Jump to content
Dogomania

Maleństwa ze schronu błagają o ratunek...


ewu

Recommended Posts

Najpierw tak sobie siedziałam z nosem w drzwiach, ignorując zarówno parówki, jak i kobietę trzymajacą smycz

 

14slrm.jpg

14dmybk.jpg

 

a potem usiadłam po ludzku bo ile mozna na podlodze

 

5p0eio.jpg

i1g1hg.jpg

 

 

Na koncu siedzialysmy juz na sasiednich siedzeniach i zostalam liznieta po gebie, co odebralam jako podziekowanie, choc calą podroz czulam sie ignorowana :loveu:

Sunia miala naprawde duzo przezyc tego dnia.

Oj miała...

Dałam jej dwie krótkie smycze ,żeby  na spacerze była przypięta i do szelek i do obroży. W samochodzie Dziewczyny przypięły smycze do szelek i do pasów dla bezpieczeństwa psiaków.

Bardzo trudno wsiadać i wysiadać z pociągu a z przestraszonym psem to wręcz niebezpieczne.

Link to comment
Share on other sites

Wczoraj miałyśmy z danyww zabawne zdarzenie.:

Do samochodu Danusi zapakowałyśy 6 psiaków.

Tylko dwa były w transporterach bo reszta była za duża.

Łatka natychmiast z nerwów zrobiła w transporterze ogromną, śmierdzącą kooppę.....

Pieski też nie pachniały fiołkami, generalnie komora gazowa...

Dwa psiaki w bagażniku ( siedzenie położone więc było je widać), jeden też zasilił bagażnik kooponem:), dwa w transporterach na siedzeniu(Sonia walczyła i piszczała okropnie...), Dipsy-Sonia na tylnym siedzeniu trzymana przeze mnie za obrożę i Bil po pod moimi nogami z głową na moich kolanach.

Oczywiście z emocji nie zapięłam pasa....Odjechałyśmy ze schroniska i wtedy zatrzymał nas patrol policyjny- mój niezapięty pas był powodem...

Zamarłyśmy, Danusia nieco więcej uchyliła okno ale niewiele w obawie przed ucieczką jakiegoś psa...

Policjant zajrzał do środka , wciągnął powietrze i zszokowany wydusił:"pasy... proszę zamknąć okno i jechać..." :grin: :grin: :grin:

Link to comment
Share on other sites

Elu  zrobiłyśmy co się dało, przy takiej sierści jak u Łatki niewiele mogłyśmy mając mało czasu i 6 psów do wykąpania,

Pupa odparzona, Danusia wycięła sierść.

Basiu ja wiem , Pati jest po prostu bardzo zaniedbana, ma wyłysienia, odpadaja jej kawalki siersci razem ze skórą, nie da sie zadbac o psiaka po wyciagnieciu ze schroniska na szybko i przy takiej liczbie zabieranych psiakow, juz nie mowiac o tym ,ze to bedzie dluzsze leczenie ewentualnie pielegnacja.
Bardzo jest mi jej zal, musiala strasznie cierpiec,.
Jeszcze raz dziekuje za to ,ze ja i inne bidy zabralyscie.

Link to comment
Share on other sites

Wczoraj miałyśmy z danyww zabawne zdarzenie.:

Do samochodu Danusi zapakowałyśy 6 psiaków.

Tylko dwa były w transporterach bo reszta była za duża.

Łatka natychmiast z nerwów zrobiła w transporterze ogromną, śmierdzącą kooppę.....

Pieski też nie pachniały fiołkami, generalnie komora gazowa...

Dwa psiaki w bagażniku ( siedzenie położone więc było je widać), jeden też zasilił bagażnik kooponem:), dwa w transporterach na siedzeniu(Sonia walczyła i piszczała okropnie...), Dipsy-Sonia na tylnym siedzeniu trzymana przeze mnie za obrożę i Bil po pod moimi nogami z głową na moich kolanach.

Oczywiście z emocji nie zapięłam pasa....Odjechałyśmy ze schroniska i wtedy zatrzymał nas patrol policyjny- mój niezapięty pas był powodem...

Zamarłyśmy, Danusia nieco więcej uchyliła okno ale niewiele w obawie przed ucieczką jakiegoś psa...

