Jump to content
Dogomania

Schronisko w Katowicach - POMÓŻMY IM ZNALEŹĆ DOMY !!! Ruszył wolontariat!


Recommended Posts

Dzięki za tekst. Jak będę miała numer, wrzucę Leo na stronę schroniska.

Dzwoniłam do schronu, ale mają awarię telefonu, niczego się nie dowiedziałan...

Dziękuję, będę bardzo wdzięczna za wszelkie informacje.

Tekst to taka trochę robocza wersja, więc wiadomo można coś niecoś zmienić tak żeby było dobrze.

Jak tylko będę miała info odnośnie opiekuna i jego nr tel. to biorę się za ogłoszenia.

Link to comment
Share on other sites

WAŻNA INFORMACJA!

Ponieważ mam teraz gorący okres w pracy, siedzę w robocie po 10-11 godzin i generalnie mam giga niedoczas życiowy, mogą być opóźnienia w realizowaniu wszystkich Waszych próśb. Pod koniec następnego tygodnia powinno już być spokojnie. Ale do tego czasu mam prośbę - jak już coś wrzucę na stronę, zmienię, podmienię - sprawdzajcie czy się gdzieś nie walnęłam i czy nie ma błędów. Wszelkie zmiany robię teraz w sekundowych chwilach wolnych, w biegu....

Link to comment
Share on other sites

Niestey sprawdził się czarny scenariusz, 'pan' postanowił nie czekać aż znajdziemy nowy dom, w sobotę 02.05.2015 oddał Leo do schroniska w Katowicach.

Dziewczyny piszę do Was z gorącą prośbą o jakiekolwiek informacje na temat Leo, teraz będzie na kwarantannie 2 tygodnie.

 

Leo został wyadoptowany przeze mnie rok temu, niestety wspaniały dom okazał się zbyt 'doskonały' dla Leo....Ja obecnie jestem za granicą, mam pod opieką drugiego psa w hotelu i nie mogłam tak po prostu zabrać Leo z dnia na dzień, zresztą w umowie było napisane, że w takiej sytuacji 'opiekunowie' albo trzymają psa do czasu znalezienie nowego domu albo płacą za hotel. Wykorzystując to, że nie ma mnie teraz w Polsce i że podjęcie kroków prawnych w celu wyegzekwowania warunków umowy będzie dla mnie trudne, 'pan' sprytnie wymigał się od zobowiązań oddając Leosia do schroniska, choć wiem, że ze schroniska przynajmniej nie ucieknie....

 

Zrobię wszystko co tylko będę mogła, aby pomóc w szukaniu nowego domu dla Leo.

Jeśli psiak będzie już miał przydzielonego wolontariusza to ja biorę na siebie ogłoszenia, mam teksty (ew. coś zmienię) i jakieś zdjęcia, potrzebny mi będzie tylko nr tel. do ogłoszeń.

Pomogę w zorg. wizyty pa i choćby finansowo w transporcie, oby tylko nie czekał długo na nowy dom....

 

Oto wątek Leo: http://www.dogomania.com/forum/topic/135485-pobawili-si%C4%99-mn%C4%85-i-wyrzucili-gdy-si%C4%99-znudzi%C5%82em-leo-straci%C5%82-ds-ii-raz-trafi%C5%82-do-schroniska/page-23

 

Ja oczywiście będę pisać. Myślicie że to dobry pomysł, aby zadzwonić do schroniska w sprawie Leo? Żeby wiedzieli, że ktoś się nim interesuje i chce pomóc w znalezieniu nowego domu?

Dziękuję z góry za wszelką pomoc.

Skontaktuj się ze mną na priv - nie może tak być, że właściciel się znudził i nie wykonuje zapisów w umowie adopcyjnej. Jeżeli nie ma wad prawnych, sprawdzę możliwości działania u radcy prawnego na mój koszt.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Collie jest już na wątku adopcyjnym fundacji Dr.Lucy na facebooku-SOS z Collie :) Dziękuję Pani Alino!
https://www.facebook.com/SOSzCollie

Witam - Oskar jest  na stronie SOS z collie, na fb w grupach adopcyjnych i zrobiłam mu ogloszenia na olx, alegratka, i chyba adopcjapsa. Na DG jest strona  http://www.dogomania.com/forum/topic/24330-owczarki-collie-w-potrzebie/page-59- proszę powiadamiajcie mnie o colinkach w schronisku. Mozna pisać na SOS z collie / FB/ https://www.facebook.com/SOSzCollie?ref=hl  - tu  musicie pisać na PW.  Zrobię co mogę aby pomóc znaleźć dom - zabranie na DT czy do hotelu niestety obecnie nie wchodzi w rachubę i nie ja o tym decyduję.

