Jump to content
Dogomania

Schronisko w Radysach - psiaki do adopcji


Ayam1980

Recommended Posts

"i...Dzisteż przeczytałam, że lepiej dla psó z podległych gmin by umierały na wolności niż jakbymiałt jechać do radys....To poyślcie..taka Bunia mojaumierająca na łąke, Resio umierający w rowie, Kubuśumierający przy łancuhu...i moge mnożyć?? to nie jestkonstryktywna pomoc...cel sam w sobie- zamknąćradysy...i hura...:(" 

Tak to zrozumiałam, ale może to moja nadinterpretacja. Że Radysy lepsze od bezdomności, czego ja jednak nie jestem pewna. Pies bezdomny, ma jakąś szansę, że ktoś się zlituje i przygarnie, lub będzie żył w pobliżu człowieka, jak 750 milionów psów bezdomnych na całym Świecie (fakt, że większość w cieplejszym klimacie).  To trochę podobny problem, jak koty wolno żyjące, na które u nas jest akceptacja, bo są mniejsze, nie boimy się ich, rzadziej chorują na wściekliznę. Niewyciągnięty Radysiak, przejdzie przez piekło, zanim umrze. 

Polecam lekturę tej książki. Fascynująca 

" Czym jest pies. Podstawy ekologii behawioralnej psa domowego"  Raymond Coppinger, Lorna Coppinger

PS 

Mam nadzieję, że w gminach, które oddawały psy do Radys, też są zwierzoluby i osoby sprzeciwiające się zawieraniu umów z Radysami, oraz śledzące wydarzenia radysowskie na fb. 

Małgoś od wielu lat przejmuje większość psów z gminnego kojca i chociaż nie jest przytuliskiem de iure, to de nomine, jak najbardziej. Fakt, gmina jest mała.

I rzeczywiście, w Przytulisku w moim miasteczku, działa prężny wolontariat, dobrze współpracujący z UM. 

Ps2

https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=3564845386863479&id=100000141599126

Link to comment
Share on other sites

47 minut temu, konfirm31 napisał:

czytałam dzisiaj ten post...dosłownie jakbym sama go napisała....:)  :)

dobrze...trzeba odetchnąć, bo od tego myslenia umre....

 

ps. może faktycznie tak to zabrzmiało, że lepiej by pies pojechał do radys niż umierał samotnie w męce w rowie....ale...no chyba tak myśle, jednak w radysach miałby co najmniej 3/4 szansy na przeżycie (tzn za niedawnych czasów z opcją wyciągnięcia)....a w tym rowie...hmmm...w zależności kto by go wypatrzył czyli szansa jeden na sto?

ja też prowadze gminne przytulisko:) nie wiem czy obserwujesz nas na fb? od 3 lat jestem tam zkolezanką codziennie wymiennie :) nasz gmina jest mała, ok. 20- max 30 zgłoszeń rocznie, 6 kojców, 1 pracownik który boi się większości psów i nawet nie wejdzie do kojca ;) przed naszym wolo psy były....albo wydawane byle gdzie (niektóre wracały do nas w stanie tragicznym) inne...były inaczej załatwiane sprawy...Teraz mamy pełen respekt w gminie :) nawet dostałyśmy dyplom w tym roku :D taka prywata ;)

 

  • Like 6
  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

Info ze strony Psy z radys:

(20.06.2020):
Zakończyła się ewidencja wszystkich psów znajdujących się w schronisku. Mamy nadzieję, że wkrótce wszystkie osoby zainteresowane adopcjami będą mogły otrzymać stamtąd psa. Gdy tylko pojawi się taka możliwość, pokażemy psy do adopcji

Link to comment
Share on other sites

Znalezione na fb:

37 psów z interwencji w Radysach stanowiące własność Gminy Jasieniec przyjechały wczoraj w nocy do schroniska w Celestynowie.
Zostały otoczone opieką weterynaryjną, zbudowao dla nich specjalne boksy.
Oburzające jest to,że niektóre psy mają czipy.
Jeden już odebrany przez właściciela, który szukał swojego zwierzaka od 2016r.
Nikt tam nie sprawdzał czipów

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

44 minuty temu, kiyoshi napisał:

Znalezione na fb:

37 psów z interwencji w Radysach stanowiące własność Gminy Jasieniec przyjechały wczoraj w nocy do schroniska w Celestynowie.
Zostały otoczone opieką weterynaryjną, zbudowao dla nich specjalne boksy.
Oburzające jest to,że niektóre psy mają czipy.
Jeden już odebrany przez właściciela, który szukał swojego zwierzaka od 2016r.
Nikt tam nie sprawdzał czipów

O rzesz ty! Słyszałam, że ludzie których psy trafiły do radys nie mogli już ich odzyskać, że wpadały tam, jak kamień w wodę, pomimo starań.. To straszne. Nie wyobrażam sobie nawet jaka bezsilność i złość by mną targała w takiej sytuacji. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

28 minut temu, malagos napisał:

Beata Krupianik jest znaną osoba w Polsce, i to od dobrej strony. Byłam na Jej szkoleniu w Warszawie,w NIK za czasów Kwiatkowskiego.

właśnie słucham jej filmików i dlatego Wam podesłałam, bo tak poczułam, że to osoba warta "zachodu" :) dzięki że mnie w tym utwierdzilaś.

