Jump to content
Dogomania

Jak Mają Na Imię Wasze Psy I Dlaczego=]


malaSilky

Recommended Posts

  • Replies 224
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

moim psom imiona nadawaliśmy tak, żeby dziecko nie miało problemu z zapamiętaniem i żeby się dobrze kojarzyły (miło, znajomo, bezpiecznie)
Tessi - z bajki o pajacyku Noddym, który miał przyjaciółkę misię o tym imieniu
Tola - z bajki Bolek i Lolek
a potem się okazało, że moja mama Teresa się poczuła urażona, bo uważa że Tessi jest skrótem od jej imienia
a sąsiadka (76-letnia) przynaznała się, że ma na imię Antonina i jej mąż nazywał ją Tola
więc wtopa na całego, ale 2-latce nie można burzyć obrazu świata i imiona zostały:evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

A moja ma na imię Viki i w sumie sama to sobie wybrała bo nam podobały się 3 imiona i nie mogliśmy się zdecydować, do wyboru były Viki, Daisy, Aqua, więc mieliśmy takie jajka z jajek niespodzianek i w każdym była kartka z imieniem i rzuciliśmy jej. No i odrazu wzięła jajko w którym była karteczka Viki:loveu:

Link to comment
Share on other sites

Moje mają na imię:
Golden - bo pojechałam po papierosy dla małżonka (były kiedyś takie papierosy) a przywiozłam wyrośniętego szczeniaka w kolorze złocistym który błąkał się pod sklepem. Wyrosło z niego coś ala kaukaz i poza tym że ma imię to przezywany jest Misiem, Grubciem oraz Matańczykiem (szczególnie wtedy jak się pakuje do łóżka).
Pixel - jest kundelkiem w typie teriera i wszystko ma kwadratowe jak to terier :) więc decyzja była jednomyślna.

Moje tymczasy:
Nuri - labrador - od nurkowania :)
Lucek - labrador - czarny jak smoła i diabła mial za skórą
Neska - Neską przyjechała
Barry - terier olbrzym - tak jakoś pasowało
Saba - Cane Corso - bo z niej była taka królowa
Korek - śliczny długowłosy kundelek o bardzo małym rozumku
Beti - mastif - bo tak pasowało
Borka - przerośnięty pinczer - imię to oznacza kogoś z charakterem i wymykającego się z kłopotów - jak znalazł
Placek - kot po wypadku - jak znalazł dla kota z niedowładem tylnych nóg :)
Fridek - kot -bo był wolny i nie dawał się złapać

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Ja nie miałam wpływu na imię mojego psa - w domu narzeczonego każda domowa suczka zawsze była Sabą, więc i nasza obecna to [B]Saba[/B] :D W sumie może to i lepiej, mam tyle pomysłów na psie imiona, że nie potrafiłabym wybrać jednego ;-) Często mówię, że Saba powinna się nazywać raczej Tajfun, Szkodnik, albo ADHD :D

Link to comment
Share on other sites

No to ja się może też podzielę imionami moich tymczassowiczków:
Baron - średni ,troszkę nowofundland, imię nadane w schronisku, ale był dostojny, bardzo pasowało :)
Szadi- przez panią dyrektor schroniska nazwany Shadow(cień) bo wyglądał faktycznie jak cień psa, ale postanowiłam skrócić żeby brzmiało sympatycznie. Niestety po 4 dniach odszedł
[*]
Agrest- mały, biało-brązowy w typie jamnika, miało wyróżniać się w ogłoszeniach to imię :)
Louis- piętnastoletni staruszek , niewidzący, bardzo sympatyczny. jakoś tak wyszło bez powodu :P

Link to comment
Share on other sites

Max - przyszedł do nas z podwójnym imieniem Max Master, więc zostawiliśmy Max, wołamy na niego Maxik albo Rudy, a mówimy o nim Duży Pies ;)
Kora - z hodowli Korsyka, mówimy tak do niej jak nas wkurzy, a jak jest milusio, to jest Korcia, Korusia, Korciuch, Kurczak no i Mały Pies - bo jest mniejsza od Dużego psa :D

Link to comment
Share on other sites

[quote name='gerta']
Kora - z hodowli Korsyka, mówimy tak do niej jak nas wkurzy, a jak jest milusio, to jest Korcia, Korusia, Korciuch, Kurczak [/QUOTE]
Moja dziewczynka to też Kora ;) (na cześć pieska koleżanki - Korka, który zainspirował mnie do "posiadania" pieska) wołamy na nią tak samo Kora, Korcia, Korunia, czasem po prostu Korka ale moje ulubione to Koruszka :D

