Jump to content
Dogomania

Schronisko w Katowicach - POMÓŻMY IM ZNALEŹĆ DOMY !!! Ruszył wolontariat!


Recommended Posts

[quote name='KAT2707']Tak, kot jest z Katowic. Nie mam FB, a namiary na te osoby posiadasz?
Dziękuję za szybką odpowiedź, zaraz poszukam kontaktu do Kociej Chatki i Kociej Przystani, bo z białaskiem jest bardzo źle[/QUOTE]

Z Kociej Przystani na ich stronie są podane takie numery :
Kontakt:
Basia 535-156-379
Marta 694-168-129

Kocia Chatka
Teresa 602 408 901
Piotr 501 245 892

Może będą mogli jakoś pomóc

Link to comment
Share on other sites

Dziś kupiliśmy jedno posłanie dla psów, z trochę innego plastyku, ale tańsze o 10 zł, zobaczymy jak się sprawdzi. Niestety tylko jedno, na więcej nam nie starczy, sporo psów jest ostatnio w leczeniu...

Za to radość psa, jak dostał posłanie do boksu była ogromna, to wzruszające, jak od razu psy kokoszą się na legowisku

Więcej zdjęć (dziś te ostatnie zdjęcia - z czerwonym posłaniem):

[url]https://picasaweb.google.com/118380588009733343934/26092013PosAnia?noredirect=1#[/url]

[IMG]https://scontent-b-ams.xx.fbcdn.net/hphotos-prn2/q77/s720x720/1395331_633613986658930_130998942_n.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

Misia - biedna, mała, trzęsąca się kupka strachu na cito szuka domu tymczasowego!

To już standard.

Do schroniska przyprowadzono maleńką 5 kg sunieczkę, dlaczego? Jej opiekun odszedł, miał 86 lat, a ona zaledwie 3…

Żyła sobie spokojnie, była szczęśliwa i zadbana, chodziła bez smyczy, nigdy nic nie zniszczyła, w stosunku do ludzi była bardzo łagodna, lubiła dzieci.

Niestety rodzina nie chciała pieska, i sunia trafiła do schroniska. Sunia maleńka, ma zaledwie 27 -30 cm w kłębie, śliczna i cicha. Jej życie runęło i świat się dla niej skończył. Warunki w schronisku, ogrom psów, obcy zapach, ciągłe szczekanie, ale przede wszystkim brak człowiek spowodowały, że wycofała się tak bardzo, że nie podchodzi do ludzi, ucieka, trzęsie się.

Żeby zrobić jej zdjęcie przy nodze, dla porównania wielkości, koleżanka musiała przesuwać się po 10 cm w jej stronę, sunia woli być od człowieka na całą odległość smyczy, oczywiście o jedzeniu przysmaków nie ma mowy.

Pomimo, że wiemy jak ma na imię (Miśka!) nie reaguje na wołanie, czasami obejrzy się za psem, lub zastrzyże uszami na cmoknięcie. Każdy następny dzień w schronisku pogłębia jej stan, a była normalnym wesołym pieskiem.

Dlatego bardzo prosimy o dom tymczasowy dla niej! Może być z psem, może być z kotem, może być z dzieckiem w wieku szkolnym. Byle był cierpliwy i kochający, żeby sunia wróciła znowu do świata żywych, żeby tak nie cierpiała po starcie opiekuna…

Fundacja Przystanek schronisko pokryje koszty jej utrzymania i ewentualnego leczenia, choć na dzień dzisiejszy sunia jest zdrowa, ale może się zdarzyć że zacznie kaszleć, bo większość psów przechodzi w naszym schronisku kaszel kenelowy.

Sunieczka ma aktualne szczepienia, jest odrobaczona.

Kontakt w sprawie domu tymczasowego albo stałego dla Misi (944/13):
Bożena Sobieszek: 503-364-290, [EMAIL="[email protected]"][email protected][/EMAIL]

[url]https://picasaweb.google.com/118380588009733343934/Misia944133Lata5Kg27Cm28092013R?noredirect=1[/url]

[IMG]https://scontent-b-ams.xx.fbcdn.net/hphotos-prn2/q71/s720x720/1381648_669629126404676_1575128494_n.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Bjuta']Macie może jakiegoś jamnika? Jest chętny, dobry dom w okolicach Rybnika.[/QUOTE]
Jak nie ma w Katowicach to na tym wątku są jamniczki w potrzebie a jest ich sporo.
[url]http://www.dogomania.pl/forum/threads/173573-Jamniki-i-jamnikowate-w-potrzebie-z-ca%C5%82ej-Polski-!!!!!!/page327[/url]

Link to comment
Share on other sites

W sobotę się o niego pytałam, bo akurat mój podopieczny został adoptowany i chciałam z nim wyjść, ale dostałam informację, że już dostał opiekuna. Potem go widziałam na spacerku to. Rzeczywiście ADHD to on ma, raz wyrwał się z obroży, ale na szczęście dało się go w miarę szybko złapać. Jego opiekun chyba nie ma tutaj konta, więc wątku raczej prędko nie będzie...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='pela112']W sobotę się o niego pytałam, bo akurat mój podopieczny został adoptowany i chciałam z nim wyjść, ale dostałam informację, że już dostał opiekuna. Potem go widziałam na spacerku to. Rzeczywiście ADHD to on ma, raz wyrwał się z obroży, ale na szczęście dało się go w miarę szybko złapać. Jego opiekun chyba nie ma tutaj konta, więc wątku raczej prędko nie będzie...[/QUOTE]

Właśnie, Shaggy wykorzysta każdy moment, żeby zwiać z boksu a potem zapiera się z całych sił (a tych mu nie brakuje) przed powrotem...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='maciaszek']Widzę, że PON (Kosma) wyszedł na wolontariat. Wiecie może czy udało się schronisku namierzyć hodowlę, z której pochodzi? Psiak ma w uchu tatuaż.[/QUOTE]

tak tak wyszedł, wykąpaliśmy go, obcięliśmy dredy na dupie(biedak aż odparzone jajka miał), nad oczami troszkę... tatuaż Bożena dzisiaj fotografowała, ale rozmawiałam z Panią Anią i podobno psiak jest z Przemyśla, ale był wystawiany w Rudzie Śląskiej? jakoś tak... mają się jeszcze kontaktować ze związkiem kynologicznym

[quote name='Dorin91']Jeśli się nie udało Wam przez Związek tego psa zindetyfikować to podeślijcie mi na PW nr tatuażu, wyślę go na PONie forum, może ktoś go skojarzy :) Wy go obcinaliście?[/QUOTE]

dzięki, soboz pewno podeśle :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...