13 minut temu, agat21 napisał:

O rzesz ty! Słyszałam, że ludzie których psy trafiły do radys nie mogli już ich odzyskać, że wpadały tam, jak kamień w wodę, pomimo starań.. To straszne. Nie wyobrażam sobie nawet jaka bezsilność i złość by mną targała w takiej sytuacji. 

właśnie przeczytałam, że to była akcja z KWIETNIA...tylko teraz jakby udostępniona ponownie ta akcje..ale wydarzyła się w kwietniu...sorki

Link to comment
Share on other sites

13 minut temu, agat21 napisał:

O rzesz ty! Słyszałam, że ludzie których psy trafiły do radys nie mogli już ich odzyskać, że wpadały tam, jak kamień w wodę, pomimo starań.. To straszne. Nie wyobrażam sobie nawet jaka bezsilność i złość by mną targała w takiej sytuacji. 

Jak sprawdzą wszystkie 1300  to może się okazać ,że  sporo jest takich psów i wrócą do domów. 

  • Like 1
  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

3 godziny temu, kiyoshi napisał:

Znalezione na fb:

37 psów z interwencji w Radysach stanowiące własność Gminy Jasieniec przyjechały wczoraj w nocy do schroniska w Celestynowie.
Zostały otoczone opieką weterynaryjną, zbudowao dla nich specjalne boksy.
Oburzające jest to,że niektóre psy mają czipy.
Jeden już odebrany przez właściciela, który szukał swojego zwierzaka od 2016r.
Nikt tam nie sprawdzał czipów

Jasieniec zabrał psy z Radys już w kwietniu zeszłego roku. Stary post, klikbajt...

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Na chwile obecną nie ma praktycznie żadnych chętnych okolicznych schronisk- z tych LEPSZYCH...które chciałyby podpisać jakiekolwiek nowe umowy z chociaż kiloma ze 130 gminami poradyskich........Gminy to jakoś przeboleją- zwyczajnie nie będa odławiać i problem bezdomnosci sam się rozwiąze w rowach itd....(i nie mówcie że przesadzam- tak było w mojej gminie gdzie mamy z koleżanką przytulisko, póki nie zaczęłyśmy pomagać...)

jakieś pomysły?? może ktos zna jakieś schroniska w woj. podlaskim, warm-maz, kuj-pom, mazowieckim....które mogyby ewentualnie pomóc?? może macie jakieś...mowiąc brzydko...znajomości?

Link to comment
Share on other sites

21 minut temu, kiyoshi napisał:

Na chwile obecną nie ma praktycznie żadnych chętnych okolicznych schronisk- z tych LEPSZYCH...które chciałyby podpisać jakiekolwiek nowe umowy z chociaż kiloma ze 130 gminami poradyskich........Gminy to jakoś przeboleją- zwyczajnie nie będa odławiać i problem bezdomnosci sam się rozwiąze w rowach itd....(i nie mówcie że przesadzam- tak było w mojej gminie gdzie mamy z koleżanką przytulisko, póki nie zaczęłyśmy pomagać...)

jakieś pomysły?? może ktos zna jakieś schroniska w woj. podlaskim, warm-maz, kuj-pom, mazowieckim....które mogyby ewentualnie pomóc?? może macie jakieś...mowiąc brzydko...znajomości?

Gmina Gródek podpisała umowę z   schroniskocyganowo.pl - psy odebrane z Radys (przed akcją) przebywają w Sejnach.

Białostockie schronisko raczej nie ma miejsc.

Link to comment
Share on other sites

Czy wiadomo już coś jakie jest oficjalne stanowisko organizacji które brały udział w interwencji?  Bo w sumie to bez ich apelu co dalej trudno coś radzić. Może przygotowują bazę danych,  może sprawdzają chipy psiaków? 

Byłam na Mondo Cane i PDZ i nic narazie nie znalazłam. Może źle szukam? 

Co z tego że ktoś pójdzie do gminy X z pomysłem a nawet gotową formą pomocy jeśli okaże się że organizatorzy a może i Sąd zdecydują inaczej. 

Czy Pani Beata też tam była? Super kobieta mówi szacunek ale brakuje mi info od uczestników akcji. 

Link to comment
Share on other sites

29 minut temu, uxmal napisał:

Czy wiadomo już coś jakie jest oficjalne stanowisko organizacji które brały udział w interwencji?  Bo w sumie to bez ich apelu co dalej trudno coś radzić. Może przygotowują bazę danych,  może sprawdzają chipy psiaków? 

Byłam na Mondo Cane i PDZ i nic narazie nie znalazłam. Może źle szukam? 

Co z tego że ktoś pójdzie do gminy X z pomysłem a nawet gotową formą pomocy jeśli okaże się że organizatorzy a może i Sąd zdecydują inaczej. 

Czy Pani Beata też tam była? Super kobieta mówi szacunek ale brakuje mi info od uczestników akcji. 

oficjalne info sa/będą podobno tylko na stronie Pogotowia dla Zwierząt.

ps. w jaki sposób organizatorzy lub sąd moga zadecydowac iaczej?  gminy teoretycznie zostają bez umów ...kto może za nich tutaj decydować? musza poszukac lepszych schronisk, a zwykle te lepsze są już pełne i nie chcą kolejnych gmin uwzględniać....Pani Beata próbuje szukać schronisk które się podejmą podpisania umów...tak żeby w razie "w" gmina nie została na lodzie (w sensie jej zwierzęta w przyszłości) LUB gdyby jednak Dworakowski wygrał, to jest szansa że niektóre chociaż gminy się na stałe przeniosą gdzie indziej.... Jej grupa wykonuje świetną prace....podziwiam ją bardzo <3

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...