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ankakowalik']A ja mam psiaka Brutusa. Wygląda groźnie, stąd to imię, ale w rzeczywistości jest łagodny jak baranek:)
Swoją drogą dobry pomysł z tym wątkiem, może ktoś zaczerpnie inspirację dla imiona swojego nowego psiaka![/QUOTE]

Hihi, moi sąsiedzi mieli kiedyś Brutusa, psiak był maleńki i słodki, w ogóle do niego to imię nie pasowało ;-)

Link to comment
Share on other sites

O, fajny wątek, jak przychodzi co i raz nazywać kolejnego tymczasowicza ;)
U mnie w domu były: Kuba, Zalma (rodowodowa, maluchy miały być na "Z"), Nutka, Pestka, Oskar (z takim imieniem był adoptowany).
Teraz nasze to: Lesio (uparty i durnowaty jak Lesio z książki Chmielewskiej) - w chwilach podniosłych Lesławem zwany, Kreska (jamniczy szczeniak z dogo - Amiga w DT jej takie imię nadała), Lili Marlene (prawie boksia ze schronu - moja sąsiadka jej takie imię nadała - miało być tymczasowo) - nazywana Liluchną, Lilcią albo... Gliździochem, bo jak na boksera jest za długa ;) i Gapcia.
A tymczasowicze: przygoda z DT zaczęła się od ONki, której daliśmy na imię Tosca (Tośką zwana albo Łośką, bo miała niedźwiedzie łapy), dalej były boksie Dorka, Beksa (bo bez przerwy piszczała), Frania, Krecik (czarny i niewidomy), Kaja, Luna (przechrzczona w DS na Igłę), Tula (potem Shakira - o zgrozo!!!, a w końcu Kora), Kimi (Kimcioszkiem zwana), Bajka, Masza, Słomka (od koloru sierści), Milka (też od koloru sierści), Lusia (przechrzczona w DS na Emi), Pchełka i Muszka, Lalka, Wiosna (znaleziona 21 marca), Dumka, Mufka, Becia, Hopka (w ułamku sekundy wskakiwała z podłogi na kolana i nadal tak ma :)), Chmurka (w DS Inka), Żelka, Motek i ostatnia, która jeszcze czeka u nas na dom - Fraszka. Zazwyczaj imię nadaję dopiero gdy pies do mnie przyjedzie, bo nie wszystkie imiona pasują... No i jeśli o mnie chodzi - muszą się móc zdrabniać na milion sposobów :)

Link to comment
Share on other sites

witam.Moja 7-letnia suńka w typie pitbulla IZI ,od szczeniaka....miała byc spokojna i grzeczna...ale.....wyszło zupełnie inaczej.Trójłapek ze schroniska dostał imie FFEE,bo odzyskał wolność...i tymczaska w typie amstaffa GABI,tka ją nz,w schronisku i pasuje każde imię do każdego psa:lol:

Link to comment
Share on other sites

Mój grzywek miał mieć na imię Julian- od króla Juliana :eviltong: ale musiał dostać imię na literę "D" i jest Damon- po wampirze :loveu: sąsiedzi uparcie mówią na niego Demon i sądzą, że pasuje to do jego wyglądu i ADHD.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

[COLOR=#000000]nasz LEW hachiko nazwany tak po sławnym psie rasy akita [/COLOR][URL]http://pl.wikipedia.org/wiki/Hachik%C5%8D[/URL][COLOR=#000000] w domu nazywany haczi [/COLOR][COLOR=#4D4D4D][FONT=Arial]imię hodowlane B[/FONT][/COLOR][COLOR=#000000][COLOR=#000000]RISINGAMMEN

a kto lubi na filmie czasem wylać troszkę łez polecam film o [/COLOR][/COLOR][COLOR=#000000] hachiko "mój przyjaciel [/COLOR][COLOR=#000000] hachiko"gorąco polecam piękny film [/COLOR][COLOR=#000000]

[/COLOR]http://www.filmweb.pl/film/M%C3%B3j+przyjaciel+Hachiko-2009-449935

Link to comment
Share on other sites

Od wczoraj mam kolejną tymczasowiczkę - sunię w typie jamnika. Nazwałam ją [B]Śmieszka[/B], bo chyba nigdy wcześniej nie trafił mi się tak radosny i kompletnie bezstresowy piesio. Przez pierwsze pół godziny w domu zaliczyliśmy buziaki, kolację, ustawienie rezydentów, kąpiel i co najmniej 10 km biegu po domu z prędkością światła :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...