Jump to content
Dogomania

Schronisko w Radysach - psiaki do adopcji


Ayam1980

Recommended Posts

To ja mam pytanie...

 

Chciałam zabrać Żabkę do DT z opcją DS, zadzwoniłam do schroniska, żeby zarezerwować i usłyszałam "jutro jedzie". Zrozumiałam, że do DS i nawet mi do głowy nie przyszło, żeby spytać!

 

DT z opcją DS proponowałam dlatego, że pani szukała pieska z DT (zadzwoniła z ogłoszenia mojej Czetki). Ma bowiem wnuki, którymi często się zajmuje, a jej syn ma psa. Dlatego chciała wiedzieć jak najwięcej o psinie. Udało mi się ją namówić na wzięcie suni ze schroniska i umówiłyśmy się tak, że jeśli sunia "się przyjmie" będzie miała DS. DT miało być bezpłatne. Pani się w Żabce zakochała i zapewniała, że zrobi wszystko, by mała mogła z nią zostać. Gdyby stało się inaczej, zobowiązałam się, że ja ją przejmę na BDT.

 

Po informacji uzyskanej telefonicznie, napisałam pani, że Żabka znalazła dom. A teraz się okazuje, że Żabka jest... W HOTELU! (https://www.facebook.com/events/559954640818516/) i zbierane są na nią pieniądze. To nie lepsza była oferta BDT z opcją DS?...

 

Ja oczywiście mogę zaproponować pani Wiewiórkę, tylko nie chciałabym znowu wyjść na głupa! :(

 

Dodam, że pani nie zna wszystkich "mechanizmów" i adopcję kojarzy tylko z moją osobą...

Link to comment
Share on other sites

Schronisko nie dokonuje wyboru - dokąd pies ma jechać i tak naprawdę niewiele to pracowników interesuje. Każde opuszczenie schroniska przez psa jest traktowane jako adopcja, niezależnie od tego, czy pies jedzie do domu stałego, tymczasowego czy do hotelu. Dziewczyny z Domu dla Kundelka zarezerwowały Żabkę , by szukać jej domu stałego.

Jeżeli znajoma chce adoptować Żabkę, to może to zrobić bez większego problemu. Dziewczyny na pewno ucieszą się, że tak szybko jest dom, bo w ten sposób ograniczą koszty i zwolni się miejsce dla następnego psa.

Jakby co - to służę kontaktem telefonicznym do osoby odpowiedzialnej za adopcję Żabki :)

Link to comment
Share on other sites

Otrzymałam kolejne pieniążki dla Jeżynki, tym razem od Jo37 kwotę 26,50 zł. Bardzo ślicznie dziękuję.

Łącznie na Jeżynkę otrzymałam 76,50 zł.

Koszt sterylki - 250,00 zł

Kastor dofinansuje nam 180,00 zł.

Do zapłaty - 70,00 zł.

 

Pozostałe 6,50 zł dołożę do kosztów szczepienia, odrobaczenia, odpchlenia itd.

 

Rozmawiałam wczoraj w Asią, u której chwilowo jest Jeżyna. Po sterylizacji dziewczynka czuje się całkiem dobrze. Za kilka dni trafi pewnie do docelowego DT.

 

Link to comment
Share on other sites

Już się poszczęściło, bo jest bezpieczna i zaopiekowana. Teraz zobaczymy czy poszczęści jej się od razu jeszcze bardziej, czy też poszczęści się Wiewiórce ;) Do jutra powinno się wyjaśnić...

Nutusiu, rozmawiałam dziś ze schroniskiem, pytałam, czy są jakiekolwiek rezerwacje, i usłyszałam, że Wiewiórka jest zarezerwowana i czeka na najbliższy transport do Wawy.

(nie mam bladego pojęcia, kto i na ile poważna jest ta rezerwacja?)

Link to comment
Share on other sites

Jeżyna w świetnej formie, odpazurzona i bardzo dzielna, dziarska starsza pani :smile:.Pojedzie na dt do pana Daniela , który zaadoptował Topaza i Pastela.

 

A PAstel już chyba ma inny DS? jak wyczytałam na fb....Fajnie, że Jeżynka dołączy do tej super rodzinki:)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...