Jump to content
Dogomania

Maszeńka, sunia z ruchliwego skrzyżowania za TM :( Będziesz zawsze w naszych sercach [*]


elik

Recommended Posts

Z obserwacji Makili wynika, że sunia chyba nigdy nie miała dobrych warunków i chyba błąkała się już od dłuższego czasu :( Sama nie położy się na posłaniu. Jak już ma dość spacerowania po ogrodzie, to kładzie się byle gdzie, tam gdzie stoi. Makila musi ją zanosić na posłanie :(
Nadal bardzo chętnie wcina jedzonko, no i bardzo dobrze. Jest niesamowicie chuda. Żeby suni nie stresować, na razie nie było kąpieli, ale ponieważ w poniedziałek jest zaplanowana wizyta u weterynarza, kąpiel odbędzie się dzisiaj, albo jutro.
Czy macie jakieś propozycje, sugestie na co oprócz nabrzmiałej sisinki i kłopotów z tylnymi łapeczkami, zwrócić uwagę weta ?

Link to comment
Share on other sites

wreszcie mam wolną chwilkę i zaglądam do bidy. Elik, przepraszam Cię, że jak dzwoniłaś, to tak szybko zakończyłam rozmowę, ale właśnie karmiłam mojego maleńkiego wnusia.  Postaram się częściej zaglądać na wątki choć znów mam problem z dogo i komputerem :(

Link to comment
Share on other sites

wreszcie mam wolną chwilkę i zaglądam do bidy. Elik, przepraszam Cię, że jak dzwoniłaś, to tak szybko zakończyłam rozmowę, ale właśnie karmiłam mojego maleńkiego wnusia.  Postaram się częściej zaglądać na wątki choć znów mam problem z dogo i komputerem :(

Miło mi widzieć Cię na wątku sunieczki :)
Też mam problemy, nie tyle z kompem, co z dogo. Nie mam możliwości formatowania tekstu, ani wklejania czegokolwiek na wątek. Nie mogę nawet banerku tej suni wkleić sobie do podpisu.
Co do rozmowy, nic to, ja też miałam, niewiele czasu :)
Link to comment
Share on other sites

Zapraszam na wątek 14-letniej Kaji, która trafiła do schroniska po śmierci swojej Pani :(
http://www.dogomania.com/forum/topic/144688-14-letnia-malusie%C5%84ka-kaja-b%C5%82aga-o-pomoc/?p=15980089#

Właśnie wróciłam od niej. Straszna bidusia :(
Dobrze, że ją przygarnęłaś. W jej stanie w schronie nie pożyłaby zbyt długo :(
Link to comment
Share on other sites

Dropiata, nie gniewaj się. ;)
Twój banerek ma już w podpisie tyle wspaniałych Dogomaniaczek...
Wracam do banerka Frigo, bo z nim wędruje tylko Ty$ka, a na wątku kilka Osób.
Oczywiście ja tu zostaję . :)

Dropiatka nie będzie się gniewać, jeśli Ciocia Kochana będziesz u niej bywać :)
Link to comment
Share on other sites

Jutro wybieram się z sunią do weta.
Sunia będzie musiała mieć założoną kartotekę w związku z tym muszę podać jej imię.
Czy jest już podjęta jakaś decyzja co do imienia?
Mnie też jest jakoś dziwnie zwracać się do niej tak bezosobowo ;)

Kurtka na wacie ;) Bazarek trwa i trzeba powiedzieć fantastycznie się rozwija :) Ma potrwać jeszcze tydzień. Chyba, że go skrócimy ?
Zaglądnę na bazarek, zobaczę co tam się dzieje.

EDIT
Bazarek został skrócony do 5.01.2015 r. więc jutro nie będzie jeszcze wiadomo jakie sunia będzie miała imię.
Czy mogłabyś podać na razie takie, które sama chcesz i powiedzieć, że potem nastąpi zmiana ?
To z pewnością nie ostatnia wizyta tej suni u weta :(
Link to comment
Share on other sites

Trzymam kciuki za pozytywny wynik wizyty u weta.
Czy sunieczka (oprócz tego, że kładzie się gdzie popadnie) funkcjonuje w miarę normalnie? Tzn. czy reaguje na człowieka, na głos - czy nie żyje jakby w innym świecie?

