Jump to content
Dogomania

TOLA- 8 miesięczna sunia ocalona z Olkusza ma dom! :)


Ellig

Recommended Posts

Tola miała dzisiaj ponownie płukane uszka. Nadal ten syf na końcu ucha jest za suchy, żeby go móc bez szkody dla niej wydobyć:-( Potrzeba kilku dni podawania leku, kórego akurat w lecznicy zabrakło, żeby można było do końca rozprawić się z tym problemem. Jutro rano dzwonię do Pani Simony z pytaniem, czy jutrzejsza adopcja dojdzie do skutku. W umwie będzie zawarty punkt, że sunia musi dokończyć leczenie i musimy dostać na to dokumenty. Dzisiaj zapłaciłam za Tolę 20 zł. Rachunek był wyższy, bo aż 120 zł, ale to z powodu naszej nowej podopiecznej, której wątek założymy jutro i napiszemy więcej. Dzisiaj tylko zdradzę, że jest mniejsza od Toli, choć umaszczenie ma podobne, ale sieść puchata i lekko kręcona. Suniczka miala być młodziutka, ale po jej odebraniu i zawiezieniu do weta okazała się mieć 5-6 lat. Od razu miała pobraną krew, zostala wstępnie zbadana - przy sterylce będzie musiala mieć czyszczone ząbki, bo kamień straszny. Potem j wykąpałam, bo śmierdziala tak, że ciężko było z nią jechać samochodem. waży 10 kg, ale jest masakrycxznie chuda, czego nei widać bo ma puchatą sierść. W czasie kąpieli bałam się, że kostki przetną skórę:-( Biduś kochany, zmęczony, oszołomiony, ale bardzo lgnący do ręki, do dotyku...

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 164
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='dawid9t']Wita,prosilbym o numer konta Toli,chciałbym jakos pomoc w jej leczeniu.pozdrawiam[/QUOTE]

Dawid9t, bardzo serdecznie dziękujemy. Musisz jednak wiedzieć, że Tola w dniu dzisiejszym pojechala do swojego domku:-) Pozostawiła po sobie rozdarte serca i wielki dług:-) Jeszcze dzisiaj kupilam suni specjalny lek do uszu, który powinien przyspieszayć leczenie. To Pasatex, który niestety kosztuje sporo, bo aż 60 zl. Chcialyśmy jednak wyposażyć sunię na nową drogę życiawe wszystko, czego potrzebuje. Za kilka dni ma znowu kontrolę u weta i prawdopodobnie przyjedzie do kliniki, w której cały czas była leczona:-)


Tola dostala dzisiaj totalnego fisia i ganiala tak, że ciężko ją było ogarnąć. Nie wystraszyło to jednak jej nowych opiekunek, które twardo chciały ją zabierać do domu:-) Wybaczcie, że dzisiaj nie wgram zdjęć, ale mam bardzo pilną pracę do skończenia na jutro i zaraz się z ato zabieram. Zdjęcia będą jutro, obiecuję:-)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Mattilu']Powodzenia Tolu! I link do nowej podopiecznej prosimy...[/QUOTE]

Bardzo proszę:-) Zapraszamy do Kaji:-) Mam też dla Ciebie specjalne zdjęcia Pani żółwicy, ale wgram wieczorem:-) [URL]http://www.dogomania.pl/forum/threads/253676-Kaja-wystraszona-sunia-ze-schroniska-w-Nowodworach-bezpieczna-w-DT-uczy-się-ufać[/URL]

Link to comment
Share on other sites

Rozmawiałam z Panią Simoną:-) Jak mów, jest prawie super. To prawie z powodu wielkiej złości kotki Kropki na intruza. Kociczce nie podoba się, że jakiś pies zakłóca ich spokój i kilka razy doszło do scysji. Za jedną kotką leci druga i narazie trzeba towarzystwo dyscyplinować wodą w sprayu. Działa natychmiast.Tola wspaniale reaguje na komendy, po spacerze sama doprowadzila Panią do bramki i trącała ją noskiem. Pierwsza scysja z kotkami była przy jedzeniu. Tola bezceremonialnie podeszła do ich misek, a to wywolało wściekłość. Dwa koty rzuciły się na Tolę, która zaczęła na nie warczeć ze strachu. Szybko zostały rozdzielone i był spokój. Teraz Tola omija koty, a one jeszcze nie odpuszczają do końca. Kolejna scysja była przy bramie po powrocier ze spaceru. Kotki uznały, że Toli nie wpuszczą i ruszyły na nią. Właściwie to Kropka, a druga kotka ruszyła solidarnie za nią. Pani złapala Tolę na ręce i jakoś odwolala kotki. Trzecia kociczka Daisy poszła z nimi na spacer i całą drogę popłakiwała skarżąc się, choć normalnie nie komunikuje się. Poradziłam Pani, żeby zostawiała Tolę z jakims gryzakiem i dopieścila kotki, żeby się z tego nie zrobiła zla relacja między nimi. Pani powiedziała, że pójdzie dzisiaj do weta po coś uspokajającego dla kotek (kocią mietkę) i że będzie pracować, bo Tola jest cudowną sunią i w życiu jej nie odda:-) Ja mam filmik i zdjęcia z wczoraj, ale wgram jutro albo dzisiaj wieczorem.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ewa Marta']Bardzo proszę:-) Zapraszamy do Kaji:-) Mam też dla Ciebie specjalne zdjęcia Pani żółwicy, ale wgram wieczorem:-) [URL]http://www.dogomania.pl/forum/threads/253676-Kaja-wystraszona-sunia-ze-schroniska-w-Nowodworach-bezpieczna-w-DT-uczy-się-ufać[/URL][/QUOTE]

