Jump to content
Dogomania

Bezdomniaki makowskie(Mazowsze)


Recommended Posts

To całkiem mądrze brzmi :). Przekażę przez Panią Krysi Twoją poradę. Ona zna tych ludzi. Pirania dzisiaj siedział pod balkonem obok budki i obserwował teren. Biegał obok ten biało-rudy, krępy i niski pies. Byłam z psicami, więc nie podchodziłam.

 

 Na spacerze z Randą, pod sklepikiem na uboczu, spotkałam znajomą Panią z pieskiem. I z jakimś innym Panem z pieskiem(na smyczy), szedł ten ciemny, astowaty. Luzem. Kiedy podszedł do nas, Randa go głośno oszczekała, wiec odszedł.  Pani powiedziała, że ten pies mieszka " na starych blokach" i lata luzem. Tak jak wiele tutejszych psów. Faktycznie, zagłodzony nie jest. Tylko - bez obroży i bez Pana. Czyli makowiak, ale domny inaczej :(

Konfirm, to nie porada - to tylko pomysł z podpowiedzi intuicji wzięty. ;)

 

Astowaty "domny inaczej" - to się skończy tragedią... :sad: :sad: :sad:

Link to comment
Share on other sites

Oj, nie mów :(. Teraz, to młodziak. Przyjazny dla ludzi i psów(jak długo?).

Tylko Randzie się nie podobał, ale na szczęście, wcale się tym nie przejął :)

 

 

wiem że dziewczyny z Ciechanowa - Przasnysza chciały połączyć siły z kimś z naszych okolic im wiecej tym lepiej

 No, to ja pierwsza chętna;)

Link to comment
Share on other sites

Wy młodsze, to ogarniajcie to fb ;). Może razem z ewą1980o :). Ja się chętnie przyłączę. Jestem na fb, ale poruszam się tam, jeszcze gorzej, niż na dogo.

 Siła fb leży w organizowaniu wydarzeń, zapraszaniu znajomych, udostępnianiu.......A u mnie, z tym marnie(nie to pokolenie ;) )

Link to comment
Share on other sites

ja mogę napisac do dziewczyn z Ciechanowa na fb :) dziś jechałam do ksiegowej widziałam znów tego pręguska latającego z jakimś mniejszym psiakiem po osiedlu kopernika lecieli w kierunku centrum, musze go kiedyś dopaść i zrobić mu zdjęcia jest sliczny i taka bidula :( już nie kuleje przynajmniej jak ostatnio

Link to comment
Share on other sites

no jak to jak, Ptyś!

Był taki wierszyk:

-cześć Balbina, co robisz?

-sram

- chcesz papieru?

-palce mam!

Sorki za niecenzuralne słówko, ale to był szpan, taki wierszyk wygłosić przy trzepaku w  wieku lat 6!

 

a makową panienkę pamiętam, czechosłowacka była :) i motyl Emanuel (chyba zapylał?...)

Link to comment
Share on other sites

no jak to jak, Ptyś!

Był taki wierszyk:

-cześć Balbina, co robisz?

-sram

- chcesz papieru?

-palce mam!

Sorki za niecenzuralne słówko, ale to był szpan, taki wierszyk wygłosić przy trzepaku w  wieku lat 6!

 

a makową panienkę pamiętam, czechosłowacka była :) i motyl Emanuel (chyba zapylał?...)

To ja byłam grzeczną dziewczynką, bo takiego wierszyka nie znałam.

Link to comment
Share on other sites

Też jestem z pokolenia Jacka i Agatki (nie cierpiałam tego nudziarstwa!). Balbinę i Ptysia bardzo lubiłam - miałam na płycie historię o tym, jak byli w teatrze, Balbina nie wierzyła, że aktorzy są prawdziwi i chciała jednego uszczypnąć! Wtedy Ptyś mówił: "no cosz ty, Balbina?!".

 

Tak Mazowszanko - wokół Makowej Panienki kręcił się motyl Emanuel i byli nierozłączni jak... Żwirek i Muchomorek :megagrin:

Link to comment
Share on other sites

Ja też to wszystko pamiętam :jumpie: . I wierszyk - również :megagrin:

 Pręguska, też dzisiaj widziałam, koło szkoły na Kopernika, jak rano wracałam z zakupów. Biegł gdzies przed siebie. Nie kulał.

