Jump to content
Dogomania

Zostawianie psa pod sklepem...


chicken

Recommended Posts

  • Replies 1.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='Kiłi'];)


Ja nie pisałam, że znam moje osiedle dobrze:p choć mieszkam tu od ok 12 lat i wiem co nieco. Co będzie? Gdybać tak można bez końca. Jak zaatakuje, to zaatakuje. Mój się potrafi obronić zresztą zdąrze wybiec ze sklepu i je rozdzielić równie dobrze taka sytuacja może mieć miejsce na łąkach gdzie wychodze na spacer.

Koniec tematu.

Bosz jaka ja jestem niewiedząca i głupia... ahh:shake:
Idealni się znaleźli:diabloti:[/quote]

byc moze nie ty pisalas, ze znasz dobrze osiedle, ale ktos pisal, a ten post nie byl wylacznie do ciebie skierowany,
"jak zaatakuje, to zaatakuje" - jak zaatakuje to mozliwe, ze towj przywiazany pies zostanie pogryziony, pomimo, ze umie sie obronic (bo moze akurat trafi sie silniejszy pies?), piszesz to z taka obojetnoscia, jak by ci nie zalezalo na zdrowiu psa,
jesli sadzisz, ze zdazysz wybiec i rozdzielic gryzace sie psy, to gratulacje wyobrazni, ale czy pomyslalas, ze wiekszosc prob rozdzielenia gryzacych sie psow przez czlowieka konczy sie pogryzionym wlascicielem?
albo nawet jesli dzieciak zacznie draznic psa(bo takich przypadkow jest wiele) bo jak niby twoj przywiazany pies sie obroni?
gdy bedziesz na lace i zobaczysz psa to zawsze mozesz isc w druga strone, polki ten jeszcze nie zauwazy, albo istnieje wieksza szansa, ze zdolasz go odgonic...

ale to jest moje zdanie i kazdy ma swoje, ale czasem wystarczy torche uwazac, zeby zapobiec tragedii, bo kazdy wlasciciel nie chcialby, zeby jego pies zostal pogryziony a w gorszym przypadku...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='akodinka'] kazdy ma swoje[/quote]
Zgadzam sie każdy ma swoje zdanie, ale zarzucanie komuś, że nie zna się na psach i nie powiniem go mieć dlatego, że nie widzi nic złego w jego zostawianiu pod sklepem to lekka paranoja nie uważasz?

Link to comment
Share on other sites

Dla mnie to nie jest paranoja tylko odpowiedzialność. Nie zostawie suki bo musiałabym to zrobić w kagańcu a wtedy ona nie mogłaby się bronić. Wole wyjsć na spacer z psem, zostawić psa w domu i pójść po zakupy, a jeśli już łącze to pies zostaje pod najlepszą opieką osoby świadomej i znającej moją bestię.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='WŁADCZYNI']Dla mnie to nie jest paranoja tylko odpowiedzialność. [/quote]
Nie mówie, że nie zostawianie psa pod sklepem to paranoja tylko że paranoją jest wyrzucanie komuś kto nie widzi w tym nic złego, że nie powinien mieć psa.:p

Link to comment
Share on other sites

jak dla mnie, to tu nikt nikomu nie probował wciskać swoich poglądów, tylko kilka osób probuje wytłumaczyć innym, ze mowimy tu o rzeczach ktore dzieją się codziennie (m.in. atakowanie naszych psów przez zwierzeta czy ludzi) a nie o takich (do ktorych można przypisać to co kilka razy się już pojawiło w tym wątku "gdybanie" gdybaniem możemy nazwać to, jak by ktoś pisał, że psa z pod sklepu porwie ufo i będzie na nim eksperymentować, a poźniej odda nam psa, ktory będzie rozmawiał po ludzku), to można nazwać "gdybaniem"
a takie odpowiedzi, że pies potrafi się obronić to nic tak naprawde nie znaczą, a jaką masz pewność, że się obroni? to, że właściciel myśli "jaki to jego pies jest dzielny, odważny i silny" tak naprawde tez nic nie znaczą, bo z kad masz tą pewność, że uda mu się obronić?
więc jeszcze raz gratulacje wyobraźni i umiejętnością opiekowania się psem, jeśli chcecie poźniej psa wozić do weta, bo sie myliliśmy i nasz pupilek nie zdołał się obronić, albo dzieciak walną i zrobił krzywde naszemu biednemu pieskowi i wtedy to oczywiście bedzie dzieciak albo pijak winny a nie my, ktorzy zostawiliśmy psa bez opieki pod sklepem
paranają można nazwać to, jak społeczność obchodzi sie bezmyślnie w stosunku do zwierząt... a nie to, że ktoś probuje uchronić czyjegoś psa od nieszczęścia i bólu, zarówno zwierzęcia jak i właściciela