Policjant zajrzał do środka , wciągnął powietrze i zszokowany wydusił:"pasy... proszę zamknąć okno i jechać..." :grin: :grin: :grin:

Anegdota doskonala :)

Link to comment
Share on other sites

Basiu ja wiem , Pati jest po prostu bardzo zaniedbana, ma wyłysienia, odpadaja jej kawalki siersci razem ze skórą, nie da sie zadbac o psiaka po wyciagnieciu ze schroniska na szybko i przy takiej liczbie zabieranych psiakow, juz nie mowiac o tym ,ze to bedzie dluzsze leczenie ewentualnie pielegnacja.
Bardzo jest mi jej zal, musiala strasznie cierpiec,.
Jeszcze raz dziekuje za to ,ze ja i inne bidy zabralyscie.

To ja Wam dziękuję :)Łatka była tam  bardzo długo, bardzo się wycierpiała:(

Gdyby nie łańcuszek dobrych dusz  psiaki nie dostałyby szansy na normalne życie.

Link to comment
Share on other sites

Ori jest cudowny. Jest zaskakująco "normalny" jak na psa po przejściach. Blogość na pysiu jak się przytula jest nie do opisania. Przestał już "wdychać" jedzenie, więc rano swoją porcję dostał normalnie z miski.

 

kochany maluszek - kcd wyprzytulaj go też ode mnie  :calus:

mimo, że tak krótko z nim przebywałam, to tęsknię za jego przytulasami ..

Link to comment
Share on other sites

Elu dopiero jak ją zabierałyśmy okazało się,że to suczka, latami uważana była za psa....

 

 

Teraz Karelka ma wspaniałe jedzenie , super lokum, psie towarzystwo , spacery, gonitwy na trawie, zabawy i dobrych Ludzi , którzy o nią dbają i rozpieszczają.

Cudowny prezent dla Karelki na Święta...:)

Link to comment
Share on other sites

Teraz Karelka jest nareszcie szczęśliwa.Mam masę fotek z dt, poślę elik przy okazji.

Piękna sunia. Jaka musiała być śliczna, gdy była młoda.

 

Elu dopiero jak ją zabierałyśmy okazało się,że to suczka, latami uważana była za psa....

Nie miała rujki ? Nigdy nie zaszła w ciążę ? Aż trudno uwierzyć, że w schronie nie wiedziano jakiej jest płci.

Tak właśnie dochodzi do niepotrzebnych ciąż w schronach :pissed:  Biedne sunie :(

Link to comment
Share on other sites

Piękna sunia. Jaka musiała być śliczna, gdy była młoda.

 

Nie miała rujki ? Nigdy nie zaszła w ciążę ? Aż trudno uwierzyć, że w schronie nie wiedziano jakiej jest płci.

Tak właśnie dochodzi do niepotrzebnych ciąż w schronach :pissed:  Biedne sunie :(

Ona była wysterylizowana...

Link to comment
Share on other sites

Wiadomosci po wizycie w lecznicy wet .Łatki/ Pati

 

Pati wazy 12,10 kg.

Miala robione pełne USG jamy brzusznej, nie jest wysterylizowana, na pewno rodziła, ma przepuklinę do operacji przy zabiegu sterylizacji stąd ten guz.

 

Niestety sunia ma ropne zapalenie calej skóry, zalecony Augumentin 2x 1/2 tabl i kapiele w Manusanie, pobrane zeskrobiny do badania, wynik za kilka dni.

 

Ma tez swierzb w uszach, widać jak sie poruszaly paskudztwa, zalecony Olidermyl.

Dostala tez tabletki na odrobaczenie.

Pati pobrano krew na morfologię z rozmazem.

Została tez zaszczepiona przeciwko wsciekliźnie i chorobom wirusowym.

Obcieto jej pazurki.

Pati ze wzgledu na chorobę skory najwczesnie bedzie mogla byc sterylizowana 9 grudnia 2014 r.

 

Sunia jest bardzo spokojna, grzeczna i wszystkie zabiegi wokol siebie znosi z wielka cierpliwością.
Myślę,ze jak na jednego psa to wystarczy

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...