące). I Fiprex spray(psikam co miesiąc). Krople(spot on), też są różne. Najpopularniejszy Frontline, to fipronil(czyli - fiprex). Dotychczas przez kilka ostatnich lat( Buka i przez dwa lata u Bliss), ten układ się sprawdzał: Pess z propoxurem(lub Sabunol -Imidaklopryd, permetryna, pyriproksyfen ) i fiprex spray. Teraz - nie :(

Link to comment
Share on other sites

Ja jestem za tym, zeby sprawdzić tę sunię od pani, i ew.czekać na inne telefony. Ale - wybór należy do Was, konfirm, czy w ogóle jej szukać domu... Moze Twój TŻ się boi, że kolejny tymczas nie bedzie taki fajny, jak ostatnie, tylko jakas cholera się trafi...

Link to comment
Share on other sites

Sprawdzić, to pojechać znowu do Stolicy, a po ostatniej tam bytności, zbytnio się nie spieszę :).

  W sprawie Pomi -  trwa cisza. Nasze dotychczasowe tymczasy, były nad wyraz udane, ale to fakt, że dużo ich nie było, więc póki co, żadna cholera się nie trafiła. A Tomek? chyba polubił Lerkę, jak my  wszyscy........i pewnie się boi trafienia na "cholerę" :)

Link to comment
Share on other sites

Popieram TŻ. No to nie będzie żadnych nowych tymczasów (chociaż jak znam życie, to bym się nie zaklinała. Ja też nie mogłam mieć drugiego psa, potem trzeciego, o trzech kotach już nie wspomnę). Przecież pomagać można także, nie użyczając nikomu swojego domu (ale poezja!), o czym Ty sama doskonale wiesz, bo przecież nie tylko tymczasujesz zwierzaki, ale czynnie uczestniczysz w różnych akcjach. Tak że sumienie nie ma prawa Cię gryźć, wręcz przeciwnie - zapewniłaś dobry dom takiemu maleństwu, które samo nie miałoby szans na przeżycie. Nie wiem, czemu Lerka budzi we mnie takie uczucia, jakby ktoś chciał skrzywdzić niemowlę!

Link to comment
Share on other sites

 Zadzwoniłam do Pani i powiedziałam, że nie ujmując niczego Jej pitbulce, to ja bym się czuła niekomfortowo, decydując się na adopcję Lerki. Cały czas bym się bała, czy podgryzana w paszczę i pęciny pitbulka, zachowuje taki sam stoicki spokój, jak Blisss, czy - Max? I że może lepszy byłby dla pitbulki pies, nie sunia? Pani powiedziała, że Ona psów nie lubi(=woli suki) i pitbulka - też.

No, to Lerka nadal u nas i ja się uspokoiłam co do ewentualnego jej zagryzienia  ;). Jak będzie domek naj naj, naj - taki jak Randy, to kto wie? Ale póki co, żadnego domku nie widać :).

 

Irenko, ze mnie DT z niewielką praktyką i  każdego tymczasa mocno opłakuję w momencie rozstania. TZ to widzi, więc namawia na rezygnację z bycia DT i przejścia na dom dwupsowy i działania w psich sprawach tylko akcyjnie. Tak samo było przy Randzie - "po co Ci inny pies? ona jest super i niech u nas zostanie" . Warunek - żadnych kolejnych tymczasów. On jest stały w uczuciach i chyba jeszcze bardziej się przywiązuje niż ja ;).

 

Donoszę, że Bliss ma apetyt, wraca do zdrowia, tylko jeszcze na leśnych spacerkach nie szaleje tak, jak poprzednio. Do 26 chroni ja przed babeszjoza imizol, ale zaraz potem, nakarmie ja Bravecto. No i Fiprex spray i chyba inna obroża - nie obecny Pess z permetryną :(. Może Sabunol?

Link to comment
Share on other sites

Nasz Doktor też mówi, że Sabunol to lipa... Ale mówi też, że nie ma skutecznego w 100% preparatu na kleszcze. Duże nadzieje pokłada w tabletkach, choć o ich skuteczności będzie można zacząć mówić mniej więcej latem, gdy obecny wysyp tego paskudztwa się skończy.

Link to comment
Share on other sites

Znalazłam w keko obrożę z propoxurem.Zamówiłam 4 szt.

http://www.keko.pl/obroza-przeciw-kleszczom-i-pchlom-dla-psa-pess-zapachowa.html

Oczywiście, Fiprex spray nadal i Bravecto - dodatkowo.