Link to comment
Share on other sites

Kiłi dla mnie człowiek nieodpowiedzialny nie powinien mieć psa. A rozważanie zostawienia psa pod sklepem "bo przecież zdąże dobiec mu pomóc" uważam za brak odpowiedzialności i jeden z elementw decydujących o tym że ja takiej osobie bym powiedziała że raczej nie powinna mieć psa.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Kiłi']Zgadzam sie każdy ma swoje zdanie, ale zarzucanie komuś, że nie zna się na psach i nie powiniem go mieć dlatego, że nie widzi nic złego w jego zostawianiu pod sklepem to lekka paranoja nie uważasz?[/QUOTE]
A moim zdaniem to nie całkiem o to chodzi, tylko o to, że nieznając osoby dokładnie i jej sytuacji nie można tak mówić...

Link to comment
Share on other sites

Zazwyczaj to już keidy dojdzie do tej sytuacji kied msuze wejść do sklepu prosze koleżanke żeby popilnowała nie zdarza mi się że wtedy kiedy mmsuze wejść jestem sama. Do zoologicznego wchodze z psem XD Także nie ufam ludziom i nawet psa samego w ogrodzie nie zostawiam a co dopiero puszczać go żeby siedział pod furką :D

Link to comment
Share on other sites

ja też właśnie proszę koleżanke do zoolicznego zawsze wchodze z psem nigdy mi się nie zdarzyło żebym nie mogła wejść a nie raz mi się zdarzyło byłam z koleżankami i jedna musiała drugiej psa pilnować bo pani z zoologicznego powiedziała że mamy nie wchodzić z psamy.... Paranoja poprostu

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Kaya']Także nie ufam ludziom i nawet psa samego w ogrodzie nie zostawiam[/QUOTE]

I w sumie racja. U mnie w mieście ostatnio ukradziono yorka z zamknietego podwórka...

Co do toczącej się dyskusji, ja bym rozgraniczyła zostawienie psa na 30 sekund pod osiedlowym sklepem, kiedy widzi się go przez cały czas i np. kupuje tylko chleb i nie ma kolejki, od zostawienia psa na 10 minut (albo i dłużej) pod supermarketem w środku miasta. To pierwsze czasem mi się zdarza. To drugie - nigdy w życiu.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='maziak i negra']ja też właśnie proszę koleżanke do zoolicznego zawsze wchodze z psem nigdy mi się nie zdarzyło żebym nie mogła wejść a nie raz mi się zdarzyło byłam z koleżankami i jedna musiała drugiej psa pilnować bo pani z zoologicznego powiedziała że mamy nie wchodzić z psamy.... Paranoja poprostu[/quote]

Jak dla mnie wcale nie paranoja ze do zoologicznego niechciala wpuscic...
zapewne Twoj pies byl bezkaganca i taki moze stanowic zagrozenie dka malych gryzoni tak przebywajacych.
Ja wchodze z psem do zoologow tylko jesli sprzedawca mi pozwoli.
I rozumiem jego zachowanie

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Martens']

Co do toczącej się dyskusji, ja bym rozgraniczyła zostawienie psa na 30 sekund pod osiedlowym sklepem, kiedy widzi się go przez cały czas i np. kupuje tylko chleb i nie ma kolejki, od zostawienia psa na 10 minut (albo i dłużej) pod supermarketem w środku miasta. To pierwsze czasem mi się zdarza. To drugie - nigdy w życiu.[/quote]


Martens jak dla mnie zostawienie psa na 10 min przed sklepikiem osiedlowym, a przed pasazem na 5 min to duza roznica.... :shake:
I podobnie jak ty zdaza mi sei zostawiac psa przed taka osiedlowka a o Lidlem itp. nigdy

Link to comment
Share on other sites

Zoologiczny jest i będzie sklepem dla mojego psa i zawsze jeżeli idę z psem to z nim wchodzę. Bo inaczej nie będę wiedziała czy ten kaganiec/obroża/szelki będą dobre, jak ona będzie w tym wyglądać itd nikt jeszcze mnie nie wyprosił i wątpie żeby się to zdażyło. Co najwyżej nakladam suce kaganiec jeśli jest osoba której mój pies nie lubi/jest inny pies a nie chce jatki.

Link to comment
Share on other sites

Mnie też nigdy nie wyproszono ze sklepu zooligicznego
mam też na osiedlu pocztę, piekarnię, kwiaciarnię i sklep z warzywami, gdzie bardzo chętnie wpuszczają mnie z psami, one to lubią, więc przyznam, ze jak mam wyjsć po pieczywo, wysłać paczkę, kupić kwiaty, czy warzywa, to je ze sobą zabieram, ale tam wchodzą ze mną na smyczy do srodka

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...