Jump to content
Dogomania

~ Psiaki z naszej wsi ~ szczesciarz Sonek na swój domek :)


malagos

Recommended Posts

11 godzin temu, Poker napisał:

Oby oba kojce stały puste już zawsze.

Sonek ma domek , nawet się rymuje.

Pewnie nie na długo, bo często słyszę od ludzi "pani, a po naszej wsi to chodzi dwóch psów, a po sąsiedniej trzech"...., ale najczęściej to są spuszczone  łańcucha, chodzace za suczkami. I to jest takie normalne: "mielim dobrego psa, ale poszedł gdzieś i już dwa miesiące go nie ma. Pewnie w sidła wpadł". Tym bardziej cieszy chłop, który zapakuje w auto swego psa i przywiezie do gabinetu, "bo coś, panie, nie chce żreć, a to taki dobry pies, dzieci za nim płaczą". Ot, napatrzył sie człowiek tu na wsi, nasłuchał.

12 godzin temu, auraa napisał:

nie pisz tego głośno!!!!!!

He, he, Panna Przesądnicka - ja też taka!

Link to comment
Share on other sites

Sonek wrócił.

Jest w gminnym kojcu od godziny.

Pani Aneta próbowała zatrzymać go u siebie w kojcu (to właściwie zagrodzony duży róg ogrodu przy wejściu do domu, bardzo fajnie urządzony) - obroża, smycz, potem kupiła porządne szelki. Wszystko na nic. Szelki zdejmuje w ciągu minuty. Ciasną obrożę o minutę dłużej. Wyłamał sztachety w ogrodzeniu i sobie chodził po wsi, gonił samochód p.Anety, pomęczył kury.

Poprosiła, by go odebrać. Z ciężkim sercem pojechałam z Tomkiem - pies sobie leżał na schodkach, zadbany, najedzony, zadowolony. Nas się trochę bał, to pani przypięła mu smycz. Tomek wziął Sonka na ręce i wniósł do samochodu, bo nie chciał ani kroku na smyczy zrobić. Podjechaliśmy pod gminny kojec i pies z ogonem do góry pobiegł "do siebie"... Nalam wody, wsypałam chrupki zabrane z domu.

To tyle.

I po radości sprzed kilku dni.

Co tu robić? Pies sobie może być w kojcu, bo jest kryty i pies nie wyjdzie. Ale do czasu, lada chwila może być znajdka i wymagać miejsca.

Dać do miasta? Nie ucieknie, płotu nie pokona, ale nie umie chodzić na smyczy i nie wiemy, jak się zachowuje w domu.

Załamana jestem. On jest taki śliczny, pogodny, młody.

Kto go na wsi weźmie, skoro zdejmuje obrożę i pokona prawie każdy płot?

A może ktoś z dogomanii go weźmie na dt? Ja w zamian wezmę jakąś suczkę w potrzebie? Taka wymiana?...

Link to comment
Share on other sites

Niech to licho.Taki fajny dom. A może pomóc pani zadaszyć kojec? Czy ona wychodziła z nim na spacer?

Może on jednak potrzebuje dużego kontaktu z człowiekiem ,a w kojcu to niemożliwe. A może był niewybiegany. Dużo tego może, może. Nie pamiętam czy był kastrowany, chyba nie? Może to by pomogło ?

Link to comment
Share on other sites

Mnie się wydaje, że z Sonkiem jest podobny problem, jak był z Randą - też uciekała z ogrodzonej posesji, kiedy Państwo szli do pracy i biegła odwiedzać sąsiadów. Zostawiana sama w domu - niszczyła. Dlatego wróciła z pierwszej adopcji. Wyadoptowana do Warszawy do bloku, jest psem szczęśliwym, bo z Człowiekiem. Zostaje sama w domu, nie brudzi, nie niszczy. Wiem, że są psy, którym bliski kontakt z człowiekiem, nie jest potrzebny. Sonek, podobnie jak Randa, widać taki nie jest......

Link to comment
Share on other sites

17 godzin temu, Nutusia napisał:

Stawiam, że on chce do człowieka - od niego by nie uciekał. Łatwiej nauczyć psa chodzić na smyczy i dać do domu w mieście niż drżeć, że ucieknie z kojca i pójdzie w siną dal...

Cały czas tak twierdzę i dlatego szukam mu domowego tymczasu. Proszę....Żeby dt nauczył go tej smyczy i domu ... I wtedy "dać do domu w mieście". Czekam na pomysły.......

Link to comment
Share on other sites

Pojechaliśmy do kojca korzystając z przerwy w deszczu - ale zaczęło akurat mżyć... Otworzyliśmy kojec, ja się odsunęłam kilka metrów i pokazałam michę i kość. Z ociąganiem wyszedł z budy, a przekroczenie progu kojca to już dla niego wyczyn. Podtykałam mu pod nos gnatek, to powoli wreszcie wylazł. Tomek zdążył zrobić zdjęcie. Psiątko wzięło smaczek w dziób i od razu zaszyło się w budzie.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...