Jump to content
Dogomania

Schronisko w Katowicach - POMÓŻMY IM ZNALEŹĆ DOMY !!! Ruszył wolontariat!


Recommended Posts

[quote name='soboz4']zawsze tak robimy, choć nie zawsze się udaje, jak dostaniemy numer tatuażu to zaczniemy szukać[/QUOTE]

To od razu można spytać osobę która go znalazła : [URL="https://www.facebook.com/profile.php?id=100002685470167&hc_location=stream"]Michał Gach [/URL]

[URL]https://scontent-a-ams.xx.fbcdn.net/hphotos-ash3/q81/s720x720/1240392_408517455914433_18639364_n.jpg[/URL]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='soboz4']przeleciałam wszystkie maile od 12 lipca, nie otrzymaliśmy takiego maila, na wszystkie są odpowiedzi, ale tak czy inaczej zgłoś do pow.inspekt.wet.[/QUOTE]

Mam w wysłanych z 4 września. Nie chcę zgłaszać do inspektora, bo chcę tylko pomóc wykastrować jedną sunię, a nie robić kłopoty temu panu. To wkleję tutaj tego maila:


Dzień dobry!
Czy moglibyście pomóc w takiej sprawie?
Mój Tata ma od paru miesięcy ogródek działkowy w Katowicach (ogródki Relaks blisko dworca kolejowego) i poznał tam pana Henia, który jest bezdomny, mieszka na działkach i ma ok 9 psów. Niesterylizowanych. Szczeniaki mnożą się oczywiście, pan Henio twierdzi, że dla każdego znajduje dobry dom. Psy są zadbane, karmione nieźle, pan Henio codziennie objeżdża z wózkiem zaprzyjaźnione przedszkola i zbiera resztki. Pan Henio jest osobą zdecydowanie pozytywną. Jeszcze nigdy nie widziałam go pijanego i naprawdę o te psy w miarę możności dba. Od pół roku go przekonuję żeby się zgodził na sterylizację, odmawiał stanowczo, ale ostatnio powiedział, że jedną sunię by ewentualnie się zgodził. No i pytanie - czy macie może możliwość wysterylizowania gdzieś suczki? I czy ktoś by się podjął, za jakiś czas, rozmowy z panem Heniem na temat pozostałych psów? Ja jakoś jestem mało skuteczna, ale może jak z jedną się uda, to będzie łatwiej.
Pozdrawiam serdecznie!

No i podałam nr telefonu. Myślisz, że dałoby radę coś zrobić?

Link to comment
Share on other sites

Na pewno można ją wysterylizować przez schronisko (to Katowice???) mieliśmy już w schronisku takie sunie i potem wracała do opiekuna, oczywiście bezpłatnie wysterylizować!, Przyjdzie na parę dni do schroniska i wtedy, ale dobrze by było ją zaszczepić przed zabiegiem na kaszel kenelowy, pokryjemy koszt szczepienia i wtedy tylko na czas sterylki do schroniska, pogadam z biurem, myślę że nie odmówią pomocy w takiej sytuacji. Warunkiem jest parodniowy pobyt.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='soboz4']Na pewno można ją wysterylizować przez schronisko (to Katowice???) mieliśmy już w schronisku takie sunie i potem wracała do opiekuna, oczywiście bezpłatnie wysterylizować!, Przyjdzie na parę dni do schroniska i wtedy, ale dobrze by było ją zaszczepić przed zabiegiem na kaszel kenelowy, pokryjemy koszt szczepienia i wtedy tylko na czas sterylki do schroniska, pogadam z biurem, myślę że nie odmówią pomocy w takiej sytuacji. Warunkiem jest parodniowy pobyt.[/QUOTE]

Dzięki wielkie! To po pertraktuję z tym Panem jeszcze, co on na to. Tak, to Katowice.

Link to comment
Share on other sites

Rozmawiałam w sprawie suki, może zostać wysterylizowana w schrosiku w Katowicach, muszę wiedzieć jakiej jest wielkości i ile ma lat, jednakże musimy ją potem wykupić - 42 zł, ale trudno, mam nadzieję że jak się zbierzemy wszyscy po 2 zł to nazbieramy, bo z fundacyjnych nie bedę mogła tego zrobić. Jestem trochę zawiedziona, ale 42 zł damy radę uzbierać, ja na pewno dołożę 5 zł

Link to comment
Share on other sites

Przepraszam, że nie psie, ale to może jedyna przyjemność, którą ta dziewczynka może zaznać (27 października ma urodzinki):

[URL]http://walczymyozycieszymka-olkamk.blogspot.com/2013/09/akcja-dla-oliwkii_22.html[/URL]

Akcja dla OLIWKII
Kochani!
Ruszamy z urodzinową, karteczkową akcją dla Oliwii u której 6. września 2012 roku zdiagnozowano białaczkę. 27. Października Mała skończy 6 lat, więc proszę Was o wysyłanie pocztówek urodzinowych. Kolorowych, bajecznych, wesołych!