A o Pikusiu to już się nie pamięta? :megagrin::megagrin::megagrin::megagrin::megagrin:

Toleńko szerokiej drogi w nowym życiu :)

Link to comment
Share on other sites

Tola w swoim domku:) Zdjecia pani Simony.

[IMG]http://www.iv.pl/images/36713191735021482650.jpg[/IMG]

[IMG]http://www.iv.pl/images/46229580734131236838.jpg[/IMG]

[IMG]http://www.iv.pl/images/77712887544154075274.jpg[/IMG]

[IMG]http://www.iv.pl/images/76692747496319800107.jpg[/IMG]

[IMG]http://www.iv.pl/images/26930646291690140406.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Nutusia']O kurczaczki, nasza Ika też idzie do DS w "kocie gniazdo"... Z naszą Helenką się ignorują i mam nadzieję, że tamte koteczki też będą takie uprzejme i nie napadną na Ikersona ;)[/QUOTE]Tego Wam życzę, bo Tolka przez najbliższe dni będzie miała ciężko...

[quote name='Isadora7']A o Pikusiu to już się nie pamięta? :megagrin::megagrin::megagrin::megagrin::megagrin:

Toleńko szerokiej drogi w nowym życiu :)[/QUOTE]
Oczywiście, że się pamięta i też będzie specjalne zdjęcie dla Ciebie, ale wieczorem:-) Pikuś odetchnie w końcu, bo Tola już naprawdę przeginała w zabawach z nim. Wczoraj nie dała mu wskoczyć na płot, tylko go zrzucała i wydurniała się. A ta sierotka kładł się i pozwalal ze sobą robić wszystko.
[quote name='Ellig']Tola w swoim domku:) Zdjecia pani Simony.


[/QUOTE]
Cudne Eluś:-) Zapomniałam napisać, że Tola pozostanie Tolą:-) Poznała się już z sunią sąsiadką Tosią i o dziwo tamta bez problemu wpuściła ja do siebie i bawiły się, a różnie podobno z tym bywało;-)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ewa Marta']Bardzo proszę:-) Zapraszamy do Kaji:-) Mam też dla Ciebie specjalne zdjęcia Pani żółwicy, ale wgram wieczorem:-) [URL]http://www.dogomania.pl/forum/threads/253676-Kaja-wystraszona-sunia-ze-schroniska-w-Nowodworach-bezpieczna-w-DT-uczy-się-ufać[/URL][/QUOTE]

[quote name='Mattilu']A wateczek nowej podopiecznej?[/QUOTE]

Oj Coicoi Mattilu, brakuje Ci czasu na czytanie wątku:-) Podałam wyżej, jeszcze raz kopiuję swój post powyżej:-) Czeka tam na Ciebie Pani żółwica!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Nutusia']No, skoro Tola była taka niedobra dla Pikusia, to teraz kocice biorą za niego odwet ;) I dobrze, bo im też by powchodziła na łebki ;)[/QUOTE]

Tola jest tym bardzo zaskoczona, ale szybko się uczy i nie podchodzi do nich sama. Mam nadzieję że wszystko się dobrze ułoży:-)

Link to comment
Share on other sites

Widziałam dzisiaj Tolę:-) Sunia przyjechała ze swoją Rodzinką na kontrolę uszek do Boliłapki:-) Maciek po uprzednim podaniu środka usypiającego wyczyścil je do końca:-) Tola spała potem słodko na moich kolanach.
Dostała do domu kolejny lek "Before x" do zapuszczania przez kilka dni do domu i zalecenia, żeby uszka myć i co jakiś czas pokazywać wetowi:-)

Mały słodziak poznał mnie i ucieszyła się, ale w gabinecie minka jej zrzedła.

Coraz fajniej funkcjonuje z kotami, chociaż na tym etapie udają, że się nie widzą:-)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...