 

ja mogę napisac do dziewczyn z Ciechanowa na fb :) dziś jechałam do ksiegowej widziałam znów tego pręguska latającego z jakimś mniejszym psiakiem po osiedlu kopernika lecieli w kierunku centrum, musze go kiedyś dopaść i zrobić mu zdjęcia jest sliczny i taka bidula :( już nie kuleje przynajmniej jak ostatnio

 Napisz, proszę. Chętnie złapiemy bliższy kontakt z Ciechanowem :). Ale jak to "pański" pies(wrrrrrrrrrr!!!), to powiedzą, że go kradniemy :(

 

Kuleje na tylną prawą, ten rudo-biały, krępy i niski. Często go widuję w różnych miejscach w miasteczku.

 

 Jak szłam do szpitala po wyniki, to zajrzałam do Rudzika. Dał mi się miziać, głaskać, pokazał brzuszek. Pod budką, stoi pełna miska gotowanych kości od schabu. Potem, doszła do mnie Pani Basia - ta od wspólnego łapania szczeniaków pod deskami. Najpierw na Nią naszczekał, potem, dał się pomiziać. Poźniej, przyszła kolejna Pani, która też go dokarmia. Jej od razu dał się miziać. Pani powiedziała, że Jej mąż chciał go zabrać na działkę, ale okazało sie, że on kury dusi(??), więc - nic z tego, bo oni mają tam kury. Pani poszła, a Rudzik pobiegł za nią. Pani mówiła też, że inna Pani widziała, jak go wyrzucono z samochodu. Sprawdziłam mu szyję - są strupy. Nie chciałam za długo gmerać, ale faktycznie, to na szyi, to była krew.

 Pani , która zrobiła mu budkę, ma go ogłaszać w necie - ale czy już to zrobiła  - nie wiem .

No i jak ogłaszać do adopcji psa, o którym tak naprawdę, nie wiadomo do końca, jaki jest? Ktoś ma jakiś pomysł? Ja tym razem, od szpitala, już się nie wykręcę ;).

 

A do Rudzika, przychodzi podobno podjeść jakiś młody, rudy trochę spanielowaty pies. Widziałam go już dwukrotnie, ale nie sądziłam, że to też bezdomniak........coz, może kolejny "domny inaczej " :(

 Maków mazowieckim  zagłębiem bezdomności psów? Wszyscy mówią, że "to z jarmarków".... :(

Link to comment
Share on other sites

konfirm31 ten pręgusek kulal tydzień temu jak go zobaczyłam pierwszy raz, wlaśnie wrociłam z centrum poszlam na poczte wychodzę staję przed pasami i kto idzie ??? pregusek glupol mało go jedna pani nie przejechala wylecialam w porę na ulicę poszedł za mna kolo zegarmistrza zatrzymalam się z nim na mizianko i przypomnialam sobie że w torebce mam baleron i kabanosy, poszły w ruch i szybko zniknęly w brzuszku 20 deko baleronu i dwa kabanosy nie byle jakie ;)

Link to comment
Share on other sites

Piesek się zmienił, Ineczko ;)?

 

Wczoraj, czarna szczeniorka, została zaszczepiona II dawką p. chorobom wirusowym. No i wyróżniałam maluchy dwukrotnie  na OLX.. Nie mogę wpisać do postów początkowych, bo je napisała konfirm13, a nie - 31. Będę pisać do moda, co z tym można zdobić?

Link to comment
Share on other sites

W netowej Gazecie Makowskiej - ogłoszenie Rudzika , zamieszczone przez opiekującą się nim Panią.

 

https://www.facebook.com/gazetamakowska/photos/a.571479202901147.1073741834.566742446708156/747529375296128/?type=1&theater

 

 Ostatnia szczeniorka po tragicznie zmarłej Nefretete, pojechała wczoraj do domku. Jest zdrowa i wesoła

Została zaszczepiona II dawką p. chorobom wirusowym. No i wyróżniałam maluchy dwukrotnie  na OLX.

Wydałam "w końcówce" 35zł+ 12=47 zł ze 198zł od Mazowszanki (dziękować) z bazarku.

Tj w skarpecie zostaje 151 zł.