Tak niewiele potrzeba, aby sprawić radość i zobaczyć na jej twarzyczce wielki uśmiech chociaż przez chwilę...
(Oliwia uwielbia lalki "MONSTER" i wszystko co z nimi związane:))

Adres:
Oliwia Gandecka
ul.M.C.Skłodowskiej 11/26
65-001 Zielona Góra

Dla Was to mała rzecz, a dla Oliwci wielki prezent i poczucie, że przecież nie jest sama!
Z góry dziękujemy

Link to comment
Share on other sites

Zapraszam na bazarek na nasze psiaki :)
Tym razem tylko jeden przedmiot - ale za to jaki :D
Podnoście bazarek wysoko do góry - bardzo proszę :)

[url]http://www.dogomania.pl/forum/threads/247559-OLBRZYMIE-legowisko-dla-psa-naprawd%C4%99-warto!!-Na-Przystanek-Schronisko-do-14-10-13?p=21371391#post21371391[/url]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='madzia.uje93']Mam pytanie odnośnie Jerrego(109/13) bo albo jestem ślepa albo psiak wgl "nie istnieje", nie ma albumu na picaso, nie ma go na stronie schroniska, jego wątek na dogo umarł, a psiak dzisiaj biegała na wybiegu z Sansą...O co chodzi? Kto Go ściągnął ze strony lub usuną album na picaso?[/QUOTE]Na stronie schroniska jest, ale z nowym numerem (był wyadoptowany i wrócił) - 888/13.

Link to comment
Share on other sites

Nowy opis dla Carli:

Carla to suczka w typie grzywacza chińskiego, odebrana z pseudohodowli, razem z dwiema innymi.

Capinia Skrzat, ur. 18-08-2009 r., odrobaczana była 13-08-2012 r., zaszczepiona na choroby zakaźne 13-11-2009 r., niestety nie była nigdy szczepiona na wściekliznę. Jest zaszczepiona i odrobaczona, ma zostać wysterylizowana w przeciągu 10 dni (razem z czyszczeniem ząbków), pozostaje jej jedynie szczepienie p.wściekliznie, które będzie zrobione jak tylko pozwoli weterynarz. Przy adopcji wskazane jest pokrycie części kosztów zabiegów weterynaryjnych.

Waży 2,25 kg. Ma zamiany skórne, jej skóra wymaga intensywnego kremowania, była mocno zaniedbana.
Suczki nie wychodziły z domu i nie wiedzą co to spacery. Ale Carla w miarę odważnie chodzi na smyczy, ładnie załatwia się na dworze, ale przy długiej przerwie powyżej 9 godzin zdarza się jej nie wytrzymać z potrzebą.

Przepięknie bawi się sama goniąc swój ogonek i reaguje na imię Carla. Ładnie przybiega na mizianki, coraz bardziej otwiera się na człowieka, pokazuje brzuszek, rozdaje buziaczki noskiem. Śpi w łóżku, jest zmarzluchem i lubi być przykryta.

Suczka toleruje inne psy, ale preferowany będzie dom, w którym będzie mogła być jedynym psem, gdyż trzeba jej poświęcić sporo czasu i miłości. Sunia ma lęk separacyjny, gdy opiekunka znika jej z oczu szczeka. Jest w trakcie nauki pozostawania samej w domu, ale na razie bez rezultatu.

Carla to sunia po przejściach i na pewno wymaga intensywniejszej pracy i wiele spokoju i miłości, dlatego prosimy o przemyślaną decyzję, szczególnie że grzywacze należą do ras bardzo wrażliwych psychicznie, oraz wymagających wiedzy na temat ich pielęgnacji.

Kontakt w sprawie adopcji (po godzinie 17:00!): Bożena Sobieszek: 503-364-290; [email][email protected][/email]

jeżeli można to proszę o zmianę zdjęcia:

może na to???

[IMG]https://lh4.googleusercontent.com/-176Q0WdC97w/Uk3FHUrxn7I/AAAAAAADWnQ/JyFlPw9SB48/s640/DSC_0539.JPG[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

Zapraszam do Atosa :)[URL="http://www.dogomania.pl/forum/threads/247660-Atos-psiak-w-typie-ONka-czy-zdo%C5%82a-znale%C5%BA%C4%87-dom-przed-zim%C4%85?p=21384500#post21384500"]

http://www.dogomania.pl/forum/threads/247660-Atos-psiak-w-typie-ONka-czy-zdo%C5%82a-znale%C5%BA%C4%87-dom-przed-zim%C4%85?p=21384500#post21384500[/URL]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...