Lerka będzie nadal fiprexowana i zakrapiana ektoparem - ale ona gładkowłosa i łatwo ją obszukać po każdym spacerku.

 

Mattilu, o Pomi, też bym się bała, chociaż ona zdecydowanie bardziej uległa do psów, niż Lerka. Ale to zdecydowanie inny rodzaj psa. Marzę o domu, który doceni jej wyjątkowość - ufność, mimo obawy

Link to comment
Share on other sites

Wieso, nie wiem, czy jeszcze gdzieś w Europie jest tyle kleszczy (w dodatku zakażonych), co ostatnio u nas :(. Nie wiedziałam, że bursztyny maja działanie p. kleszczowe. Od przyjaciółki (zmartwionej babeszjozą Bliss) dostałam przepis na ziołowy repelent - może kogoś zainteresuje

http://thedamonbc.blogspot.com/2014/09/naturalny-spray-przeciw-komarom.html

 Ja, bojąc się równocześnie obosieczności chemii, bardziej wierzę w jej skuteczność. Taki to już ze mnie "farbowany ekolog" ;)

 Jako kontakt z odradzającą się wiosennie przyrodą(o kleszczach, póki co - nie mówmy ;)), zdjęcia psów i lasu z dzisiejszego psacerku - również i te do przyszłych ogłoszeń lerkowych  ;). Pierwsze zdjęcie, to wracająca do formy Blisia

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Jest jeszcze taki naturalny srodek cdVet Naturprodukte Abwehrkonzentrat mild 10 ml, uzywa go Pysia od sznaucerow.....ja nie probowalam......
Sliczne dziewczynki, Bliss jeszcze troche z cierpiacym wzrokiem, Lerka mA cudne uchole prawie tak dlugie Jak lapki :)

Link to comment
Share on other sites

Śliczne zdjęcia Konfirmie Trzydziesty pierwszy! Zastanawiam się cały czas, co jest takiego w Lerce, że budzi tak pozytywne uczucia! Bliss jest śliczna, ale może z powodu swoich gabarytów, nie budzi we mnie instynktu macierzyńskiego (jeśli takowy w ogóle we mnie gdzieś pokutuje), natomiast to uszate maleństwo wyraźnie tak.

Człowiek całe życie się uczy: wczoraj, robiąc wreszcie porządki w ogródku i na tarasie, wyrzuciłam za płot "ekologiczne" śmieci, czyli na wpół uschnięte i przemarznięte cebulki jakichś szafirków, narcyzów itp., o których zapomniałam w zeszłym roku. Myślałam, że sobie spokojnie uschną i stopią się stopniowo z naturą. Akurat! Jak za dotknięciem różdżki pojawiło się 7 dzików i bardzo starannie je pozbierały, chrumkając z wielkiego ukontentowania! To co właściwie dziki jedzą? Myślałam, że głównie kartofle i pędraki. A tak przy okazji - jeden z tych łaciatych, taki największy, wyraźnie rozstawia resztę stadka po kątach. Czyżby odmienność hartowała także wśród dzików?

Link to comment
Share on other sites

Co do kleszczy, słyszałam, że warto podawać psom czystek. Oczywiście też nie zadziała w 100%, ale wspomoże. No i - w przeciwieństwie do wszelkich "chemikaliów" - zrobi więcej dobrego niż złego :)

 

Bliss faktycznie jeszcze nieco cierpiąca. Swoją drogą, mając taką kitę, trudno się dziwić, że można "zamieść" kleszcza!

 

A Lerka, jak jej się tak bliżej i uważniej przyjrzeć, to wypisz wymaluj Imka (uszy, długość, niskie zawieszenie i szpiczasty pyszczek), tyle że o innym umaszczeniu :)

 

_DSC1987.JPG

Link to comment
Share on other sites

Irenko, wysłałam Ci pw.  Nutusiu, o czystku mówiła mi moja przyjaciółka - Krysia Karniewska. Kupiłam, póki co, wypiłam sama jeden kubek, żeby sprawdzić smak.

Pokerku, dzięki za info i lecę do Mimi

 

Lerka i we mnie budzi "macierzyńskie" instynkty. Wszędzie w domu porozrzucane zabawki, te kapcie, zabierane przez nią wieczorem na fotel i dumnie odnoszone rano, kiedy wstaję, to przypadanie do podłogi, machanie ogonkiem, spojrzenie bokiem, opuszczenie główki i podreptanie ze smutkiem na posłanko, kiedy nie mam czasu się z nią bawić, czułe witanie - Bliss, mnie i Tomka - tak, w tej kolejności :) .

Słodyszka malutka i tyle :)

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...