Jump to content
Dogomania

Jak Mają Na Imię Wasze Psy I Dlaczego=]


malaSilky

Recommended Posts

  • Replies 224
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[B]Shira[/B] bo szukałam fajnego oryginalnego imienia i mi wpadło to w oko :razz:.
Później gdzieś znalazłam że w jakimś indiańskim (jest ich wiele:eviltong:)[B]Shiriri[/B] to kojot. Kiedy poszłam wybrać szczeniaka i padło na jedynego srebrnego w miocie zdecydowałam na 100% że będzie miała na imie Shira :razz:.

Link to comment
Share on other sites

A moja sunia ma na imię Antonina, ale wołamy na nią Tosia (i nie tylko) :evil_lol:. Właściwie to nie wiem czemu ją tak nazwałam. Bardzo chciałam, żeby moja suczka miała na imię Shanti (czyt. Szanti), ale to imię nie pasowało mi do cichutkiej, spokojnej suczki, jaką niegdyś była Toś.
Kilka miesięcy po przybyciu małej dowiedziałam się, że wcześniej miała na imię Perełka (prawda, że bardzo oryginalne? :cool3:), a jeszcze wcześniej miała jeszcze inne imię, jest też możliwość, że nie miała go wcale, taka kinder niespodzianka :razz:.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='RCookie']A moja sunia ma na imię Antonina, ale wołamy na nią Tosia (i nie tylko) :evil_lol:. Właściwie to nie wiem czemu ją tak nazwałam. Bardzo chciałam, żeby moja suczka miała na imię Shanti (czyt. Szanti), ale to imię nie pasowało mi do cichutkiej, spokojnej suczki, jaką niegdyś była Toś.
Kilka miesięcy po przybyciu małej dowiedziałam się, że wcześniej miała na imię Perełka (prawda, że bardzo oryginalne? :cool3:), a jeszcze wcześniej miała jeszcze inne imię, jest też możliwość, że nie miała go wcale, taka kinder niespodzianka :razz:.[/quote]
ale teraz do końca dni będzie szczęśliwą Tosią:razz:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='RCookie']A moja sunia ma na imię Antonina, ale wołamy na nią Tosia (i nie tylko) :evil_lol:. Właściwie to nie wiem czemu ją tak nazwałam. Bardzo chciałam, żeby moja suczka miała na imię Shanti (czyt. Szanti) [/quote]

Nasza poprzednia rottweilerka to Shanta (Szanta):p

A tak nazywala sie dlatego że TZ zapalony żeglarz a mieliśmy niejakie problemy z przekonaniem go do psa w domu... pomijając inne pomysły w celu zaakceptowania, to właśnie imie było "dla niego":cool1:

Link to comment
Share on other sites

Moja Dorcia vel Dori ma takie imiona, dlatego ,że nie mogliśmy się zdecydowac z moim TŻ jak ma miec na imię, miała miec Suri, Shira, Carmen i parę jeszcze innych, ale mąż się uparł na Dorotkę. Ja jestem przeciwniczką dawania imion ludzkich psom, więc się nie zgodziłam, zdrobniliśmy i wyszło Dorcia, Dori, Dorinka, Dorusia, Dorianka, Dora itp :) a czasami mały szczur :)

Link to comment
Share on other sites

Moje serduszko nazwaliśmy Chowder. Geneza imienia-bajka o takowym tytule na Cartoon Network. Codziennie przed pracą odstresowujemy się z TZetem oglądając kreskówki. Dopiero niedawno zgooglowałam to slowo i okazało się, że Chowder to nazwa zupy rybnej :cool3:
Żadne inne do szczeniaczka tak nie pasuje:loveu:

Link to comment
Share on other sites

Trufla - bo jest ciemnobrązowa, ale przede wszystkim dlatego, że uwielbiam te psie trufle (noski)!!! :loveu:
Lufka - bo tak została nazwana w schronisku i nie chcieliśmy jej już mącić w główce; zresztą imię bardzo do niej pasuje.
Mamy jeszcze koty: Marduka i Szafrana (który potocznie jest zwany małą mendą :evil_lol:) oraz kotkę Isztar. Marduk i Isztar, bo wówczas mój TŻ uważał, że koty powinny mieć imiona boskie. A Szafran, bo nie mieliśmy pomysłu, a lubimy szafran.

Link to comment
Share on other sites

Moja goldenka z hodowli nazywała się Vanilla Sky Bella. W domu przechrzciliśmy ją na Asti. Imię zaczerpnęliśmy z domowego barku (Martini Asti - wino musujące) ze względu na szampańskie umaszczenie sierści.... bo "budyń" do goldka, a tym bardziej suni jakoś nie pasowało ;)
A to barowe imię pasuje do niej jak ulał... ciągły wir w bani jak po całej butelce szampana ;)

Link to comment
Share on other sites

[B]Lucky [/B]- bo został zaadoptowany ze schroniska mieszczącego się przy ulicy o wdzięcznej nazwie Majątkowa.Dla mojego promenaden mischung person russell teriera imię idealne,bo psiak zadowolony z odmiany losu na bank,a dla nas to może jest jakiś znak?! Połączenie nieustannego szczęścia z majatkiem brzmi...hm,rozmarzyłam się :D

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...