Jump to content
Dogomania

Maleństwa ze schronu błagają o ratunek...


ewu

Recommended Posts

20 godzin temu, kiyoshi napisał:

Basiu- dlaczego nie możecie tej suni zrobić  zdjęcia rtg?

Basia wczesniej nie miała dostepu do tych informacji, a szkoda, bo był ponoć dom zainteresowany jej adopcja i zrezygnował ze względu ma strach przed tym, że sunia przestanie z czasem chodzić, skoro początkowo była podania przyczyna niechodzenia jako neurologiczna. sunia sliczna, dla mnie bardzo adopcyjna. uwielbiam miodowookie psiaki.

Co do psa z wyłysieniami, to moga powstac ze stresu lub zaburzenia czynności tarczycy. Pies jest sliczny, więc mysle, że warto zrobic badanie krwi. powód moze być łatwy do usunięcia po zaopiekowaniu psa, a tak jest bez szans w schronisku.

Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, Jaaga napisał:

Basia wczesniej nie miała dostepu do tych informacji, a szkoda, bo był ponoć dom zainteresowany jej adopcja i zrezygnował ze względu ma strach przed tym, że sunia przestanie z czasem chodzić, skoro początkowo była podania przyczyna niechodzenia jako neurologiczna. sunia sliczna, dla mnie bardzo adopcyjna. uwielbiam miodowookie psiaki.

Co do psa z wyłysieniami, to moga powstac ze stresu lub zaburzenia czynności tarczycy. Pies jest sliczny, więc mysle, że warto zrobic badanie krwi. powód moze być łatwy do usunięcia po zaopiekowaniu psa, a tak jest bez szans w schronisku.

Przekażemy Pani z Mikołowa informacje i badania Wiary. Alfik to ewidentnie domowy pies. Schronisko go przerasta, nie ma szans na wyzdrowienie dopóki tu będzie. Wg mnie to tak jak pisze Jagna stres albo tarczyca. 

 

Link to comment
Share on other sites

2 godziny temu, ewu napisał:

Aż tak się nie lysieje od pcheł. Wg mnie to może być tarczyca albo stres. 

Dwa lata temu miałam przypadek bezdomnego psa, który od pcheł dostał atopowego zapalenia skóry. Wyłysiał w dobę, jednego dnia cały zad, a drugiego prawie cały - właśnie wyglądało to podobnie, jak tutaj. Mam gdzieś zdjęcia i filmik, musiałabym odszukać. Ale nie upieram się, może być to i inna przyczyna (i prawdopodobnie tak jest), ja tylko dzielę się swoim doświadczeniem.

Pewne jest, że psina pilnie potrzebuje wizyty u dobrego weterynarza i pomocy. Przepraszam, ale niestety ja nie mogę mu pomóc :(

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Elu dziękuję bardzo za pomoc .Alfik dzisiaj był u gromera. Jest  wykąpany, ostrzyżony ,pachnący .

Siedzi teraz w schoniskowej kuchni ale nie może tam zostać na dłużej .

To psi ideał , był bardzo grzeczny ,zna komendy,pięknie chodzim na smyczy, w aucie bez problemu . Fryzjerka twierdzi że wylysienia są skutkiem zaniedbania ale krew i tak trzeba zbadać .

Czy mogę prosić o ogłoszenia  dla biedaka ?

Link to comment
Share on other sites

1 minutę temu, Tyśka) napisał:

Alfik jest w moim typie. Prześliczny, ujmujący. Przypomina mi tomaszowskiego Murzynka-Gucia, który szczęśliwie żyje od 4lat w Katowicach. Mam ogromną nadzieję, że uda mu się pomóc. Może go ogłosić z prośbą o DT?

Bardzo proszę.

On ma okolo 7 lat, tak go dzisiaj oceniono. Jest zaszczepiony ,ostatnio  odrobaczony, zaczipowany. To mały ,drobny. psiak . Alfik lubi inne psy, kocha ludzi.

Link to comment
Share on other sites

25 minut temu, Tyśka) napisał:

Alfik jest w moim typie. Prześliczny, ujmujący. Przypomina mi tomaszowskiego Murzynka-Gucia, który szczęśliwie żyje od 4lat w Katowicach. Mam ogromną nadzieję, że uda mu się pomóc. Może go ogłosić z prośbą o DT?

Mnie też zachwycił, niestety nie mogę sobie pozwolić na trzeciego psa. 

Link to comment
Share on other sites

21 godzin temu, Tyśka) napisał:

Alfik jest w moim typie. Prześliczny, ujmujący. Przypomina mi tomaszowskiego Murzynka-Gucia, który szczęśliwie żyje od 4lat w Katowicach. Mam ogromną nadzieję, że uda mu się pomóc. Może go ogłosić z prośbą o DT?

Tysia a nie możesz Alfika wziąć na DT? Tęsknisz za psiaczkiem.Może mu uratujesz życie.Jest niewielki a więc niekłopotliwy nawet w podróży do domciu.Byśmy jakoś pomogli go utrzymać.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

32 minuty temu, Anula napisał:

Tysia a nie możesz Alfika wziąć na DT? Tęsknisz za psiaczkiem.Może mu uratujesz życie.Jest niewielki a więc niekłopotliwy nawet w podróży do domciu.Byśmy jakoś pomogli go utrzymać.

Kiedy tylko będziemy mogli dać jakiemuś psiakowi DTto skontaktujemy się z ewu... Na ten moment mogę tylko ogłaszać psiaki, bardzo mi przykro... :( 

Alfik na olx: https://www.olx.pl/oferta/poczciwina-ktoremu-zawalilo-sie-zycie-powoli-umiera-w-schronisku-CID103-IDHhOpp.html

I na fejsbuku: https://www.facebook.com/groups/1158918904134109/permalink/5278334655525826/

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

18 godzin temu, Marysia R. napisał:

A czy ten psiaczek jest wykastrowany? Takie łysienie zdarza się niestety również z powodu zaburzeń hormonalnych przy nowotworze jąder...

Nie jest i teraz to się przeraziłam bo ma malutki guzek kolo jąder. Ma być usuniety przy kastracji. Alfik jest teraz u weteynarza. 

Link to comment
Share on other sites

33 minuty temu, ewu napisał:

Nie jest i teraz to się przeraziłam bo ma malutki guzek kolo jąder. Ma być usuniety przy kastracji. Alfik jest teraz u weteynarza. 

Wet na pewno go dokładnie obejrzy i pewnie będzie w stanie zdiagnozować przyczynę, albo zaleci dodatkowe badania. Trzymam kciuki, żeby nie było to nic poważnego :)

Link to comment
Share on other sites

4 godziny temu, Marysia R. napisał:

Wet na pewno go dokładnie obejrzy i pewnie będzie w stanie zdiagnozować przyczynę, albo zaleci dodatkowe badania. Trzymam kciuki, żeby nie było to nic poważnego :)

Alfik ma szmery  w serduszku. Podejrzewają tarczycę.

Po Alfika ustawia się kolejka :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...