 

Chrupki "lecznicze" to był prezent od Bliss. Jak bedę miała możliwość edycji postów konfirm13(napisałam do moda), to wkleję rozliczenie na początek wątku :)

 

 

***************************************ROZLICZENIA BEZDOMNIAKÓW MAKOWSKICH******************************

 

PRZYCHÓD:

 

1. Od Mazowszanki z bazarku                                 198 zł -47 jw  = 151 zł

2. Od Domku Randy                                                                           150 zł

3. od waldi481                                                                                       10 zł

                                                                                

razem  przychód                                                                                     311zł

 

 

 

WYDATKI

 

1.  Wyróżnienie ogłoszeń szczeniaków po Nefretete -6x2=  12 zł

2. Szczepienie wirusówki II  czarnej szczeniorki                  = 35zł

 

3. Ogłoszenie i wyróżnienia ogłoszeń Rudzika

   2,50 Ziutka i kejciu  + 6,00 wyróżnienie OLX + 3,69 Ćwirek + 7,38 Ale gratka = 19, 57 zł (zwrot Mattilu 20 zł za pośrednictwem Mazowszanki )

 

4. Ogłoszenie Malutkiej - wyróżnieniena olx -                         6,00

5. Chrupki dla Malutkiej Canun Complet Small Breeds - 3kg  - 29, 50

-------------------------------------------------------------------------------------(-) 82, 50zł  stan na 11.02,2015

 

 

 

WYDATKI cd.

 

1. Sterylizacja aborcyjna Pomidorowej -Pomi w dniu 10. 03.2015  u dr Ślusarza Ostrołęka

= 230zł - zgłoszone do AS - Otrzymałam zwrot 230 zł od Skarpety na początku kwietnia

2. Obroża p. kleszczowa Sabunol od Mazowszanki  - 21 zł

 

2. Buda dla Aresa 19.03.2015

- 215 zł + 30 zł transport = 245

 

 Suma wydatków jw = 82,50 + 245 = 327, 5

 

 Różnica = (-) 16, 5 zł - na 20 kwietnia 2015

**********************************************************************************

Wydatki cd:

LERKA

1. Sterylizacja Lerki -  200 zł

2. Obcięcie pazurów, morfologia Lerka  - 30 zł(kwit kasowy ) - skan i wkleić

 

ARES

1. Tabletki na robale  - 12 zł

2. Obroża  -                  10

3. Smycz  -                    10

4. Adresatka -                   4,5zł

5. Obroża p. kleszczowa Pess -  nieskuteczna ;(

6.  Krople p. kleszczowe - 50 zł  - do podziału z innym psem w Hotelu - tj 25 zł

7. Taksówka(dojazd) -  10 zł x3=30zł

razem 99zł - przeniesione na wątek Aresa

Dojazdy własnym autem  i karma - nie liczone

 

Sunia MAŁA i szczeniaki

1.  Tabletki na robale 2x - kupiła Pani Ewa z MM - dzięki :)

2. Sterylizacja w Fundacji Kastor - opłaciła Pani Ewa z MM - dzięki :)

3. Podkłady, karma dla szczeniąt do BDT Pani Judyty - kupiła Florentyna(dzięki :) )

4.  Obroża - 10 zł

5.   Smycz  -10 zł

6.  Adresatka -4, 5 zł

7.  Krople p. kleszczowe -Fypryst 25 zł

8. Odbiór Małej po sterylizacji i przywiezienie do Makowa - 84 zł(zwrot za beznzynę: 126km x2)

9. Wpłata na szczeniaki(podkłady, karma - DT Dla Szczeniąt) - 50 zł

razem (-) 183,50

 

Karma dla  Małej i szczeniaków w MM - Obie Krysie i P. Ewa - nie podliczane

 

Razem na 07.05.2015 (-)413,50 Wyzerowane 11.05, 2015 dzięki bazarkowi  Mazowszanki pol_is_Bukiet-Pozytywnych-Emocji-216.jpg

.dogomania.com/forum/topic/146545-zakończony-rozliczam-mega-bazar-z-przetworami-trochę-ciuszków-i-coś-jeszcze/

 

Transport Aresa do "Psiej Chaty" i Małej ze szczeniakami do  szczeniaki DT Judyta - 260 zł - przeniesione na wątek Aresa - ale żeby nie gmatwać, wyzerowane tutaj

 

Zwrot za transport z UM - 200zł - Bezdomniaki Makowskie mają 200zł na plusie stan na 13 maja 2015r.

**********************************************************

Wydatki cd

 Wyróżnienie ogłoszenia na OLX na miesiąc - 5,99 - dla Pomi 13.05. 2015 - pominięte

 

Karma Canun Dog Menu 20 kg dla Bluesa Radysaka w DT w Karniewie

27.10.2014 - 77,90

28.11.2014 - 77,90

28.12.2014 - 77,90

01.02.2015 - 77,90

08.03.2015 - 77,90

02.05.2015 - 77,90

08.06.2015 - 77,90

RAZEM - 545,30 zł                                ( różnica -345,30zł)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...