Link to comment
Share on other sites

Cioteczki i Wujaszkowie, potrzebujemy z Ewes Waszej pomocy i wsparcia. W schronisku mamy psiaka, który się okalecza. Nie potrafi poradzic sobie ze swoimi emocjami. Potrzebuje uwagi i opieki człowieka. Postanowiłyśmy z Ewes, że wyciagniemy go ze schroniska i podejmiemy próbę umieszczenia go w hoteliku oczywiscie z warunkami domowymi. Zapraszam Was wszystkich na jego wątek i mam nadzieję, że nas wspomożecie choćby samą obecnością i radą.

 

http://www.dogomania.com/forum/topic/142812-reks-zacz%C4%85%C5%82-si%C4%99-okalecza%C4%87-pilnie-szukamy-domu-cho%C4%87by-tymczasowego/

 

DSC04492.JPG

Link to comment
Share on other sites

Leo 292/15 również w domu ;)

jakieś szczegóły ? co to za dom ? poznali jego historie, że 2 razy ludzie go zawiedli ? 

Przemyślana decyzja?  Będzie wizyta pa ?

Przepraszam za tyle pytań  ale śledziłam jego losy od początku i bardzo ten psiak zapadł mi w serce. 

Link to comment
Share on other sites

jakieś szczegóły ? co to za dom ? poznali jego historie, że 2 razy ludzie go zawiedli ? 

Przemyślana decyzja?  Będzie wizyta pa ?

Przepraszam za tyle pytań  ale śledziłam jego losy od początku i bardzo ten psiak zapadł mi w serce. 

Sama za dużo nie wiem, jedna z wolontariuszek rozmawiała z ludźmi. Ja tylko widziałam, że zabierała go rodzina z nastoletnim synem. Zapytam dziewczynę, która z nimi rozmawiała o tych ludzi i jak tylko czegoś się dowiem dam znać ;)

Link to comment
Share on other sites

Właśnie dostałam od niej taką wiadomość "Cześć. Leo adoptowała taka młoda dziewczyna, która mieszka z tatą i bratem. Mieszkają w bloku. Wiedzą że Leo jest żywiołowym psiakiem i że trzeba z nim jeszcze pracować. Tylko, że wczoraj już po tym jak został adoptowany dzwoniła do mnie pani, która długo opiekowała się Leo w fundacji w Kielcach. Powiedziała mi trochę o tym jak się zachowywał w domu itp. i okazało się że jest całkiem inny niż przedstawili go właściciele kiedy go oddawali. Okazało się że w domu niszczy i że ma lęk separacyjny. Nie wiadomo czy w takim razie ta dziewczyna zdecyduje się nim zajmować. Jeśli tak to oczywiście będzie przeprowadzona wizyta po adopcyjna. Jutro będę do niej dzwoniła i zapytam jak sobie radzi. Wtedy będę mogła napisać więcej :)"

Emotikon wink

Link to comment
Share on other sites

Wpadłam na dogo tylko powiedzieć, że jeszcze żyję :P choć niebawem szaleństwo jakie mam w pracy chyba mnie wykończy :(

Jak dobrze pójdzie w piątek postaram się ogarnąć wszystkie zaległości i prośby. Proszę o jeszcze chwilę cierpliwości!

Link to comment
Share on other sites

Na stronie schroniska pojawił się kolejny cud;)
Jestem chyba uzależniona od przeglądania pojawiających się psiaków, smutno że aż tyle ich trafia do schronu...
Cud ma nr 300/15, tłuściutka sunia niewielkiego wzrostu. Wiem że co jakiś czas zawracam tu przysłowiową gitarę pytaniami o nowe psiaki... ale jak już jakaś psina mi wpadnie w oko to mam głód informacji;) czy sunia wychodzi już z kimś na spacerki? Jest w planach sterylizacja?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...