Przed chwila rozmawiałam z Makilą, która właśnie czeka z sunią w kolejce do weta.
Pytałam o zachowanie suni i Makila powiedziała, że odnosi wrażenie, że albo wcale nie słyszy, albo ma bardzo ograniczony słuch :(
Prosiłam, żeby sunie całkowicie wybadać, zdiagnozować pod wszelkimi względami. Jak wyjdą od weta, to Makila zda relacje.
Bardzo jestem ciekawa jak wet oceni stan zdrowia suni.
Link to comment
Share on other sites

Uff, znalazłam wątek, a już się wściekłam. Wysłałam 35 zł (chyba tyle, hm). 

Wielkie dzięki :) :)
Sunia właśnie czeka w kolejce do weta i kasa bardzo się przyda :)

Wybacz, ale muszę zapytać czy to z jakiegoś bazarku i trzeba tam potwierdzić, czy z potrzeby serca i potwierdzić tu na wątku ?
Link to comment
Share on other sites

Elik, "moje" 100 zł też się przyda... Poleciało rano.
 
Trzymam kciuki za Dropiatą. :)

Elisabeta, rzecz jasna, że sie przyda i to jeszcze jak bardzo ?
Ogromne, wielkie dziękuję :) :) :)
W takich chwilach najbardziej brak emotikonek, bo człek chciałby jakieś roze, jakieś całuski, serducha.... a tu nic nie może :(
Ale wdzięczność i bez emotek jest ogromna dla Was Wszystkich, za Wasze Olbrzymie Serca i wielki Gest :) Za to, że nieraz ostatnim groszem dzielicie się z potrzebującymi czworonogami. To ogromnie wzruszające !!!
Link to comment
Share on other sites

Elik, emotikonki są "częściowo"...

Te duże buźki, których nie było na starej Dogomanii...

Cierpliwie przejdź na pasku ikonek przez wszystkie puste kwadraciki (ja tak mam) i dojdziesz.

Albo kliknij pod paskiem "pokaż wszystkie", cierpliwie poczekaj i zjedź na sam dół. Są tam te nowe.

Na przykład:  :cool1:  :P  :angry:  :wub:  :wacko:  :ph34r:  :rolleyes:  :D

Link to comment
Share on other sites

Elik, emotikonki są "częściowo"...
Te duże buźki, których nie było na starej Dogomanii...
Cierpliwie przejdź na pasku ikonek przez wszystkie puste kwadraciki (ja tak mam) i dojdziesz.
Albo kliknij pod paskiem "pokaż wszystkie", cierpliwie poczekaj i zjedź na sam dół. Są tam te nowe.
Na przykład:  :cool1:  :P  :angry:  :wub:  :wacko:  :ph34r:  :rolleyes:  :D

Elisabeto, rzecz w tym, że ja nie mam paska narzędzi. Nie mam nic ! W miejscu okna dialogowego mam prostokąt składający się z czterech kresek. Nic ponadto :(
Mogę jedynie wystukać na klawiaturze dwukropek i nawias lewy lub prawy i mam w ten sposób buźkę uśmiechniętą lub zmartwioną :(
Dobrze choć, że gdy piszę na wątkach, to działa mi klawisz Enter i mogę przenosić tekst do nowego wiersza.
Gdy piszę PW, to nawet nie zawsze Enter działa. Wtedy tekst jest napisany tzw ciurkiem od początku do końca. Wyobrażasz to sobie ? KOSZMAR
Link to comment
Share on other sites

Makila dzwoniła, że sunia jest już po badaniu.
Ząbki w bardzo złym stanie - dużo kamienia. Sunia ma już początki katarakty, ale jeszcze widzi, natomiast jest problematyczne, czy słyszy. Makila ma robić próby :) Uszy czyste.
Srom jest wg wetki nienaturalnie duży. Czy ilość miotów ma na to wpływ, czy ropoomacicze, będzie wiadomo, gdy będą znane wyniki analizy krwi - będą jutro.
O przyczynie słabych tylnych łapek też będzie coś wiadomo po zbadaniu krwi.
Za wizytę Makila zapłaciła osiemdziesiąt kilka złotych. Mówiła, ale wyleciało mi z głowizny. Będzie wklejona faktura.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...